Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadhús árak.  (Megtekintve 78645 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #60 Dátum: 2013. Január 29. - 19:24:24 »

Egy hete ettem én is pörzsölt vaddisznó húst.
Mezőtúri vendégeink voltak, ilyenkor ketten vagyunk a vendéglátók. Vadásztársam kapott Abádszalókról egy jól fejlett süldőt megperzselve és annak az oldalasából készült a pincepörkölt. Finom volt.
Azt mondja, hogy olyan jóízű, sült vaddisznópecsenyét, mint ebből a süldőből, ő még életében nem evett.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #61 Dátum: 2013. Január 29. - 19:30:14 »

Ebben az egész perzselősdiben az a legrosszabb, hogy ha már zsigerelve volt a disznó, akkor nehéz úgy csinálni, hogy ne legyen tiszta mocsok a belseje.

Spekuláltam ezen én is, milyen praktika lenne a legjobb. Egészben nagyon nehéz megoldani, általában este lövünk, reggelig befülled zsigereletlenül. Nem beszélve arról, hogy valahogy a vérnek is ki kéne jönni, ami a szúrt disznónál ugyebár kispriccel, de nálunk jórészt a belsejében marad.
Össze kéne varrni, mint a Piroska és a farkasban a vadász az ordast.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #62 Dátum: 2013. Január 29. - 21:38:36 »

Spekuláltam ezen én is, milyen praktika lenne a legjobb. Egészben nagyon nehéz megoldani, általában este lövünk, reggelig befülled zsigereletlenül. Nem beszélve arról, hogy valahogy a vérnek is ki kéne jönni, ami a szúrt disznónál ugyebár kispriccel, de nálunk jórészt a belsejében marad.
Össze kéne varrni, mint a Piroska és a farkasban a vadász az ordast.

  Szevasztok!
 Én  már perzseltem  vaddisznót. Nagyon jó lap  lövése  volt brenekkével és megszúrtam, azaz kivéreztettem pont  mint  a házi  disznót. Dél előtti  cserkelésen lőttem, fél  tizenegykor  már  otthon volt. Igaz, hogy a perzselés háromszor  annyi  időbe került  mint  a  nyúzás de  nagyon megérte! Teljesen  úgy  dolgoztam  fel mint  a házi disznót. Tepertője,  fejsajtja, sonkája( hát az  valami isteni) ,körméből  kocsonya,  minden, minden  nagyon finom lett  belőlle.
 Ha  alkalom nyílik rá érdemes  vele  bajlódni.
         Üdv  Lehel
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
r0li
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #63 Dátum: 2013. Február 02. - 10:54:19 »

Spekuláltam ezen én is, milyen praktika lenne a legjobb. Egészben nagyon nehéz megoldani, általában este lövünk, reggelig befülled zsigereletlenül. Nem beszélve arról, hogy valahogy a vérnek is ki kéne jönni, ami a szúrt disznónál ugyebár kispriccel, de nálunk jórészt a belsejében marad.
Össze kéne varrni, mint a Piroska és a farkasban a vadász az ordast.
És a frissen lőtt disznót nem lehet kivéreztetni?
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #64 Dátum: 2013. Február 02. - 11:03:49 »

És a frissen lőtt disznót nem lehet kivéreztetni?
Nem tudom, hogyan lehetne.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
r0li
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #65 Dátum: 2013. Február 02. - 11:22:10 »

Pont azért kérdeztem, mert én nem tudom. De ezek szerint.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #66 Dátum: 2013. Február 02. - 18:03:05 »

És a frissen lőtt disznót nem lehet kivéreztetni?
Kivéreztetni addig lehet, amíg van keringése.
Mire odaérünk a kellő idő kivárása után a meglőtt disznóhoz, annak a szíve már rég leállt.
Ha valamilyen fő eret roncsol a lövés és utána a szzív még dolgozik a keringés összeomlásáig, akkor a testüregben összegyűlt vér is felfogható egyfajta kivéreztetésnek.
De ez meg csak zsigereléskor derül ki, ami után nehézkesebb a perzselés, habár csináltam már nem egyszer úgy, hogy vékony dróttal összevartam a felvágott hasfalat, mellüreget.  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
r0li
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #67 Dátum: 2013. Február 02. - 20:06:59 »

Kivéreztetni addig lehet, amíg van keringése.
Emelem

Köszi!
Teljesen logikus.
Bennem az a kép él, amikor az öreg KMB a szolgálati PA63 fejbe küldte a cocát majd pár perccel utána még lejött a vér belőle rendesen. Nyilván egy disznóvágásnál "laboratóriumi" körülmények vannak egy vadászmezőhöz képest.
A kilőtt vadnál mennyit lehet várni a kizsigereléssel? 
A kizsigerelt vad meddig áll el fagyasztás nélkül?
Belsőségek: Szív, máj, tüdő felhasználható?
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #68 Dátum: 2013. Február 03. - 00:21:56 »

A kilőtt vadnál mennyit lehet várni a kizsigereléssel? 

Lehetőleg semennyit. 1-2 óra még talán elmegy, de estétől reggelig üzembiztosan befülled, évszaktól függetlenül.

A kizsigerelt vad meddig áll el fagyasztás nélkül?

Így télvíz idején 2-3 napig nyugodtan eltartható hideg helyen. Nyáron, hűvös, legyektől védett helyen max. 1 nap.

Belsőségek: Szív, máj, tüdő felhasználható?

Persze, ha nem lőtte szét az elejtő. Nyelv is, vese is, ha teljes bontás van,akkor az agyvelő is. A szarvasnak pl. meglepően nagy agyvelője van.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #69 Dátum: 2013. Február 03. - 08:15:21 »

Olyanról hallottatok már,hogy a bika heréit megeszik? Nálunk van egy illető aki vadásztársaimnak mondta ha lőnek bikát a heréket feltétlenül akasszák a kerítésére(bőgéskor is) és majd reggel ő beviszi. Stoel
Szerintem én lehet nem ennék belőle.
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #70 Dátum: 2013. Február 03. - 08:45:28 »

Bátor ember (feltételezés szerint afrodiziákumként fogyasztja  Vigyorog ). Egyszer volt szerencsém bőgő bika szívéből készült pörköltet enni,ha az a csípős,átható íz valakinek gasztronómiai élményt nyújt váljék egészségere. De én a bőgő bikát az asztalon (mint étel) soha többet nem akarok látni.
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #71 Dátum: 2013. Február 03. - 10:38:01 »

Bátor ember (feltételezés szerint afrodiziákumként fogyasztja  Vigyorog ). Egyszer volt szerencsém bőgő bika szívéből készült pörköltet enni,ha az a csípős,átható íz valakinek gasztronómiai élményt nyújt váljék egészségere. De én a bőgő bikát az asztalon (mint étel) soha többet nem akarok látni.


Hát csatlakozom, bőgő bika heréi nem egy finom cucc?! Kinek a pap kenek a papné!
Bár süldő malachere isteni!!!
Vagy gímszarvas pacal ho hoo hóóóóó!
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #72 Dátum: 2013. Február 03. - 20:51:42 »

Hát csatlakozom, bőgő bika heréi nem egy finom cucc?! Kinek a pap kenek a papné!
Bár süldő malachere isteni!!!
Vagy gímszarvas pacal ho hoo hóóóóó!

No akkor, erről a szarvaspacalról ha lehetne valami bővebbet...
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #73 Dátum: 2013. Február 03. - 21:23:33 »

No akkor, erről a szarvaspacalról ha lehetne valami bővebbet...

Igen nagy macera megpucolni, de szerintem megéri. Peti barátom hosszas fenyegetések és némi pálinka felajánlása után néha csinált, de utálta mert igen babra munka.

 A gyomornak nem minden részét használta fel, de , hogy melyiket azt nem tudom.
A kiforgatott gyomrot megszabadította minden faggyútól, lekapargatta,  nagynyomású mosóval jól átmosta. aztán napokig áztatta hol vízben, hol mésztejben. Pár nap után egy régi mosógépben kimosta, aztán áztatta még napokig! Amikor már teljesen fehér és szagtalan volt, félig megfőzte sós, fokhagymás vízben. Utána került felcsíkozásra és elkészítésére.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #74 Dátum: 2013. Február 04. - 19:50:20 »

Mihály barátom a pacalt anno ecetes vízben mosta a keverőtárcsás mosógépben. Állítólag 48 óra alatt sokszori vízcserével szép tiszta lesz.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: