Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadhús árak.  (Megtekintve 78571 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #45 Dátum: 2013. Január 13. - 20:48:25 »

Ez is része lehet a megoldásnak.
De ennek is megvannak a feltételei.
Javaslom áttanulmányozásra:
43/2011. (V. 26.) VM rendelet, az elejtett vad kezelésének és értékesítésének élelmiszer-higiéniai feltételeiről.
Valamint nem árt bevonni a helyi hatósági állatorvost, hogy inkább az elején mondja el a követelményeket, esetleges kifogásokat és hiányosságokat, mert ha ezek már a folyamat közben derülnek ki, akkor okozhatnak egy kis bajt.
 Emelem

És mit is mond ez a rendelet? Szívesen átolvasom, de ha van valaki aki értelmezte és tudja mit mond és miért nem lehet eladni a vadhúst folyamatában akkor írja le.....
H.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #46 Dátum: 2013. Január 13. - 21:00:32 »

Nem olyan egyszerű kérdéskör ez cimbora...Csabáék hatósági oldalról felsorolták a követelményeket,de...általában (mint nálunk is) a felvásárló a vadászház(unk)nál hűtőt helyez el.Szigorú szerződéses feltétellel!Egyszer tudta meg az átvevő,hogy a lakosságnak (a szabályoknak megfelelően,bevizsgáltatva) értékesítettünk vadat,másnap már jöttek a hűtőért... Fejvakarás
Most azért más a leányzó fekvése, mert készletre nem feltétlenül akarnak vásárolni a vadfeldolgozók, piacra meg nem megy...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #47 Dátum: 2013. Január 14. - 11:11:52 »

Most azért más a leányzó fekvése, mert készletre nem feltétlenül akarnak vásárolni a vadfeldolgozók, piacra meg nem megy...
Na ezért viszünk el mostanában (majdnem) mindent kompetenciába...az ellen nem lehet kifogásuk!
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #48 Dátum: 2013. Január 14. - 11:17:05 »

Nem olyan egyszerű kérdéskör ez cimbora...Csabáék hatósági oldalról felsorolták a követelményeket,de...általában (mint nálunk is) a felvásárló a vadászház(unk)nál hűtőt helyez el.Szigorú szerződéses feltétellel!Egyszer tudta meg az átvevő,hogy a lakosságnak (a szabályoknak megfelelően,bevizsgáltatva) értékesítettünk vadat,másnap már jöttek a hűtőért... Fejvakarás

Terítékről kell értékesíteni. Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #49 Dátum: 2013. Január 14. - 13:23:51 »

Terítékről kell értékesíteni. Vállat von
Vaddisznót, hogyan?
Mikor a vizsgálati eredményig tárolnod kell.....ahhoz meg kell a hűtőkamrás  és minden "földi jóval" felszerelt vadbegyűjtő hely.

Ráadásul minden vadat nem ehet meg a társaság sem, mert a fentebb említett rendelet szabályozza azt is, hogy egy bizonyos mennyiség felett mekkora részt lehet felhasználni és mekkorát kötelező átadni valamelyik átvevőnek.

Nem véletlen írtam le, hogy tessék elolvasni az ide vonatkozó szabályozást Figyelmes olvasás
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #50 Dátum: 2013. Január 14. - 14:07:34 »

Vaddisznót, hogyan?
Mikor a vizsgálati eredményig tárolnod kell.....ahhoz meg kell a hűtőkamrás  és minden "földi jóval" felszerelt vadbegyűjtő hely.

Ráadásul minden vadat nem ehet meg a társaság sem, mert a fentebb említett rendelet szabályozza azt is, hogy egy bizonyos mennyiség felett mekkora részt lehet felhasználni és mekkorát kötelező átadni valamelyik átvevőnek.

Nem véletlen írtam le, hogy tessék elolvasni az ide vonatkozó szabályozást Figyelmes olvasás
 Emelem
Igen
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #51 Dátum: 2013. Január 14. - 17:17:47 »

1. § (3) E rendeletet nem kell alkalmazni :
c) azon tevékenységekre, amelyek során a vadászatra jogosult a tulajdonába kerülő elejtett vadat kizárólag magánfogyasztásra, mint végső fogyasztó felhasználja, vagy a tulajdonába kerülő elejtett vadat átadja, valamint eladja a végső fogyasztónak minősülő, vadászjeggyel rendelkező elejtőnek vagy az elejtőtől eltérő, a vadászatra jogosult vadászterületén a vadgazdálkodási tevékenységben elsődleges termelőként részt vevő végső fogyasztónak.

Ez vajon mit jelent virágnyelven? Talán a másik vadásztársat?
Ebben az esetben  elméletileg a tagság az összes nagyvadat megveheti, mert rájuk nem vonatkozik a 100 nagyvad feletti 40%-os korlát. Legalább is én így értelmezem.
Naplózva
r0li
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #52 Dátum: 2013. Január 28. - 17:00:44 »

Tisztelt Vadász Urak!

Sajnos én nem vagyok vadász, ezért elnézést kérek, ha etikátlannak gondoljátok, hogy ide írtam.
Érdekesen alakul Magyarországon a vadhús árképzése. Sajnos mire a boltba jut olyan drága lesz, hogy az átlagember nem veszi meg, sajnos én sem tudom megfizetni.
Talán tudtok segíteni. Vaddisznó húst szeretnék vásárolni, de a bolti árat nem tudom megfizetni. Annyit hallottam, hogy néha van lehetőség a vadásztársaságoknál a kilőtt vad élősúlyban történő megvásárlására.
Engem egy legfeljebb 70 kg élősúlyú vaddisznó érdekelne /nyilván nyúzva, zsigerelve, bevizsgálva/ ha jól tudom ebből kb 30 kg csontos húst lehet kinyerni. Van ugyan 2 vadász ismerősöm is, de ők nagyon messze vannak tőlem.
Bp-től 100 km távolságig tudnák elmenni érte.

Üdv r
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #53 Dátum: 2013. Január 28. - 17:44:41 »

Tisztelt Vadász Urak!

Sajnos én nem vagyok vadász, ezért elnézést kérek, ha etikátlannak gondoljátok, hogy ide írtam.
Érdekesen alakul Magyarországon a vadhús árképzése. Sajnos mire a boltba jut olyan drága lesz, hogy az átlagember nem veszi meg, sajnos én sem tudom megfizetni.
Talán tudtok segíteni. Vaddisznó húst szeretnék vásárolni, de a bolti árat nem tudom megfizetni. Annyit hallottam, hogy néha van lehetőség a vadásztársaságoknál a kilőtt vad élősúlyban történő megvásárlására.
Engem egy legfeljebb 70 kg élősúlyú vaddisznó érdekelne /nyilván nyúzva, zsigerelve, bevizsgálva/ ha jól tudom ebből kb 30 kg csontos húst lehet kinyerni. Van ugyan 2 vadász ismerősöm is, de ők nagyon messze vannak tőlem.
Bp-től 100 km távolságig tudnák elmenni érte.

Üdv r


Üdv!

A vad megvásárlására valóban van lehetőség, de nem élősúlyban, hanem bőrben-szőrben. Ami azt jelenti, hogy vaddisznó esetében zsigerelve, de fejjel, lábakkal,  nyúzatlanul. Őz, dám és gímszarvas esetében ugyanez zsigerelve, de fej és lábszárak nélkül értendő.

Ha nem sikerül vadásztársaságtól szerezned, akkor keresd meg valamelyik közeli állami erdészetet. Nefag például, Pusztavacson van vadhűtő, és szerintem adnak is el.
Naplózva
r0li
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #54 Dátum: 2013. Január 29. - 14:52:20 »

Üdv!

A vad megvásárlására valóban van lehetőség, de nem élősúlyban, hanem bőrben-szőrben. Ami azt jelenti, hogy vaddisznó esetében zsigerelve, de fejjel, lábakkal,  nyúzatlanul. Őz, dám és gímszarvas esetében ugyanez zsigerelve, de fej és lábszárak nélkül értendő.

Ha nem sikerül vadásztársaságtól szerezned, akkor keresd meg valamelyik közeli állami erdészetet. Nefag például, Pusztavacson van vadhűtő, és szerintem adnak is el.

Köszi!

Erre már gondoltam én is, hogy küldök egy-egy e-mailt a környékben lévő vadásztársaságoknak, csak gondoltam előtte itt tájékozódom, hogy is megy ez pontosan illetve esetleg tudtok konkrétumot mondani, hogy kit-mit keressek illetve ne keressek. Ilyesmire gondolok, hogy a társaságok vezetőit keressem vagy inkább egy vadászt?

Amúgy a vaddisznó fejét lábát is fel lehet használni, mint a házisertésnél (pl: körömpöri, fejpaprikás, velő..stb) vagy az kuka?
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #55 Dátum: 2013. Január 29. - 19:03:25 »

Köszi!

Erre már gondoltam én is, hogy küldök egy-egy e-mailt a környékben lévő vadásztársaságoknak, csak gondoltam előtte itt tájékozódom, hogy is megy ez pontosan illetve esetleg tudtok konkrétumot mondani, hogy kit-mit keressek illetve ne keressek. Ilyesmire gondolok, hogy a társaságok vezetőit keressem vagy inkább egy vadászt?

Amúgy a vaddisznó fejét lábát is fel lehet használni, mint a házisertésnél (pl: körömpöri, fejpaprikás, velő..stb) vagy az kuka?

Az elnököt, vagy a vadászmestert keresd.

A fejjel  érdemes vesződni, vagy orrhegyig fejted, vagy megperzseled. Én még csak a megfejtést próbáltam, nyelv, szív, egy kis tokaszalonna, nyesedék hús, meg némi házi disznó bőrke a kövesztőbe, aztán disznósajtnak betöltjük.
Boar javasolta a múltkor a fej perzselését, azt mondja, kipróbálta és érdemes, de még nem volt rá egy szabad napom, hogy megtegyem. Tegnap éjjel is fél háromig főztük a "préshurkát", ahogy a Rábaközben nevezik a disznósajtot. Pedig már délután fél négykor nekiálltunk. Mondjuk kicsit olyan kolibrikolbászos volt a dolog, a töltelék zöme azért a húsboltból került ki.
A körmöt én még sosem próbáltam feldolgozni, kíváncsi lennék, volt-e már a csapatban valaki olyan elvetemült, hogy nekiállt. Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #56 Dátum: 2013. Január 29. - 19:09:07 »


A körmöt én még sosem próbáltam feldolgozni, kíváncsi lennék, volt-e már a csapatban valaki olyan elvetemült, hogy nekiállt. Ördög
Volt.
Érdemes. Vigyorog Nagyon finom. Ha már nekilátsz a fejet megperzselni, a körmöt se hagyd ki.
(Egy alföldi cimbora zalai vendégeskedésből többek között egy tucat szarvaslábbal tért haza. Hentes haverjuk bevállalta, hogy megperzseli, megpucolja őket. Így is lett, aztán fűrésszel felkarikázták és főztek belőle egy fantasztikus pörköltet.
De a hentes a továbbiakban nem vállalta... Ördög)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #57 Dátum: 2013. Január 29. - 19:14:09 »

Volt.

Miért is nem vagyok meglepve?  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #58 Dátum: 2013. Január 29. - 19:16:09 »

 Emelem ! Valahol olvastam róla kocsonya receptet .  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #59 Dátum: 2013. Január 29. - 19:16:39 »

Miért is nem vagyok meglepve?  Ördög
Nem én vagyok az egyetlen, írták itt a a fórumon is páran.
Ebben az egész perzselősdiben az a legrosszabb, hogy ha már zsigerelve volt a disznó, akkor nehéz úgy csinálni, hogy ne legyen tiszta mocsok a belseje.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: