Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadhús árak.  (Megtekintve 78646 alkalommal)
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #30 Dátum: 2013. Január 10. - 20:15:22 »

Ssiasztok.
Ma jártam a pesti vásárcsarnokban és ezen akad fel a szemem:
Vaddisznó comb 4400ft
Vaddisznó lapocka 3300ft
Vaddisznó apró hús 2400ft
Vaddisznó pofahús és fejhús 2300ft

Tisztességes árrés. Nem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #31 Dátum: 2013. Január 10. - 21:50:00 »

Ssiasztok.
Ma jártam a pesti vásárcsarnokban és ezen akad fel a szemem:
Vaddisznó comb 4400ft
Vaddisznó lapocka 3300ft
Vaddisznó apró hús 2400ft
Vaddisznó pofahús és fejhús 2300ft


No, hát itt van valami eszméletlenül nagy baj!
Ha - mondjuk - 400 Ft lenne az átvételi ár, legyen egyharmados a kihozatal és keressen a feldolgozó, a kereskedő, meg az állam együttesen 100 %-ot, akkor vagyunk ott, hogy 2400 Ft kellene hogy legyen az Áfa-s fogyasztói ár. Nem a vágóhídi söpredéknek (apró hús), hanem a minőségi húsnak.
Ezen az áron versenyképes is lehetne a házisertés hússal, mert ennyivel azért többet ér.
De amikor az átvételi ár harmada ennek, a fogyasztói ár meg majdnem duplája, ott valami nagyon nagy gazemberség folyik.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #32 Dátum: 2013. Január 12. - 12:35:47 »

http://index.hu/gazdasag/vilag/2013/01/12/luxuscikke_valhat_a_sult_hus/
 Fejvakarás Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #33 Dátum: 2013. Január 12. - 13:04:13 »

A Loislnak agyára ment a "Kartoffelmitkraut" !!!   Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #34 Dátum: 2013. Január 12. - 13:17:07 »


Összehasonlitásra:

Nálunk az özért kapunk 6,50€ a kilóért, a vaddisznó 4-6,50 € között mozog, a bérlö mondja be az árakat.
A hentesnél fizetsz egy kiló özgerincért ca. 20€.


Üdv                   Gyuri Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #35 Dátum: 2013. Január 12. - 15:20:28 »

Összehasonlitásra:

Nálunk az özért kapunk 6,50€ a kilóért, a vaddisznó 4-6,50 € között mozog, a bérlö mondja be az árakat.
A hentesnél fizetsz egy kiló özgerincért ca. 20€.


Üdv                   Gyuri Emelem

Üdv Gyuri!
Azért nálatok is tisztességes a különbség.
Üdv: J. vadász Emelem



Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #36 Dátum: 2013. Január 12. - 17:50:08 »

Üdv Gyuri!
Azért nálatok is tisztességes a különbség.
Üdv: J. vadász Emelem

A háromszoros szorzó teljesen korrekt, hiszen az egyik szőröstül-bőröstül játszik, a másik meg tisztán, ráadásul Gyuri őzgerinc árat ír.

Számold ki, hányszoros itt a disznó átvételi ára és a húsár közötti szorzó.  150 aránylik 3000-hez. (Nettóban számolva.) Nagyjából hússzoros.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #37 Dátum: 2013. Január 12. - 18:45:33 »

A háromszoros szorzó teljesen korrekt, hiszen az egyik szőröstül-bőröstül játszik, a másik meg tisztán, ráadásul Gyuri őzgerinc árat ír.

Számold ki, hányszoros itt a disznó átvételi ára és a húsár közötti szorzó.  150 aránylik 3000-hez. (Nettóban számolva.) Nagyjából hússzoros.
Üdv Lajos!
Tisztában vagyok vele.
A hazai viszonyokat meg nem kell számolni, az eredmény - csak ránézésre is- siralmas nálunk!
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #38 Dátum: 2013. Január 12. - 19:05:08 »

Üdv Lajos!
Tisztában vagyok vele.
A hazai viszonyokat meg nem kell számolni, az eredmény - csak ránézésre is- siralmas nálunk!
Üdv: J. vadász Emelem

Én meg azt gondolom, hogy nekünk ezekkel a hazai viszonyokkal kell számolnunk, hiszen itt élünk. Megpróbálni arra választ keresni, hogy ha valami működik tőlünk nyugatra, akkor nálunk miért nem működik.
Semmi épeszű indokot nem találok arra, hogy mondjuk egy 4-5-szörös átvételi-fogyasztói szorzóval miért ne működhetne stabil belföldi vadhúspiac.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #39 Dátum: 2013. Január 12. - 19:41:22 »

Üdv Lajos!
Azért nem működik, mert nálunk mindenki gyorsan és nagyot akar kaszálni.
Nyomást meg nem tudsz gyakorolni a kereskedőre, mert akkor még annyiért sem veszi át, mint most.
Amikor vadászni kezdtem, akkor volt olyan társaság, amelyik néhány trófeás vad értékesítéséből és a
eladott vadhús bevételéből működött.
Próbálnák meg most.....
Üdv: J. vadász Emelem 
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #40 Dátum: 2013. Január 12. - 20:42:43 »

A háromszoros szorzó teljesen korrekt, hiszen az egyik szőröstül-bőröstül játszik, a másik meg tisztán, ráadásul Gyuri őzgerinc árat ír.

Számold ki, hányszoros itt a disznó átvételi ára és a húsár közötti szorzó.  150 aránylik 3000-hez. (Nettóban számolva.) Nagyjából hússzoros.

Mivel itt első osztályú vadhúst a pógár nem is kap, az megy a szállodáknak, éttermeknek, meg kevés külföldre, tehát még nagyobb a haszon.
Pár éve vettem valakinek (megbízásra) egy itteni vadfeldolgozóban vaddisznó apró húst pörköltnek. Akkor volt 100 Ft alatt a disznó, és vettem valami 1800 forintért.  Hát, esküszöm, olyan szemét volt, hogy én ilyen részeket odadobom a kutyának nyúzáskor!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #41 Dátum: 2013. Január 13. - 15:58:02 »

Értékesíteni kell a lakosságnak.

Miért ne lehetne meghirdetni, hogy XY társaságnál vaddisznó/szarvas/őz szőrben-bőrben ennyiért eladó.

Biztos vagyok benne, hogy a helyi lakosság túlnyomó többségének fogalma sincs, hogy ott helyben vadhúshoz juthat - ráadásul nem is veszett áron.

Az állatorvosi meg a trichinella vizsgálat sem megoldhatatlan dolgok.

Persze kényelmesebb beakasztani a hűtőkamrába, aztán kedden majd jön érte az autó - csak az most elég ócsóé' viszi el...

Szóval szerintem van ebben fantázia meg lehetőség, csak foglalkozni kell vele. Mert így azért tagadhatatlanul melósabb.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #42 Dátum: 2013. Január 13. - 17:42:25 »

Értékesíteni kell a lakosságnak.
Miért ne lehetne meghirdetni, hogy XY társaságnál vaddisznó/szarvas/őz szőrben-bőrben ennyiért eladó.
Biztos vagyok benne, hogy a helyi lakosság túlnyomó többségének fogalma sincs, hogy ott helyben vadhúshoz juthat
Ez is része lehet a megoldásnak.
De ennek is megvannak a feltételei.
Javaslom áttanulmányozásra:
43/2011. (V. 26.) VM rendelet, az elejtett vad kezelésének és értékesítésének élelmiszer-higiéniai feltételeiről.
Valamint nem árt bevonni a helyi hatósági állatorvost, hogy inkább az elején mondja el a követelményeket, esetleges kifogásokat és hiányosságokat, mert ha ezek már a folyamat közben derülnek ki, akkor okozhatnak egy kis bajt.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #43 Dátum: 2013. Január 13. - 17:54:19 »

Ez is része lehet a megoldásnak.
De ennek is megvannak a feltételei.
Javaslom áttanulmányozásra:
43/2011. (V. 26.) VM rendelet, az elejtett vad kezelésének és értékesítésének élelmiszer-higiéniai feltételeiről.
Valamint nem árt bevonni a helyi hatósági állatorvost, hogy inkább az elején mondja el a követelményeket, esetleges kifogásokat és hiányosságokat, mert ha ezek már a folyamat közben derülnek ki, akkor okozhatnak egy kis bajt.
 Emelem

Üdv Csabi!
Teljesen igazad van! Igen
Nem kis bajt okozhatnak, meg kisöpörnek a pénztárcából egy kis pénzmagot is!
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Jager74
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #44 Dátum: 2013. Január 13. - 19:59:42 »

Értékesíteni kell a lakosságnak.

Miért ne lehetne meghirdetni, hogy XY társaságnál vaddisznó/szarvas/őz szőrben-bőrben ennyiért eladó.

Biztos vagyok benne, hogy a helyi lakosság túlnyomó többségének fogalma sincs, hogy ott helyben vadhúshoz juthat - ráadásul nem is veszett áron.

Az állatorvosi meg a trichinella vizsgálat sem megoldhatatlan dolgok.

Persze kényelmesebb beakasztani a hűtőkamrába, aztán kedden majd jön érte az autó - csak az most elég ócsóé' viszi el...

Szóval szerintem van ebben fantázia meg lehetőség, csak foglalkozni kell vele. Mert így azért tagadhatatlanul melósabb.
Nem olyan egyszerű kérdéskör ez cimbora...Csabáék hatósági oldalról felsorolták a követelményeket,de...általában (mint nálunk is) a felvásárló a vadászház(unk)nál hűtőt helyez el.Szigorú szerződéses feltétellel!Egyszer tudta meg az átvevő,hogy a lakosságnak (a szabályoknak megfelelően,bevizsgáltatva) értékesítettünk vadat,másnap már jöttek a hűtőért... Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: