Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadhús árak.  (Megtekintve 78293 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #105 Dátum: 2013. április 07. - 19:58:57 »

Márk véleményéhez pár gondolat.
A vadászat legősibb motivációja a hússzerzés. Az ősember nem csontért vitte vásárra a bőrét.
De nem kell évezredekre visszamenni a történelemben, 200 évvel ezelőtt az indiánok íjjal történő bölényvadászata is húsról szólt és semmi vadásziatlant nem találok benne.
Ha őszintén magunkba nézünk be kell vallanunk, hogy a napjainkban dúló trófeakultuszban azért van egy tisztességes adag 'farokhosszabbító' fíling'.
Egy teljesítményorientált világ mellékterméke ez, rengeteg vadhajtással, a "juszt is az enyém a legnagyobb, legkülönlegesebb, legeredetibb, stb. óhajt és keresletet kiszolgáló kurvaságokkal.
A húsvadász legalább nem versenyez. Nem akar feltétlenül a 210 kilós kan combjából csemegézni, megelégszik az 50 kilós süldővel.  Ördög

Aztán el lehetne moralizálni azon is, hogy mennyivel etikusabb megölni egy állatot 8 kiló csontért, vagy egy pár agyarért, mint mondjuk 40 kiló húsért.
El lehetne, de nem érdemes.
Mindannyiunkat más visz ki erdőre, mezőre, talán érdemesebb a "miért" helyett a "hogyant" keresni, ahogy Cseh Tamás dalában Dosztojevszkij tette.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #106 Dátum: 2013. április 07. - 20:02:09 »

Szerintem az az 5000 az 3000.  Kacsint

Igaz. Ha az egész 5000, akkor elég 1 vadőr. Kérelemmel!
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #107 Dátum: 2013. április 07. - 20:04:31 »

Igaz. Ha az egész 5000, akkor elég 1 vadőr. Kérelemmel!

De azért avval is tisztában vagyunk, hogy sokhelyen, hogyan oldják meg.  Kacsint
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #108 Dátum: 2013. április 07. - 20:14:58 »

De azért avval is tisztában vagyunk, hogy sokhelyen, hogyan oldják meg.  Kacsint

Ebben a megyében csak egyenesen. Nincs simli. Legalábbis amerre én jártam.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #109 Dátum: 2013. április 07. - 20:23:51 »

 Tudom pár szór már írtam  Stoel  / Gondolom az erdész úr is vitt le húst a faluba  anno Röhög  / Stoel


http://www.origo.hu/tudomany/elovilag/20090408-szex-husert-a-csimpanzok-kozott.html
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #110 Dátum: 2013. április 07. - 20:49:14 »

Márk véleményéhez pár gondolat.
A vadászat legősibb motivációja a hússzerzés. Az ősember nem csontért vitte vásárra a bőrét.
De nem kell évezredekre visszamenni a történelemben, 200 évvel ezelőtt az indiánok íjjal történő bölényvadászata is húsról szólt és semmi vadásziatlant nem találok benne.
Ha őszintén magunkba nézünk be kell vallanunk, hogy a napjainkban dúló trófeakultuszban azért van egy tisztességes adag 'farokhosszabbító' fíling'.
Egy teljesítményorientált világ mellékterméke ez, rengeteg vadhajtással, a "juszt is az enyém a legnagyobb, legkülönlegesebb, legeredetibb, stb. óhajt és keresletet kiszolgáló kurvaságokkal.
A húsvadász legalább nem versenyez. Nem akar feltétlenül a 210 kilós kan combjából csemegézni, megelégszik az 50 kilós süldővel.  Ördög

Aztán el lehetne moralizálni azon is, hogy mennyivel etikusabb megölni egy állatot 8 kiló csontért, vagy egy pár agyarért, mint mondjuk 40 kiló húsért.
El lehetne, de nem érdemes.
Mindannyiunkat más visz ki erdőre, mezőre, talán érdemesebb a "miért" helyett a "hogyant" keresni, ahogy Cseh Tamás dalában Dosztojevszkij tette.

Szevasz Németh Lajos.
Ismeretlenül ,de szeretném ha az elméd máskor többször tennéd a nyilvánosság tárgyává.
Üdv vadász75
Naplózva
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #111 Dátum: 2013. április 07. - 20:51:36 »

Szevasz Németh Lajos.
Ismeretlenül ,de szeretném ha az elméd máskor többször tennéd a nyilvánosság tárgyává.
Üdv vadász75

Én is  Emelem
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #112 Dátum: 2013. április 07. - 20:56:58 »

Más világ, más törvények. Itt 3000 hektáronként kell egy vadőrt alkalmazni. Annak a bére és a járulékok nem kevés. A gazdáknak meg kell fizetni a vad által okozott kárt , stb.
Ilyen példát inkább ne hozzunk  fel mert ez kb. 3 társaságban van így az országban. A vadhúsból befolyó bevételből meg tuti,hogy nem többen. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 671


« Új üzenet #113 Dátum: 2013. április 07. - 21:40:31 »


Ezt soha nem értetem!  Én amennyit a horgászatra és a vadászatra költök, abból  annyi húst, halat vehetnék, hogy az egész rokonságot elláthatnám vele.
Pontosan erre gondoltam én is.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #114 Dátum: 2013. április 07. - 22:41:41 »

Márk véleményéhez pár gondolat.
A vadászat legősibb motivációja a hússzerzés. Az ősember nem csontért vitte vásárra a bőrét.
De nem kell évezredekre visszamenni a történelemben, 200 évvel ezelőtt az indiánok íjjal történő bölényvadászata is húsról szólt és semmi vadásziatlant nem találok benne.
Ha őszintén magunkba nézünk be kell vallanunk, hogy a napjainkban dúló trófeakultuszban azért van egy tisztességes adag 'farokhosszabbító' fíling'.
Egy teljesítményorientált világ mellékterméke ez, rengeteg vadhajtással, a "juszt is az enyém a legnagyobb, legkülönlegesebb, legeredetibb, stb. óhajt és keresletet kiszolgáló kurvaságokkal.
A húsvadász legalább nem versenyez. Nem akar feltétlenül a 210 kilós kan combjából csemegézni, megelégszik az 50 kilós süldővel.  Ördög

Aztán el lehetne moralizálni azon is, hogy mennyivel etikusabb megölni egy állatot 8 kiló csontért, vagy egy pár agyarért, mint mondjuk 40 kiló húsért.
El lehetne, de nem érdemes.
Mindannyiunkat más visz ki erdőre, mezőre, talán érdemesebb a "miért" helyett a "hogyant" keresni, ahogy Cseh Tamás dalában Dosztojevszkij tette.

Néha itt a fórumon felüti a fejét ez a trófeakultusz-tagadó vallás,amivel nem maradéktalanul értek egyet. A trófeakultusz nem napjainkban dúl,hanem dúlt mindig is a vadászok között. Ha olvasgatjuk legnagyobbjainkat,azért ott is kiderül,hogy sem Fekete,sem Széchenyi,sem Nadler,vagy Kittenberger szóval egyikük sem a csúnya kis csököttért ment ki az erdőre,mezőre. A különbség sokkal inkább abban rejlik,hogy egyrészt értettek is a vadhoz,másrészt tettek is érte ,nem is keveset. S talán ez áll szemben leginkább az itt van 2 misi,kérek egy tízkilósat szemléletű emberekkel.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #115 Dátum: 2013. április 07. - 23:06:41 »

... itt van 2 misi,kérek egy tízkilósat...

Pontosan itt válik öncélúvá és értelmetlenné az egész. Ha csak ennyi.
Mert innéttől a trófea nem egy győzelmi jelkép, pontosabban nem annak a jelképe, aminek kéne lennie. Nem annak, hogy erőmmel, tudásommal, kitartásommal, sok szenvedés árán legyőztem egy állatot.
Nem több, mint egy Maserati, egy aranyóra, vagy bármi más, pénzért megvehető státuszszimbólum.
Lehet vele hencegni a haverok előtt, de valójában csak egy csillogó, tartalom nélküli cukormáz.

"Én tudom, mint a kisgyerek,
Csak az boldog, ki játszhat.
Én sok játékot ismerek,
A valóság elpereg,
És megmarad a látszat" /J.A./
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #116 Dátum: 2013. április 08. - 04:01:31 »

Balkóbátya  Emelem ! Pedig sok vadász van köztünk aki nem a trófeáért vadászik .
Adisznóvadászok között pl. kevés , mert majdnem mindegyik a nagyagyarút keresi .
/pedig nem is finom főleg búgáskor /  Stoel RöhögEmelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #117 Dátum: 2013. április 08. - 08:50:53 »

Adisznóvadászok között pl. kevés , mert majdnem mindegyik a nagyagyarút keresi .

Azt a felálló sörtéjű . villogó szemű , agyar csattogtató  , félelmetes 15 centist . . . !!!   Ördög Ördög Vigyorog

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #118 Dátum: 2013. április 18. - 15:48:11 »

Márk véleményéhez pár gondolat.
A vadászat legősibb motivációja a hússzerzés. Az ősember nem csontért vitte vásárra a bőrét.
De nem kell évezredekre visszamenni a történelemben, 200 évvel ezelőtt az indiánok íjjal történő bölényvadászata is húsról szólt és semmi vadásziatlant nem találok benne.
Ha őszintén magunkba nézünk be kell vallanunk, hogy a napjainkban dúló trófeakultuszban azért van egy tisztességes adag 'farokhosszabbító' fíling'.
Egy teljesítményorientált világ mellékterméke ez, rengeteg vadhajtással, a "juszt is az enyém a legnagyobb, legkülönlegesebb, legeredetibb, stb. óhajt és keresletet kiszolgáló kurvaságokkal.
A húsvadász legalább nem versenyez. Nem akar feltétlenül a 210 kilós kan combjából csemegézni, megelégszik az 50 kilós süldővel.  Ördög

Aztán el lehetne moralizálni azon is, hogy mennyivel etikusabb megölni egy állatot 8 kiló csontért, vagy egy pár agyarért, mint mondjuk 40 kiló húsért.
El lehetne, de nem érdemes
.
Mindannyiunkat más visz ki erdőre, mezőre, talán érdemesebb a "miért" helyett a "hogyant"keresni, ahogy Cseh Tamás dalában Dosztojevszkij tette.


 Igen

Szerintem ez éppen nem a trófeakultusz tagadása . ..........................................    a lényeg a hogyan.     Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #119 Dátum: 2013. április 18. - 15:57:29 »

Igen
Szerintem ez éppen nem a trófeakultusz tagadása . ..........................................    a lényeg a hogyan.     Emelem
Nem is erre a hozzászólásra volt a közvetlen reakció. Pusztán csak azt reagáltam le Lajos hozzászólásában,hogy a trófeakultusz nem újkeletű. Mindig is létezett.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: