Oldalak: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 170065 alkalommal)
foximaxi
Vadász
Nem elérhető Nem elérhető

vadász

« Új üzenet #1455 Dátum: 2018. Február 14. - 09:41:27 »

Kedves Fórumtársak!  Emelem

Remington 11-87 félautomata sörétes fegyverem rakoncátlankodik.
Amikor ismétlésre kerül a sor , a tárból csak félig csúszik ki a lőszer, félúton megszorul... és a hüvelytalpon erős ütésnyom a peremen, sokszor átszakadt perem a végeredmény...   Csodalk Rííí
Találkozott már valaki hasonlóval?
Amerikai fórrumokon olvastam utána .. megrendeltem a javasolt alkatrészt .. kicseréltem de nem lett jobb...
2 mozgó "fül" van melyek felelősek a lőszerek időben történő kiadására a tárból, gondolom ott lehet a baj....de nem megy tovább..

segítségeteket előre is köszönöm!

Vadászüdvözlettel Emelem
Milán
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*

Ork Firehand

« Új üzenet #1456 Dátum: 2018. Február 14. - 11:31:55 »

Kedves Fórumtársak!  Emelem

Remington 11-87 félautomata sörétes fegyverem rakoncátlankodik.
Amikor ismétlésre kerül a sor , a tárból csak félig csúszik ki a lőszer, félúton megszorul... és a hüvelytalpon erős ütésnyom a peremen, sokszor átszakadt perem a végeredmény...   Csodalk Rííí
Találkozott már valaki hasonlóval?
Amerikai fórrumokon olvastam utána .. megrendeltem a javasolt alkatrészt .. kicseréltem de nem lett jobb...
2 mozgó "fül" van melyek felelősek a lőszerek időben történő kiadására a tárból, gondolom ott lehet a baj....de nem megy tovább..

segítségeteket előre is köszönöm!

Vadászüdvözlettel Emelem
Milán
Szerintem fordulj fegyvermesterhez.
Naplózva

Nagyapám és édesapám nyomában járni, velük vadászni, életem egyik legszebb időszaka volt,éppen ezért dédelgetett reményem , hogy egyszer majd gyermekeim kísérnek a vadászösvényen engem.
re-dani
Levél
**

« Új üzenet #1457 Dátum: 2018. Március 21. - 18:23:41 »

Kedves Bajtársak!

Egy sporttárshoz került egy ütött-kopott régi .22-es. Felajánlotta így gondolkodom,hogy átveszem tőle.
Valamikor a forgó tolózár nagyon bekorrodálhatott ezért a felülete nem folyamatos. Ott ahol a korrózió megette.
A barkácsoló énem is felébredt és eszembe jutott,hogy a felületi egyenletlenséget okozó apró gödröket forrasztással pótolnám,aztán síkba csiszolnám és felpolíroznám.
Szerintetek járható ez? Csinált hasonlót valaki? Milyen anyaggal lehet kitölteni a hiányosságot?
Naplózva
Zolimester
Vadász

« Új üzenet #1458 Dátum: 2018. Március 21. - 18:26:46 »

Kedves Bajtársak!

Egy sporttárshoz került egy ütött-kopott régi .22-es. Felajánlotta így gondolkodom,hogy átveszem tőle.
Valamikor a forgó tolózár nagyon bekorrodálhatott ezért a felülete nem folyamatos. Ott ahol a korrózió megette.
A barkácsoló énem is felébredt és eszembe jutott,hogy a felületi egyenletlenséget okozó apró gödröket forrasztással pótolnám,aztán síkba csiszolnám és felpolíroznám.
Szerintetek járható ez? Csinált hasonlót valaki? Milyen anyaggal lehet kitölteni a hiányosságot?

Fődarabhoz (főleg laikusként) ne nyúlj hozzá!
Naplózva
re-dani
Levél
**

« Új üzenet #1459 Dátum: 2018. Március 21. - 20:01:30 »

Azért venném a bátorságot mert hiába fődarab ez kizárólag csak a felületét érinti!
Naplózva
lacika
Vadász

« Új üzenet #1460 Dátum: 2018. Március 21. - 21:13:24 »

Én úgy  hittem, hogy fogják a kaliberezö valamit amit végig nyomnak fokról fokra a csövön és nagyjából megvagyunk!
 Emelem
Hát nem.
Naplózva
Stefi
Vadász

Közvadász helyettes

« Új üzenet #1461 Dátum: 2018. Március 22. - 07:59:52 »

Azért venném a bátorságot mert hiába fődarab ez kizárólag csak a felületét érinti!

Akkor minek kérdezősködsz ha úgyis megcsinálod ?  Fejvakarás         
Naplózva

"Nem Pesten történt, amit hallotok.
Ott ily regényes dolgok nem történnek." (Petőfi)
re-dani
Levél
**

« Új üzenet #1462 Dátum: 2018. Március 22. - 09:05:46 »

Akkor minek kérdezősködsz ha úgyis megcsinálod ?  Fejvakarás         

Ha úgyis megcsinálom,akkor nem kérdezem meg!  Hááát

Másabb ez mintha csövet szeretnék barnítani? Ugyanúgy fődarabb,ugyanúgy csak felületet igénybe vevő eljárás.
Azért még várok olyan hozzászólásra ami a kérdésre válaszol.  Emelem
Naplózva
zajandras
Vadász
Elérhető Elérhető

« Új üzenet #1463 Dátum: 2018. Március 22. - 09:15:48 »

Másabb ez mintha csövet szeretnék barnítani? Ugyanúgy fődarabb,ugyanúgy csak felületet igénybe vevő eljárás.

...a felületi egyenletlenséget okozó apró gödröket forrasztással pótolnám,aztán síkba csiszolnám és felpolíroznám.

Szerintem a tolózár gödreit forrasztással pótolni nem ugyanaz, mint hidegbarnítót kenegetni. Mondjuk ha a tolózár gombjának külső oldalán van ez a hiba, akkor nem olyan veszélyes. Egyszerűbb lenne, ha tennél fel képeket a puskáról.
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Makkmarci
Vadász

« Új üzenet #1464 Dátum: 2018. Március 22. - 09:21:44 »

Van bátor fegyvermester, meg van öreg fegyvermester. Bátor és öreg fegyvermester nincs. Kicsit komolyabban: a fémbarkácsoló énedet szerintem (soha) nem egy fegyveren kellene kiélned. Pláne ha ennyire nincs fogalmad a két eljárás közti különbségekről, én biztos nem fognék hozzá, még 0.22-esen sem. Ha csak magadat veszélyeztetnéd vele, a rosszmájúbbak akár még legyinthetnének is, hisz ismétbizonyítást nyerhetne a Darwin féle kiválasztódás elve, de mást is veszélyeztetsz egy sufni tuningolt puskával. Nem tudom, szereted-e a kocsonyát, de azt rácson keresztül is be lehet adni...
Naplózva
Stefi
Vadász

Közvadász helyettes

« Új üzenet #1465 Dátum: 2018. Március 22. - 09:49:01 »

Gondolom van annyi műszaki ismereted hogy tudod mi a forrasztás és a felrakó hegesztés közötti különbség .  A nagy álmos könyv szerint talán ezt felrakó hegesztéssel kéne csinálni de akkor alakváltozás méretre esztergálás ........  Fejvakarás Vállat von   Természetesen nem kizárt hogy van valami spéci forrasztási eljárás és ha valaki ismeri le is írja de szerintem az se olyan egyszerű hogy megérje . Az biztos hogy most a 0.22 nél semmi mechanikai problémát biztonsági kockázatot nem okoznak a gödrök és azokat tán még ugyan olyan fényesre ( vagy mattra , aranyra ,stb. ) változtathatod ha konzultálsz ilyen szakemberrel .  ( Mondjuk Bonyhádon  ?  Kacsint)      Emelem
Naplózva

Stefi
Vadász

Közvadász helyettes

« Új üzenet #1466 Dátum: 2018. Március 22. - 10:01:01 »

( Mondjuk Bonyhádon  ?  Kacsint)      Emelem

Erre gondoltam !

Naplózva

re-dani
Levél
**

« Új üzenet #1467 Dátum: 2018. Március 22. - 22:25:50 »

Gondolom van annyi műszaki ismereted hogy tudod mi a forrasztás és a felrakó hegesztés közötti különbség .  A nagy álmos könyv szerint talán ezt felrakó hegesztéssel kéne csinálni de akkor alakváltozás méretre esztergálás ........  Fejvakarás Vállat von   Természetesen nem kizárt hogy van valami spéci forrasztási eljárás és ha valaki ismeri le is írja de szerintem az se olyan egyszerű hogy megérje . Az biztos hogy most a 0.22 nél semmi mechanikai problémát biztonsági kockázatot nem okoznak a gödrök és azokat tán még ugyan olyan fényesre ( vagy mattra , aranyra ,stb. ) változtathatod ha konzultálsz ilyen szakemberrel .  ( Mondjuk Bonyhádon  ?  Kacsint)      Emelem

Tényleg nem okoz működésbeli problémát egyébként,csak gondolkodtam mivel lehetne rendbe rakni.
Annyi kis apró berágás van a zár palástján,hogy már "rusztikusnak" mondanám a kinézetét,de szerintem egy puskának a rusztikus jelzőt nem így kéne magán viselni..
Ezért a sok apró folytonossági hiány miatt kérdeztem rá a keményforrasztásos ötletre,mert ezt felrakó hegesztéssel orvosolni tényleg csak akkor lehet,ha esztergával a felesleg egyenletesen eltávolítható.
A keményforrasztásnál egyszerűbb a felesleg leválasztása,mert puhább a fém. Csak hát nem tudom mi a menete egy ilyen feladatnak,mivel szokták ezt orvosolni,csak felmerült ez bennem,azért kérdeztem itt.
Ha legközelebb látom készítek róla képet,hogy miről van szó.
Naplózva
mematyi
Vadász

« Új üzenet #1468 Dátum: 2018. Március 31. - 18:40:36 »

Tényleg nem okoz működésbeli problémát egyébként,csak gondolkodtam mivel lehetne rendbe rakni.
Annyi kis apró berágás van a zár palástján,hogy már "rusztikusnak" mondanám a kinézetét,de szerintem egy puskának a rusztikus jelzőt nem így kéne magán viselni..
Ezért a sok apró folytonossági hiány miatt kérdeztem rá a keményforrasztásos ötletre,mert ezt felrakó hegesztéssel orvosolni tényleg csak akkor lehet,ha esztergával a felesleg egyenletesen eltávolítható.
A keményforrasztásnál egyszerűbb a felesleg leválasztása,mert puhább a fém. Csak hát nem tudom mi a menete egy ilyen feladatnak,mivel szokták ezt orvosolni,csak felmerült ez bennem,azért kérdeztem itt.
Ha legközelebb látom készítek róla képet,hogy miről van szó.

Arra is gondolj, hiába rakod fel, a környékének a felülete se lesz szebb, megfeketedik, kilágyul vagy beedződhet, plusz a húzogatástól, meg a koksztól, portól ami beleragad, ugyan úgy ki fog kopni a keményforrasz-anyag is gödrösre.

Létezik olyan, hogy fémszórás, tengelyeket is javítanak vele, de az megint nem olyan amit otthon meg tudsz csinálni, ahogy a hegesztést sem.

Ne kezdj semmi ilyesmihez hozzá, gondold végig mennyit ér neked az a régi kispuska, és ha sokat, akkor vidd el hozzáértő, nem mellesleg legális helyre. Ott biztos meg lesz a mesternek a megfelelő technológiája és gyakorlata hozzá.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: