Oldalak: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 334118 alkalommal)
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #1455 Dátum: 2018. Február 14. - 09:41:27 »

Kedves Fórumtársak!  Emelem

Remington 11-87 félautomata sörétes fegyverem rakoncátlankodik.
Amikor ismétlésre kerül a sor , a tárból csak félig csúszik ki a lőszer, félúton megszorul... és a hüvelytalpon erős ütésnyom a peremen, sokszor átszakadt perem a végeredmény...   Csodalk Rííí
Találkozott már valaki hasonlóval?
Amerikai fórrumokon olvastam utána .. megrendeltem a javasolt alkatrészt .. kicseréltem de nem lett jobb...
2 mozgó "fül" van melyek felelősek a lőszerek időben történő kiadására a tárból, gondolom ott lehet a baj....de nem megy tovább..


segítségeteket előre is köszönöm!

Vadászüdvözlettel Emelem
Milán
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1456 Dátum: 2018. Február 14. - 11:31:55 »

Kedves Fórumtársak!  Emelem

Remington 11-87 félautomata sörétes fegyverem rakoncátlankodik.
Amikor ismétlésre kerül a sor , a tárból csak félig csúszik ki a lőszer, félúton megszorul... és a hüvelytalpon erős ütésnyom a peremen, sokszor átszakadt perem a végeredmény...   Csodalk Rííí
Találkozott már valaki hasonlóval?
Amerikai fórrumokon olvastam utána .. megrendeltem a javasolt alkatrészt .. kicseréltem de nem lett jobb...
2 mozgó "fül" van melyek felelősek a lőszerek időben történő kiadására a tárból, gondolom ott lehet a baj....de nem megy tovább..


segítségeteket előre is köszönöm!

Vadászüdvözlettel Emelem
Milán
Szerintem fordulj fegyvermesterhez.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
re-dani
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1457 Dátum: 2018. Március 21. - 18:23:41 »

Kedves Bajtársak!

Egy sporttárshoz került egy ütött-kopott régi .22-es. Felajánlotta így gondolkodom,hogy átveszem tőle.
Valamikor a forgó tolózár nagyon bekorrodálhatott ezért a felülete nem folyamatos. Ott ahol a korrózió megette.
A barkácsoló énem is felébredt és eszembe jutott,hogy a felületi egyenletlenséget okozó apró gödröket forrasztással pótolnám,aztán síkba csiszolnám és felpolíroznám.
Szerintetek járható ez? Csinált hasonlót valaki? Milyen anyaggal lehet kitölteni a hiányosságot?
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #1458 Dátum: 2018. Március 21. - 18:26:46 »

Kedves Bajtársak!

Egy sporttárshoz került egy ütött-kopott régi .22-es. Felajánlotta így gondolkodom,hogy átveszem tőle.
Valamikor a forgó tolózár nagyon bekorrodálhatott ezért a felülete nem folyamatos. Ott ahol a korrózió megette.
A barkácsoló énem is felébredt és eszembe jutott,hogy a felületi egyenletlenséget okozó apró gödröket forrasztással pótolnám,aztán síkba csiszolnám és felpolíroznám.
Szerintetek járható ez? Csinált hasonlót valaki? Milyen anyaggal lehet kitölteni a hiányosságot?

Fődarabhoz (főleg laikusként) ne nyúlj hozzá!
Naplózva
re-dani
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1459 Dátum: 2018. Március 21. - 20:01:30 »

Azért venném a bátorságot mert hiába fődarab ez kizárólag csak a felületét érinti!
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1460 Dátum: 2018. Március 21. - 21:13:24 »

Én úgy  hittem, hogy fogják a kaliberezö valamit amit végig nyomnak fokról fokra a csövön és nagyjából megvagyunk!
 Emelem
Hát nem.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1461 Dátum: 2018. Március 22. - 07:59:52 »

Azért venném a bátorságot mert hiába fődarab ez kizárólag csak a felületét érinti!

Akkor minek kérdezősködsz ha úgyis megcsinálod ?  Fejvakarás         
Naplózva
re-dani
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1462 Dátum: 2018. Március 22. - 09:05:46 »

Akkor minek kérdezősködsz ha úgyis megcsinálod ?  Fejvakarás         

Ha úgyis megcsinálom,akkor nem kérdezem meg!  :Mosolyog

Másabb ez mintha csövet szeretnék barnítani? Ugyanúgy fődarabb,ugyanúgy csak felületet igénybe vevő eljárás.
Azért még várok olyan hozzászólásra ami a kérdésre válaszol.  Emelem
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1463 Dátum: 2018. Március 22. - 09:15:48 »

Másabb ez mintha csövet szeretnék barnítani? Ugyanúgy fődarabb,ugyanúgy csak felületet igénybe vevő eljárás.

Valamikor a forgó tolózár nagyon bekorrodálhatott ezért a felülete nem folyamatos. Ott ahol a korrózió megette.
...a felületi egyenletlenséget okozó apró gödröket forrasztással pótolnám,aztán síkba csiszolnám és felpolíroznám.

Szerintem a tolózár gödreit forrasztással pótolni nem ugyanaz, mint hidegbarnítót kenegetni. Mondjuk ha a tolózár gombjának külső oldalán van ez a hiba, akkor nem olyan veszélyes. Egyszerűbb lenne, ha tennél fel képeket a puskáról.
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1464 Dátum: 2018. Március 22. - 09:21:44 »

Ha úgyis megcsinálom,akkor nem kérdezem meg!  :Mosolyog

Másabb ez mintha csövet szeretnék barnítani? Ugyanúgy fődarabb,ugyanúgy csak felületet igénybe vevő eljárás.
Azért még várok olyan hozzászólásra ami a kérdésre válaszol.  Emelem

Van bátor fegyvermester, meg van öreg fegyvermester. Bátor és öreg fegyvermester nincs. Kicsit komolyabban: a fémbarkácsoló énedet szerintem (soha) nem egy fegyveren kellene kiélned. Pláne ha ennyire nincs fogalmad a két eljárás közti különbségekről, én biztos nem fognék hozzá, még 0.22-esen sem. Ha csak magadat veszélyeztetnéd vele, a rosszmájúbbak akár még legyinthetnének is, hisz ismétbizonyítást nyerhetne a Darwin féle kiválasztódás elve, de mást is veszélyeztetsz egy sufni tuningolt puskával. Nem tudom, szereted-e a kocsonyát, de azt rácson keresztül is be lehet adni...
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1465 Dátum: 2018. Március 22. - 09:49:01 »

Ha úgyis megcsinálom,akkor nem kérdezem meg!  :Mosolyog

Másabb ez mintha csövet szeretnék barnítani? Ugyanúgy fődarabb,ugyanúgy csak felületet igénybe vevő eljárás.
Azért még várok olyan hozzászólásra ami a kérdésre válaszol.  Emelem

Gondolom van annyi műszaki ismereted hogy tudod mi a forrasztás és a felrakó hegesztés közötti különbség .  A nagy álmos könyv szerint talán ezt felrakó hegesztéssel kéne csinálni de akkor alakváltozás méretre esztergálás ........  Fejvakarás Vállat von   Természetesen nem kizárt hogy van valami spéci forrasztási eljárás és ha valaki ismeri le is írja de szerintem az se olyan egyszerű hogy megérje . Az biztos hogy most a 0.22 nél semmi mechanikai problémát biztonsági kockázatot nem okoznak a gödrök és azokat tán még ugyan olyan fényesre ( vagy mattra , aranyra ,stb. ) változtathatod ha konzultálsz ilyen szakemberrel .  ( Mondjuk Bonyhádon  ?  Kacsint)      Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1466 Dátum: 2018. Március 22. - 10:01:01 »

  ( Mondjuk Bonyhádon  ?  Kacsint)      Emelem

Erre gondoltam !

Naplózva
re-dani
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1467 Dátum: 2018. Március 22. - 22:25:50 »

Gondolom van annyi műszaki ismereted hogy tudod mi a forrasztás és a felrakó hegesztés közötti különbség .  A nagy álmos könyv szerint talán ezt felrakó hegesztéssel kéne csinálni de akkor alakváltozás méretre esztergálás ........  Fejvakarás Vállat von   Természetesen nem kizárt hogy van valami spéci forrasztási eljárás és ha valaki ismeri le is írja de szerintem az se olyan egyszerű hogy megérje . Az biztos hogy most a 0.22 nél semmi mechanikai problémát biztonsági kockázatot nem okoznak a gödrök és azokat tán még ugyan olyan fényesre ( vagy mattra , aranyra ,stb. ) változtathatod ha konzultálsz ilyen szakemberrel .  ( Mondjuk Bonyhádon  ?  Kacsint)      Emelem


Tényleg nem okoz működésbeli problémát egyébként,csak gondolkodtam mivel lehetne rendbe rakni.
Annyi kis apró berágás van a zár palástján,hogy már "rusztikusnak" mondanám a kinézetét,de szerintem egy puskának a rusztikus jelzőt nem így kéne magán viselni..
Ezért a sok apró folytonossági hiány miatt kérdeztem rá a keményforrasztásos ötletre,mert ezt felrakó hegesztéssel orvosolni tényleg csak akkor lehet,ha esztergával a felesleg egyenletesen eltávolítható.
A keményforrasztásnál egyszerűbb a felesleg leválasztása,mert puhább a fém. Csak hát nem tudom mi a menete egy ilyen feladatnak,mivel szokták ezt orvosolni,csak felmerült ez bennem,azért kérdeztem itt.
Ha legközelebb látom készítek róla képet,hogy miről van szó.
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1468 Dátum: 2018. Március 31. - 18:40:36 »


Tényleg nem okoz működésbeli problémát egyébként,csak gondolkodtam mivel lehetne rendbe rakni.
Annyi kis apró berágás van a zár palástján,hogy már "rusztikusnak" mondanám a kinézetét,de szerintem egy puskának a rusztikus jelzőt nem így kéne magán viselni..
Ezért a sok apró folytonossági hiány miatt kérdeztem rá a keményforrasztásos ötletre,mert ezt felrakó hegesztéssel orvosolni tényleg csak akkor lehet,ha esztergával a felesleg egyenletesen eltávolítható.
A keményforrasztásnál egyszerűbb a felesleg leválasztása,mert puhább a fém. Csak hát nem tudom mi a menete egy ilyen feladatnak,mivel szokták ezt orvosolni,csak felmerült ez bennem,azért kérdeztem itt.
Ha legközelebb látom készítek róla képet,hogy miről van szó.



Arra is gondolj, hiába rakod fel, a környékének a felülete se lesz szebb, megfeketedik, kilágyul vagy beedződhet, plusz a húzogatástól, meg a koksztól, portól ami beleragad, ugyan úgy ki fog kopni a keményforrasz-anyag is gödrösre.

Létezik olyan, hogy fémszórás, tengelyeket is javítanak vele, de az megint nem olyan amit otthon meg tudsz csinálni, ahogy a hegesztést sem.

Ne kezdj semmi ilyesmihez hozzá, gondold végig mennyit ér neked az a régi kispuska, és ha sokat, akkor vidd el hozzáértő, nem mellesleg legális helyre. Ott biztos meg lesz a mesternek a megfelelő technológiája és gyakorlata hozzá.
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #1469 Dátum: 2018. április 22. - 23:35:04 »

Ez egy hosszabb lélegzetvételű írás lesz vegyes tapasztalatokkal.

Alapok:

Adott egy fórum.
Adott hülyebogár.
Adott egy pukka.
.
.
.

Történt az úgy hogy már régóta akartam egy kicsit széppítetni a Voerén mert ahhoz képest amilyen jó áron vettem annó le volt lakva egy kicsit a fája is meg a barnítása is.

Így nézett ki anno az egun fotón:


Majd a leupoldal:







Pont kapóra jött hogy Uzbence igen szép képeket tett fel a cerakot bevonatolásról.
Összeállt a kép.
Elviszem egy fegyvermesterhez aki a fával igen jól bánik, majd utána elviszem csináltatni rá szép bevonatot és utána szépen felavatom saját lőszerrel.
Na ami nálam ilyen egyszerüen kezdődik abbol mindég igen nagybaj lesz. TRudnillik olyasmi vagyok mint a Latabár A selejt bosszújában. Ha van 10e dba valami és abból kell kiválasztani abból én tuti megtalálom a selejtet illetve amit én veszek azzal mindég a baj van.
Ezt azzal küszöbölöm (próbálom) ki hogy igyekszem olyat venni ami jó jobb vagy a legjobb. Persze azokkal is ráfaragok általában de legalább azt hiszem hogy én megtettem mindent.
Szóval először a fa.
Felhívtam Telek Csabát a fegyver farészeinek királyát, hogy fogadná-e a kedves pukkám. Olyan jól megbeszéltünk mindent, hogy pikk-pakk már nála is voltam.Kellemes beszélgetések és jótanácsok után átbeszéltük mit gondoltam ki.
Hihetetlen izgalommal elköszöntem tőle és amire magamhoz tértem már csöngött a teló, hogy mehetek is.
Hát a várakozásaimat felülmulva taperoltam a fegyvert. Eszméletlen szép lett. Tényleg, egy új fegyver lett.

Hát aznap este a feleségem hasfájóra röhögte magát rajtam mert a puskát már a végén be se raktam a szekrénybe annyit taperoltam és pózoltam vele. Boldogság. Köszönet.

Újabb telefon újabb időpont.
El is vittem a cerakotos uriemberhez és kiválasztottam egy teljesen matt feketét. Mgegyeztünk és ujabb izgalommal telve elköszöntem.
Pár nap mulva igéretéhez híven csörgött és mentem a puskáért. Hát ez megint odavert mert kinézett a puska vagy 3x annyiba kerülőnek olyan dönölű lett. Nekem.
A bevona szépen sikerült. Annyit mondott a srác, hogy az EAW talpat ő nem rakná vissza szívesen inkább fegyverműves legyen az. OKé, mondom megkeresem Zord Gábort ako korábban is a hidegbelövést végezte, meg szereléket rakta a Leu meg a puska közé.

Újabb telefon újabb időpont.
Nézegeti a puskát meg a levett szereléket és mondja hogy van itt valami baj.
Ekkor kapott az agyam egy blue screen-t. Az ujraidulás kb 5mp-et vett ignybe és szerintem szektorhibás is lett.
A csavar fejek elnyírva, az elsp kettő elszakítva és a legelső zsákfuratban a csavar beleszakadva.
Ekkor eszembe jutott hogy egy gyors kémiai folyamattal tavat csinálok a bevonatos uriember kerülete helyén de ezt inkább elvetettem. De nem elsőre. (ugye hogy mindég b@szodik valami, dünnyögtem magamban)
Minden esetre Gábor megnyugtatott, hogy kitalál valamit és rendbe rakja.
Gyomorfekély kezdeménnyel és szektorhibás agyal felhívtam hogy van egy kis baj.
Alapvetően korrekten állt a dolgokhoz és abban egyeztünk meg, hogy hívom és kitalálunk valamit.

A megbeszéltek szerint hívott Gábor és mondta, hogy kész a puska. Yeppe mentem érte és minden sinen volt. Csavarok cserélve javítva szereléktalp a helyén.
Na igen ilyen amikor valaki fegyvermester nem pedig foglalkozik valamivel ami a fegyverekhez kell.











Újabb telefon újabb időpont.
Irány keszi lőtér, belövés.
Ragyoigó idő nagy izgalom szépséges puska Geco Tm a tárba és célzom az elsp salakoló lövést.
Csett.
Naf@szom méghogy a puskának van baja, már megint egy csettes geco.
Mész vissza helyedre majd most.
Csett.
Miaf....
Elő egy RWS na majd ez.
Csett.
Egyiknek sem üti meg rendesen a csapiját, nézegetem őket. Hogy az a názáreti nádvágó.....

Hívom a cerakotos uriembert, hogy mit tud amit én nem Mert ez eddig sem volt vicces de mostmár ez az a kategória amire már másként gondool az ember... (Ekkor újra eszembe jutott a tó készítés, de előtte más tereprendezés is)
Tippje sem volt mi lehet de javasolta, hogy hívjam fel a Budaörsi mestert és majd Ő. Kotroczo Úr mondta hogy persze simán csak május 2 után.

Felhívtam újra Zord Gábort újabb időpont miatt de ekkor már a vadkározást húztam le megamban...
Szájbakurt módon haragutam e bevonatos kollégára mert olyan alapvető dolgokbvan vétett hibát ami miatt bármilyen szépen is dolgozik már nehezen tudom feledni a dolgokat. Mert ez már a ciki kategória.

Lövészet lefúj, megsemmisülve haza.
1000 gondolat volt bennem, hogy mi a bré lehet. Amit észrevettem, hogy eléggé olajos a zárdugattyú. Kapott kis féktisztítót de szétütött csappantyúzott hüvelyt továbbra sem sütötte el.
Viszont. A délutáni agyalgás közben észrevettem valamit.
Ennél a puskánál -nem tudom a másikoknál van e ilyen- a ütőszeg felúzott állapotban pont annyira kilóg hogy akár kesztyűben töksötétben is lehet érezni ha előfeszített állapotban van. Na most kérem alásan ez most nincs így, az "eset" óta. Azaz esélyes hogy rosszul rakta össze a urimeber és bár elcsetten nem akkora rugóúttal vagy ilysemi.
Nem vagyok fegyermester sem de ezt vettem észre. A pöcök nem lóg ki és valahol ott a baj.

Szóval jövőhéten ujra fegyverműves...

 Emelem





Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Oldalak: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: