Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 335025 alkalommal)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #975 Dátum: 2014. Május 27. - 22:08:38 »

Sziasztok Vadásztársak! Valaki segítségét kérném aki nagyon ért az m98-as zárdugattyúhoz! Tisztítottam a fegyvert, fesztelenítettem a zárdugattyút! A fesztelenítés akkor történt amikor kivettem már a fegyverből, és olyan oktondi vagyok hogy most nem tudom visszatenni!
El ugrasztottad az elő feszítést ami a zárkar felemelésével indul az m98-asokon.Egy kemény ,de nem sérülést okozó helyre be akasztod a zárat ,erősen ráfogsz és feléd húzva vissza ugrasztod .(fegyver mesterek biztosan precízebben ,szaknyelven le írták volna ,de ennyi az egész)
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #976 Dátum: 2014. Május 27. - 22:12:00 »

Keress valami puhafa felületet, amiben nem okozol kárt ha kicsit megliggatod Vigyorog
Ha elég erős a kezed, akkor egyedül is megy a dolog de ha nem, akkor kell egy segítő (ő nem kell erőművész legyen).
Csavard szét a zárdugattyút. Ehhez egy kis pöcköt be kell nyomnod, ami meggátolja az elsorfulásban.
A belső részét (ütőszeg, rugó, az elsütő elem hátsó része) jó erősen megmarkolod a hátuljánál és az ütőszeget nekinyomva a puha (vagy félkemény) fa felületnek, rátolod az ütőszeg rugó ellenében az ütőszeg szárára, amennyire tudod.
Mikor a hátulja jól kiemelkedik, akkor vissza lehet fordítani a biztosítót középállásba (ekkor kellhet a segítő, ha mindkét kezed foglalt).
Eztán csak össze kell csavarni.
Leírni bonyolult, megérteni talán még annál is nehezebb lehet Stoel
De megcsinálni 20 másodperc (egy rontott kísérlettel Ördög)
 Wave
Te sem először puceváltál m98-ast. Vigyorog
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #977 Dátum: 2014. Június 04. - 08:42:21 »

Üdv Mindenkinek
Belekezdtem a Toz8 tusának (ami szerintem toz17 tus) felújításába. Nem mintha nagyon igényelte volna, de van nálam a hülyebogárnak egy olyan alfaja, ami miatt minden tust szépen a saját ízlésem szerint saját kezűleg kell alakítgatnom.
Na azt a vastag orosz lakkot a kromofág szépen leszedte. Alatta viszont vannak némi beivódott anyagok. Azt hiszem ebben a topikban említett valaki egyszer egy  egyszerű receptet (mintha szódabikarbóna is lenne benne), ami ezeket hatékonyan eltávolítja.
Megköszönném, ha ezt valaki leírná, és megkímélne a topik ismételt végigolvasásától.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #978 Dátum: 2014. Június 04. - 09:00:18 »

Üdv Mindenkinek
Belekezdtem a Toz8 tusának (ami szerintem toz17 tus) felújításába. Nem mintha nagyon igényelte volna, de van nálam a hülyebogárnak egy olyan alfaja, ami miatt minden tust szépen a saját ízlésem szerint saját kezűleg kell alakítgatnom.
Na azt a vastag orosz lakkot a kromofág szépen leszedte. Alatta viszont vannak némi beivódott anyagok. Azt hiszem ebben a topikban említett valaki egyszer egy  egyszerű receptet (mintha szódabikarbóna is lenne benne), ami ezeket hatékonyan eltávolítja.
Megköszönném, ha ezt valaki leírná, és megkímélne a topik ismételt végigolvasásától.
 Emelem
Én egy tasakkal tettem kb. 2 liter majdnem forró vízbe. Jól dolgozott.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #979 Dátum: 2014. Június 04. - 09:01:16 »

egy  egyszerű receptet (mintha szódabikarbóna is lenne benne), ami ezeket hatékonyan eltávolítja.
Megköszönném, ha ezt valaki leírná, és megkímélne a topik ismételt végigolvasásától.
 Emelem

A segítséget úgy hívják, hogy Keresés. Ott van a felső menü sorban. A kereső szó pedig (míly meglepő) szódabikarbóna.

Egyébként nem az volt a megoldás, de ez alapján fellelhető: Felületkezelés, #150 Stefi hozzászólása.

Használjuk már a fórum szolgáltatásait, azért vannak!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #980 Dátum: 2014. Június 04. - 09:08:44 »

Én egy tasakkal tettem kb. 2 liter majdnem forró vízbe. Jól dolgozott.
Szóval csak víz meg szódabikarbóna. Köszönöm Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #981 Dátum: 2014. Június 04. - 09:10:39 »

A segítséget úgy hívják, hogy Keresés. Ott van a felső menü sorban. A kereső szó pedig (míly meglepő) szódabikarbóna.

Egyébként nem az volt a megoldás, de ez alapján fellelhető: Felületkezelés, #150 Stefi hozzászólása.

Használjuk már a fórum szolgáltatásait, azért vannak!
Igenis Uram  Tiszteleg
Legközelebb így lesz, és köszönöm szépen.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #982 Dátum: 2014. Június 04. - 15:50:43 »

Üdv Mindenkinek
Belekezdtem a Toz8 tusának (ami szerintem toz17 tus) felújításába. Nem mintha nagyon igényelte volna, de van nálam a hülyebogárnak egy olyan alfaja, ami miatt minden tust szépen a saját ízlésem szerint saját kezűleg kell alakítgatnom.
Na azt a vastag orosz lakkot a kromofág szépen leszedte. Alatta viszont vannak némi beivódott anyagok. Azt hiszem ebben a topikban említett valaki egyszer egy  egyszerű receptet (mintha szódabikarbóna is lenne benne), ami ezeket hatékonyan eltávolítja.
Megköszönném, ha ezt valaki leírná, és megkímélne a topik ismételt végigolvasásától.
 Emelem
     

       http://ponggi.hu/index.php?mod=toz8
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #983 Dátum: 2014. Június 04. - 20:33:57 »

Üdv
Nem tudom a privátot megkaptad-e, szóval köszönöm szépen.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #984 Dátum: 2014. Június 27. - 14:49:12 »

Üdv!

Talán itt célszerűbb rákérdeznem:

Nem ismer valaki egy Várhelyi vezetéknevű (valószínűleg) puskaművest?

A FÉG-nél dolgozhatott, 91-ben legalább is sanszosan.

Köszönöm!

 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Nádifarkas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #985 Dátum: 2014. Július 21. - 13:38:59 »

Sziasztok Fórumtársak,

Segítségeteket szeretném kérni. Sörétes fegyvert szeretnék vásárolni, az egyik verzió egy Merkel lapát, ezzel nem is nagyon lenne gond.
A másik lehetőség egy olyan bock sörétes lenne amihez később esetleg vegyescsövű, vagy duplagolyós csövet lehetne beszerezni.
Konkrét kérdés, szerintetek melyik az a tipusú fegyver amelyikhez legegyszerűbben lehet vásárolni, illeszteni plusz csőpárt és az sem lenne hátrány ha a golyós kaliber nem lenne 8mm alatti?
Gondolok itt: Zh, Tátra, Brno, Fég tipusokra.

Segítségeteket előre is köszönöm.
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #986 Dátum: 2014. Július 22. - 13:53:31 »

Sziasztok Fórumtársak,

Segítségeteket szeretném kérni. Sörétes fegyvert szeretnék vásárolni, az egyik verzió egy Merkel lapát, ezzel nem is nagyon lenne gond.
A másik lehetőség egy olyan bock sörétes lenne amihez később esetleg vegyescsövű, vagy duplagolyós csövet lehetne beszerezni.
Konkrét kérdés, szerintetek melyik az a tipusú fegyver amelyikhez legegyszerűbben lehet vásárolni, illeszteni plusz csőpárt és az sem lenne hátrány ha a golyós kaliber nem lenne 8mm alatti?
Gondolok itt: Zh, Tátra, Brno, Fég tipusokra.

Segítségeteket előre is köszönöm.

...hogy ezért a Merkel lapát-ért mit fogsz kapni!!!!  Stoel
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #987 Dátum: 2014. Július 22. - 13:56:03 »

...hogy ezért a Merkel lapát-ért mit fogsz kapni!!!!  Stoel

Egy jó munkásember tudja miről van szó!

Szívlapát, ásólapát, Merkel-lapát...   Stoel    mindegyik hasznos kotorékozáskor!   OOO
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #988 Dátum: 2014. Július 22. - 14:39:00 »

Egy jó munkásember tudja miről van szó!

Szívlapát, ásólapát, Merkel-lapát...   Stoel    mindegyik hasznos kotorékozáskor!   OOO


Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Nádifarkas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #989 Dátum: 2014. Július 22. - 16:35:05 »

Bocsánat, Merkel dupla.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: