Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 335042 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #945 Dátum: 2014. április 26. - 00:51:01 »

Sziasztok!
Pedig a Szekszárdi fegyvermester sem az olcsóságáról híres. Sokszor szemérmetlen összegeket mond, de ezek szerint nem mindíg van ez így... Én inkább elmegyek Fehérvárra.
Aki az olcsóságáról híres, ahhoz ne vigyél fegyvert javítatni.....
Tudod, "olcsó húsnak..."
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #946 Dátum: 2014. április 26. - 08:16:18 »

Sziasztok!
Pedig a Szekszárdi fegyvermester sem az olcsóságáról híres. Sokszor szemérmetlen összegeket mond, de ezek szerint nem mindíg van ez így... Én inkább elmegyek Fehérvárra.

Ezt nem is olvastam.

Az a helyzet, hogy én Fehérváron dolgozom, bármikor ingyen felugorhatnék oda. Ennek ellenére, ha gondom van, saját költségen, szabadnapot rááldozva indulok Szekszárdra. Ennek lehet valami oka, például a bizalom, amire eddig más nem szolgált rá.
Egyébként igaza van Csabának. Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #947 Dátum: 2014. április 26. - 12:32:52 »

Aki az olcsóságáról híres, ahhoz ne vigyél fegyvert javítatni.....
Tudod, "olcsó húsnak..."
 Emelem
Ez azért nem szentírás...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #948 Dátum: 2014. április 26. - 12:41:19 »

Aki az olcsóságáról híres, ahhoz ne vigyél fegyvert javítatni.....
Tudod, "olcsó húsnak..."
 Emelem

Sziasztok!

Ha már fegyvermesterek, néhány tapasztalat:
- 3 éve történt, hogy kedvenc sörétesem hatástalanítását Szfváron az Oryx-ban 25000-ért csinálták, míg ugyanezt Veszprémben H.G. 45.000-ért vállalta volna. Szomorú
- Sörétes fegyveren csőcsere akkor ugyanitt 90.000ért volt elérhető,  H.G-nél ez akkor 130.000-et kóstált.
- Jelen állás szerint golyós fegyver belövés (lőtéren) a sümegprágai K.L.-nél 5000,- forint, veszprémi H.G.-nél 18.000,-(!!!!!) forint.
- Céltávcső szerelék csere munkadíja veszprémben 5000,- ft, Sümegprágán ingyenes.

Szóval mind a fehérvári Oryx-ot, mind a sümegprágai K.L-t csak javasolni tudom mindenkinek. Ők soha nem vertek át,nem fogott vastagon a ceruza. Korrekt, becsületes, pontos munkát végeztek.
Lehet, hogy Ők a "NAgy forgalom, kicsi haszon." elvét vallják??  Fejvakarás

Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #949 Dátum: 2014. április 26. - 12:44:05 »

Az Oryxnál hogy hívják a tulajdonost?
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #950 Dátum: 2014. április 26. - 13:09:56 »

Az Oryxnál hogy hívják a tulajdonost?
És egyáltalán, hogy hívják a céget? Mert a cégtárban nem szerepel oryx néven.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #951 Dátum: 2014. április 26. - 13:19:05 »

Ez azért nem szentírás...

Hát persze, hogy nem..

Amennyiben elhozza hozzám, ingyé kicserélem.    Csak papírt nem tudok adni róla..  Ördög ..
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #952 Dátum: 2014. április 26. - 13:51:27 »

És egyáltalán, hogy hívják a céget? Mert a cégtárban nem szerepel oryx néven.
      ORYX FEGYVERJAVÍTÓ-MÛHELY
Major Tibor fegyvermûves
Székesfehérvár, Seregélyesi u. 86.
Tel.: (22)-504-836, (30)-9474-295
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #953 Dátum: 2014. április 26. - 14:30:39 »

Székesfehérváron van egy másik fegyvermester is, akiről eddig sok jót hallottam.
Munkáit láttam, de én még nem dolgoztattam vele.
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #954 Dátum: 2014. április 26. - 18:29:38 »

 Fejvakarás
Székesfehérváron van egy másik fegyvermester is, akiről eddig sok jót hallottam.
Munkáit láttam, de én még nem dolgoztattam vele.


Valamikor a Vízaknai utcában volt egy fegyvermester, talán Tóth nevű, Ő gyönyörűen dolgozott, de a ceruza ott is ácsceruza vastagságú volt . . .
De valami olyat hallottam, hogy Ő már nem dolgozik.

Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #955 Dátum: 2014. április 26. - 18:32:39 »

      ORYX FEGYVERJAVÍTÓ-MHELY
Major Tibor fegyvermves
Székesfehérvár, Seregélyesi u. 86.
Tel.: (22)-504-836, (30)-9474-295



A fia is fegyverműves együtt dolgoznak.
Csak dícsérni tudom.
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #956 Dátum: 2014. április 26. - 18:44:44 »

Fejvakarás

Valamikor a Vízaknai utcában volt egy fegyvermester, talán Tóth nevű, Ő gyönyörűen dolgozott, de a ceruza ott is ácsceruza vastagságú volt . . .
De valami olyat hallottam, hogy Ő már nem dolgozik.



Akit én tudok, Májer Istvánnak hívják.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #957 Dátum: 2014. április 27. - 08:54:59 »

Sziasztok!

Ha már fegyvermesterek, néhány tapasztalat:
- 3 éve történt, hogy kedvenc sörétesem hatástalanítását Szfváron az Oryx-ban 25000-ért csinálták, míg ugyanezt Veszprémben H.G. 45.000-ért vállalta volna. Szomorú
- Sörétes fegyveren csőcsere akkor ugyanitt 90.000ért volt elérhető,  H.G-nél ez akkor 130.000-et kóstált.
- Jelen állás szerint golyós fegyver belövés (lőtéren) a sümegprágai K.L.-nél 5000,- forint, veszprémi H.G.-nél 18.000,-(!!!!!) forint.
- Céltávcső szerelék csere munkadíja veszprémben 5000,- ft, Sümegprágán ingyenes.

Szóval mind a fehérvári Oryx-ot, mind a sümegprágai K.L-t csak javasolni tudom mindenkinek. Ők soha nem vertek át,nem fogott vastagon a ceruza. Korrekt, becsületes, pontos munkát végeztek.
Lehet, hogy Ők a "NAgy forgalom, kicsi haszon." elvét vallják??  Fejvakarás



Egy kis "belátást" had ezközöljek eme szakmába.

Elsőként is nagyon kevés az a kolléga, aki rendelkezik saját lőtérrel, általában bérelnek egy lőteret, annak díját nekik is fel kell számolni, és valahogy oda el is kell jutni.

Másodjára nagyon sok kolléga feladta a vállalkozást, vagy csak felesben tudja csinálni, mivel annyira leszorította az árat, hogy egy ideig tudta tartani magát, majd rájöttek, hogy ennyire nyomott áron lehet csábítani a megrendelőt, de az a véghez fog vezetni.

Számtalan pld. van erre.

Nem kell mondanom, mivel sok fórumos vállalkozó, de azért megemlítem a költségeket, melyeket ki kell gazdálkodni.

Elsőként is az engedélyek, melyek nem olcsók.
Telephely bérlés ( ha saját, akkor még istenes), a telephelynek költségei, rezsije.
Havi számlák, csekkek, adók, gépjárműfutás, stb. stb.
Lőtérhasználat.

Ha megnézzük a honlapokon lévő fegyverjavítók felsorolását, ne csodálkozzunk, hogy azok jó része már nem is létezik, vagy csak félállásba üzemel.

Manapság a fegyverjavítók munkája nem abból tevődik össze, hogy javítanak effektív, mert nem.

Ma már olyan fegyverek vannak melyeknél csak kisjavítás szükséges, mert sok esetben a nagyjavítás, fődarabcsere nem gazdaságos tevékenység sok esetben, megemlítve most pld. a csőcserét.
Hol gazdaságos egy csőcsere egy ZKK-600 v. egy Zastava v. egy Fég v. Nagant fegyver esetében ?

Volt (van) rálátásom, hogy ma már a munkát jelentős többsége a céltávcső felszerelése és fegyver belövése, és ebből megélni nem lehet.

Arról nem is beszélve, hogy sajnálatosan sok fegyverjavító még ott tart, hogy titokszakmaként kezeli a munkát, értve ez alatt azt, hogy rakja le, majd felszerelem, belövöm, aztán értesítem megoldással megy a munka.

Ez sajnos nem jó és nem követendő.

Árkülönbségek vannak, kétségtelen, hogy nem is lehet egységes árat kikalkulálni, mert mint írtam, sok tényezős, hogy kinek milyen feltételek vannak meg a munka végézéséhez. ( saját lőtér, saját műhely, félállás, másból is él, stb. stb.)

Aztán van a másik véglet, mikor ismert, neves, jó munkát végző fegyverjavító esetében a szakmunkát és a szaktudást kell megfizetni.

Tehát én azt gondolom, hogy lehet árakat említeni, de nem ismerve a körülményeket, nem célszerű bármiféle következtetést levonni. Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #958 Dátum: 2014. április 27. - 10:21:04 »

Ha már fegyvermesterek, néhány tapasztalat.....
Szóval mind a fehérvári Oryx-ot, mind a sümegprágai K.L-t csak javasolni tudom mindenkinek. Ők soha nem vertek át,nem fogott vastagon a ceruza. Korrekt, becsületes, pontos munkát végeztek.
Ha a minőségi, korrekt munka mellé normális ár társul, azzal mindenki jól jár Igen
A javító azért, mert lesz munkája bőven, a beutalt meg azért, mert minőséget kap, nem űrkutatási összegért cserében.

Volt itt a környéken olyan kókler, aki megvezetett pár tucat embert duplagolyós építés kapcsán 10-15 évvel ezelőtt.
Ezt ráadásul csinálta éveken át, mert a vadászok szégyelték bevallani, hogy egy vagyont fizettek ki a seggfejnek egy rakás szart sem érő gányolásért Nem
Inkább elkezdték árulni a fegyvereket, de van amelyik a mai napig nem talált gazdára. A lőtéri próba után nem akadt olyan hülye, aki akár ingyen elvitte volna a fegyverét.
Van olyan puska, amalyik nem ment át a műszakin, van olyan amelyiket lefoglalt a rendőrség, mert kiderült, hogy tisztázatlan az eredete a donor sörétesnek Meglepődött
Mindezt nem is csinálta olyan olcsón, ezért vittem ki én is annak idején a Merkelemet Ausztriába.
Lajos legnagyobb örömére Ördög

Ezzel szemben itt van nekünk Szexárdon a P.István.
Betársult a vadászbolthoz, helyben van a lőtér, a műhelye gyakorlatilag minden munka elvégzésére alkalmas.
A helyben vett fegyver/céltávcső azonnal szerelésre kerülhet és fél órán belül a delikvens boldogan utazhat haza a belőtt fegyverrel.
Hogy ennek ára van? Az természetes. De koránt sem megfizethetetlen.
Az pedig, hogy nagyobb javítási munkákat hetekre-hónapokra tud vállalni, mert annyi munkája van, azt jelzi, hogy van igény ezen az áron a szolgáltatásaira.
Legutóbb mikor nála jártam, éppen Szeged mellől jöttek hozzá egy távcsövön igazíttatni és belövetni egy kazal puskát a bakszezon előtt.
Akkor mi indokolná, hogy belépjen az "olcsójánosok" közé, csakhogy megfeleljen az alacsony elvárású népakaratnak?
Szerintem semmi.
Akinek az ár a fontos, az majd talál magának másik javítót.
Ő meg legalább kicsit gyorsabban készen lesz a puskáinkkal Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
forester73
Vendég
« Új üzenet #959 Dátum: 2014. április 27. - 11:48:49 »

Az vadászat nem egy occsó mulaccság . Ha már belevágunk ne mindíg a legolcsóbb elv vezéreljen mert nem mindíg az az olcsó ami elsőre annak látszik .

Üdv az OGRE
Naplózva
Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: