Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 335089 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #165 Dátum: 2009. Február 12. - 09:41:53 »

Sziasztok!

Őszintén szólva nem mértem meg a menetet pontosan, de ránézésre biztosan inches a csavar is meg a tokba fúrt menet is, mert nagy volt az emelkedés az átmérőhöz képest. Az említett menetméretet a Recknagel katalógusból vettem, mint "original Masuer M98 trigger guard action screw" - anglikán nyelvezettel. Viszont, ők árulnak komplett Mauser tokot is az eredeti "Waffen und munitionswerke..." felirattal is. Tehát elképzelhető, hogy csak a saját kompatibilitásuk miatt inches a cucc, és az eredeti elképzelés (illetve az én fegyverem is) metrikus csavart tartalmaz... Mostmár meg fogom mérni. Ha metrikus akkor egyszerű a dolog, mert esztergáltatok egy csavarból kisebb fejátmérőjűt, utána kap egy barnítást (és így azt érem el amit Feri mond, hogy effektíve bármilyen csavar belemegy), ha mégsem akkor csavarbolt ahogy Sanyi és Anti írta, ha pedig az sem sikerül, akkor lehet átfúrni vagy hagyni a fenébe ahogy van  Ördög Egyébként talán teljesen felesleges kevernem, csak ha egyszerűen megoldható, jobb szeretnék egy bkny. vagy Torx csavart ott tudni.

Köszönöm a segítségeteket!

Üdv.: Balázs
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #166 Dátum: 2009. Február 12. - 13:02:50 »

"Egyébként talán teljesen felesleges kevernem,"

Szia Balázs!

Szerintem is!!! Mosolyog
Az nem egy olyan csavar, amit állandóan ki be kell csavargatni, annál is inkább, mert ahányszor szétszeded, annyiszor lőheted be.
Meg hát, a fegyver nem legó, hogy össze, és szét szedegessük! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #167 Dátum: 2009. Február 12. - 13:15:03 »

"Egyébként talán teljesen felesleges kevernem,"

Szia Balázs!

Szerintem is!!! Mosolyog
Az nem egy olyan csavar, amit állandóan ki be kell csavargatni, annál is inkább, mert ahányszor szétszeded, annyiszor lőheted be.

Biztos?
Én a ZKK-t évente egyszer szét szoktam szedni, és a belső részeit is átpucolni-olajozni.
Ugyan nem is gondoltam rá, hogy újra kéne belőni, de nem tapasztaltam semmi félrehordást.
Elvileg a cső és a távcső viszonya ettől nem változik, nem?

Meg hát, a fegyver nem legó, hogy össze, és szét szedegessük! Kacsint

Bár vannak olyan fegyverek is, de az meg - kő a rossebnek!  Vigyorog  Wave
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #168 Dátum: 2009. Február 12. - 13:19:11 »

"Egyébként talán teljesen felesleges kevernem,"

Szia Balázs!

Szerintem is!!! Mosolyog
Az nem egy olyan csavar, amit állandóan ki be kell csavargatni, annál is inkább, mert ahányszor szétszeded, annyiszor lőheted be.
Meg hát, a fegyver nem legó, hogy össze, és szét szedegessük! Kacsint

A Zastavát én is szét szoktam szedni néha, takarítás végett, de soha nem volt problémám a lövéssel utána. Nem tudom, hogy mi lehet probléma, mert a tus nem érhet hozzá a csőhöz, a csavar meg a toknál fogja, tehát elvileg semmi gond nem lehet vele.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #169 Dátum: 2009. Február 12. - 13:23:22 »

Attila! Azért szeretném kicserélni, mert az egyeneshornyú csavart már megerőltették csavarhúzóval, látszik kicsit a nyoma. Ez egy imbusznál megfelelő kulccsal nem fordul elő.
A múltkori szétszedés után én sem tapasztaltam, hogy elmozdult volna a lövés.

 Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #170 Dátum: 2009. Február 12. - 13:40:06 »

"Egyébként talán teljesen felesleges kevernem,"

Szia Balázs!

Szerintem is!!! Mosolyog
Az nem egy olyan csavar, amit állandóan ki be kell csavargatni, annál is inkább, mert ahányszor szétszeded, annyiszor lőheted be.
Meg hát, a fegyver nem legó, hogy össze, és szét szedegessük! Kacsint

Igazából, ha jól van a tk a tusra illesztve, nem feszül, akkor nem változik a szóráskép, hisz jó esetben nem is ér a csőhöz a tus.
De sajnos van igen sok puska aminél ez nem igy van, hála a tömeggyártásnak. Ha nem megfelelő az illesztés akkor bizs ha kicsi másképp van meghúzva a csavar, biza elmehet máshova a szórás, még akkor is ha cső nemér a fához.
Jó erre odafigyelni.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #171 Dátum: 2009. Február 12. - 13:47:21 »

Igazából, ha jól van a tk a tusra illesztve, nem feszül, akkor nem változik a szóráskép, hisz jó esetben nem is ér a csőhöz a tus.
De sajnos van igen sok puska aminél ez nem igy van, hála a tömeggyártásnak. Ha nem megfelelő az illesztés akkor bizs ha kicsi másképp van meghúzva a csavar, biza elmehet máshova a szórás, még akkor is ha cső nemér a fához.
Jó erre odafigyelni.

Pedig a ZKK-nál a csőhöz is csavarozom a tust, nem?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #172 Dátum: 2009. Február 12. - 13:52:10 »

Pedig a ZKK-nál a csőhöz is csavarozom a tust, nem?
600-as-nál nem. A cső szabadon van.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #173 Dátum: 2009. Február 12. - 15:04:09 »

600-as-nál nem. A cső szabadon van.

Az enyémnél, meg Zolimesterénél - hála neked - ez igaz, de az eredeti csövű ZKK-kon a cső a hátstó harmadánál is oda van csavarozva a fához. Hogy miért, az viszont jó kérdés... Vállat von
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #174 Dátum: 2009. Február 12. - 15:18:11 »

Az enyémnél, meg Zolimesterénél - hála neked - ez igaz, de az eredeti csövű ZKK-kon a cső a hátstó harmadánál is oda van csavarozva a fához. Hogy miért, az viszont jó kérdés... Vállat von
 Wave

Így van.
Az irányzék alá fog be a csavar.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #175 Dátum: 2009. Február 12. - 15:22:08 »

Az enyémnél, meg Zolimesterénél - hála neked - ez igaz, de az eredeti csövű ZKK-kon a cső a hátstó harmadánál is oda van csavarozva a fához. Hogy miért, az viszont jó kérdés... Vállat von
 Wave

Megerősítem, a tusban még benne is van a csavar, csak már nem rögzít.  Wave
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #176 Dátum: 2009. Február 12. - 16:40:13 »

Az enyémnél, meg Zolimesterénél - hála neked - ez igaz, de az eredeti csövű ZKK-kon a cső a hátstó harmadánál is oda van csavarozva a fához. Hogy miért, az viszont jó kérdés... Vállat von
 Wave
Ez évjáratfüggő. Édesapám öreg ZKK600-án még ott is volt csavar, az enyémen már nem.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #177 Dátum: 2009. Február 12. - 18:24:04 »

Ha esetleg van valakinek Mauser rendszerű társzekrénye kivehető tárral ami el is adó egyben kérem írjon nekem.
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #178 Dátum: 2009. Február 12. - 19:30:40 »

Az enyémnél, meg Zolimesterénél - hála neked - ez igaz, de az eredeti csövű ZKK-kon a cső a hátstó harmadánál is oda van csavarozva a fához. Hogy miért, az viszont jó kérdés... Vállat von
 Wave

Bocsi lehet, én amivel találkoztam annak nem volt már eredeti a csöve....
Ahogy irta Anti is.
Köszi MosolyogMosolyog


Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #179 Dátum: 2009. Március 02. - 18:40:53 »

Egy eredetileg nem táras fegyver átalakítható tárassá?Ha igen az anyagi vonzata mennyi egy ilyen műveletnek?
Köszönöm előre.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: