Oldalak: 1 ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 335114 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1590 Dátum: 2019. Október 31. - 17:48:56 »

Köszönöm a válaszodat.
Abban bízom, hogy van közöttünk ezen a téren tapasztalattal rendelkező vagy fegyvermester. Sajnos „komoly” fegyvermestert nem ismerek.
Ill. az elmélete is érdekel a dolognak, főleg a lőszertöltőknek lehet ez fontos, mármint olyan értelemben, hogy milyen mélyen kell/lehet beépíteni a csappantyút, hogy a „szabvány” szerint x mm-et kinyúló ütőszeg elégségesen rá tudjon ütni.
Szia!
Ha jól emlékszem szabolcsi vagy. Lesz itt olyan fegyvermester aki beállítja neked,ha kell/szabad rajta állítani egyáltalán.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1591 Dátum: 2019. Október 31. - 18:01:40 »

Szia!
Ha jól emlékszem szabolcsi vagy. Lesz itt olyan fegyvermester aki beállítja neked,ha kell/szabad rajta állítani egyáltalán.


Úgy hallottam, hogy Nyíregyháza környékén van pár jó fegyvermester.
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Új üzenet #1592 Dátum: 2019. Október 31. - 18:11:16 »

Szia!
Ha jól emlékszem szabolcsi vagy. Lesz itt olyan fegyvermester aki beállítja neked,ha kell/szabad rajta állítani egyáltalán.

Szia,

Lehet gyárilag egy picivel kevesebbre állították és azért nem volt ez nekem 100%-os.
Talán a kopás kompenzálására csinálták menetesre  Vállat von, más fegyvereknél fixnek láttam.
Egyébként a CZ557 -en állítható a sütés erőssége, útja is.
Vagy lehet valami piszok került oda és azért nem sütötte el a lőszereket.

Remélem lesz egy mester aki elmagyarázza az elvét a dolognak.

Köszönettel
üdv.


Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1593 Dátum: 2019. Október 31. - 18:27:27 »

Szia,

Lehet gyárilag egy picivel kevesebbre állították és azért nem volt ez nekem 100%-os.
Talán a kopás kompenzálására csinálták menetesre  Vállat von, más fegyvereknél fixnek láttam.
Egyébként a CZ557 -en állítható a sütés erőssége, útja is.
Vagy lehet valami piszok került oda és azért nem sütötte el a lőszereket.

Remélem lesz egy mester aki elmagyarázza az elvét a dolognak.

Köszönettel
üdv.




Tidtommal minden zárdugattyúnak állítható az ütőszeg hosszúsága, ami nem véletlen!  Nyugodtan állíthatsz rajta te is  0,5 mm -t!  Annyi biztosan elég!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Új üzenet #1594 Dátum: 2019. Október 31. - 19:11:19 »

Tidtommal minden zárdugattyúnak állítható az ütőszeg hosszúsága, ami nem véletlen!  Nyugodtan állíthatsz rajta te is  0,5 mm -t!  Annyi biztosan elég!


Lehet, hogy ez az állítás csak a rugó feszítőerejére van hatással és az ütőszeg kinyúlási hossza nem változik.

Szétszedve ezt ki lehetne találni, de hátha valaki ismeri a lehetőségeket és meg is osztja velünk.

 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1595 Dátum: 2019. Október 31. - 20:42:26 »

Lehet, hogy ez az állítás csak a rugó feszítőerejére van hatással és az ütőszeg kinyúlási hossza nem változik.

Szétszedve ezt ki lehetne találni, de hátha valaki ismeri a lehetőségeket és meg is osztja velünk.

 Emelem
Tóth Sándor,Nyírbátor vagy Molnár Laci tudnak esetleg segíteni. Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1596 Dátum: 2019. Október 31. - 21:00:24 »

Köszönöm a válaszodat.
Abban bízom, hogy van közöttünk ezen a téren tapasztalattal rendelkező vagy fegyvermester. Sajnos „komoly” fegyvermestert nem ismerek.
Ill. az elmélete is érdekel a dolognak, főleg a lőszertöltőknek lehet ez fontos, mármint olyan értelemben, hogy milyen mélyen kell/lehet beépíteni a csappantyút, hogy a „szabvány” szerint x mm-et kinyúló ütőszeg elégségesen rá tudjon ütni.


Ez a lőszertöltésnél nem szabadon választott gyakorlat.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1597 Dátum: 2019. Október 31. - 21:14:03 »

Lehet, hogy ez az állítás csak a rugó feszítőerejére van hatással és az ütőszeg kinyúlási hossza nem változik.

Szétszedve ezt ki lehetne találni, de hátha valaki ismeri a lehetőségeket és meg is osztja velünk.

 Emelem

Láttál már szétszedett zárdugattyút?


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Új üzenet #1598 Dátum: 2019. November 03. - 10:57:43 »

Van valakinek gyakorlati tapasztalata az "ügyemmel" kapcsolatban?
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1599 Dátum: 2019. November 03. - 10:59:53 »

Van valakinek gyakorlati tapasztalata az "ügyemmel" kapcsolatban?
Akiket felsoroltam neked biztosan tudnak legalább valamilyen támpontot adni.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Új üzenet #1600 Dátum: 2019. November 03. - 11:22:25 »

Akiket felsoroltam neked biztosan tudnak legalább valamilyen támpontot adni.

Nagyon köszönöm a segítségedet.
Abban reménykedtem, hogy mivel itt mindenhez is értünk, hátha valaki már szerzett ebben is tapasztalatot.

Mégegszer köszönöm.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1601 Dátum: 2019. November 03. - 11:34:58 »

Nagyon köszönöm a segítségedet.
Abban reménykedtem, hogy mivel itt mindenhez is értünk, hátha valaki már szerzett ebben is tapasztalatot.

Mégegszer köszönöm.
Lámpa,távcső,vadkamera stb. Úgy gondolom,hogy ezekhez ha hozzápiszkálsz itteni tanácsra,az nem okozhat nagy bajt. De egy puska elsütőszerkezetéhez hozzányúlni más javaslatára,vakon: én arra sosem foglak bíztatni. Az már nem ártatlan móka. Mutasd meg profinak,vagy csak kérdezd meg,ha zavar.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1602 Dátum: 2019. November 03. - 11:47:03 »

Nagyon köszönöm a segítségedet.
Abban reménykedtem, hogy mivel itt mindenhez is értünk, hátha valaki már szerzett ebben is tapasztalatot.

Mégegszer köszönöm.
Egy kicsit gunyoros vagy!
Szedd szét azt a zárdugattyút, ha érzel magadba annyi műszaki talentumot hogy meg tudod javítani és mindent látni fogsz.
Amiket én szétszedtem ott nem volt állítható.
A fegyvermesterektől meg ne várd el hogy neten keresztűl gyógyítsanak.
Esetleg, ha felraktál volna egy képet az el nem sült lőszer csappantyújáról, előrébb lennénk.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1603 Dátum: 2019. November 03. - 11:50:10 »

Egy kicsit gunyoros vagy!
Szedd szét azt a zárdugattyút, ha érzel magadba annyi műszaki talentumot hogy meg tudod javítani és mindent látni fogsz.

Pontosabban: ...ha érzel magadban annyi műszaki talentumot, hogy utána össze is tudod rakni...
 Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1604 Dátum: 2020. április 02. - 16:45:48 »



Hogy ezek még mindig csak itt tartanak !  Hát hol a futószalag ?  Ördög

Naplózva
Oldalak: 1 ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: