Oldalak: 1 ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 335100 alkalommal)
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #1575 Dátum: 2019. Szeptember 26. - 15:56:10 »

Tiszteletem az uraknak,


Szóval a hitetlenkedők kedvéért kiműveltem magam a hozzászólások rejtelmeiben!  Fejvakarás
Köszönet WA- nak.

Akkor továbbra is a Zeiss távcső és fordított szálkereszt.
A nagyítást nem tudom mert nem találtam semmiféle feliratot a távcsőn a tetején lévő vésetektől eltekintve.


Üdvözlettel  Emelem
CT

Jó irányból néztél bele?! Stoel
Ha jól látom a felső képen, akkor az a "másik" vége felől (kilépő) van fotózva...
Naplózva
Crosstourer
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #1576 Dátum: 2019. Szeptember 26. - 21:44:39 »

Jó irányból néztél bele?! Stoel
Ha jól látom a felső képen, akkor az a "másik" vége felől (kilépő) van fotózva...

Tiszteletem,

Ha nem értek hozzá azt is felvállalom. A másik oldalról bezzeg jó!  Fej a falba Fej a falba Burn
Köszönöm az észrevételt. Ptomi és Nazzoli!
Rejtély megoldva köszönöm a segítséget! Így megnyugodtam hogy a távcső is OK a puskához.
Csak fel kellett volna tennem a puskára és úgy nézegetni. De így jött, így nézegettem. 

További szép estét mindenkinek.
Üdvözlettel
CT
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1577 Dátum: 2019. Szeptember 26. - 23:00:23 »

Jajj Stoel Röhög Röhög
Naplózva
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #1578 Dátum: 2019. Szeptember 27. - 07:34:36 »

Tiszteletem,

Ha nem értek hozzá azt is felvállalom. A másik oldalról bezzeg jó!  Fej a falba Fej a falba Burn
Köszönöm az észrevételt. Ptomi és Nazzoli!
Rejtély megoldva köszönöm a segítséget! Így megnyugodtam hogy a távcső is OK a puskához.
Csak fel kellett volna tennem a puskára és úgy nézegetni. De így jött, így nézegettem. 

További szép estét mindenkinek.
Üdvözlettel
CT

Nincs mit! Taps
Nekem is volt ilyen, aztán mikor lekerült a vegyesről, volt hogy "rutinból"  Vigyorog én is fordítva néztem bele... De még aki megvette is kapásból onnan kezdte a vizsgálatát... Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1579 Dátum: 2019. Szeptember 27. - 10:58:32 »

Tiszteletem,

Ha nem értek hozzá azt is felvállalom. A másik oldalról bezzeg jó!  Fej a falba Fej a falba Burn
Köszönöm az észrevételt. Ptomi és Nazzoli!
Rejtély megoldva köszönöm a segítséget! Így megnyugodtam hogy a távcső is OK a puskához.
Csak fel kellett volna tennem a puskára és úgy nézegetni. De így jött, így nézegettem. 

További szép estét mindenkinek.
Üdvözlettel
CT



9:30-tól   Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
MrKopu
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Új üzenet #1580 Dátum: 2019. Szeptember 27. - 11:49:33 »



9:30-tól   Vigyorog

 Vigyorog
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1581 Dátum: 2019. Október 29. - 15:45:10 »


Segítség kéne mert a keresővel nem találom . Egy vadásztárs szeretné az IZS 18 (243Win) sütését kicserélni gyorsítósra . Emlékszem hogy volt róla szó hogy tán a szlovákoknál vagy cseheknél van és rendelhető komplex szerkezet . Valami rémlik hogy legutolsó infó hogy nem küldenek csak beszereléssel együtt eladó .
Akinek van információja erről az kérem itt vagy privátba ossza meg velem .  Emelem
Naplózva
jani78
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #1582 Dátum: 2019. Október 29. - 16:17:44 »

Valamikor a promys.cz oldalon volt gyorsitós elsütés hozzá valami 3200 cseh korona volt az ára ha jól emlékszem.
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1583 Dátum: 2019. Október 29. - 18:45:45 »

http://www.rusznikarniawitek.com/przy%C5%9Bpieszniki-spusty#&gid=1&pid=1

Kicsit küzdöttem vele de megvan . Hátha valakit még érdekel .

Idézet
Kacsint


Milyen jó is lenne, ha tartalmazna néhány keresőszót az ilyen hozzászólás. PL. IZS, elsütés, stb.
Akár még meg is lehetne találni később.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Október 29. - 19:04:32 írta Voldi » Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1584 Dátum: 2019. Október 29. - 19:19:43 »

Milyen jó is lenne, ha tartalmazna néhány keresőszót az ilyen hozzászólás. PL. IZS, elsütés, stb.
Akár még meg is lehetne találni később.

 Meghajol

Igaz igaz Vánnyadt Vánnyadtovics Vinyov !  Wave  Most már csak arra kéne válasz hogy tényleg nem hajlandóak e postázni és csak akkor adják ha ők szerelik be .  Fejvakarás  Akkor ejtem és segítségként meghirdetem a vadásztárs fegyverét mert nem tud összebarátkozni a sütéssel .  Emelem
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1585 Dátum: 2019. Október 29. - 19:46:30 »

Kb. három hete rendeltünk egy vadásztársnak. Pár nap alatt itt volt, tökéletesen működik!  Táncol

1. Ezt 2018. agusztusában írtam a gyorsítós IZS sütésről.Akkor rendeltem, tényleg pár nap alatt itt volt az IZS elsütés. Azóta is jól működik.

2. Feri! Ha már belenyúlsz egy hozzászólásba, talán korrektebb volna valamilyen módon jelezni, hogy melyek a te szavaid. (Szín, betűméret, lábjegyzet, stb.)  Engem pl. meglepett a saját hsz-em kibővülése...  Ördög  Emelem
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1586 Dátum: 2019. Október 29. - 20:09:33 »

1. Ezt 2018. agusztusában írtam a gyorsítós IZS sütésről.Akkor rendeltem, tényleg pár nap alatt itt volt az IZS elsütés. Azóta is jól működik.

2. Feri! Ha már belenyúlsz egy hozzászólásba, talán korrektebb volna valamilyen módon jelezni, hogy melyek a te szavaid. (Szín, betűméret, lábjegyzet, stb.)  Engem pl. meglepett a saját hsz-em kibővülése...  Ördög  Emelem

Igazad van, akartam is írni, hogy szerencse Schpeter emlékezett mit és hol keressen, csak közben egy másik dologgal is foglakoznom kellett, mert hidegfront betörés van, és erősen borzolja a kedélyeket. Vagy mi.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Új üzenet #1587 Dátum: 2019. Október 31. - 13:26:21 »

Sziasztok,
Segítséget, tanácsot szeretnék kérni.
Van egy CZ557 -es fegyverem elég sok fajta lőszert megfelelően „kezel”, de a Partizán lőszernél 1 dobozból 1-2 lőszert nem süt el. Egyébként nagyon jó a szórása, talán az összes közül a legjobb, szóval szívesen használnám.
Az el nem sütött csappantyúk szemre bentebb vannak ültetve és rá is üt az ütőszeg, de valószínűleg nem eléggé.

Találtam egy videót:





5:50-nél méregeti az emberke az ütőszeg beállított hosszát?? ami egy anyával van beállítva, ha jól értelmezem.
6:36 -nél letekeri
11:20 -nál elkezdi visszatekerni, méregeti, beállítja
Lehetséges, hogy ez a távolság nekem 0,5-1mm-rel kevesebbre van beállítva és azért nem sül el a beljebb épített csappantyú?
Mit gondoltok?
Valaki állított már ezen az anyán?

Segítségeket köszönöm.

üdv.  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1588 Dátum: 2019. Október 31. - 13:39:24 »

Sziasztok,
Segítséget, tanácsot szeretnék kérni.
Van egy CZ557 -es fegyverem elég sok fajta lőszert megfelelően „kezel”, de a Partizán lőszernél 1 dobozból 1-2 lőszert nem süt el. Egyébként nagyon jó a szórása, talán az összes közül a legjobb, szóval szívesen használnám.
Az el nem sütött csappantyúk szemre bentebb vannak ültetve és rá is üt az ütőszeg, de valószínűleg nem eléggé.

Találtam egy videót:





5:50-nél méregeti az emberke az ütőszeg beállított hosszát?? ami egy anyával van beállítva, ha jól értelmezem.
6:36 -nél letekeri
11:20 -nál elkezdi visszatekerni, méregeti, beállítja
Lehetséges, hogy ez a távolság nekem 0,5-1mm-rel kevesebbre van beállítva és azért nem sül el a beljebb épített csappantyú?
Mit gondoltok?
Valaki állított már ezen az anyán?

Segítségeket köszönöm.

üdv.  Emelem


Ha jól értettem a szétszedésnél 45,5 mm volt és utána mondja hogy 45-46 milliméter közt kell lenni annak a hossznak . Nagy bajt nem csinálsz ha leméred de nehogy a Partizán miatt nagyobbra állítsd .  Én azért azt javaslom hogy menj fegyvermesterhez vele . Vidd az el nem sütött lőszereket is abból sok tényhez jut a mester .  Emelem
Naplózva
Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Új üzenet #1589 Dátum: 2019. Október 31. - 14:37:03 »

Ha jól értettem a szétszedésnél 45,5 mm volt és utána mondja hogy 45-46 milliméter közt kell lenni annak a hossznak . Nagy bajt nem csinálsz ha leméred de nehogy a Partizán miatt nagyobbra állítsd .  Én azért azt javaslom hogy menj fegyvermesterhez vele . Vidd az el nem sütött lőszereket is abból sok tényhez jut a mester .  Emelem

Köszönöm a válaszodat.
Abban bízom, hogy van közöttünk ezen a téren tapasztalattal rendelkező vagy fegyvermester. Sajnos „komoly” fegyvermestert nem ismerek.
Ill. az elmélete is érdekel a dolognak, főleg a lőszertöltőknek lehet ez fontos, mármint olyan értelemben, hogy milyen mélyen kell/lehet beépíteni a csappantyút, hogy a „szabvány” szerint x mm-et kinyúló ütőszeg elégségesen rá tudjon ütni.

Naplózva
Oldalak: 1 ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: