Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 334792 alkalommal)
Tardi Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 194



« Új üzenet #15 Dátum: 2008. április 15. - 08:32:00 »

Idézet
Nem kell külön bekenni a felületet mert a lyukból jön bőven anyag, a rögzítés meg természetes !  Menő

Üdv:  Vgaby
Lesz itt csavar is, ragacs is, szép puska is a javából. -Remélem-
Mindkettőtöknek köszönöm. Okos

« Utoljára szerkesztve: 2008. április 15. - 09:19:04 írta Boar » Naplózva

A szamárfül igenis, origami! Csak le van egyszerűsítve.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #16 Dátum: 2008. április 23. - 21:35:05 »

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene nekem! A képen látható szerelék esetén meg lehet valahogy oldani, hogy a távcső alacsonyabbra kerüljön? (pl. a szereléktuskó marásával, vagy más úton?)
Segítségeteket köszönöm előre is!

Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Lajos bácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #17 Dátum: 2008. április 23. - 21:41:06 »

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene nekem! A képen látható szerelék esetén meg lehet valahogy oldani, hogy a távcső alacsonyabbra kerüljön? (pl. a szereléktuskó marásával, vagy más úton?)
Segítségeteket köszönöm előre is!


Szerintem nem,mert akkor nem lehet felnyitni,ill.tölteni.
Naplózva

Jó Szerencsét!
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #18 Dátum: 2008. április 23. - 21:45:18 »

Szevasz Balázs!

Ez a szerelék így is elég "ingatag", én a helyedben nem bántanám.  Wave
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #19 Dátum: 2008. április 23. - 21:50:52 »

Köszönöm!

Ez a puska a jóbarátomé, egy 7,62x53R GV, a baj annyi vele, hogy egy haverja elvitte a puskát ajándékként felszerelékeltetni, és ez került rá, a srácnak meg annyi a gondja vele, hogy a kukker nagyon magasan van.
Azért köszönöm a segítséget!

 Wave Meghajol
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Lajos bácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #20 Dátum: 2008. április 23. - 21:59:24 »

Bátor ember volt,aki ekkora tubust ilyen kis felületen fogatott fel!
A hely kell alatta,a kollégának meg majd nyúlik a nyaka.
Naplózva

Jó Szerencsét!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #21 Dátum: 2008. április 23. - 22:04:18 »

Bátor ember volt,aki ekkora tubust ilyen kis felületen fogatott fel!
A hely kell alatta,a kollégának meg majd nyúlik a nyaka.

Ez billenőcsövőnek a szereléke, vagy ilyennel, vagy 3 lábú szerelékkel oldható meg a dolog. Jó volna egy olyat szerezni...
Holnap vagy holnapután behozza a srác a puskát, teszek fel fotót majd közelebbit a szerelékről, mert valami tuskócserével hátha orvosolható lenne. Most beszéltem vele telefonon, azt mondja a dugattyú nyílik ha lejjebb van a szerelék, a tárazást pedig megoldja, maximum nem fölülről hanem oldalról-felülről tolja be a lőszert.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #22 Dátum: 2008. április 24. - 00:32:55 »

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene nekem! A képen látható szerelék esetén meg lehet valahogy oldani, hogy a távcső alacsonyabbra kerüljön? (pl. a szereléktuskó marásával, vagy más úton?)
Segítségeteket köszönöm előre is!



Szerintem ezt a fajta szereléket nem lehet alacsonyabbra szerelni. De egy közelebbi kép, a rögzítési pontról jobb lett volna.
Én letakarítanám a saját puskámról mert ez az egypontos rögzítés nem túl stabil.
Szerintem nézzetek rá egy fix komlói szereléket az olcsó és sokkal stabilabb.
Megújult az oldaluk, lehet online is rendelni, 2-3 nap alatt elküldik.
Ha azonban ez marad akkor is kéne rá csiribázni egy hátsó lábat, szerintem !  Kacsint
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #23 Dátum: 2008. április 24. - 07:29:45 »

Gabi barátommal egyetértek teljes mértékben.

Ez igy borzasztó instabil, ne is kísérletezzen vele, szerintem kár.
Lehet olyan szereléket rakni a nagantra ami hátul az oldalán van rögzítve. Olyant kellene rá szereznie, az egy fokkal jobb.
El kell szomorítani az illetőt hogy a GV-ket nem távcsőre tervezték.

Üdv  Ansch
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #24 Dátum: 2008. április 24. - 10:49:40 »

Köszönöm az infokat nektek. A közelebbi fotót felteszem majd azért. Nem is a szereléssel van a gondja, mert amióta fenn van a kukker (kb 2 éve), nem állítódott el még. A baj inkább a magasság. Valóban a 3 lábú lenne ideális...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #25 Dátum: 2008. április 24. - 16:22:58 »

Ez a szerelék komlói fix, kifejezetten a GV-hez. A GV a nehezebben szerelékelhető típusok közé tartozik, nem olyan nehéz, mint a Schönauer GK, de nem is könnyű eset. Szerintem épp a háromlábúságot akarták kiküszöbölni.

Én úgy tudom, hogy nem szoktak velük problémák lenni, elég masszív darabnak nézem. De nem is nagyon piszkálják.
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #26 Dátum: 2008. április 25. - 17:31:18 »

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene nekem! A képen látható szerelék esetén meg lehet valahogy oldani, hogy a távcső alacsonyabbra kerüljön? (pl. a szereléktuskó marásával, vagy más úton?)
Segítségeteket köszönöm előre is!


Szia Marksman!
Ahogy látom, a tokra szerelt tőkét már nem lehet karcsúsitani,a felső tőkeből ha maratnátok,akkor ekfogyna a hely a szorító papucsoknak, ezért nem lehet bántani, esetleg a gyűrü sinből lehetne ellopni,ill. a gyűrü nyakakból. Így is csak pár mm-el lennétek beljebb,ami nem érné meg a munkát.
Üdv.r. Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #27 Dátum: 2008. április 25. - 21:20:33 »

Robi!

Köszönöm a tanácsot, akkor úgy néz ki, marad minden a régiben - sajnos!

« Utoljára szerkesztve: 2008. április 25. - 21:27:35 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #28 Dátum: 2008. április 26. - 21:11:10 »

Robi!

Köszönöm a tanácsot, akkor úgy néz ki, marad minden a régiben - sajnos!


Igen Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Május 20. - 14:37:06 »

Nem találtam jobb helyet az alábbi esetnek.

Apám vegyescsövű puskáján (Brno bock, pár éve használtan vette, sok éves álma volt egy ilyen fegyver) a suhli patentlábas szerelékkel rögzített kis 4x32-es Zeiss távcső tönkrement. Javítani sem lehetett, pedig megpróbálta több mester is. Mivel a távcső amúgy bevált, apám vett egy ugyanilyet, és a bolt fegyverjavító műhelyében leadta a puskával együtt. Elvileg nem egy nagy munka, az új távcsövet ugyanúgy felfúrni, ahogy a másik volt. Első körben egy hónap határidővel vállalták. Miután ez letelt, még 3 hetet kértek, mert Fehova, meg sok munka, meg stb. Természetesen rá sem köptek ez idő alatt sem.
Megadtam apunak TAL számát és meg is beszélte vele, hogy nemsokára elviszi hozzá. Ő kb. egy hét alatt ígérte, hogy kész lesz. Múlt csütörtökön vitte el apu a puskát, (meg az én Izsemet is belőni). Kiderült, hogy a cseretávcsövet itthon felejtette, így ezt aztán pénteken postázta TAL-nak. Tegnap este kapta a telefont, hogy ma délben mehet a puskákért!
No comment...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: