Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 334134 alkalommal)
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #1440 Dátum: 2018. Február 11. - 20:21:08 »

Én is így vagyok vele! Most olvastam el az összes hozzászólását, hát nem egyszerű eset!!!

 Emelem Melyikre gondolsz? Ha lehet privátban, hogy ne romboljuk a topikot!
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1441 Dátum: 2018. Február 11. - 20:33:56 »

Ajaj éreztem, hogy nem jót irok! A jó pap holtig tanul elve alapján! Mivel elég amatőr fegyver mester vagyok mondhatni az alsó küszöb (a fegyvereimet betudom lönni és ennyi)!  Megkérdezhetem, hogy  miért? De most komolyan a tanulásom végett! Én úgy  hittem, hogy fogják a kaliberezö valamit amit végig nyomnak fokról fokra a csövön és nagyjából megvagyunk!
 Emelem
Kérlek ne tetézd!!
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #1442 Dátum: 2018. Február 11. - 20:45:03 »

Kérlek ne tetézd!!
Megprobálom!
Nagyjából tisztában vagyok vele, hogy nem lehett csak úgy a csö fal vastagságából elvenni és persze a töltényürnél lévö vastagságból sem, de mégis mi a hiba? Hol keresem az ehhez tartozó tudást? Könyv, film?
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #1443 Dátum: 2018. Február 11. - 20:52:28 »

Ajaj éreztem, hogy nem jót irok! A jó pap holtig tanul elve alapján! Mivel elég amatőr fegyver mester vagyok mondhatni az alsó küszöb (a fegyvereimet betudom lönni és ennyi)!  Megkérdezhetem, hogy  miért? De most komolyan a tanulásom végett! Én úgy  hittem, hogy fogják a kaliberezö valamit amit végig nyomnak fokról fokra a csövön és nagyjából megvagyunk!
 Emelem

  Csodalk Fej a falba

Szóval:

A dörzsárazást akkor lehet használni, ha a töltényűrön kell módosítani. Pl. 65-ös sörétest 70-esre, 7x57-est (ahol ugye az 57 a hüvely hosszát jelenti) 7x65-ösre (ahol ugye a 65 jelenti a hüvely hosszát.
A 7 mm-t nem tudod 8 mm-re módosítani, mert olyan szerkezetet még nem találtak ki amivel a 7 mm-es lyukból nyolcast lehessen csinálni. Úgy, hogy huzag is legyen benne.

 Stoel Én nem vagyok amatőr fegyvermester, de talán nem írtam nagy marhaságot...  Stoel
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #1444 Dátum: 2018. Február 11. - 21:10:50 »

 Csodalk Fej a falba

Szóval:

A dörzsárazást akkor lehet használni, ha a töltényűrön kell módosítani. Pl. 65-ös sörétest 70-esre, 7x57-est (ahol ugye az 57 a hüvely hosszát jelenti) 7x65-ösre (ahol ugye a 65 jelenti a hüvely hosszát.
A 7 mm-t nem tudod 8 mm-re módosítani, mert olyan szerkezetet még nem találtak ki amivel a 7 mm-es lyukból nyolcast lehessen csinálni. Úgy, hogy huzag is legyen benne.

 Stoel Én nem vagyok amatőr fegyvermester, de talán nem írtam nagy marhaságot...  Stoel
Köszönöm!
Valami ilyesmire vártam amikor a magyarázatra gondoltam!
Azt hittem kicsitt az oromból kicsitt a horonyból es "kész"  Röhög! Lehett ha tudom a nevét annak a szerszámnak ami a nyers furt csöböl huzagolt csövet csinál nincs ekkora baj!  A kaliber jelölésekkel tisztában vagyok amúgy.
Esetleg egy könyv cimet amit érdemes lenne megszereznem, hogy ne tegyek fel buta kérdést a későbbiekben?
 Emelem

Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1445 Dátum: 2018. Február 11. - 21:19:28 »

Ajaj éreztem, hogy nem jót irok! A jó pap holtig tanul elve alapján! Mivel elég amatőr fegyver mester vagyok mondhatni az alsó küszöb (a fegyvereimet betudom lönni és ennyi)!  Megkérdezhetem, hogy  miért? De most komolyan a tanulásom végett! Én úgy  hittem, hogy fogják a kaliberezö valamit amit végig nyomnak fokról fokra a csövön és nagyjából megvagyunk!
 Emelem

igen, a kaliberező tüskét ( úgy hívják ) !  De azt a nyers előfúrt csövön húzzák át ,   utána dörzsárazzák bele a töltényűrt,           (  nem a kész beépített csövön! )

A Te  esetedben csakis a kaliber modosítás jöhet szóba , 7x57R-ről  7x65R-re ,és 7x72R-re ( amennyiben a töltényűri részen elég vastag a cső)    mert  mindhárom   kaliber  ugyanazt  a lövedékátmérőt , huzag és barázdaátmérőt , és huzagemelkedést használja!

8mm re  sehogy

ebből a videóbol sokminden kiderül  



Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #1446 Dátum: 2018. Február 11. - 21:22:01 »

Köszönöm!
Valami ilyesmire vártam amikor a magyarázatra gondoltam!
Azt hittem kicsitt az oromból kicsitt a horonyból es "kész"  Röhög! Lehett ha tudom a nevét annak a szerszámnak ami a nyers furt csöböl huzagolt csövet csinál nincs ekkora baj!  A kaliber jelölésekkel tisztában vagyok amúgy.
Esetleg egy könyv cimet amit érdemes lenne megszereznem, hogy ne tegyek fel buta kérdést a későbbiekben?
 Emelem


http://kapszli.hu/huzagolt-cso-gyartasa-regen-es-ma/
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #1447 Dátum: 2018. Február 11. - 22:06:48 »

Nagyjából kezdek képben lenni a dologgal kapcsolatban!
Köszönöm!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #1448 Dátum: 2018. Február 11. - 22:08:23 »

Én azért egy módszert kipróbálnék.
Először a 7x57R lőszer lövedékét mézbe mártanám, majd finom homokba és zumek neki, kilőni a csőből.
Pár száz ilyen lövés után homok helyett finomabb ipari gyémánt őrleményt, majd néhány tucat lövést követően durvább gyémántport használnék.
Esetleg félúton váltanék 308 kalibercsoportú lövedékre, gyorsítva a folyamatokat.
Abban nem vagyok még egészen biztos, hogy repce, vagy akácmézzel lenne jobb kezdeni, de a végére a jól becukrosodott vegyesvirágot hagynám......
Ha 8x57IRS-ig nem is, de szerintem pár hónap kitartó munkával 8x57IR-ig el lehetne jutni Ördög

Ugye nem is vagyok már olyan amatőr fegyvermester Nyihi

(Ezer bocsánat kedves törpeharcsa olvtárs, de ez a cső-dörzsárazás 7-ről 8 mm-re eddig mindent vitt  Röhög )
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #1449 Dátum: 2018. Február 11. - 22:23:38 »

Én azért egy módszert kipróbálnék.
Először a 7x57R lőszer lövedékét mézbe mártanám, majd finom homokba és zumek neki, kilőni a csőből.
Pár száz ilyen lövés után homok helyett finomabb ipari gyémánt őrleményt, majd néhány tucat lövést követően durvább gyémántport használnék.
Esetleg félúton váltanék 308 kalibercsoportú lövedékre, gyorsítva a folyamatokat.
Abban nem vagyok még egészen biztos, hogy repce, vagy akácmézzel lenne jobb kezdeni, de a végére a jól becukrosodott vegyesvirágot hagynám......
Ha 8x57IRS-ig nem is, de szerintem pár hónap kitartó munkával 8x57IR-ig el lehetne jutni Ördög

Ugye nem is vagyok már olyan amatőr fegyvermester Nyihi

(Ezer bocsánat kedves törpeharcsa olvtárs, de ez a cső-dörzsárazás 7-ről 8 mm-re eddig mindent vitt  Röhög )
Most, hogy láttam a folyamatot azt hiszem a repcével kezdenék aztán a vegyes virág,  és végül az akác,  a polir kedvéért.  Vigyorog
Azt hiszem jogos a dolog.
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1450 Dátum: 2018. Február 11. - 22:31:44 »

Én azért egy módszert kipróbálnék.
Először a 7x57R lőszer lövedékét mézbe mártanám, majd finom homokba és zumek neki, kilőni a csőből.
Pár száz ilyen lövés után homok helyett finomabb ipari gyémánt őrleményt, majd néhány tucat lövést követően durvább gyémántport használnék.
Esetleg félúton váltanék 308 kalibercsoportú lövedékre, gyorsítva a folyamatokat.
Abban nem vagyok még egészen biztos, hogy repce, vagy akácmézzel lenne jobb kezdeni, de a végére a jól becukrosodott vegyesvirágot hagynám......
Ha 8x57IRS-ig nem is, de szerintem pár hónap kitartó munkával 8x57IR-ig el lehetne jutni Ördög

Ugye nem is vagyok már olyan amatőr fegyvermester Nyihi

(Ezer bocsánat kedves törpeharcsa olvtárs, de ez a cső-dörzsárazás 7-ről 8 mm-re eddig mindent vitt  Röhög )


 Röhög     Szegény Farkas Józsi bácsi (nyugodjék békében), aki Kádártán volt fegyvermester , és igazságügyi fegyverszakértő is egyben!
 Ő mesélte hogy valami rapsictól lefoglalt 30-06 os puskát kellett megnéznie , ránézésre nem látszott semmi a puskán , csak mikor belenézett a csövébe   Meglepődött   akkor derűlt ki hogy a csöve két darabból van összehegesztve , csak éppen az önjelölt fegyvermester aki csinálta  nem nézte hogy az a  két db cső nem egyforma huzagolású ,  a cső feléig jobbos  , onnantól meg balos volt benn a huzag   Röhög  

na az vitt mindent   Röhög  

Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1451 Dátum: 2018. Február 11. - 22:42:09 »

Én azért egy módszert kipróbálnék.
Először a 7x57R lőszer lövedékét mézbe mártanám, majd finom homokba és zumek neki, kilőni a csőből.
Pár száz ilyen lövés után homok helyett finomabb ipari gyémánt őrleményt, majd néhány tucat lövést követően durvább gyémántport használnék.
Esetleg félúton váltanék 308 kalibercsoportú lövedékre, gyorsítva a folyamatokat.
Abban nem vagyok még egészen biztos, hogy repce, vagy akácmézzel lenne jobb kezdeni, de a végére a jól becukrosodott vegyesvirágot hagynám......
Ha 8x57IRS-ig nem is, de szerintem pár hónap kitartó munkával 8x57IR-ig el lehetne jutni Ördög

Ugye nem is vagyok már olyan amatőr fegyvermester Nyihi

(Ezer bocsánat kedves törpeharcsa olvtárs, de ez a cső-dörzsárazás 7-ről 8 mm-re eddig mindent vitt  Röhög )

Csabus!  Emelem

 Miért kell mindent így túlbonyolítani?
Egy  vadászbarátomnak a 80-es évek elején eladtam a golyós puskámat. Már előtte is többször vadászott vele (neki akkor még nem volt) és a legnagyobb megelégedéssel használta.  Mikor megvette kimentünk a területre (akkor még lehetett) és a Duna- gát oldalába ellőttünk vagy 30 lőszert. Ragyogó szórásképpel.  Egy hét múlva hív a srác -aki egyébként honvédségnél fegyvermester volt- hogy nagy a baj, a puska szórja a lőszert, és nincs benne huzag!  :Mosolyog  El sem tudtam képzelni mi van.  Elmentem hozzá, megnéztem, és igaza volt. Elmesélte mit csinált.  Valahol látott a csőben valami vakrozsdát, lerakodást, vagy foltot, és úgy döntött kipucolja!  Bedogozta a csövet, és felöntötte rozsdamaróval.  Másnap kipucolta, és marha elégedett volt, mert a folt eltűnt.  Aztán kiment vadászni, a második lövésnél már 60-70 cm hibázott. Megpróbálta belőni, de 50 méterre a mag már keresztbe fordulva csapódott be, és nem volt már a csőben huzag!  
Na, látod milyen egyszerű!  Nem kell annyi lőszert sem ellőni, és ha a rozsdamarót 2-3 napig benne hagyja, még a 8mm mag is kimegy belőle!  

Még egy érdekesség.  Fiatal srác koromban valahonnan előkerült egy II. Világháborús német puska. A tus már lerothadt róla, a cső meg olyan rozsdás volt mint egy tíz éve kint heverő festetlen vasdarab.  Az akkori vadőrünkkel megdumáltuk, hogy lövünk vele, puskát felrobbanni még egyikünk sem látott.  Egy villás fa ágai közé kidrótoztuk a csövet, baromi nehezen sikerült betölteni, és elsütni egy 30-40 méteres spárgával.  Mi a vadászház sarka mögé álltunk, mert ugye.... A cső nem robbant fel. Végül ellőttük belőle mind a 4 lőszerünket. A cső belül kifényesedett!!!!! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1452 Dátum: 2018. Február 12. - 07:09:35 »

Hú   B+  , ez most nálam kiverte a biztit ! 

Biztos viccnek szánta na !    Röhög
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1453 Dátum: 2018. Február 12. - 12:39:23 »

Hú   B+  , ez most nálam kiverte a biztit ! 
7-ről 8-ra? Miért? Nagy valami az az egy milliméter?  Vigyorog
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #1454 Dátum: 2018. Február 12. - 15:41:54 »

Vissza olvastam amit irtam!
Pontositok NEM vagyok fegyvermester!  Stoel
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: