Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 334892 alkalommal)
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1395 Dátum: 2017. Június 01. - 23:44:40 »


Üdv!
Köszönöm a válaszokat. Igen,már ki van nézve a faanyag  de sajnos még a szobaszáraztól
messze van,18%-os.
 

Keress egy asztalost a környéken, akinek van szárító kamrája, szerintem biztosan megcsinálja neked, plusz valószínűleg ért is hozzá miért hogyan Emelem
Naplózva
Vadűző
Vendég
« Új üzenet #1396 Dátum: 2017. Június 02. - 16:26:52 »

                      Igen ezen én is gondolkodtam,bár a környéken nem nagyon tudok olyan asztalost akinek van esetleg.Majd azért utánajárok.
                    Igazából annyira nem sürgős a dolog. Ha nem találok akkor majd a napon kiszárítom.
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1397 Dátum: 2017. Június 02. - 17:00:47 »

                    Ha nem találok akkor majd a napon kiszárítom.

Azt nem ajánlom. Napon nagy lesz a hőmérsékletkülönbség a napsütötte felület és a "mag" között. Nem tesz jót a fának.
Szobában, szekrény tetején, stb. jól szellőző helyen szépen kiszárad, igaz nem két hét alatt. Érdemes stafnikkal elemelni a felülettől, így körbe tudja járni a levegő. Ha a száradási idő is fontos, érdemes keresni szakembert.
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #1398 Dátum: 2017. Június 02. - 19:12:43 »

Tisztelettel kérdezném a fegyvermester urakat, hogy FÉG  7,62x54R cső csere mennyibe kerülhet.?
Jelenleg van 3 fegyver aminek ki van lőve a csöve.
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1399 Dátum: 2017. Június 02. - 20:33:52 »

                      Igen ezen én is gondolkodtam,bár a környéken nem nagyon tudok olyan asztalost akinek van esetleg.Majd azért utánajárok.
                    Igazából annyira nem sürgős a dolog. Ha nem találok akkor majd a napon kiszárítom.

Egyébként ha száríttatod, amit tudtommal gőzzel csinálnak, akkor is vetemedni fog kicsikét, előfordulhat hogy két végéről bereped, szóval mindenképpen számolj vele.
Én elvileg műszárítva vettem, egy elég komoly fatelepen fűrészelték és szárították, mégis ilyen lett:
http://imageshack.com/f/pmVsSLd0j
Be volt repedve és csavarodott is, szóval az 52-es pallóból egy 47-es jó darab lett mire kigyalultam a tekeredését, de jó 2db tusa még mindig ráfér
 Stoel Emelem



Naplózva
Vadűző
Vendég
« Új üzenet #1400 Dátum: 2017. Június 03. - 09:54:58 »

                    Hát akkor lehet,hogy inkább maradok a természetes szárításnál. Nekem az egész anyag kb. 50cm x20cm es. Nem szeretném ha berepedne vagy vetemedne. Ahhoz túl drága.
                    Meg aztán sztem a18% nem olyan vészes.
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1401 Dátum: 2017. Június 03. - 23:27:03 »

                    Hát akkor lehet,hogy inkább maradok a természetes szárításnál. Nekem az egész anyag kb. 50cm x20cm es. Nem szeretném ha berepedne vagy vetemedne. Ahhoz túl drága.
                    Meg aztán sztem a18% nem olyan vészes.

nem a konkrét % a lényeg, hanem hogy mennyire fog száradni.
Ha a fád 18%-os, és valahogyan el tudod érni, hogy soha ne száradjon 18% alá, akkor jó a dolog.

De ha 18%-osan kezded el farigcsálni, majd az szépen 1-2-5-10 év alatt kiszárad mondjuk 5-8%-ra, akkor közben elvetemedik. Míg ha 10% alatti anyaggal kezded, akkor annak már nem nagyon van hova száradnia, vetemednie.
Ellenben ha mondjuk beleejted a pocsolyába, és van olyan rész a tuson, ami nincs megfelelően tömítve(gyakorlatilag biztosan van), pillanat alatt felszívja a vizet, és megint csak elmászik.
A levegő párájától is mozog a fa, de ha nem nagyon nagyon szoros az illesztésed, pláne olajozva, viaszolva van, ez nem szokott gond lenni. Én ennyit tudok róla, nem biztos hogy helyesen, de annak vélem.
 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1402 Dátum: 2017. Június 04. - 08:33:54 »

Egyébként ha száríttatod, amit tudtommal gőzzel csinálnak, akkor is vetemedni fog kicsikét, előfordulhat hogy két végéről bereped, szóval mindenképpen számolj vele.
Én elvileg műszárítva vettem, egy elég komoly fatelepen fűrészelték és szárították, mégis ilyen lett:
http://imageshack.com/f/pmVsSLd0j
Be volt repedve és csavarodott is, szóval az 52-es pallóból egy 47-es jó darab lett mire kigyalultam a tekeredését, de jó 2db tusa még mindig ráfér
 Stoel Emelem

Szia!
Meg akartam nézni, de nem jön ki, viszont csenget az avast, hogy dőlnek a vírusok!  Rííí
 Emelem
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1403 Dátum: 2017. Június 04. - 09:50:15 »

Szia!
Meg akartam nézni, de nem jön ki, viszont csenget az avast, hogy dőlnek a vírusok!  Rííí
 Emelem

Hogy micsoda?  Rííí
Évek óta ezt a megosztó oldalt használom, de nekem eddig sosem volt gond vele. Biztos az elmúlt idők vírusos támadásai miatt reagál rögtön így a viruskeresőd, mert azok is képekkel terjedtek, amennyire a korlátozott szakértelmem emlékszik Stoel
Szerintem egyébként más ilyenfajta  .jpg-re végződő linket sem fog engedni neked megnyitni Mosolyog

https://imageshack.us/i/pmVsSLd0j - itt van másképp  szerintem így működnie kell, de ha nem, nem tudok több trükköt Vállat von
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1404 Dátum: 2017. Június 04. - 09:56:05 »

Hogy micsoda?  Rííí
Évek óta ezt a megosztó oldalt használom, de nekem eddig sosem volt gond vele. Biztos az elmúlt idők vírusos támadásai miatt reagál rögtön így a viruskeresőd, mert azok is képekkel terjedtek, amennyire a korlátozott szakértelmem emlékszik Stoel
Szerintem egyébként más ilyenfajta  .jpg-re végződő linket sem fog engedni neked megnyitni Mosolyog

https://imageshack.us/i/pmVsSLd0j - itt van másképp  szerintem így működnie kell, de ha nem, nem tudok több trükköt Vállat von


Ez jó link, látom.
 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1405 Dátum: 2017. Június 04. - 10:00:37 »

Hogy micsoda?  Rííí
Évek óta ezt a megosztó oldalt használom, de nekem eddig sosem volt gond vele. Biztos az elmúlt idők vírusos támadásai miatt reagál rögtön így a viruskeresőd, mert azok is képekkel terjedtek, amennyire a korlátozott szakértelmem emlékszik Stoel
Szerintem egyébként más ilyenfajta  .jpg-re végződő linket sem fog engedni neked megnyitni Mosolyog

https://imageshack.us/i/pmVsSLd0j - itt van másképp  szerintem így működnie kell, de ha nem, nem tudok több trükköt Vállat von


Jó anyagnak látszik.

Ha már a témánál vagyunk, én feltennék egy szakipari kérdést(nem trollkodásból) Ördög

Nekem mindég sötét folt volt, hogy egy tus, fa anyagát milyen szempontok szerint osztályozzák és nehézséget okozott mondjuk a 9 és a 10 es osztály között különbséget tennem Ördög ezért kérdezném, hogy milyen objektív szempontok mentén sorolják vagy osztályozzák a fák anyagát, mármint  amiből fegyver tus készül. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1406 Dátum: 2017. Június 04. - 10:15:28 »

Az Avast egy sz@r...  Wave
Már elnézést, de aki azzal küzd az megérdemli...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1407 Dátum: 2017. Június 04. - 10:18:41 »

Az Avast egy sz@r...  Wave
Már elnézést, de aki azzal küzd az megérdemli...

 Emelem


Köszönöm, hogy megosztottad véleményedet a világhálón! Neked is szép napot.
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1408 Dátum: 2017. Június 04. - 11:18:52 »

Jó anyagnak látszik.

Ha már a témánál vagyunk, én feltennék egy szakipari kérdést(nem trollkodásból) Ördög

Nekem mindég sötét folt volt, hogy egy tus, fa anyagát milyen szempontok szerint osztályozzák és nehézséget okozott mondjuk a 9 és a 10 es osztály között különbséget tennem Ördög ezért kérdezném, hogy milyen objektív szempontok mentén sorolják vagy osztályozzák a fák anyagát, mármint  amiből fegyver tus készül. Emelem

http://www.blaser.de/index.php?id=129&L=1
Szerintem itt látszik legjobban, bár hozzáteszem, én lelkes amatőr vagyok, nem szakember. Szerintem nem nagyon objektív a dolog, hanem inkább egy tapasztalt "szaki" válogatja ki a nyersdarabokat, és mondja rá, hogy hanyas. Ő lát egyest és tizenegyest is, így be tudja sorolni. Mivel természetes képződés, nem nagyon lehet egyértelműen osztályokba rakni.

Az én anyagomból(1.8m hosszú) kivágott jobb részek 2.osztályúak lehetnek, mert sima egyenes mintázatú, de nincs benne ághiba. 
A 3.osztályban már láthatsz szabálytalan vonalakat, nem sima egyenes lefutást.
A 4-5. osztályban már szerintem megjelennek a hullámos mintázatok.
6-7-8 már szerintem gyökérből készül, nem rönkfából, annak más a színe, világosabb, de az erezete nagyon sötée, sűrűn hullámos, örvényes.

A legjobb osztályok pedig a királyi/ jelen esetben inkább milliomosi / darabok, különösen szép gyökerekből, amiket szerintem keresztben fűrészelnek le a gyökérből, vagyis legalább egy 60-70cm átmérőjű törzzsel rendelkező fáról lehet szó, amelyiken valami miatt rendellenesen gümős kinövés keletkezett, mint egy krumpli. 
Szerintem ezek azok a ritka csodák, amiket (mindenféle ellenérzés nélkül) bűn anyagi javakért árulni, inkább az emberiség nagyjai, jeles kutatók, Nobel-díjasok, Attenborough, Luther-King, Gandhi érdemelnének.  Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1409 Dátum: 2017. Június 04. - 11:55:06 »

Tisztelettel kérdezném a fegyvermester urakat, hogy FÉG  7,62x54R cső csere mennyibe kerülhet.?
Jelenleg van 3 fegyver aminek ki van lőve a csöve.

Egy árva petákot nem érdemes áldozni rá  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: