Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 334127 alkalommal)
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #1380 Dátum: 2017. Május 23. - 09:52:07 »

Szia!

Az nem lehet, hogy a tusa hosszú? Gondold meg, hogy az elsütés helyett inkább az agyazást igazíttatod magadhoz.
Az ország melyik részén keresel fegyvermestert?
 Emelem


Szia!

Ezen a lehetőségen is gondolkodtam, sőt, még jelenleg is Mosolyog

Itt vagyok amúgy a nyugati végeken, GyMS megye. Wave
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1381 Dátum: 2017. Május 23. - 09:52:26 »

Kedves vadásztársak,

nagy gondolkodásban vagyok az alábbi probléma okán:

Adott a szeretett 7x64 Steyr Stutzen M70 fegyverem kettő billentyűvel és jómagam, aki minden áron alkalmazkodni akar hozzá Kacsint.

Miért is írtam, hogy alkalmazkodni?! Nagyon rövidek az ujjaim és a gyorsító - hátsó - billentyű helyzete lenne optimális az elsütésre, egyszerűen az esik kézre.

Az elsütő billentyűhöz tényleg csak némi kompromisszum árán érek oda...

Jött is a gondolat, nosza hát, alakítsuk át egy billentyűsre a fegyvert!

Irány nagyszerű puskaműves barátom, aki sajnos idő hiányában kb jövőre tudná vállalni az átalakítást Fejvakarás

Kérdezném az ilyen utat ismerőktől: egyáltalán érdemes belevágni technikailag ebbe az egész átalakításos dologba?!

Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm Emelem



 

Ez m70 volna?
Inkabb az utodja, a mod. M.
De nem lenyeg.
Egunon szoktam latni komplett sütést ezekhez a fegyverekhez (rückstecherest es nemet, ket billentyűst is). Ha találsz is olyan áron, egyet értve az előttem szólókkal, sajnos nem biztos hogy elég lesz es az agyazáshoz is nyúlni kell.
Naplózva
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #1382 Dátum: 2017. Május 23. - 09:56:29 »

Ha átszerelik egy billentyűsre, akkor sem jön annyira hátra, mint a két billentyűs hátsó gyorsító billentyűje.(szerintem)   Emelem

Helló,

Igazad lehet,, viszont ha majdan azt az egy billentyűt extra nekem legyártja a puskaműves, akkor csak hátrébb kerülhetne a helyzete..

Amúgy az előbb javasolt agyazás - csere meglehet, hogy célszerűbb megoldás lenne!
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #1383 Dátum: 2017. Május 23. - 10:05:03 »

Ez m70 volna?
Inkabb az utodja, a mod. M.
De nem lenyeg.
Egunon szoktam latni komplett sütést ezekhez a fegyverekhez (rückstecherest es nemet, ket billentyűst is). Ha találsz is olyan áron, egyet értve az előttem szólókkal, sajnos nem biztos hogy elég lesz es az agyazáshoz is nyúlni kell.

B@sszus, köszi az észrevételt,, ezt tényleg rosszul írtam, hiszen a puskám MOD. M. Emelem

Ez sehogy sem lesz egyszerű menet annyi biztos, viszont az állandó előre nyúlkálást mindenképp meg akarom szűntetni.

Nagyon hozzá nőttem ehhez a fegyverhez, emiatt nem akarom eladni / cserélni!
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1384 Dátum: 2017. Május 23. - 11:33:02 »

Szia!

Ezen a lehetőségen is gondolkodtam, sőt, még jelenleg is Mosolyog

Itt vagyok amúgy a nyugati végeken, GyMS megye. Wave

Írtam üzenetet egy győri mester elérhetőségével.  Wave
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #1385 Dátum: 2017. Május 24. - 19:54:22 »

Itt vagyok amúgy a nyugati végeken, GyMS megye. Wave

Azon belül merre?
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #1386 Dátum: 2017. Május 24. - 23:40:09 »

Szia Embandy,

pontosan a Te helyzetedben voltam egy eve,igaz a fegyver 'csak' egy Zastava,de kituno csovel,ezert is csinaltattam hozza egy uj 'lyukas' tust,viszont az elso elsutobillentyu nem esett 'kezre.
A gyorsito billentyu annal jobban kezre esett...
Igy az egyik ismerosom javaslatara elvittem a fegyvert Abdara (GyMS-megye),egy nagyszeru fegyvermesterhez,aki egy Recknagel,fix,egybillentyus elsutesre cserelte az eredetit.
Az eredmeny kituno,nagyon finom sutes,kenyelmesen elerem,nem kell 'nyujtozkodni,stb. Ugy emlekszem 45-50 ezer forint volt a vege ennek,DE megerte!!
Ha kell elerhetoseg,irjal ram privatban es kuldom.
Udv. Emelem
Naplózva
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #1387 Dátum: 2017. Május 25. - 09:21:20 »

Írtam üzenetet egy győri mester elérhetőségével.  Wave
 Emelem

Köszi szépen itt is:-)!
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #1388 Dátum: 2017. Május 25. - 09:21:53 »

Azon belül merre?

Kapuvár
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #1389 Dátum: 2017. Május 25. - 09:29:56 »

Szia Embandy,

pontosan a Te helyzetedben voltam egy eve,igaz a fegyver 'csak' egy Zastava,de kituno csovel,ezert is csinaltattam hozza egy uj 'lyukas' tust,viszont az elso elsutobillentyu nem esett 'kezre.
A gyorsito billentyu annal jobban kezre esett...
Igy az egyik ismerosom javaslatara elvittem a fegyvert Abdara (GyMS-megye),egy nagyszeru fegyvermesterhez,aki egy Recknagel,fix,egybillentyus elsutesre cserelte az eredetit.
Az eredmeny kituno,nagyon finom sutes,kenyelmesen elerem,nem kell 'nyujtozkodni,stb. Ugy emlekszem 45-50 ezer forint volt a vege ennek,DE megerte!!
Ha kell elerhetoseg,irjal ram privatban es kuldom.
Udv. Emelem

Szia Peti,

Szerintem Ő az én puskaműves Barátom is, aki
jelenleg nagy idő hiányban szenved Meglepődött
De mindenképp köszönöm, hogy megírtad- megosztottad tájékoztatásul az átalakítást.
Meglehet még az is,h megvárom Őt mivel tényleg régóta segít, s mindig
profi munkát végez.

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 25. - 10:32:07 írta Sakac » Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Vadűző
Vendég
« Új üzenet #1390 Dátum: 2017. Május 29. - 14:18:49 »


             Üdv a vadásztársaknak!
  Új vagyok a fórumon ill. csak most regisztráltam. Segítséget kérnék tőletek.
Új tust szeretnék a golyós puskámra. A kérdésem az lenne,hogy milyen száraznak kellene
Lennie a faanyagnak,hogy megfelelő legyen. A 10--18% megfelelő  esetleg?
Előre is köszi.
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #1391 Dátum: 2017. Május 29. - 20:16:06 »

             Üdv a vadásztársaknak!
  Új vagyok a fórumon ill. csak most regisztráltam. Segítséget kérnék tőletek.
Új tust szeretnék a golyós puskámra. A kérdésem az lenne,hogy milyen száraznak kellene
Lennie a faanyagnak,hogy megfelelő legyen. A 10--18% megfelelő  esetleg?
Előre is köszi.

Szia!

"Szobaszáraznak", azaz 10 % alatt kell lennie!
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #1392 Dátum: 2017. Május 29. - 22:56:38 »

Szia!

"Szobaszáraznak", azaz 10 % alatt kell lennie!
Az se utolsó szempont, hogy azt a 10% alatti értéket 10-15 év alatt érje el!
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1393 Dátum: 2017. Május 29. - 23:41:54 »

Az se utolsó szempont, hogy azt a 10% alatti értéket 10-15 év alatt érje el!
 Emelem

Most regisztrált a tisztelt Úr, és magának keresi az anyagot, tehát vélhetően vagy maga csinálja, vagy kedvező árú, de szép anyagot keres, mert a mester drágáért ad.  Mosolyog

Gondolom ilyetén módon a műszárított is megfelelő lehet neki Emelem

De ha nem, javítson ki  Stoel

Üdv!
Naplózva
Vadűző
Vendég
« Új üzenet #1394 Dátum: 2017. Május 30. - 21:58:19 »



Üdv!
Köszönöm a válaszokat. Igen,már ki van nézve a faanyag  de sajnos még a szobaszáraztól
messze van,18%-os.
 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: