Oldalak: 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 334784 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1365 Dátum: 2017. április 07. - 19:06:38 »


Merkel dupla…16-os.Tudom, gyíkpuska, bezzeg egy röndös 12-es letörte volna a kézfejemet is…… Ördög Ördög


Attila! Emelem
Koránt sem biztos!
A 16-os duplám és a 12-es bock súlya között hajszálnyi a különbség.
Mindkettőnek más az agyazása, de nekem a különbség ellenére is "passzol".
Viszont a 16-os egy kicsit "lökdösősebb".
Sok jelentősége nincs, mert ez is hozzátartozik a "fíling"-hez! Vigyorog
Mondjuk egy alkalommal 250 töltényt még nem volt lehetőségem ellőni.
A régi társaságomnál 2!! dobozzal végigvadásztam az egész apróvadas idényt. Rííí
Most "szabadúszóként" meg egy darab sem kell... Ördög
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1366 Dátum: 2017. április 07. - 19:23:15 »


Most "szabadúszóként" meg egy darab sem kell... Ördög
 Emelem

Mit követtél el ?   OOO
Naplózva
ollotq
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #1367 Dátum: 2017. április 07. - 23:18:51 »


A rozsdásodás elleni tipp: a- MINDENNAPI HASZNÁLAT- ezt, csak a hivatásosok és a területes nyudíjasok engedhetik meg maguknak, a többieknek marad a sikálás!;) Ördög

A tiszteletet add meg a nyugdíjasoknak is!! Át is írtam!
 

Bocsánat, ha félreértettél! Magam is területes nyugdíjas vagyok ,( ha megérem) nemsokára ünneplem a 70-ik születésnapom, természetesen puskával a vállamon.(hogy ne rozsdásodjon Kacsint) Közel 40 éves területes tagságom tapasztalata íratta le velem, amit írtam a sátorvassal és a rozsdásodással kapcsolatban, gondoltam, hátha tudok segíteni az elvert újju Vadásztársnak. Mégegyszer bocsánat!
« Utoljára szerkesztve: 2017. április 08. - 05:07:45 írta Sakac » Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1368 Dátum: 2017. április 08. - 01:18:00 »

Attila! Emelem
Koránt sem biztos!
A 16-os duplám és a 12-es bock súlya között hajszálnyi a különbség.
Mindkettőnek más az agyazása, de nekem a különbség ellenére is "passzol".
Viszont a 16-os egy kicsit "lökdösősebb".
Sok jelentősége nincs, mert ez is hozzátartozik a "fíling"-hez! Vigyorog
Mondjuk egy alkalommal 250 töltényt még nem volt lehetőségem ellőni.
A régi társaságomnál 2!! dobozzal végigvadásztam az egész apróvadas idényt. Rííí
Most "szabadúszóként" meg egy darab sem kell... Ördög
 Emelem


Sajat tapasztalat:
Az en soretesem egy, Flite King Model K100-as 12 ga. teljes szukiteses 2 3/4” inchre csovezett pump aktion soretlovo. Altalaban a madarakra ugye a nalunk kaphato 10-19 nagysagu soretekkel lovoldozzun. Viszont neha amerikai mintara  es kizarolag a lakott teruletekhez kozeli reszeken engedelyezett az oreggolyos loveszet,  kimondottan szarvasra. 
Folajzva a lehetosegtol en is kapva basztam magamat es beszerveztem egy szafarit egy ilyen vadaszatra.  Vállat von A skulovaltast ugye gyakorlat elozi meg! Loteren, “futo galmbra” lottem  (az agyaggalamb ugy van a folder iranyitva hogy, egy parat ugorjon amikor is, el kell talalni. 
Na nem is ez a lenyeg hanem: ugyan az a mutatoijj ami pl: Argentinai gerlevedaszaton (jopar dobozos teljesitmeny mellett) eleg szepen betoltotte a hejjetes szerepet ……
Ugyan az a mutatoujj egy-ket .36-os soret ellovese utan igencsak bedagadt, leginkabb is masnapra.  Nem Hogy ez jo vagy nem, azt nem nekem kell eldontenem viszont, arra lehet kovetkeztetni hogy nagyobb gobecs nagyobb visszarugas. A beutalt meg ha tudvan-tudja hogy  na, most erkezik,...... automatikusan jobban szoritja, az meg jol odabasz!
A vegere meg bemasolom hogy milyen soreteket lehet nalunk kapni:  Wave

Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1369 Dátum: 2017. április 08. - 19:34:41 »

Mit követtél el ?   OOO

Semmi olyat, ami valamiféle szankciót kellene, hogy vonjon maga után, ha erre gondolsz.
És a 18 vadásztársam sem.
Kellett másnak a területünk... Rííí
Több, mint 20 év után fájdalmas volt beletörődni, hogy ez véget ért, és én is növelem a "szabadúszók" táborát.
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1370 Dátum: 2017. Május 03. - 14:31:26 »

A következő írás Hülyebogár indíttatású.  Röhög
Kockázatok és mellékhatások tekintetében kérdezném a beutaltakat, hogy valaki művelt e már stucnisítást?
Kifejezetten a csűkurtításra gondolok....
Egyre jobban csesz az Ideg vele. Gondolom illetve olvastam, hogy igazából nem befolyásolja a lőképet, de szívesen olvasnék pro/kontrát.

 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1371 Dátum: 2017. Május 03. - 14:37:56 »

A következő írás Hülyebogár indíttatású.  Röhög
Kockázatok és mellékhatások tekintetében kérdezném a beutaltakat, hogy valaki művelt e már stucnisítást?
Kifejezetten a csűkurtításra gondolok....
Egyre jobban csesz az Ideg vele. Gondolom illetve olvastam, hogy igazából nem befolyásolja a lőképet, de szívesen olvasnék pro/kontrát.

 Emelem

Na majd kapsz Te itt hideget meleget ...................................................................................
Én már kaptam az 51 centis 30-06 -os és 9,3x62 -es csőért .   Stoel                 Röhög
Egyébként én műveltem ! A 75 centis Carl Gustiból lett 61 centis és semelyik másik fegyverem nem produkált olyan szűk "szórást"  Kacsint mint az a herélés után.  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1372 Dátum: 2017. Május 03. - 14:46:44 »

A következő írás Hülyebogár indíttatású.  Röhög
Kockázatok és mellékhatások tekintetében kérdezném a beutaltakat, hogy valaki művelt e már stucnisítást?
Kifejezetten a csűkurtításra gondolok....
Egyre jobban csesz az Ideg vele. Gondolom illetve olvastam, hogy igazából nem befolyásolja a lőképet, de szívesen olvasnék pro/kontrát.

 Emelem

Gondolom nem 900 méter fölé akarsz lőni ?   Stoel

http://www.zvadaszbolt.hu/index.php?modul=oldalak&id=1700&muvelet=view&lang=hu
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1373 Dátum: 2017. Május 03. - 15:01:01 »

A következő írás Hülyebogár indíttatású.  Röhög
Kockázatok és mellékhatások tekintetében kérdezném a beutaltakat, hogy valaki művelt e már stucnisítást?
Kifejezetten a csűkurtításra gondolok....
Egyre jobban csesz az Ideg vele. Gondolom illetve olvastam, hogy igazából nem befolyásolja a lőképet, de szívesen olvasnék pro/kontrát.

 Emelem

 Emelem

Melyiket akarod megkurtítani? Remélem nem a 9,3-ast?  Rííí

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1374 Dátum: 2017. Május 03. - 15:33:10 »

Van egy 243 Ruger M77 stucniban azzal nincs baj.
A voerében "gondolkodom". Kapna egy új agyazást is. A felületen itt ott "Antizás" stb.

Anti ne bánts!   Elver Mosolyog

Volt egy cz550FS 9,3 ban anno és azzal nagyon szerettük egymást. Mé mindég én vagyok a leggyengébb láncszem a fegyver szórásában nem a cső Nevet

A fegyver átalakíttatása sonkal inkább Czifferszky -Ördöggyőrűjéhez köthető. Inkább stucni mint bakancsszeg MosolyogMosolyog



Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1375 Dátum: 2017. Május 03. - 15:35:09 »


Odáig el se látok Nevet
A hülyebogár üdvözöl, adtál neki kaját Mosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1376 Dátum: 2017. Május 04. - 09:52:06 »


  Aki kételkedik az 51 centis csőben, az jöjjön és lőjön párat a 308-as Mannlicher stutzommal. S.Peti
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #1377 Dátum: 2017. Május 23. - 08:49:10 »

Kedves vadásztársak,

nagy gondolkodásban vagyok az alábbi probléma okán:

Adott a szeretett 7x64 Steyr Stutzen M70 fegyverem kettő billentyűvel és jómagam, aki minden áron alkalmazkodni akar hozzá Kacsint.

Miért is írtam, hogy alkalmazkodni?! Nagyon rövidek az ujjaim és a gyorsító - hátsó - billentyű helyzete lenne optimális az elsütésre, egyszerűen az esik kézre.

Az elsütő billentyűhöz tényleg csak némi kompromisszum árán érek oda...

Jött is a gondolat, nosza hát, alakítsuk át egy billentyűsre a fegyvert!

Irány nagyszerű puskaműves barátom, aki sajnos idő hiányában kb jövőre tudná vállalni az átalakítást Fejvakarás

Kérdezném az ilyen utat ismerőktől: egyáltalán érdemes belevágni technikailag ebbe az egész átalakításos dologba?!

Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm Emelem



 
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1378 Dátum: 2017. Május 23. - 09:20:39 »

Miért is írtam, hogy alkalmazkodni?! Nagyon rövidek az ujjaim és a gyorsító - hátsó - billentyű helyzete lenne optimális az elsütésre, egyszerűen az esik kézre.
Az elsütő billentyűhöz tényleg csak némi kompromisszum árán érek oda..

Szia!

Az nem lehet, hogy a tusa hosszú? Gondold meg, hogy az elsütés helyett inkább az agyazást igazíttatod magadhoz.
Az ország melyik részén keresel fegyvermestert?
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1379 Dátum: 2017. Május 23. - 09:45:16 »

Kedves vadásztársak,

nagy gondolkodásban vagyok az alábbi probléma okán:

Adott a szeretett 7x64 Steyr Stutzen M70 fegyverem kettő billentyűvel és jómagam, aki minden áron alkalmazkodni akar hozzá Kacsint.

Miért is írtam, hogy alkalmazkodni?! Nagyon rövidek az ujjaim és a gyorsító - hátsó - billentyű helyzete lenne optimális az elsütésre, egyszerűen az esik kézre.

Az elsütő billentyűhöz tényleg csak némi kompromisszum árán érek oda...

Jött is a gondolat, nosza hát, alakítsuk át egy billentyűsre a fegyvert!

Irány nagyszerű puskaműves barátom, aki sajnos idő hiányában kb jövőre tudná vállalni az átalakítást Fejvakarás

Kérdezném az ilyen utat ismerőktől: egyáltalán érdemes belevágni technikailag ebbe az egész átalakításos dologba?!

Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm Emelem



Ha átszerelik egy billentyűsre, akkor sem jön annyira hátra, mint a két billentyűs hátsó gyorsító billentyűje.(szerintem)   Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: