Oldalak: 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 334775 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1350 Dátum: 2017. április 06. - 13:45:23 »

Nekem a hetvenes években volt Bühag-om, nagyon jó fegyver volt, de ha csak ránéztem is rozsdásodott!  Mivel nem igen szerettem hetente pucolgatni, hamar el is adtam.

Apám első puskája volt, most nekem is van (sajnos nem az övé,de rajta vagyok a projekten),tehát kettőről tudok véleményt mondani. Nekünk nem volt velük ilyen gondunk. Véletlen nem olyan helyen tartottad (pl konyha közelében) ahol párás volt a levegő? Azért kérdezem mert két sörétesem leszorult a konyhai fegyverszekrénybe  és a múltkoriban rájuk pillantva azt hittem tökön szúrom magam olyan rozsdásak voltak. Kívülről, mert a csöveknek  belülről hálistennek semmi bajuk nem volt.

Ellenben a Bühagnak (de az összes Merkelnek is sztem) olyan a sátorvasa,hogy xarrá rugdossa a középső (azaz kereső  Ördög) ujjamat már egy doboz lőszer ellövése után.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1351 Dátum: 2017. április 06. - 18:14:25 »



Ellenben a Bühagnak (de az összes Merkelnek is sztem) olyan a sátorvasa,hogy xarrá rugdossa a középső (azaz kereső  Ördög) ujjamat már egy doboz lőszer ellövése után.

Minek lősz olyan sokat ! Kapzsi vagy ?   Röhög  ( Egyébként láttam elég bekötözött ujjú Merkelest Mosolyog
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1352 Dátum: 2017. április 06. - 18:20:51 »

Nekem a hetvenes években volt Bühag-om, nagyon jó fegyver volt, de ha csak ránéztem is rozsdásodott!  Mivel nem igen szerettem hetente pucolgatni, hamar el is adtam.

Nekem most van egy Bühagom (20/70). Nem vészes a rozsdásodása és nem is bánt a sátorvas. Telek mester faragott hozzá egy darab diófát. Lehet azért olyan kezes!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
ollotq
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #1353 Dátum: 2017. április 06. - 18:24:10 »

Nem a sátorvas a ludas, rövid a tusa! Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1354 Dátum: 2017. április 06. - 18:26:03 »


Ezen kívül (mélyvésett-alap) volt még a Bühag. Ugyebár az meg kézzel készült csúcsminőség volt. Rajta is van mindegyiken,hogy: "HANDWERKSARBEIT". Ezek felvették (felveszik) a versenyt a korabeli ferlachi, ulmi, liege-i, bresciai, st-etienni, eibari, tulai stb puskákkal.

 Emelem
Igen!
Az öreg barátomnak volt egy ilyen csodaszép vegyescsövűje.
Én ezzel tettem meg "az első lépéseket".
Abban egyeztünk meg, ha végleg abbahagyja a vadászatot, akkor átíratjuk a nevemre.
Váratlan halála után az egyik "vadászbarát" már rendőrségi papírokkal érkezett a családhoz
és nem az ilyenkor szükséges ügyekben segített, hanem vitte a puskákat.
A család szemét meg kiszúrta pár tízezer forinttal "vételár" gyanánt. Hány
Egyébként a környéketekre kerültek a puskák...
 Emelem  
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1355 Dátum: 2017. április 06. - 19:45:56 »

Nem a sátorvas a ludas, rövid a tusa! Emelem
Ebbe lehet valami, mert nekem volt Merkelem és Bühagom is és ezt az ujjszétverést egyiknél se tapasztaltam.
Igaz, mindegyiknél méretre csináltattam a tusát.
Rozsdásodni viszont nagyon rozsdásodtak.

Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1356 Dátum: 2017. április 06. - 20:34:59 »


Ezen kívül (mélyvésett-alap) volt még a Bühag. Ugyebár az meg kézzel készült csúcsminőség volt. Rajta is van mindegyiken,hogy: "HANDWERKSARBEIT". Ezek felvették (felveszik) a versenyt a korabeli ferlachi, ulmi, liege-i, bresciai, st-etienni, eibari, tulai stb puskákkal.

A Bühag egy "külön kategória".
Amivel eddig találkoztam vadászatokon, azok szépek voltak és nagyon prímán lőttek.
Évekig terveztem valami szép német sörétes dupla beszerzését, de soha nem jött ki a lépés.
Lett helyette egy öreg Monte Carló, amivel hosszú évek óta vadászom, kivéve a tavalyit.
Tavaly az eibari  Stoel volt a soros...
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
ollotq
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #1357 Dátum: 2017. április 06. - 21:01:29 »

Ebbe lehet valami, mert nekem volt Merkelem és Bühagom is és ezt az ujjszétverést egyiknél se tapasztaltam.
Igaz, mindegyiknél méretre csináltattam a tusát.
Rozsdásodni viszont nagyon rozsdásodtak.



A rozsdásodás elleni tipp: a- MINDENNAPI HASZNÁLAT- ezt, csak a hivatásosok és a területes nyudíjasok engedhetik meg maguknak, a többieknek marad a sikálás!;) Ördög

A tiszteletet add meg a nyugdíjasoknak is!! Át is írtam!
« Utoljára szerkesztve: 2017. április 07. - 06:07:42 írta Sakac » Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1358 Dátum: 2017. április 07. - 08:40:35 »


A rozsdásodás elleni tipp: a- MINDENNAPI HASZNÁLAT- ezt, csak a hivatásosok és a területes nyudíjasok engedhetik meg maguknak, a többieknek marad a sikálás!;) Ördög

A tiszteletet add meg a nyugdíjasoknak is!! Át is írtam!

Az, hogy valakinek ott kolompol egész nap a vállán a fegyver az még nem használat. Emelem

(nekem úgy tűni,nagyot akartál fingani, de csak beszartál)
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1359 Dátum: 2017. április 07. - 08:54:13 »

Minek lősz olyan sokat ! Kapzsi vagy ?   Röhög  ( Egyébként láttam elég bekötözött ujjú Merkelest Mosolyog

Mert egy telhetetlen papzsák vagyok. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1360 Dátum: 2017. április 07. - 08:57:46 »

Nem a sátorvas a ludas, rövid a tusa! Emelem

Nem rövid a tusa. A sátorvas kialakítása hülye. Összemértem már a Monte-Carlómmal, gyakorlatilag egyforma a tusok mérete,de annak a sátorvasa nem ér hozzá az ujjamhoz, a Bühagé meg igen.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1361 Dátum: 2017. április 07. - 09:02:45 »

Nem rövid a tusa. A sátorvas kialakítása hülye. Összemértem már a Monte-Carlómmal, gyakorlatilag egyforma a tusok mérete,de annak a sátorvasa nem ér hozzá az ujjamhoz, a Bühagé meg igen.
Szentatyám? Megnézetted már szakemberrel a kézfejedet? Nem lehet, hogy a középső  -a (be)mutogató - ujjad nőtt ki rossz helyen?
Csak mint lehetőséget vetem fel……….. Ördög Ördög
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1362 Dátum: 2017. április 07. - 09:06:53 »

Szentatyám? Megnézetted már szakemberrel a kézfejedet? Nem lehet, hogy a középső  -a (be)mutogató - ujjad nőtt ki rossz helyen?
Csak mint lehetőséget vetem fel……….. Ördög Ördög


Eddig még nem panaszkodott rá senki. Pedig egy ideje már egyre nagyobb szerep jut neki,mint helyettesnek. Stoel
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1363 Dátum: 2017. április 07. - 09:26:29 »

Eddig még nem panaszkodott rá senki. Pedig egy ideje már egyre nagyobb szerep jut neki,mint helyettesnek. Stoel
Igen, de lássuk be, „helyettesi szerepében” nem is nagyon van, ami elverje…….. Vagy nagyon szarul tudok valamit??? Vigyorog
Egyébként az eredeti témánál maradva……..volt, hogy 10 doboz patron jutott rám Soponyán….. már halálba untam az egészet 8 doboz után, de ha már ezt rótták ki rám……. hát legyen! Nyáron egy szál pólóban – nem fájt ugyan a 250 lövés – másnapra jól bekékült a vállam, de a p…ncizó ujjamnak semmi baja nem történt.  Kacsint
Egyszer ütötte meg tán, de akkor éppen Dzsótennert, a vadnyugat hősét játszottam, és amúgy kovbojosan lőttem egy kézzel a levegőbe nagy vitézül kettőt, hát ott a második lövés odab@szott neki egy cseppnyit……
Merkel dupla…16-os.Tudom, gyíkpuska, bezzeg egy röndös 12-es letörte volna a kézfejemet is…… Ördög Ördög
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1364 Dátum: 2017. április 07. - 18:58:18 »


(nekem úgy tűni,nagyot akartál fingani, de csak beszartál)

Na! Ezt még nem hallottam! Vigyorog
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: