Oldalak: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 334126 alkalommal)
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1335 Dátum: 2017. április 03. - 12:56:53 »

Erre mondják: "Akinek vaj van a fején ne menjen napra, mert elüti a villamos!"
 Vigyorog

Valószínűleg van az úriembernek annyi ismerete, hogy ne nyúljon olyanhoz, amiből baja lehet  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1336 Dátum: 2017. április 03. - 13:28:56 »

Valószínűleg van az úriembernek annyi ismerete, hogy ne nyúljon olyanhoz, amiből baja lehet  Emelem

Az biztos, hogy minden mozdulatát aranyárban méri, ha szerényen millió körülire taksálja azt az "ízléses" IZS-t!  Ördög Ördög
Biztos a kosfej teszi....
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #1337 Dátum: 2017. április 03. - 13:53:09 »

Az biztos, hogy minden mozdulatát aranyárban méri, ha szerényen millió körülire taksálja azt az "ízléses" IZS-t!  Ördög Ördög
Biztos a kosfej teszi....

Van most is fenn a Vadászaprón (azon belül már az M3 hirdeti) egy duplagolyós Izs Artemidája. Még  tél elején egymillió fölött hirdette a gazdája, most az M3-nál már 680-ra küzdötte le magát. Szerintem ez még nem a vég.
Nem is tudom mit mondjak rá. Nem,mert nekem ez nem nagyon tetszik. Ugyanakkor annyi gagyi tusfaragást és vésetet láttam már és ez azokhoz képest nem csak,hogy profi munka, hanem még szinte művészinek mondható. Mindenesetre én nagyon értékelem azt a munkát, amit belefektet ezekbe a puskákba. Emelem Hogy aztán ezt mennyiért teszi, azt nem tudom. Igaz nem is nagyon érdekel, mert nem akarok a vásárlója lenni.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1338 Dátum: 2017. április 03. - 15:54:47 »

Van most is fenn a Vadászaprón (azon belül már az M3 hirdeti) egy duplagolyós Izs Artemidája. Még  tél elején egymillió fölött hirdette a gazdája, most az M3-nál már 680-ra küzdötte le magát. Szerintem ez még nem a vég.
Nem is tudom mit mondjak rá. Nem,mert nekem ez nem nagyon tetszik. Ugyanakkor annyi gagyi tusfaragást és vésetet láttam már és ez azokhoz képest nem csak,hogy profi munka, hanem még szinte művészinek mondható. Mindenesetre én nagyon értékelem azt a munkát, amit belefektet ezekbe a puskákba. Emelem Hogy aztán ezt mennyiért teszi, azt nem tudom. Igaz nem is nagyon érdekel, mert nem akarok a vásárlója lenni.

Ugye, ahogy a művelt vidéki szokta volt mondani: Gusztikával nem érdemes vitatkozni....
Tehát, hogy ez kinek mennyire tetszik, az ugye egy dolog.
Hogy ezek a munkák aztán mennyi ráfordítással hozhatóak létre, én azt nem tudom megitélni, van itt aki ért ehhez, nyilván udvariasságból most nem fog véleményt mondani.... legálabbis kíváncsi lennék rá, úgyhogy lehet, hogy majd szóban megkérdezem.......
Egy rövidfilm kapkodó képsorai nem elegendőek, hogy az ember tüzetesebben megnézze.... de én a hajlított, egymásba fonódó ágas motívumon kívül egy-két állat figurát láttam csak, talán még egy pontozott fonatot... oszt jónapot...... lehet, hogy szar a szemem hozzá, vagy nem láttam elég szarvasfélét, de számomra egyik vad ábrázolás sem akart  szinte "megszólalni", vagy "lejönni a képről"......
Azt, hogy valaki szinte elviselhetetlen töménységben és mélységben szana-szét farag fegyverhez tartozó faanyagot, ugyanezt csinálja a fémmel is, számomra csak a giccs elviselhető és elviselhetetlen kategóriája közötti mozgásteret öleli fel legfeljebb. De ez megint Gusztikára tartozó kérdés....
Ha valami megrendelőnek készül, akár a megrendelő giccsvágyának kielégítésére, akkor azt lehet árasítani... arra legalább van kereslet, amire lehat kínálatot adni.
De, ha valami - ahogy a készítő állítja - saját ízlésvilágának fában-fémben megvalósult tükörképe, akkor az ár annyi, amekkora nevet szerzett az alkotó.
Ahhoz, hogy ez kiderüljön... először egy jó pár darabot el kellene hozzá adni.... szvsz.
Csupáncsak a milliós, forintban kifejezett "értékhez" szóltam hozzá, hangsúlyozom, művészileg én ezt nem tudom megitérni....... nekem, ez csak egy nagy rakás giccs, abból is csak max. a közepesen kivitelezett fajtából. Vállat von
Bocsánat, senki lelkivilágába nem szerettem volna belemászni......
 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #1339 Dátum: 2017. április 03. - 16:47:13 »

Valószínűleg van az úriembernek annyi ismerete, hogy ne nyúljon olyanhoz, amiből baja lehet  Emelem

Teljesen biztos vagyok benne, De!

Mindent megelőzve mondom, az alkotóval(szándékos a titulus)nincs semmi gondom. Az ízlések mint tudjuk, olyanok, hogy mindenkinek van, de senkit nem érdekel(ez sem pontos idézet Ördög). Az anomália az, hogy aki bevallottan nem fegyverkészítő, mondjuk azt elmondhatta volna, hogy mi a képzettsége, végzettsége, képesítése, az belenyúlhat e olyan mélységig egy fegyver átalakításába ami, jelentősen érinti annak lakat szerkezetét, rugó feszítő mechanizmusát. A kakassal új elemet új felhúzási rendszert, hozott létre, a rugófeszítést jelző műanyag pöcök környékén erősen meg kellett dolgozni a fémtömböt is. Az észrevétel inkább kérdés jellegű, mint a mester szaktudásának kétségbevonására irányuló, törekvés. Mit mondanak erre esetleg egy fegyvervizsgán, ha mondanak valamit, mert ha nem az is hasznos információ lehet. Vállat von
vagy a végrehajtott átalakítás törvényileg nem ütközik akadályba egy, fegyvermesternek sem. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1340 Dátum: 2017. április 03. - 19:16:40 »

Valószínűleg van az úriembernek annyi ismerete, hogy ne nyúljon olyanhoz, amiből baja lehet  Emelem

Elmondta, hogy nem szakember, nincs ilyen irányú végzettsége! Ha így van, akkor a felületet kapargathatja maximum! Ha ő csinálta a kakas átalakítását, azzal törvényt sértett, ha nem, akkor nem.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1341 Dátum: 2017. április 04. - 10:05:09 »

Elmondta, hogy nem szakember, nincs ilyen irányú végzettsége! Ha így van, akkor a felületet kapargathatja maximum! Ha ő csinálta a kakas átalakítását, azzal törvényt sértett, ha nem, akkor nem.

Ennél azért bonyolultabb a helyzet... Van itt néhány beutalt, akik személyesen is ismerik (tán a Fórumgazda is  Tiszteleg), ha van kedvük, majd megmondják a tutit. Vagy nem.  Vállat von 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1342 Dátum: 2017. április 04. - 10:10:36 »

Elmondta, hogy nem szakember, nincs ilyen irányú végzettsége! Ha így van, akkor a felületet kapargathatja maximum! Ha ő csinálta a kakas átalakítását, azzal törvényt sértett, ha nem, akkor nem.

Bonyolultabb a helyzet ! Én ügyes mindenesnek tartom , viszont mivel nem az én ízlésem nekem nem fog se vésni se faragni .
Egyébként azt csinálja és addig megy el amennyit a megrendelő kér .  Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #1343 Dátum: 2017. április 04. - 10:27:38 »

Nagyon profi az ember, bár a végeredmény nekem se tetszik.
Kérdés, hogy egy IZS18-ba érdemes-e ennyi munkát fektetni?
A sütés átalakítása viszont érdekelne!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #1344 Dátum: 2017. április 04. - 15:17:04 »

Az a  helyzet,hogy ugyanezt megcsinálják ám az igen nagynevű német gyártók is, legfőképpen a Merkel. Nyilván nem azért,mert nincs rá kereslet. Az is nyilvánvaló,hogy ettől sokkal magasabb színvonalon,de ugyanolyan érzéseket kiváltva belőlem például. Lehet,hogy ezek a dolgok önmagukban elmennének,de így egyszerre mindent, túl sok, nagyon csácsis tud lenni.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #1345 Dátum: 2017. április 04. - 17:10:06 »

Az a  helyzet,hogy ugyanezt megcsinálják ám az igen nagynevű német gyártók is, legfőképpen a Merkel. Nyilván nem azért,mert nincs rá kereslet. Az is nyilvánvaló,hogy ettől sokkal magasabb színvonalon,de ugyanolyan érzéseket kiváltva belőlem például. Lehet,hogy ezek a dolgok önmagukban elmennének,de így egyszerre mindent, túl sok, nagyon csácsis tud lenni.
A régi Merkel dupláknál volt a gravírozott és a mélyvésett.
A két alap puska nem azonos minőséget képviselt.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #1346 Dátum: 2017. április 04. - 21:39:26 »

A régi Merkel dupláknál volt a gravírozott és a mélyvésett.
A két alap puska nem azonos minőséget képviselt.


Nézz csak meg egy kilencvenes évekbeli Kettner vagy Frankónia katalógust és meglátod mit követtek el Exclusiv vagy Royal elnevzéssel.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1347 Dátum: 2017. április 05. - 18:13:47 »

A régi Merkel dupláknál volt a gravírozott és a mélyvésett.
A két alap puska nem azonos minőséget képviselt.


 Igen
Úgy hallottam a Merkellel vadászó ismerősöktől, hogy nagyon nem.
Ha jól emlékszem (nem biztos Stoel), akkor talán Huszlavika fórumtárs (is) leírta valahol,
hogy a csőpár próbája döntötte el, hogy melyik "kategóriába" kerül.
Volt többféle kivitelben ismerősöknek, az alapszéria tulajdonosai közül többen panaszkodtak
a makacs rozsdásodásra.
Nekem soha nem volt ilyen gyártmányú puskám, csak közvetettek az információk.
A '90-es évek elején viszont vendégvadászként láttam olyat, hogy az új Merkel duplának mindkét
ütőszöge eltört azon a vadászaton.
Szegény vadásztárs majd' sírógörcsöt kapott, mert már akkor jóval drágább volt, mint bármelyik más
itthon kapható sörétes.
Meg persze egymás után jöttek a kakasok, ő meg csak nézte a szép és drága, de használhatatlan
puskával a vállán...
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #1348 Dátum: 2017. április 06. - 09:39:51 »

Igen
Úgy hallottam a Merkellel vadászó ismerősöktől, hogy nagyon nem.
Ha jól emlékszem (nem biztos Stoel), akkor talán Huszlavika fórumtárs (is) leírta valahol,
hogy a csőpár próbája döntötte el, hogy melyik "kategóriába" kerül.
Volt többféle kivitelben ismerősöknek, az alapszéria tulajdonosai közül többen panaszkodtak
a makacs rozsdásodásra.
Nekem soha nem volt ilyen gyártmányú puskám, csak közvetettek az információk.
A '90-es évek elején viszont vendégvadászként láttam olyat, hogy az új Merkel duplának mindkét
ütőszöge eltört azon a vadászaton.
Szegény vadásztárs majd' sírógörcsöt kapott, mert már akkor jóval drágább volt, mint bármelyik más
itthon kapható sörétes.
Meg persze egymás után jöttek a kakasok, ő meg csak nézte a szép és drága, de használhatatlan
puskával a vállán...

Az az időszak a német újraegyesülés,valamint a Merkelnél is a gengszterváltás körül megsínylette a minőséget. Azóta nemigen vannak ilyen gondok.

Ezen kívül (mélyvésett-alap) volt még a Bühag. Ugyebár az meg kézzel készült csúcsminőség volt. Rajta is van mindegyiken,hogy: "HANDWERKSARBEIT". Ezek felvették (felveszik) a versenyt a korabeli ferlachi, ulmi, liege-i, bresciai, st-etienni, eibari, tulai stb puskákkal.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #1349 Dátum: 2017. április 06. - 09:56:54 »

Az az időszak a német újraegyesülés,valamint a Merkelnél is a gengszterváltás körül megsínylette a minőséget. Azóta nemigen vannak ilyen gondok.

Ezen kívül (mélyvésett-alap) volt még a Bühag. Ugyebár az meg kézzel készült csúcsminőség volt. Rajta is van mindegyiken,hogy: "HANDWERKSARBEIT". Ezek felvették (felveszik) a versenyt a korabeli ferlachi, ulmi, liege-i, bresciai, st-etienni, eibari, tulai stb puskákkal.

Nekem a hetvenes években volt Bühag-om, nagyon jó fegyver volt, de ha csak ránéztem is rozsdásodott!  Mivel nem igen szerettem hetente pucolgatni, hamar el is adtam.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: