Oldalak: 1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 335001 alkalommal)
gams
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #1320 Dátum: 2017. Március 25. - 10:25:28 »

Olvasd el a Golyós fegyverekről általában-10780-as hozzászólást,itt sok kérdésedre találsz választ ,illetve ezt nézd meg:ttps://www.youtube.com/watch?v=7oGtLmzfWos&t=293s   (hirtelen szakszerűbbet nem találtam)!        Emelem
         

Köszönöm!  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1321 Dátum: 2017. Március 25. - 12:10:43 »

Köszönöm!  Emelem

Nyilván ha az ember kevésbé igényes, és/vagy annyi szerszámmal ill. lehetőséggel kell beérnie, amennyi a videóban van, akkor ezzel a végeredménnyel is meg lehet elégedni (hisz tény, hogy a lőképpel nincs sok baj), de azért a "koronát" szokás egy kicsit (inkább esztergával levágni eleve, és) megsüllyeszteni a későbbi esetleges mechanikus sérülésektől való megóvás érdekében. Vagy egy kicsit "síkban" megsüllyesztik a csőátmérő meg a torkolat átmérő között félúton, egy kis letöréssel, vagy konkávra süllyesztik az egészet (enyhe negatív kúp a teljes csőhomlok). Nem tudom, hogy ez a minimális letörés a belső átmérőn mennyire tudja ezt a funkciót ellátni, ahogy persze nyilván azt sem lehet tudni, mennyire fogod véletlenül odabaszkurálni valamihez pont a csőhomlokot. De Murphy sosem alszik, ezért inkább nem kell neki meghagyni a lehetőséget.

Ez általánosságban is igaz balesetvédelmi szempontból is, ha már egyszer tűzfegyverekkel töltjük a szabadidőnket, de ez ügyben már nem egyszer sikerült kisebbségben maradnom a tömeggel szemben, feleslegesen nem off-olnék bele ebbe a témába újfent.  Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1322 Dátum: 2017. Március 25. - 18:25:45 »





Ezeket a szerszamokat $ 175- bol meg lehet venni. Itt kb. duplajabol csinalja meg egy fegyvermester!

Persze lehet ilyet is venni az igenyesebbeknek, ez cirka $500.



Ui: van olyan ceg aki ilyeneket Mo-ba is szallit.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1323 Dátum: 2017. Március 25. - 18:35:18 »




Ezeket a szerszamokat $ 175- bol meg lehet venni. Itt kb. duplajabol csinalja meg egy fegyvermester!

Ui: van olyan ceg aki ilyeneket Mo-ba is szallit.
 

A "masik" 79 fokos zinkelo hellyett ezt kellett volna folrakni!
 Ez a foggantyuja a szerkezetnek amivel tekerni kell.

Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1324 Dátum: 2017. Március 27. - 11:56:33 »

 Emelem

Legkiválóbb Tiszteletem a Fórum és Vadásztársaknak!

Egy kis állóvízbolygatást indítanék, mivel kényszerből beindult egy "hülyebogár"! Na! Ugye már ez zavaros?  Nyihi

A tulajdonomban levő Browning A500-as csősínének 4 lába elvált a csőtől. Ez eddig a tény.  Rííí

Meg kellene javít(tat)ni. Ez a kényszer.  Mosolyog

Aztán ugye az a bizonyos forrasztás(?) jönne, mely szerint fegvermester, szétszedés, leszedés, forrasztár, barnítás, meg a fene jobban tudja mi . . . . Meg ugye a vigyem el, várjak, hozzam el, summa summarum akár egy másik egyszerűbb sörétes ára.  Stoel

Aztán jött a "hülyebogár": fémragasztó?
Mert mivel régebben a TSZ-ből ssabadult "csere" motorszámú MTZ-nek az AF-es motorszámot is ilyennel ragasztották fel a blokk oldalára . . .

Vélemény? Nota bene: tapasztalat?

Nagy tisztelettel várom hozzáértő kollégák véleményét erről.
Legkiválóbb tisztelettel maradtam!

 Emelem
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Kálmán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #1325 Dátum: 2017. Március 27. - 16:08:18 »

Sziasztok.

Komárom-Esztergom megyében Kisbér kb 30km  vonzáskörzetében keresek megbízható fegyverjavítót.
Ha valaki tud legyen szíves jelezze.
Köszönöm
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1326 Dátum: 2017. Március 27. - 18:20:13 »

Emelem

Legkiválóbb Tiszteletem a Fórum és Vadásztársaknak!

Egy kis állóvízbolygatást indítanék, mivel kényszerből beindult egy "hülyebogár"! Na! Ugye már ez zavaros?  Nyihi

A tulajdonomban levő Browning A500-as csősínének 4 lába elvált a csőtől. Ez eddig a tény.  Rííí

Meg kellene javít(tat)ni. Ez a kényszer.  Mosolyog

Aztán ugye az a bizonyos forrasztás(?) jönne, mely szerint fegvermester, szétszedés, leszedés, forrasztár, barnítás, meg a fene jobban tudja mi . . . . Meg ugye a vigyem el, várjak, hozzam el, summa summarum akár egy másik egyszerűbb sörétes ára.  Stoel

Aztán jött a "hülyebogár": fémragasztó?
Mert mivel régebben a TSZ-ből ssabadult "csere" motorszámú MTZ-nek az AF-es motorszámot is ilyennel ragasztották fel a blokk oldalára . . .

Vélemény? Nota bene: tapasztalat?

Nagy tisztelettel várom hozzáértő kollégák véleményét erről.
Legkiválóbb tisztelettel maradtam!

 Emelem

Szia!
Hasonlóan jártunk egy TOZ 34 puskával. Ugyanezen a dilemmákon mentünk keresztül ( most a fiamé a fegyver) az elsőnek megkérdezett fegyvermester nekem akkor elég magasnak tűnő 50 ezer körüli összeget mondott. Minden tanácsot meghallgatva megragasztottuk egy spéci Loctite fémragasztóval. Kb fél szezont bírt ki. A szomszéd kisvárosban megkérdeztem az ott praktizáló idős fegyvermestert , ő kb az elején említett összeg feléért vállalta és forrasztotta, újrabarnította. Azóta természetesen nincs vele gond. Ezzel nem akarom azt mondani hogy nincs olyan ragasztó ami alkalmas, de mi nem találtuk meg.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
kovacszs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #1327 Dátum: 2017. Március 30. - 14:07:53 »

Szia!
Hasonlóan jártunk egy TOZ 34 puskával. Ugyanezen a dilemmákon mentünk keresztül ( most a fiamé a fegyver) az elsőnek megkérdezett fegyvermester nekem akkor elég magasnak tűnő 50 ezer körüli összeget mondott. Minden tanácsot meghallgatva megragasztottuk egy spéci Loctite fémragasztóval. Kb fél szezont bírt ki. A szomszéd kisvárosban megkérdeztem az ott praktizáló idős fegyvermestert , ő kb az elején említett összeg feléért vállalta és forrasztotta, újrabarnította. Azóta természetesen nincs vele gond. Ezzel nem akarom azt mondani hogy nincs olyan ragasztó ami alkalmas, de mi nem találtuk meg.

Üdv!

Modellező tapasztalatom alapján a fémragasztok nem igazán bírják a rezgesek által okozott terheleseket. Mindenképpen ideiglenes olcsó megoldás. Vannak ketkomponensu ragacsok azok valamivel jobbak, de ezek is csak átmeneti ideig adnak megoldást.
En biztos a végleges javítás irányába indulnék el. Emelem
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1328 Dátum: 2017. április 01. - 00:06:12 »

ez eléggé custom made, szépen tud faragni az Úr:

Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1329 Dátum: 2017. április 02. - 07:00:51 »

ez eléggé custom made, szépen tud faragni az Úr:


Le a kalappal!!!
Mellesleg rohadtul irigylem, a műhely, de legfőképp a tudása miatt.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1330 Dátum: 2017. április 02. - 07:36:43 »

ez eléggé custom made, szépen tud faragni az Úr:

Pár éve együtt vadásztam vele egy ozorai disznóhajtáson. Akkor a felvételen is látható 45-70-es kaliberű alsókulcsos volt vele. Nagyon jót beszélgettünk. Ugyanilyen szerényen adta elő, mint a felvételen látható.
Az én ízlésemtől ugyan messze áll ez, de a tudása, hozzáállása megsüvegelendő.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #1331 Dátum: 2017. április 02. - 15:06:54 »

Látom az izs-18-as át van alakítva külső kakasosra.Tudja valaki,hogy ki csinál ilyen átalakítást?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1332 Dátum: 2017. április 02. - 15:29:08 »

Látom az izs-18-as át van alakítva külső kakasosra.Tudja valaki,hogy ki csinál ilyen átalakítást?

Ki ? Hát " Rigli Jani " !    Wave
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1333 Dátum: 2017. április 03. - 09:13:23 »

Ki ? Hát " Rigli Jani " !    Wave

2.01-től azt mondja "nem vagyok hivatalos fegyverkészítő csak a saját fegyvereimet...". Vállat von
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1334 Dátum: 2017. április 03. - 09:45:38 »

2.01-től azt mondja "nem vagyok hivatalos fegyverkészítő csak a saját fegyvereimet...". Vállat von

Erre mondják: "Akinek vaj van a fején ne menjen napra, mert elüti a villamos!"
 Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: