Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 334138 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1305 Dátum: 2017. Március 22. - 20:02:02 »

... a Tikkák számtalan erősen gagyira hajazó megoldása mellett...

Nem selyemzsinórnak szánom, de ezzel konkrétan mire gondolsz?  OOO
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1306 Dátum: 2017. Március 22. - 21:09:28 »

Szóval szerintetek ezt lehetséges így megcsináltatni? Vagy esetleg túl rizikós, hiába jó egy mester, könnyen elronthatja a fegyvert?  Emelem

Hagy a pi@ába azt a Tikka-t  ,   Arra célra ilyen kell neked    http://www.egun.de/market/item.php?id=6392262
vagy egy ilyen , csak erre nehezebb távcsövet szerelni        http://www.egun.de/market/item.php?id=6371092   

 Ördög 
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1307 Dátum: 2017. Március 22. - 21:29:53 »

Nem selyemzsinórnak szánom, de ezzel konkrétan mire gondolsz?  OOO


Kóstolgatsz..??  Ördög Ördög
Tár (!!!) – a patron vállát nem fogja, ólomhegyet kib@sz, erősen kotyog a tárnyílásban, műanyag tárfogókampó, műanyag tárfenéklemez, 243-nál teljes tár műanyag….. lehet vele élni, de gagyi!! szvsz.
Tok forma (szögletes mint a Rubik kocka), a hozzá felhasznált felesleges anyag vastagság (magyarul randa mint a bűn…), tus bumfordiság, 90 fokos zárnyílás, viszonylag nagy erő a zárnyitáshoz. Fegyvermester(??) a kicsinek leb@szta a zárborító bakelit végét  - de akkor is,mi a retket keres egy komoly puskán egy bakelit (vagy valami ilyesmi dzsuva) zárborító?   Woest
Enyémen egyiken sem volt pofadék, lehet nélküle élni, de pofadékkal sem olyan rossz egy puska…. és elegánsabb is……….. távcső használatnál csak ilyen vérprofi fegyverforgató ( Röhög Röhög Röhög), mint én, nem érzi a különbséget….
Amerikai dió agy .... nincs vele komoly bajom, de az ojrópai dió szebb kicsinykét.....
Így első gondolatsorra ennyi.....
 Wave
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1308 Dátum: 2017. Március 22. - 21:56:19 »



Tok forma (szögletes mint a Rubik kocka), a hozzá felhasznált felesleges anyag vastagság (magyarul randa mint a bűn…), tus bumfordiság, 90 fokos zárnyílás, viszonylag nagy erő a zárnyitáshoz.

 Meglepődött
A nyolcszögletes tok szinte az egyetlen ami tetszik nekem ezekben a Tikkákban. Még nem volt ilyen puskám, de ha egyszer "véletlenül" :Mosolyog megint (még)egy nyolcszögcsövű vasat csináltatnék magamnak, biztos, hogy Tikka lenne a donor. Vigyorog

Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1309 Dátum: 2017. Március 22. - 22:05:41 »


 90 fokos zárnyílás, viszonylag nagy erő a zárnyitáshoz


Nem lehet, hogy neked még 590/595-öd van? A 695-ön zicsó, hogy 60 fok az a 90...
Naplózva
gams
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #1310 Dátum: 2017. Március 22. - 22:11:28 »

Az M12 Trail 47 cm a Google szerint. Nyilván a "hülyebogárral" nem lehet versenyre kelni.
Igen ezt nagyon jól összefoglaltad. Racionalitást ebben az esetben felesleges is keresni, mert ez a vadászatban általában nyomokban sem lelhető fel. Irracionális hülyeség az egész, de azt hiszem Nektek ezt nem kell magyarázni, gondolom mindannyian éreztetek már hasonló baromságot...
Sajnos van egy olyan perverzióm hogy vonzódom a nem hétköznapi kinézetű fegyverekhez. De ami elmondtál az alapján ez a döntés még ezeket figyelembe véve is hülyeség lenne. Lehet hogy jobban járnék hogyha beruháznék egy Trail-re, leszedetném róla azt a tusának csúfolt, narancsszínű borzalmat és csináltatnék rá egy tisztességeset fából? Mondjuk egy ilyen projekthez igencsak mélyen bele kell nyúlni a zsebbe, egyelőre nem is engedhetném meg magamnak. Viszont ha az eredeti elgondolásom hülyeség, jobban károk ha inkább spórolok még rá...
Naplózva
gams
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #1311 Dátum: 2017. Március 22. - 22:14:57 »

Hagy a pi@ába azt a Tikka-t  ,   Arra célra ilyen kell neked    http://www.egun.de/market/item.php?id=6392262
vagy egy ilyen , csak erre nehezebb távcsövet szerelni        http://www.egun.de/market/item.php?id=6371092   

 Ördög 
Bakker ez nagyon kemény.   Csodalk  Csodalk
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1312 Dátum: 2017. Március 22. - 22:20:56 »

Igen ezt nagyon jól összefoglaltad. Racionalitást ebben az esetben felesleges is keresni, mert ez a vadászatban általában nyomokban sem lelhető fel. Irracionális hülyeség az egész, de azt hiszem Nektek ezt nem kell magyarázni, gondolom mindannyian éreztetek már hasonló baromságot...
Sajnos van egy olyan perverzióm hogy vonzódom a nem hétköznapi kinézetű fegyverekhez. De ami elmondtál az alapján ez a döntés még ezeket figyelembe véve is hülyeség lenne. Lehet hogy jobban járnék hogyha beruháznék egy Trail-re, leszedetném róla azt a tusának csúfolt, narancsszínű borzalmat és csináltatnék rá egy tisztességeset fából? Mondjuk egy ilyen projekthez igencsak mélyen bele kell nyúlni a zsebbe, egyelőre nem is engedhetném meg magamnak. Viszont ha az eredeti elgondolásom hülyeség, jobban károk ha inkább spórolok még rá...

Ha jól emlékszem, akkor Bull egyszer leírta, hogy mely kaliberek azok, amik jól tűrik a cső rövidítését, ha nem vacak a memóm, a 308, a 8x57, meg a 9,3x62 is beleesik ebbe a körbe, de majd megerősítenek vagy kijavítanak.
A csőhosszra annyit, hogy nálunk a fegyvermester azt szokta javasolni, hogy minden esetben legyen azért jó pár cm ráhagyás a jogszabályi minimumhoz képest, mert ha történik valami a csőkoronával pl, akkor lehessen még belőle vágni. Ez inkább csak ilyen óvintézkedésféle hosszú távra.
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1313 Dátum: 2017. Március 23. - 00:04:57 »

Szóval szerintetek ezt lehetséges így megcsináltatni? Vagy esetleg túl rizikós, hiába jó egy mester, könnyen elronthatja a fegyvert?  Emelem


Ne aggodj, egy ket incses kurtitassal meg nem lehet elrontani a fegyvert.
A csokurtitas egyepkent is kozvetlen csak a "velocity-re (csotorkolati sebesseg) van kihatassal.
Persze miert is mondom ezt neked, ugysem erted, meg nem is erdekel.  Vállat von
Minden esetre szegyenletes egy hozzaallas egy vadaszember reszerol  Nem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1314 Dátum: 2017. Március 23. - 00:59:57 »

Hagy a pi@ába azt a Tikka-t  ,   Arra célra ilyen kell neked    http://www.egun.de/market/item.php?id=6392262
vagy egy ilyen , csak erre nehezebb távcsövet szerelni        http://www.egun.de/market/item.php?id=6371092   

 Ördög 

A nagyvadas területre ilyen kalibert javasolsz ?  :Mosolyog   Nem látod hogy a német is megírta hogy puckozó - ott írja kicsit hibásan "Kpl. mit Riemen und Putzstock"   Stoel
Naplózva
gams
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #1315 Dátum: 2017. Március 23. - 07:02:53 »



Ne aggodj, egy ket incses kurtitassal meg nem lehet elrontani a fegyvert.
A csokurtitas egyepkent is kozvetlen csak a "velocity-re (csotorkolati sebesseg) van kihatassal.
Persze miert is mondom ezt neked, ugysem erted, meg nem is erdekel.  Vállat von
Minden esetre szegyenletes egy hozzaallas egy vadaszember reszerol  Nem

Elárulok neked egy titkot: ami valakit nem érdekel,arról érdeklődni sem szokott, főleg nem egy internetes fórumon.

Különösen érdekes pont a te kritikai megjegyzésed azok után, amennyi ökörséget, mások által megcáfolt dolgot ezen a fórumon összeírtál.
Tudod kétféle ember létezi: az egyik nem fél kérdezni, ha valamihez nem ért. A másik valamiféle belső kényszer folytán akkor is inkább okoskodik, baromságokat beszél, ha fogalma sincs a témáról. Hogy te véleményem szerint melyikbe tartozol, és ez vajon szégyenletes-e azt inkább döntsd el magad.

A többieknek viszont köszönöm a hasznos és konstruktív tanácsokat!  Emelem

Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1316 Dátum: 2017. Március 23. - 08:59:42 »

Nem lehet, hogy neked még 590/595-öd van? A 695-ön zicsó, hogy 60 fok az a 90...

 Ez van belekarcolva = M 690 -  Vállat von
Az összes cseh puska, meg ez is nagyot nyílik, a Sauer kicsit.... érezhetően kisebbet.
Egyébként pontlesz@rom, de ha már "gagyizás", akkor ez is inkább ide tartozik, főleg ha van a halpiacon jobb, amihez mérni lehet.
(......gagyizás ide-gagyizás oda, attól még nekem ez marad a líbling...... Kacsint)
 Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1317 Dátum: 2017. Március 23. - 16:38:20 »

Elárulok neked egy titkot: ami valakit nem érdekel,arról érdeklődni sem szokott, főleg nem egy internetes fórumon.

Különösen érdekes pont a te kritikai megjegyzésed azok után, amennyi ökörséget, mások által megcáfolt dolgot ezen a fórumon összeírtál.
Tudod kétféle ember létezi: az egyik nem fél kérdezni, ha valamihez nem ért. A másik valamiféle belső kényszer folytán akkor is inkább okoskodik, baromságokat beszél, ha fogalma sincs a témáról. Hogy te véleményem szerint melyikbe tartozol, és ez vajon szégyenletes-e azt inkább döntsd el magad.

A többieknek viszont köszönöm a hasznos és konstruktív tanácsokat!  Emelem




Nekem is van egy titkom szamodra: akit erdekel a dolog az utananez, beleolvas, onkepzi magat a temaval kapcsolatban!

Va egy masfajta ember is aki inkabb kerdez (meg alapveto ovodas szintu dolgokra is) meghagyva a lehetoseget masoknak hogy esetleg azok tevedjenek. Az igaz hogy mikor a valaszt megkapja, ketelyei vannak afelol hogy azok a “masok” tenyleg tevedtek e (mert fogalma sincs az egeszhez, mert nem erdekli)de, egy harmadik masoknak a velemenyet minden tovabbi nelkul elfogadja es batran, a hejzet magaslatan tevedhetetlen kritikaval a valaszado szemebe vagja hogy teves az elmelete.

Ezek utan remelem azt a javaslatot fogadod el ahol a cso kozepso reszebol kell kivagni egy darabot.  Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
gams
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #1318 Dátum: 2017. Március 23. - 18:23:47 »



Nekem is van egy titkom szamodra: akit erdekel a dolog az utananez, beleolvas, onkepzi magat a temaval


Nem pont ezt teszem?  Vigyorog

Egyébként ez a hozzáböfögés mind tartalmilag, mind stilisztikailag olyan olyan mélységeket képvisel, hogy a veled való diskurzust egyszer s mindenkorra befejeztem...
Naplózva
pistuka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #1319 Dátum: 2017. Március 24. - 10:20:48 »

Köszönöm, utánaolvasgattam a fórumon, ezek szerint semmiféle hátránnyal nem jár. Viszont arra nem találtam választ, hogy a nyílt irányzék ilyenkor visszahelyezhető-e a fegyverre? Vagy ilyenkor a csô töltényűr felöli részéből vesznek el?

Olvasd el a Golyós fegyverekről általában-10780-as hozzászólást,itt sok kérdésedre találsz választ ,illetve ezt nézd meg:ttps://www.youtube.com/watch?v=7oGtLmzfWos&t=293s   (hirtelen szakszerűbbet nem találtam)!        Emelem
         
Naplózva
Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: