Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 334753 alkalommal)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1290 Dátum: 2017. Március 22. - 17:17:33 »

Ha elkopna a a nagy reszelés közepette:  Ördög
https://szerszamwebshop.hu/lista/479ca249a8b15_RESZELOK_VESOK_GYALUK
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1291 Dátum: 2017. Március 22. - 17:40:56 »


NNNa! Mégegymatekzseni...... Fej a falba

Akkor most drága Gézám, elmagyarázom úgy Makkmarcisan, hogy miért írtál hülyeséget... figyelj!!

Ha, ismétlem HA egy csőhossz 65 centi, egy drall legyen 10 inch (gyk. - 25,4 centi), és ebből kivágsz egy teljes huzagemelkedésnyit, akkor mennyi marad....... na mennyi???

Hát még 40 centi sem..... tehát nem írják be!!!.... Na ugye!

Mondjuk egy gusztinál a 75 centis csőből, ahol a huzagemelkedés valami 8,5 vagy 9 coll (figyelsz a széleskörű nyelvi oskolázottságomra, remélem... Kacsint) ami így megvalósítható, de nem írtad oda, hogy gusztiról beszélsz.... Elver Elver

Na így kell ezt megmagyarázni, kellő akkurátusan..... Kacsint Ördög Ördög
Na még egy troll!
Ahelyett hogy meg dicsérne, hogy szépen szellősen, tagoltan írtam.
 Tasli
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1292 Dátum: 2017. Március 22. - 17:54:58 »


Erre teccett gondolni?
Igen-igen. Nagyon jól illusztrálja a kép amiről mélyszakmában beszélgettünk. Ez a puska eredetileg egy 8x75 kaliberű ferlachi remek volt,de a jicsini mester levágta a csövet töltényűr felől. Jól feldörzsárazta és fordítva ragasztotta vissza technokollal,ami remek megoldás az elképesztő 2 faluban elférő szóráskép miatt. A nyílt irányzék oldalra került,de ez zavarta derék Rumcájszunkat a célzásban mert beleakadt a szakálla. Így levágták,az irányzékot,mert oda meg amúgy is minek...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
gams
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #1293 Dátum: 2017. Március 22. - 18:58:41 »

Kedves gams,

Ha már így sikeresen átlendülnünk a barátkozás „icebreaking” szakaszán, szerintem további verbális adok-kapok helyett, a konstruktivitás jegyében, inkább írj egy új levelet. Kb így:

"Sziasztok,

x éve vadászom, főként ilyen meg ilyen vadra, ilyen meg ilyen jellegű területen. Eddig volt már tapasztalatom x, y, z és w kaliberekkel, jelenleg van egy zs kaliberű puskám „n” cm hosszú csővel. Mivel ennek a hosszával kapcsolatban ilyen és ilyen gondom van, gondoltam megkérdezem a nálam valamivel hozzáértőbbeket, segít-e ezen a gondon, ha szakemberrel vágatok a csövéből, illetve mennyit szabad/érdemes, hogy elérjem a kitűzött célomat? Netán van-e ellenjavallat?

Válaszaitokat előre is köszönöm."

Jogdíj igény nélkül, közjegyző távollétében ezennel átadom neked a template-et a teljesség igénye nélkül, szabad felhasználásra. Majd értesíts az eredményről.

Maradok tisztelettel: az Udvari Troll Emelem
Nem trollozok. Ilyet nem írtam. Maximum gondoltam.  Vigyorog
Egyébként örömteli, hogy kezd a beszélgetés értelmesebb mederbe kerülni. A hozzászólásod tartalmi részével természetesen semmi bajom nem volt, hogyan is lenne, hiszen mint mondottam  nem értek hozzá, veled ellentétben. Inkább a stílus volt (számomra) sajátos. De mindegy is, lépjünk is túl rajta.

Jómagam 13 éve vadászom (akkoriban egyébként a vadászviszga nem volt tanfolyamköteles), erdős, nagyvadas területen. A revír jellegéből adódóan az esetek igen jelentős részében nemigen nyílik lehetőség hosszú lövésekre. Standard kaliberű fegyvereim vannak jelenleg( nem sok, csak 2) őszintén szólva nem is vágyom másra. Viszont most lehetőségem lenne meglehetősen jó árban megvásárolni egy hibátlan állapotú Tikka fegyvert, amiből szívem szerint szeretnék egy nagyon kellemes , könnyű, rövid, amolyan cserkelős, bújkálós fegyvert készíTETNI. A fegyveren elképzelésem szerint egy oldható szerelék lenne, amit extra rövid lövések, sűrűben való kúszások, ne adj 'Isten utánkeresések alkalmával le tudnék venni. Ezért kérdeztem a nyílt irányzék lehetőségét. A fegyver 308 win kaliberű ( tudom, tudom nem vagyok fogalmatlan a kalibereket illetően, mondjuk egy 8x57 ezerszer alkalmasabb lenne a feladtra, de ez most ilyen).
Csőhossz telintetében 49-51 cm körü hosszot tudnék elképzelni számomra ideálisként erre a célra.
Válaszodat, válaszotokat előre is köszönöm.
Naplózva
gams
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #1294 Dátum: 2017. Március 22. - 18:59:34 »

 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1295 Dátum: 2017. Március 22. - 19:13:30 »

Emelem

Ember!!!
Miért nem ezzel kezdted, hogy Tikkád van???
Már régen söröznétek! (lehet virtuálisan csak, de az is nagy dolog!!)

Kicsit komolyabban... emlékeim szerint a Tikka 56, vagy 57 centis csővel csinálta a (közép)rövid záras puskáit (243, 308).
Mivel nekem volt egy, vannak emlékeim, hogy nem egy dióverő..... szerintem kifejezetten rövid fegyver.
Én szaros 7-8 centiért nem kockáztatnám meg, hogy valaki elcseszi a végét.
Ha erről az újfajta T3-asról van szó, az tényleg könnyű puska, ha a régebbi, akkor abból nem fogsz tudni könnyű fegyvert csinálni, mindene qrva vastag.
 Emelem
Naplózva
gams
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #1296 Dátum: 2017. Március 22. - 19:22:56 »

Ember!!!
Miért nem ezzel kezdted, hogy Tikkád van???
Már régen söröznétek! (lehet virtuálisan csak, de az is nagy dolog!!)

Kicsit komolyabban... emlékeim szerint a Tikka 56, vagy 57 centis csővel csinálta a (közép)rövid záras puskáit (243, 308).
Mivel nekem volt egy, vannak emlékeim, hogy nem egy dióverő..... szerintem kifejezetten rövid fegyver.
Én szaros 7-8 centiért nem kockáztatnám meg, hogy valaki elcseszi a végét.
Ha erről az újfajta T3-asról van szó, az tényleg könnyű puska, ha a régebbi, akkor abból nem fogsz tudni könnyű fegyvert csinálni, mindene qrva vastag.
 Emelem
Mosolyog  Mosolyog
Nincsen még. Csak egy ismerősöm említette hogy tud egyet nagyon jó árban, és beindultak a gondolatok, hogy mi lenne, ha...viszont valóban Neked lesz igazad, az a cső lehet hogy csak 57 cm-es lesz. A fegyvert még nem láttam élőben.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1297 Dátum: 2017. Március 22. - 19:27:13 »

Mosolyog  Mosolyog
Nincsen még. Csak egy ismerősöm említette hogy tud egyet nagyon jó árban, és beindultak a gondolatok, hogy mi lenne, ha...viszont valóban Neked lesz igazad, az a cső lehet hogy csak 57 cm-es lesz. A fegyvert még nem láttam élőben.

Ha T3, akkor a standard 56, a magnum kaliber 60 centis.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1298 Dátum: 2017. Március 22. - 19:38:14 »

Ha T3, akkor a standard 56, a magnum kaliber 60 centis.

57 és 62   Mosolyog
Naplózva
gams
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #1299 Dátum: 2017. Március 22. - 19:38:29 »

Ha T3, akkor a standard 56, a magnum kaliber 60 centis.
A típust nem tudom pontosan, de mivel nem túl idős fegyverről van szó, ezért feltételezhetően T3 lehet. Ez esetben valóban 56 cm. Viszont néztem a Jehován a talán 48 cm-es M12 Trailt, és arra gondoltam egy ennyira kurta kis fegyver mennyire jó lenne ilyen célre...
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1300 Dátum: 2017. Március 22. - 19:39:40 »

Mosolyog  Mosolyog
Nincsen még. Csak egy ismerősöm említette hogy tud egyet nagyon jó árban, és beindultak a gondolatok, hogy mi lenne, ha...viszont valóban Neked lesz igazad, az a cső lehet hogy csak 57 cm-es lesz. A fegyvert még nem láttam élőben.
Látod, ha konkrét a kérdés, korrekt válaszokat fogsz kapni.
Minden esetre, lelki szemeim előtt látom, Makkmarci barátom ábrázatát amikor olvassa hogy egy Tikka csövét akarod levágatni.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
gams
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #1301 Dátum: 2017. Március 22. - 19:39:46 »

A típust nem tudom pontosan, de mivel nem túl idős fegyverről van szó, ezért feltételezhetően T3 lehet. Ez esetben valóban 56 cm. Viszont néztem a Jehován a talán 48 cm-es M12 Trailt, és arra gondoltam egy ennyira kurta kis fegyver mennyire jó lenne ilyen célre...
57.  Mosolyog
Naplózva
gams
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #1302 Dátum: 2017. Március 22. - 19:44:31 »

Szóval szerintetek ezt lehetséges így megcsináltatni? Vagy esetleg túl rizikós, hiába jó egy mester, könnyen elronthatja a fegyvert?  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1303 Dátum: 2017. Március 22. - 19:53:34 »

Látod, ha konkrét a kérdés, korrekt válaszokat fogsz kapni.
Minden esetre, lelki szemeim előtt látom, Makkmarci barátom ábrázatát amikor olvassa hogy egy Tikka csövét akarod levágatni.
 Röhög

Ebben azért sok igazság van.
Vállalva az összes Tikka tulajdonos átkát, el kell ismerni, hogy a Tikkák számtalan erősen gagyira hajazó megoldása mellett, én még nem hallottam, hogy bármelyik is rosszul lőtt volna... sőt!!
Nekem volt kettő, már csak egy van, életem egyik ritka nagy baromsága volt, hogy eladtam a kisebbet. Mindent összevetve qrva jó kis használati eszköz.
Először fogd kézbe, és ha akkor is vágatni akarsz belőle, akkor térj rá vissza újra...
Szerintem..
 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1304 Dátum: 2017. Március 22. - 19:58:18 »

A típust nem tudom pontosan, de mivel nem túl idős fegyverről van szó, ezért feltételezhetően T3 lehet. Ez esetben valóban 56 cm. Viszont néztem a Jehován a talán 48 cm-es M12 Trailt, és arra gondoltam egy ennyire kurta kis fegyver mennyire jó lenne ilyen célre...

Az M12 Trail 47 cm a Google szerint. Nyilván a "hülyebogárral" nem lehet versenyre kelni, ha te ilyen kurta csövű puskával éreznéd jól magad igazán, de szerintem nem az a 8-10 cm differencia fog egetverő különbséget tenni, ha netán odáig jutnál, hogy kommandózni kellene a kökény aljában. Főleg, hogy mivel nem csak a csövet viszed a hátadon, hanem az agyat is, így a hosszkülönbség bruttóban kevesebb lesz, mint 10%. Milyen sűrűn fogsz szerinted olyan helyzetbe keveredni, hogy pont csak ilyen rövid puska lnne alkalmas a melóra? És azon eleve ritka alkalmak során mennyivel több ágban akadnál el 10 cm-el hosszabb puskával? Ha profi utánkereső karriert szeretnél indítani, heti több utánkereséssel, azt mondanám, esetleg indokolt. Sima hobbivadászként (értsd jól) viszont szerintem emiatt felesleges "megbontani" egy gyári csőtorkolat kidolgozást, de ha mindezeket átgondolod egy kis elméleti valószínűségszámítással elvegyítve, és még mindig indokoltnak tartod, biztos találsz fegyvermestert, aki bevállalja.  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: