Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 334865 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1275 Dátum: 2017. Március 22. - 15:02:28 »

Látszik hogy még soha nem rövidítettetek puskacsövet. Ördög
A cső közepéből kell kivágni pontosan egy huzag emelkedésnyit.
Ügyelni kell a pontosságra, ellenkező esetben, hegesztés után az első irányzék nem fog függőlegesen állni.
 Röhög Ördög Joint
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1276 Dátum: 2017. Március 22. - 15:07:16 »

Figyelj gams spori!

Ne törődj velük!!
Ma van a Víz világnapja....... egy páran komolyan vették, és megkóstolták, hogy inni milyen is lehet... OOO
Itt láthatod a hatását!!  Vigyorog
 Emelem


Na B + !  Nem tudtad hogy a 8x68 ból hogyan lehet 8x64-es vagy 8x57 -est csinálni ?     Bow  Piál
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1277 Dátum: 2017. Március 22. - 15:29:48 »

Na B + !  Nem tudtad hogy a 8x68 ból hogyan lehet 8x64-es vagy 8x57 -est csinálni ?     Bow  Piál

Nem elég csak jobban betekerni a csövet a tokba? Totál becsavarva 8x57, totál kint 8x68.  Vállat von  Attól függ, hogy őzezni kell, vagy Sanyoonak akarunk puskát eladni  Vállat von
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
gams
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #1278 Dátum: 2017. Március 22. - 15:33:21 »

"Ha ismered a fegyvercső hogy néz ki belűről és logikusan végig gondolod nem kérdezel ilyet, hogy melyik felét vágják le a csőnek! "

Emlékeim szerint mea culpáztam egyet ezügyben. Megnyugtató, hogy veled még nem fordult elő életed során hogy egy hülye kérdést követően a fejedre csaptál, hogy basszus. Komolyan irigyellek.

"Ha bármi hasonlón barkácsoláson gondolkozol, akkor felejts el, keress egy fegyvermestert és ő megoldja a problémád!"

Ezt mégis honnan olvastad ki? Amihez nem értek, ahhoz nem nyúlok. De attól még a lehetőségek érdekelhetnek.

"De azt azért tudni fogja, hogy melyik az autó eleje meg a hátulja! és nem fog neki az autóját átalakítani helikopterré, mert a KRESZ vizsga nem arra ad jogosítványt hanem arra, hogy beülj az autóba és a megtanult SZABÁLYOK BETARTÁSÁVAL vezesd! "

Bocsánat,de mikor is hágtam át és milyen szabályokat? Amikor érdeklődtem, vagy mikor? A hasonlatod pedig igencsak sántít, mert a fegyveremből nem egy tankot akarok, hanem a  64 cm-es csövet rövidebbre csinálTATNI. A kérdés arra irányult, hogy ez lehetséges-e, és ha igen, akkor milyen módon. Tehát az autómból nem helikoptert szeretnék, hanem érdeklődöm, hogy a kipufogót egyáltalán lehet-e, és ha igen, milyen megoldással átalakíttatni. Az pedig, hogy melyik a fegyver eleje és vége, mindezidáig még sikerült megkülönböztetni...
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1279 Dátum: 2017. Március 22. - 15:40:15 »

"Ha ismered a fegyvercső hogy néz ki belűről és logikusan végig gondolod nem kérdezel ilyet, hogy melyik felét vágják le a csőnek! "

Emlékeim szerint mea culpáztam egyet ezügyben. Megnyugtató, hogy veled még nem fordult elő életed során hogy egy hülye kérdést követően a fejedre csaptál, hogy basszus. Komolyan irigyellek.

"Ha bármi hasonlón barkácsoláson gondolkozol, akkor felejts el, keress egy fegyvermestert és ő megoldja a problémád!"

Ezt mégis honnan olvastad ki? Amihez nem értek, ahhoz nem nyúlok. De attól még a lehetőségek érdekelhetnek.

"De azt azért tudni fogja, hogy melyik az autó eleje meg a hátulja! és nem fog neki az autóját átalakítani helikopterré, mert a KRESZ vizsga nem arra ad jogosítványt hanem arra, hogy beülj az autóba és a megtanult SZABÁLYOK BETARTÁSÁVAL vezesd! "

Bocsánat,de mikor is hágtam át és milyen szabályokat? Amikor érdeklődtem, vagy mikor? A hasonlatod pedig igencsak sántít, mert a fegyveremből nem egy tankot akarok, hanem a  64 cm-es csövet rövidebbre csinálTATNI. A kérdés arra irányult, hogy ez lehetséges-e, és ha igen, akkor milyen módon. Tehát az autómból nem helikoptert szeretnék, hanem érdeklődöm, hogy a kipufogót egyáltalán lehet-e, és ha igen, milyen megoldással átalakíttatni. Az pedig, hogy melyik a fegyver eleje és vége, mindezidáig még sikerült megkülönböztetni...


Akkor neked most tulajdonképp az a bajod, hogy laikus kérdésekre hozzáértőbb válaszokat kaptál? Megint fölényeskedésnek nyilvánítod, ha megkérdem, nem pont ezért jöttél-e ide? Megpróbáltuk megtudni, mi vezérel, és kicsit többet próbáltunk felajánlani a tudásbázisodhoz. Akkor most konkrétan mit vársz tőlünk, most őszintén? Trollozz le engem akár, ha megnyugtat, de tényleg érdekel...  Fejvakarás Fejvakarás
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1280 Dátum: 2017. Március 22. - 15:44:47 »

Na B + !  Nem tudtad hogy a 8x68 ból hogyan lehet 8x64-es vagy 8x57 -est csinálni ?     Bow  Piál

Tudjátok, hogy finogom sincs az ojrópai kaliberekről...
Természetesen mivel én is trendi szeretnék lenni, és haladni vágyom a korral, a .300 Winmagot én is így akarom .300 Winsormagnummá átalakítani.........
Vagy csavarunk beljebb - Doki módra - vagy vágunk szalámi módra, de szigoruan töltényűr felől. Legfeljebb megalkotom - ha túlvágom kicsinykét - a .300 Winsuperextrasortmagnumot.... Zágsón...
...sszátok meg, nekem is hoztak vizet, hogy igyam meg......... OOO
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1281 Dátum: 2017. Március 22. - 15:53:46 »

...........................

.......... mert a fegyveremből nem egy tankot akarok, hanem a  64 cm-es csövet rövidebbre csinálTATNI. A kérdés arra irányult, hogy ez lehetséges-e, és ha igen, akkor milyen módon. ...


Meg vagy őrülve??? OOO Angyal
Bárcsak lehetne legalább EGY 64 centis csövű puskám!
De nincs!! Rííí
Sírva kérlek, ne tedd.... a legjobb csőhossz!! Kacsint
 Wave
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1282 Dátum: 2017. Március 22. - 15:58:19 »

Jól emlékszem, hogy gams olvtárs azt kérdezte lassan három oldallal ezelőtt, hogy meddig lehet a fegyvercsövet "büntetlenül" kurtítani?

Ugye 45 cm alatt nem írják be - de ezt már írta korábban valaki.

Amúgy meg a fene tudja.
De emlékeim szerint valahol már olvastam ilyesmiről, hogy egy normál puskacsövet kezdtek szeletelni, és nézték a pontosságot.
És egész rövid csőhosszig (talán harmincvalahány centiig) nem romlott érezhetően.

De lehet, hogy rosszul emlékszem...  Vállat von

Mondjuk télen valamelyik vendégnél láttam egy blájzert, ami kis túlzással összesen se volt 45 cm.
A rendőr nem tette szóvá, náluk meg (gondolom) lehet, úgyhogy vadászott Vállat von

Na, annak tutira nem volt 45 cm-es csöve...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1283 Dátum: 2017. Március 22. - 16:02:22 »

"Ha ismered a fegyvercső hogy néz ki belűről és logikusan végig gondolod nem kérdezel ilyet, hogy melyik felét vágják le a csőnek! "

Emlékeim szerint mea culpáztam egyet ezügyben. Megnyugtató, hogy veled még nem fordult elő életed során hogy egy hülye kérdést követően a fejedre csaptál, hogy basszus. Komolyan irigyellek.

"Ha bármi hasonlón barkácsoláson gondolkozol, akkor felejts el, keress egy fegyvermestert és ő megoldja a problémád!"

Ezt mégis honnan olvastad ki? Amihez nem értek, ahhoz nem nyúlok. De attól még a lehetőségek érdekelhetnek.

"De azt azért tudni fogja, hogy melyik az autó eleje meg a hátulja! és nem fog neki az autóját átalakítani helikopterré, mert a KRESZ vizsga nem arra ad jogosítványt hanem arra, hogy beülj az autóba és a megtanult SZABÁLYOK BETARTÁSÁVAL vezesd! "

Bocsánat,de mikor is hágtam át és milyen szabályokat? Amikor érdeklődtem, vagy mikor? A hasonlatod pedig igencsak sántít, mert a fegyveremből nem egy tankot akarok, hanem a  64 cm-es csövet rövidebbre csinálTATNI. A kérdés arra irányult, hogy ez lehetséges-e, és ha igen, akkor milyen módon. Tehát az autómból nem helikoptert szeretnék, hanem érdeklődöm, hogy a kipufogót egyáltalán lehet-e, és ha igen, milyen megoldással átalakíttatni. Az pedig, hogy melyik a fegyver eleje és vége, mindezidáig még sikerült megkülönböztetni...


Kedves gams,

Ha már így sikeresen átlendülnünk a barátkozás „icebreaking” szakaszán, szerintem további verbális adok-kapok helyett, a konstruktivitás jegyében, inkább írj egy új levelet. Kb így:

"Sziasztok,

x éve vadászom, főként ilyen meg ilyen vadra, ilyen meg ilyen jellegű területen. Eddig volt már tapasztalatom x, y, z és w kaliberekkel, jelenleg van egy zs kaliberű puskám „n” cm hosszú csővel. Mivel ennek a hosszával kapcsolatban ilyen és ilyen gondom van, gondoltam megkérdezem a nálam valamivel hozzáértőbbeket, segít-e ezen a gondon, ha szakemberrel vágatok a csövéből, illetve mennyit szabad/érdemes, hogy elérjem a kitűzött célomat? Netán van-e ellenjavallat?

Válaszaitokat előre is köszönöm."

Jogdíj igény nélkül, közjegyző távollétében ezennel átadom neked a template-et a teljesség igénye nélkül, szabad felhasználásra. Majd értesíts az eredményről.

Maradok tisztelettel: az Udvari Troll Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1284 Dátum: 2017. Március 22. - 16:03:41 »


Mondjuk télen valamelyik vendégnél láttam egy blájzert, ami kis túlzással összesen se volt 45 cm.
A rendőr nem tette szóvá, náluk meg (gondolom) lehet, úgyhogy vadászott Vállat von

Na, annak tutira nem volt 45 cm-es csöve...

Nyílt irányzék volt a végén? Netán menet?  Nyihi
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1285 Dátum: 2017. Március 22. - 16:07:29 »

Nyílt irányzék volt a végén? Netán menet?  Nyihi

Annyira nem néztem meg, de asszem irányzék volt.
Miért?  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1286 Dátum: 2017. Március 22. - 16:15:50 »

Miért?  Vállat von

A menet tudtommal a toldáshoz kell. Ország / kaliber függvényében többféle is lehet  Nyihi Nyihi
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1287 Dátum: 2017. Március 22. - 16:22:31 »

Látszik hogy még soha nem rövidítettetek puskacsövet. Ördög
A cső közepéből kell kivágni pontosan egy huzag emelkedésnyit.
Ügyelni kell a pontosságra, ellenkező esetben, hegesztés után az első irányzék nem fog függőlegesen állni.
 Röhög Ördög Joint


NNNa! Mégegymatekzseni...... Fej a falba

Akkor most drága Gézám, elmagyarázom úgy Makkmarcisan, hogy miért írtál hülyeséget... figyelj!!

Ha, ismétlem HA egy csőhossz 65 centi, egy drall legyen 10 inch (gyk. - 25,4 centi), és ebből kivágsz egy teljes huzagemelkedésnyit, akkor mennyi marad....... na mennyi???

Hát még 40 centi sem..... tehát nem írják be!!!.... Na ugye!

Mondjuk egy gusztinál a 75 centis csőből, ahol a huzagemelkedés valami 8,5 vagy 9 coll (figyelsz a széleskörű nyelvi oskolázottságomra, remélem... Kacsint) ami így megvalósítható, de nem írtad oda, hogy gusztiról beszélsz.... Elver Elver

Na így kell ezt megmagyarázni, kellő akkurátusan..... Kacsint Ördög Ördög
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1288 Dátum: 2017. Március 22. - 16:33:13 »


NNNa! Mégegymatekzseni...... Fej a falba

Akkor most drága Gézám, elmagyarázom úgy Makkmarcisan, hogy miért írtál hülyeséget... figyelj!!

Ha, ismétlem HA egy csőhossz 65 centi, egy drall legyen 10 inch (gyk. - 25,4 centi), és ebből kivágsz egy teljes huzagemelkedésnyit, akkor mennyi marad....... na mennyi???

Hát még 40 centi sem..... tehát nem írják be!!!.... Na ugye!

Mondjuk egy gusztinál a 75 centis csőből, ahol a huzagemelkedés valami 8,5 vagy 9 coll (figyelsz a széleskörű nyelvi oskolázottságomra, remélem... Kacsint) ami így megvalósítható, de nem írtad oda, hogy gusztiról beszélsz.... Elver Elver

Na így kell ezt megmagyarázni, kellő akkurátusan..... Kacsint Ördög Ördög

A lényeget úgy látom, elnézted. "...a közepéből..."  Na, akkor mennyi marad?  Nyihi
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1289 Dátum: 2017. Március 22. - 17:11:10 »


NNNa! Mégegymatekzseni...... Fej a falba

Akkor most drága Gézám, elmagyarázom úgy Makkmarcisan, hogy miért írtál hülyeséget... figyelj!!

Ha, ismétlem HA egy csőhossz 65 centi, egy drall legyen 10 inch (gyk. - 25,4 centi), és ebből kivágsz egy teljes huzagemelkedésnyit, akkor mennyi marad....... na mennyi???

Hát még 40 centi sem..... tehát nem írják be!!!.... Na ugye!

Mondjuk egy gusztinál a 75 centis csőből, ahol a huzagemelkedés valami 8,5 vagy 9 coll (figyelsz a széleskörű nyelvi oskolázottságomra, remélem... Kacsint) ami így megvalósítható, de nem írtad oda, hogy gusztiról beszélsz.... Elver Elver

Na így kell ezt megmagyarázni, kellő akkurátusan..... Kacsint Ördög Ördög

Felrevezetos megallapitas  Sam6
A beutalt konnyen azt hiheti  hogy egy 10"-es emelkedesu csovet visszavaghat 10'-ig (254mm) Vállat von  Ebbol viszont egyertelmuen adodik hogy a gusztavot 8,5 vagy 9 collar?
De akkor megis mennyire ...... tull sok meg nem vallaszolt kerdes   Csodalk
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: