Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 334763 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1260 Dátum: 2017. Március 22. - 10:30:38 »

Ne aggódj, vagyunk sokan hozzám hasonlóan műszaki analfabéták. De azért pár évtizede teljes biztonsággal (sokak szerint már-már Mr. Monk-i magasságokban) használom a puskáimat, miközben fingom nincs pl,hogy kerül a csőbe a menet. De nem is érdekel. Mert nem kell tudnom. Amit viszont tudnom kell, na abból nem engedek. Wave

Huzag  Tasli  Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1261 Dátum: 2017. Március 22. - 10:31:51 »

Huzag  Tasli  Ördög

Troll!  Tasli  Röhög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1262 Dátum: 2017. Március 22. - 10:42:28 »

Troll!  Tasli  Röhög

Mint már korábban említettem volt, norvég tanítómesterem, néhai Halrud Trollson volt, és tisztán emberi jó szándék vezérel megnyilvánulásaim alkalmával Angyal.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1263 Dátum: 2017. Március 22. - 11:20:49 »

Huzag  Tasli  Ördög

Na látjátok ennyire vagyok. Azt sem tudom jön-e vagy megy. Vigyorog De azért örülök neki,hogy figyeltek. Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1264 Dátum: 2017. Március 22. - 11:46:09 »

Semmi ilyesmi nem történt, csupán nem értek hozzá, és nem tudom manapság milyen műszaki megoldások léteznek. Most hogy mondjátok egyébként teljesen evidens a dolog, csak mivel nem ezzel foglalkozom, és soha nem is foglalkoztam ezidáid a témával, nem gondoltam bele. Ennyi. Az én érdeklődési vagy munkaterületemhez kapcsolódóan is gyakran tesznek fel (számomra) bődületesen hülye kérdéseket emberek, mégsen nézem hülyének őket ezért, csupán laikusnak...

Ha értenél hozzá főleg ha ez lenne a szakmád akkor nem kellett volna kötelező oktatásra járni és vizsgázni . Ha tényleg ennyire fin@od nincs hozzá az elsősorban nem a Te hibád hanem az oktatással és annak lényegi részével van bajom. (Tudom a lényegi része a csekkek befizetése!) Szóval ha már ott kell lenni az oktatónak meg valamiről dumálni kell akkor valamit átadhatott volna .( feltéve hogy neki van e lila gőze a dologról ) Nem azért hogy fegyvermestereket képezzen de a legáltalánosabb golyós fegyverről a golyós fegyver csövekről legalább annyit hogy azt hogyan illesztik a tokba hogyan kell tisztítani és mit ronthat el valaki ha tisztítás gyanánt szétgányolja a az átmeneti kúpot csőtorkolatot huzagolást stb.   

Egyéb iránt tényleg azt hittem hogy teszteled vagy sokkolod a fórumot .                  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1265 Dátum: 2017. Március 22. - 12:29:55 »

Semmi ilyesmi nem történt, csupán nem értek hozzá, és nem tudom manapság milyen műszaki megoldások léteznek. Most hogy mondjátok egyébként teljesen evidens a dolog, csak mivel nem ezzel foglalkozom, és soha nem is foglalkoztam ezidáid a témával, nem gondoltam bele. Ennyi. Az én érdeklődési vagy munkaterületemhez kapcsolódóan is gyakran tesznek fel (számomra) bődületesen hülye kérdéseket emberek, mégsen nézem hülyének őket ezért, csupán laikusnak...

Csak kérdem: azzal, hogy ennyire nem értesz hozzá műszakilag, amennyire Te magad állítod, talán még nincs akkora gond, ez rendszeresen előfordul, jobbára humán érdeklődésű emberkéknél akár itt a fórumon is (csak nem mindegyik típusú ego képes/szereti ezt beismerni), de így viszont nagyon csodálkozom, honnan a csudából jött Neked az az ötlet, hogy minimális csőhosszra kellene kurtítani a puskádat? Pusztán a szokásos "hályogkovács magabiztossága", csak azért mert nem fértél át vele egy ajtón, vagy...?

Én inkább ezen estem gondolkodóba, tulajdonképp a Te saját testi épségedet (esetleg másokét is) illetően hosszabb távon, a tűzfegyverekkel való szabadidős foglalatosságokat illetően...  Emelem
Naplózva
gams
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #1266 Dátum: 2017. Március 22. - 13:22:46 »

Csak kérdem: azzal, hogy ennyire nem értesz hozzá műszakilag, amennyire Te magad állítod, talán még nincs akkora gond, ez rendszeresen előfordul, jobbára humán érdeklődésű emberkéknél akár itt a fórumon is (csak nem mindegyik típusú ego képes/szereti ezt beismerni), de így viszont nagyon csodálkozom, honnan a csudából jött Neked az az ötlet, hogy minimális csőhosszra kellene kurtítani a puskádat? Pusztán a szokásos "hályogkovács magabiztossága", csak azért mert nem fértél át vele egy ajtón, vagy...?

Én inkább ezen estem gondolkodóba, tulajdonképp a Te saját testi épségedet (esetleg másokét is) illetően hosszabb távon, a tűzfegyverekkel való szabadidős foglalatosságokat illetően...  Emelem

Ezt most komolyan kérdezted? Az hogy nem tudom hogy egy fegyvermester milyen műszaki megoldással tud egy fegyvert átalakítani a felhasználó számára ideálissá, és ez érdekel, abból mégis hogy következik az hogy nem kezelem biztonságosan a fegyvert felhasználó szintjén?
Akkor aki levizsgázott a kreszviszgán műszakiból és nem "vágja" pontosan az autója felépítését, esetleges átépítésének lehetőségei az életveszélyesen vezet?
Én pedig a te fölényeskedő magatartásod okait illetően estem gondolkodóba...
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1267 Dátum: 2017. Március 22. - 13:28:32 »

Ezt most komolyan kérdezted? Az hogy nem tudom hogy egy fegyvermester milyen műszaki megoldással tud egy fegyvert átalakítani a felhasználó számára ideálissá, és ez érdekel, abból mégis hogy következik az hogy nem kezelem biztonságosan a fegyvert felhasználó szintjén?
Akkor aki levizsgázott a kreszviszgán műszakiból és nem "vágja" pontosan az autója felépítését, esetleges átépítésének lehetőségei az életveszélyesen vezet?
Én pedig a te fölényeskedő magatartásod okait illetően estem gondolkodóba...

Úgy látom, Te is igyekszel személyeskedésnek aposztrofálni a tényeket. Ha visszaolvasol, segít. Ez volt az eredeti kérdésed: Az ügyben szeretnék érdeklődni hogy puskacső "kurtításának" mi a határa, mi az a méret amikor a fegyver még nem veszíti el a pontosságát.

Ezt a kérdést nem elalvás előtt szokták feltenni találomra egy szakmai fórumon. Az esetleg rémli, hogy a többiek reakciója is ebből adódott? Ha nem, akkor inkább hagyjuk.  Fejvakarás
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1268 Dátum: 2017. Március 22. - 13:38:01 »

Ezt most komolyan kérdezted? Az hogy nem tudom hogy egy fegyvermester milyen műszaki megoldással tud egy fegyvert átalakítani a felhasználó számára ideálissá, és ez érdekel, abból mégis hogy következik az hogy nem kezelem biztonságosan a fegyvert felhasználó szintjén?
Akkor aki levizsgázott a kreszviszgán műszakiból és nem "vágja" pontosan az autója felépítését, esetleges átépítésének lehetőségei az életveszélyesen vezet?
Én pedig a te fölényeskedő magatartásod okait illetően estem gondolkodóba...

Segítség a súgólyukból, nehogy megakadj: ilyenkor lehet leírni, hogy én MINDIG, és MEGINT mekkora troll vagyok... meg hogy én "szeretek vitatkozni", csak az ízéért...  Emelem
Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #1269 Dátum: 2017. Március 22. - 13:55:37 »

Ezt most komolyan kérdezted? Az hogy nem tudom hogy egy fegyvermester milyen műszaki megoldással tud egy fegyvert átalakítani a felhasználó számára ideálissá, és ez érdekel, abból mégis hogy következik az hogy nem kezelem biztonságosan a fegyvert felhasználó szintjén?
Akkor aki levizsgázott a kreszviszgán műszakiból és nem "vágja" pontosan az autója felépítését, esetleges átépítésének lehetőségei az életveszélyesen vezet?
Én pedig a te fölényeskedő magatartásod okait illetően estem gondolkodóba...

Már bocsánat, hogy bele szólok, de nem személyeskedés volt, nem akarták kétségbe vonni a fegyver ismeretedet és tudásodat, sőt ha elolvasod a korábbi hozzászólásokat inkább az oktató és oktatás színvonalát kérdőjelezték meg.

"ez érdekel, abból mégis hogy következik az hogy nem kezelem biztonságosan a fegyvert felhasználó szintjén?"
Ha ismered a fegyvercső hogy néz ki belűről és logikusan végig gondolod nem kérdezel ilyet, hogy melyik felét vágják le a csőnek!  Fejvakarás
Ha bármi hasonlón barkácsoláson gondolkozol, akkor felejts el, keress egy fegyvermestert és ő megoldja a problémád!
Neki kell tudni, és tudni is fogja, hogy melyik végét vágja le sőt a nyílt irányzékot is megoldja Neked!

"Akkor aki levizsgázott a kreszviszgán műszakiból és nem "vágja" pontosan az autója felépítését, esetleges átépítésének lehetőségei az életveszélyesen vezet?"
De azt azért tudni fogja, hogy melyik az autó eleje meg a hátulja! és nem fog neki az autóját átalakítani helikopterré, mert a KRESZ vizsga nem arra ad jogosítványt hanem arra, hogy beülj az autóba és a megtanult SZABÁLYOK BETARTÁSÁVAL vezesd!  Nyihi
 Emelem Laci


 
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1270 Dátum: 2017. Március 22. - 14:20:06 »

Jól van már főfegyverműszerész urak... Ha a puska hosszú,lehet vágni a tusából is...Mindez odáig folytatható,míg pisztoly nem lesz belőle.  Ördög Egyébként meg Rumcájsznál láttam azt a puskát amit gams elképzelt,tudjátok olyan tölcsértorkolatos kurtálymordály. Na. Röhög Csipázom az ilyen vakon vagyok, de támadok csáknorisz mentalitású embereket.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1271 Dátum: 2017. Március 22. - 14:38:34 »

Na látjátok ennyire vagyok. Azt sem tudom jön-e vagy megy. Vigyorog De azért örülök neki,hogy figyeltek. Wave

Na akkor rántsunk egyet még rajta Ördög nevezik ezeket még vontcsövű fegyvereknek is ezért az is helyes ha azt mondod, hogy ezekben vonat van,( nem nem az intersziti) Ördög Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1272 Dátum: 2017. Március 22. - 14:44:46 »

Na akkor rántsunk egyet még rajta Ördög nevezik ezeket még vontcsövű fegyvereknek is ezért az is helyes ha azt mondod, hogy ezekben vonat van,( nem nem az intersziti) Ördög Wave

Azokhoz meg amúgy is ott van táborilelkésznél a részletes menet-rend...  Röhög

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,47.msg320233.html#msg320233
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1273 Dátum: 2017. Március 22. - 14:55:03 »

Figyelj gams spori!

Ne törődj velük!!
Ma van a Víz világnapja....... egy páran komolyan vették, és megkóstolták, hogy inni milyen is lehet... OOO
Itt láthatod a hatását!!  Vigyorog
 Emelem
Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #1274 Dátum: 2017. Március 22. - 14:56:13 »

Jól van már főfegyverműszerész urak... Ha a puska hosszú,lehet vágni a tusából is...Mindez odáig folytatható,míg pisztoly nem lesz belőle.  Ördög Egyébként meg Rumcájsznál láttam azt a puskát amit gams elképzelt,tudjátok olyan tölcsértorkolatos kurtálymordály. Na. Röhög Csipázom az ilyen vakon vagyok, de támadok csáknorisz mentalitású embereket.



Erre teccett gondolni?
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: