Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 334782 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1170 Dátum: 2016. április 21. - 15:58:18 »

Tustoldó bőrből Kacsint Ráment 2 délután,némi fröccs és nem hittem volna, hogy sikerül, de elégedett vagyok. A hátuljában egyelőre kemény purhab szerű cucc (talán lábazatszigetelés) van, ez még változhat. Az eredeti agytalpat leszedtem, így 3 cm lett a toldás. Hát ég és föld a vállbakapás, itthon próbálgattam a galambokon Ördög Ahova nézek, oda mutat. És én egy rövid puskával lőttem 5 évig.Az éles próba még hátravan, kíváncsi leszek mennyit javul a korongarány. Hozzávalók: Bőr, fonottzsinór, valami az aljába, olló, lyukasztó, kitartás, fröccs,sör vagy valami türelmesítő Vigyorog 

Csak nem egy Monte Carlo?   Kacsint
Gratulálok!
 Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1171 Dátum: 2016. április 21. - 16:38:43 »

A hátuljában egyelőre kemény purhab szerű cucc (talán lábazatszigetelés) van, ez még változhat.
 

Az helyett talán jobb megoldás lenne valami  filc szerű anyag!   ( régebben kaptam egy kisebb darabot, 20mm vastag ,)   én pofadékmagasítást csináltam bőrből, a mauserhez,  ahhoz  használtam  belőle , 

Keresek majd képet   
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1172 Dátum: 2016. április 21. - 21:17:43 »

Csak nem egy Monte Carlo?   Kacsint
Gratulálok!
 Emelem
Bizony, Monti.
Köszönöm Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1173 Dátum: 2016. április 21. - 21:22:58 »

 

Az helyett talán jobb megoldás lenne valami  filc szerű anyag!   ( régebben kaptam egy kisebb darabot, 20mm vastag ,)   én pofadékmagasítást csináltam bőrből, a mauserhez,  ahhoz  használtam  belőle , 

Keresek majd képet   
Lehetséges. Ez volt kéznél, énmeg türelmetlen vagyok, ki akartam próbálni a vállbakapást. Így fekszik, nem tudom mennyit bír....A filc egyébként jó ötlet, tartós volna. Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1174 Dátum: 2016. április 23. - 08:10:02 »

Lehetséges. Ez volt kéznél, énmeg türelmetlen vagyok, ki akartam próbálni a vállbakapást. Így fekszik, nem tudom mennyit bír....A filc egyébként jó ötlet, tartós volna. Emelem
No 60-70 lövésen túlvagyunk, és nem szakadt darabokra.
A találati arány is javult némileg, nem igazítgatom vállbakapás után. Azt hiszem jó lesz ez, ha összemelegszünk.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1175 Dátum: 2016. április 23. - 12:59:48 »

No 60-70 lövésen túlvagyunk, és nem szakadt darabokra.
A találati arány is javult némileg, nem igazítgatom vállbakapás után. Azt hiszem jó lesz ez, ha összemelegszünk.
 Emelem
Hasonló módon toldottam meg egy puskámat.
Én 6mm-es parafa parketta alátétből ragasztottam össze a kellő vastagságot.
Méretre faragtam, csiszoltam, a tusatalp két csavarjával rögzítettem.
Jó és tartós lett.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1176 Dátum: 2016. április 25. - 09:46:36 »

Hasonló módon toldottam meg egy puskámat.
Én 6mm-es parafa parketta alátétből ragasztottam össze a kellő vastagságot.
Méretre faragtam, csiszoltam, a tusatalp két csavarjával rögzítettem.
Jó és tartós lett.

No tessék, parafa. Itt élek egy ,,borvárosban", borászatban dolgozom, és eszembe sem jutott. Megkérdezem a dugósunkat, talán tudna is adni egy darabot a kívánt vastagságban. Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1177 Dátum: 2016. április 26. - 15:23:39 »

No tessék, parafa. Itt élek egy ,,borvárosban", borászatban dolgozom, és eszembe sem jutott. Megkérdezem a dugósunkat, talán tudna is adni egy darabot a kívánt vastagságban. Emelem

Ez jó volt...  Ördög Ördög

Néha az ember a kézenfekvő dolgokat nem látja meg...

 Wave
Naplózva

Üdv End
bady
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #1178 Dátum: 2016. Május 04. - 20:35:06 »

Tiszteletem az uraknak!
Olvasgatom a "golyós fegyverekről általában" topicot már egy ideje,és már sokadszorra olvasom,hogy valakinek azért nem kell egy adott puska,vagy azért részesíti hátrányba,mert nem kivehető táras!A billenőtárast nem lehet alakítani kivehető tárasra,vagy csak egyszerűen nem éri meg?
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1179 Dátum: 2016. Május 05. - 09:14:00 »

Tiszteletem az uraknak!
Olvasgatom a "golyós fegyverekről általában" topicot már egy ideje,és már sokadszorra olvasom,hogy valakinek azért nem kell egy adott puska,vagy azért részesíti hátrányba,mert nem kivehető táras!

 Emelem

Én meg azért szeretem kevésbé a kivehető táras puskáimat, mert rendszeresen otthon hagyom a tárat... Stoel (Lőszer nélkül már csak azért nem megyek ki, mert minden kaliberemből készítettem be a kocsiba. Röhög)

A billenőtárast nem lehet alakítani kivehető tárasra,vagy csak egyszerűen nem éri meg?

Mindent lehet, csak akarni kell... Kacsint Na meg megfizetni...
Az M98 típusokhoz gyártanak (talán a Recknagel? Fejvakarás) utólag beszerelhető kivehető tárat. (Az se olcsó.)
Egyéb más puskához egyedileg kellene valamit gépészkedni, szvsz. nem éri meg, még ha lenne is épeszű fegyvermester aki elvállalná a munkát. - Jellemzően nincs.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
bady
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #1180 Dátum: 2016. Május 05. - 09:35:44 »

Emelem

Én meg azért szeretem kevésbé a kivehető táras puskáimat, mert rendszeresen otthon hagyom a tárat... Stoel (Lőszer nélkül már csak azért nem megyek ki, mert minden kaliberemből készítettem be a kocsiba. Röhög)

Mindent lehet, csak akarni kell... Kacsint Na meg megfizetni...
Az M98 típusokhoz gyártanak (talán a Recknagel? Fejvakarás) utólag beszerelhető kivehető tárat. (Az se olcsó.)
Egyéb más puskához egyedileg kellene valamit gépészkedni, szvsz. nem éri meg, még ha lenne is épeszű fegyvermester aki elvállalná a munkát. - Jellemzően nincs.

 Wave
[/quote
Szia!
Nagyon szépen köszönöm!          Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1181 Dátum: 2016. Május 05. - 09:38:00 »

Tiszteletem az uraknak!
Olvasgatom a "golyós fegyverekről általában" topicot már egy ideje,és már sokadszorra olvasom,hogy valakinek azért nem kell egy adott puska,vagy azért részesíti hátrányba,mert nem kivehető táras!A billenőtárast nem lehet alakítani kivehető tárasra,vagy csak egyszerűen nem éri meg?

Sokáig nekem is elsődleges szempont volt a kivehető tár. Aztán a Cz-555 szépen kigyógyított belőle. Még olyan törvénytelen megoldást,mint annak van .... Leginkább három kéz kellene a kivételéhez. Hajtásban egyszer jól megszívatott,amikor kifogytam a négy lőszerből,de a konda java még ott forgott előttem. Tehát oda póttár kellene. Ugyanis a kivehető táras puskák zöme nem tölthető felülről. Mármint a tár kivétele nélkül. Igaz a Mannlicher kivehető tára már szuper és vettem is hozzá másik tárat. Csak éppen hajtásba nem azt hordom,hanem a duplagolyóst Stoel De a lényeg a lényeg, nem akkora durranás az a kivehető tár,hogy ne lehetne élni nélküle.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1182 Dátum: 2016. Május 05. - 09:39:22 »

Emelem
Én meg azért szeretem kevésbé a kivehető táras puskáimat, mert rendszeresen otthon hagyom a tárat... Stoel (Lőszer nélkül már csak azért nem megyek ki, mert minden kaliberemből készítettem be a kocsiba. Röhög)
Mindent lehet, csak akarni kell... Kacsint Na meg megfizetni...
Az M98 típusokhoz gyártanak (talán a Recknagel? Fejvakarás) utólag beszerelhető kivehető tárat. (Az se olcsó.)
Egyéb más puskához egyedileg kellene valamit gépészkedni, szvsz. nem éri meg, még ha lenne is épeszű fegyvermester aki elvállalná a munkát. - Jellemzően nincs.
 Wave

Azért is jó  Ördög a kivehető táras, mert az embert hajtja a hülyebogár, hogy legyen tartalék tára, ha meglepnék este vadkáron a kafferbivalyok fel legyen készülve!  Ördög A steyr-be egy új tár 30 ropi, használtan hozzá lehet jutni 15-18 ezerért!
 Vigyorog
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1183 Dátum: 2016. Május 05. - 09:45:10 »

Azért is jó  Ördög a kivehető táras, mert az embert hajtja a hülyebogár, hogy legyen tartalék tára, ha meglepnék este vadkáron a kafferbivalyok fel legyen készülve!  Ördög A steyr-be egy új tár 30 ropi, használtan hozzá lehet jutni 15-18 ezerért!
 Vigyorog

Az enyémbe 20 volt újonnan. Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1184 Dátum: 2016. Május 05. - 09:49:27 »

Az enyémbe 20 volt újonnan. Wave

Az enyémbe 27-ért volt a jégkrémesnél, de mire döntöttem, elvitték.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: