Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 334730 alkalommal)
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #1140 Dátum: 2015. Július 31. - 09:07:16 »

Ismerem ezt az oldalt régebbről, innen vettem az ötletet én is a rugócseréről Sajnos a srác már nem árul rugót xbolthoz mert elmondása szerint annyian csesztették hogy hogyan kell kicserélni hogy  nem győzte válaszokkal. Akik viszont még tudtak ilyet venni és épp ésszel össze is tudták rakni ami nem volt bonyolult, ők nagyon dícsérzék hogy sokkal jobb lett. Az A bolt rugója sajnos nem jó hozzá.Ezért akarok csináltatni, mert máshol nem lehet kapni, csak nem tudom itthon hol lenne érdemes tapogatóznom.

Hol laksz?
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1141 Dátum: 2015. Július 31. - 17:44:24 »

Veszprém mellett.
Naplózva
RDani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54



« Új üzenet #1142 Dátum: 2015. Szeptember 16. - 12:59:33 »

Érdeklôdnék,hogy jobb kezes puskát lehet e és egyáltalán van értelme átalakitani bal kezesre?
 A fa munka itt most nem lényeges. 6.5 kaliberrôl van szó.
Mennyi lehet ennek az anyagi vonzata?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1143 Dátum: 2015. Szeptember 16. - 13:03:03 »

Érdeklôdnék,hogy jobb kezes puskát lehet e és egyáltalán van értelme átalakitani bal kezesre?
 A fa munka itt most nem lényeges. 6.5 kaliberrôl van szó.
Mennyi lehet ennek az anyagi vonzata?

Szerintem nem lehet átalakítani, legalábbis ésszerű anyagi és műszaki korlátokon belül. Gondolj bele, tulajdonképp a cső mögötti összes fém alkatrésznek (és a fának is) le kellene gyártani a tükörképét, gyakorlatilag egy teljesen új fegyvert kellene építeni.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1144 Dátum: 2015. Szeptember 16. - 15:32:44 »

jobb kezes puskát lehet e...
Egészen biztosan..... van az a pénz....

és egyáltalán van értelme átalakitani bal kezesre?

Egészen biztosan.....nincs.

Mennyi lehet ennek az anyagi vonzata?
Ha találsz bárkit, aki ezt hajlandó megcsinálni (kb. 2 komplett új fegyver építésére elegendő idő alatt), akkor majd ő megmondja.
De 1 új puska megépítése sem kismiska, hát még annak a duplája mennyibe kerülhet?
És az sem elhanyagolható, hogy akiknek erre van engedélyük (mert ez gyártás), azoknak (mivel elég kevesen vannak) van annyi munkájuk, hogy egy ilyen tuti szopórollert senki nem fog bevállalni normál pénzért, mikor sokkal kevesebb munkával és kevesebb nyűggel megkeresheti ugyan azt a pénzt más munkákkal.

Ha nem lehetne a piacon kapni készen balkezes fegyvereket, akkor még érthető lenne az ügy, de így biztosan nem éri meg foglalkozni vele.
 Emelem

(De ha mégis bele vágnál (mert ne korlátozzuk a Mindenható kegyelmét), akkor légy szíves számolj majd be a végeredményről)
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1145 Dátum: 2015. Szeptember 16. - 16:19:37 »

Érdeklôdnék,hogy jobb kezes puskát lehet e és egyáltalán van értelme átalakitani bal kezesre?
 A fa munka itt most nem lényeges. 6.5 kaliberrôl van szó.
Mennyi lehet ennek az anyagi vonzata?

Tulajdonképpen itt az átalakítás szónak nincs is értelme, legfeljebb az új fegyver építésnek.
Egyedüli megoldás, ha veszel (a fegyvermestereddel vetetsz) egy balos zárszerkezetet (Recknagel v. Remington) és betekerteted a régi csövet + agyazás:  Bow

Milyen puskáról lenne szó?

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
sab
Vendég
« Új üzenet #1146 Dátum: 2015. Szeptember 16. - 19:09:59 »

Egészen biztosan..... van az a pénz....
 
Egészen biztosan.....nincs.
Ha találsz bárkit, aki ezt hajlandó megcsinálni (kb. 2 komplett új fegyver építésére elegendő idő alatt), akkor majd ő megmondja.
De 1 új puska megépítése sem kismiska, hát még annak a duplája mennyibe kerülhet?
És az sem elhanyagolható, hogy akiknek erre van engedélyük (mert ez gyártás), azoknak (mivel elég kevesen vannak) van annyi munkájuk, hogy egy ilyen tuti szopórollert senki nem fog bevállalni normál pénzért, mikor sokkal kevesebb munkával és kevesebb nyűggel megkeresheti ugyan azt a pénzt más munkákkal.

Ha nem lehetne a piacon kapni készen balkezes fegyvereket, akkor még érthető lenne az ügy, de így biztosan nem éri meg foglalkozni vele.
 Emelem

(De ha mégis bele vágnál (mert ne korlátozzuk a Mindenható kegyelmét), akkor légy szíves számolj majd be a végeredményről)

Valóban, normális ember, megrendelő, de normális vállalkozó ilyen munkát nem kíván megrendelni, sem elfogadni, mert horror összeg, és akkor még a cafrangok nincsenek is benne, mert ezt tényleg fegyvergyártás kategória, amit még a kötelező műszaki vizsga is követ.

És ha pld. a zárolás nem megfelelő, akkor lehet futni még egy kört. Meglepődött

Munka majd azonos egy fegyver építéssel, mikor a fődarabok adottak, ember nem rendel ilyent, csak az aki tényleg anyagilag el van eresztve, vagy hülyebogaras, ami nem betegség, csak állapot. Kacsint Vigyorog Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1147 Dátum: 2015. Szeptember 16. - 19:26:14 »

Munka majd azonos egy fegyver építéssel, mikor a fődarabok adottak, ember nem rendel ilyent, csak az aki tényleg anyagilag el van eresztve, vagy hülyebogaras, ami nem betegség, csak állapot. Kacsint Vigyorog
Röhög Röhög Röhög
De ugye semmi sem lehetetlen.
Ezért is tettem hozzá a zárszót: "De ha mégis bele vágnál ......."

Amúgy ha a hülyebogár beindul...... Ördög Vállat von
Egy cimborám a mai napig sajnálja, hogy lebeszéltem egy 0.22WRM duplagolyós megépíttetéséről. Nooormalis?
Egyetlen érvet sem tudott felhozni a miértre, csak azt hajtogatta, hogy "habár nem lesz jó semmire, de legalább ilyen is lesz a szekrényben" Fej a falba
Végül nem csináltatta meg, de ez nem rajta múlott, hanem egy tőle független körülménytől.......de a mai napig sajnálkozik miatta Stoel
Hiába, ha egyszer kell, akkor kell.... Nyihi
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1148 Dátum: 2015. Szeptember 16. - 19:46:53 »

Valamelyik neves fegyverfirma honlapján láttam .22 Hornet dupla golyóst, a 700 NE mellé volt téve a hatás miatt!  Mosolyog
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1149 Dátum: 2015. Szeptember 16. - 21:51:55 »

Valamelyik neves fegyverfirma honlapján láttam .22 Hornet dupla golyóst, a 700 NE mellé volt téve a hatás miatt!  Mosolyog
Egykoron nálunk vadászott a németországi "Saubande" egyik állandó angol vendége.
Szegény gyerek volt, a családja birtokolt ősi jogon London város területén egy gyenge 60 ha-os kis területet, amin bankok, áruházak, irodaházak, közintézmények és egy rahedli bérház állott.
Lord bácsinak semmi más dolga nem akadt, minthogy megpróbálja elherdálni az évente becsordogáló bérleti díjakat Ördög
A kulipintyója pincéjében építtetett egy 100 méteres lőteret, ahol volt futóvad-lövő pálya is.
Kizárólag Purdey és Holland-Holland duplákkal vadászott és igen jól lőtte a hajtott nagyvadat, olyan 1,2-es lövésátlaggal/elejtett vad.....nem spórolt ám, naponta szívesen meglőtt 30-40 disznót is.
Ő az eddigi egyetlen ember, akit egyformán jól láttam lőni jobb és bal vállról is, teljesen mindegy volt neki, hogy melyik irányból jön a sertevad és milyen gyorsan.
Bevallása szerint évente több tízezer lőszert lőtt el, java részt az otthoni pincében.
De, hogy ne verje péppé a vállát az a sok lüvés, a kedvenc puskáiból klónoztatott 0.22-es Horneteket és a gyerekeinek játszani .22WRM-t is Meglepődött
Gavallér volt a manus, mert egy ilyen "játékpuska" semmivel sem volt olcsóbb, mint egy 9,3-as vagy 375-ös.
Ilyen körülmények között van létjogosultsága egy ilyen kis haszontalanságnak....de egy hivatásos vadász esetében? Fejvakarás ....sokadik puskaként... Vállat von
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1150 Dátum: 2015. Szeptember 16. - 22:10:23 »

Tán még 30 éve sincs, hogy próbáltam dörgölözni  Ördög egy "nagy vadász"-hoz, azzal az aljas szándékkal, hogy tán bekerülhetnék a hőn áhított kevesek közé a "vadásztársadalom"-ba. Ő a nagyŐ XVII.-kerületi víz-gáz-központi fűtés szerelő volt. Na neki is volt már akkor föld alatti "lőtere"! Mondjuk nem 100 méteres, csak 30-40m a családi háza és a hátsó műhely között a föld alatt betonfolyosó. Szóval nem kell hasra esni az ángliusok előtt!  Ördög
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1151 Dátum: 2015. Szeptember 16. - 22:55:12 »


Ő az eddigi egyetlen ember, akit egyformán jól láttam lőni jobb és bal vállról is, teljesen mindegy volt neki, hogy melyik irányból jön a sertevad és milyen gyorsan.


Mint Ronnie O'Sullivan snookerben... Stoel
Naplózva
RDani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54



« Új üzenet #1152 Dátum: 2015. Szeptember 17. - 08:28:19 »

Jól éreztem  akkor! Marad ahogy van. Ezt a fegyvert ajándékba akarja adni nekem egy barátom. Egyértelmû,hogy marad eredeti állapotában!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1153 Dátum: 2015. Szeptember 17. - 08:51:48 »

Jól éreztem  akkor! Marad ahogy van. Ezt a fegyvert ajándékba akarja adni nekem egy barátom. Egyértelmû,hogy marad eredeti állapotában!
Egyszerű a képlet, letesztelheted, hogy mennyire barát a barát?
Ultimátumot adsz neki, hogy egy feltétellel fogadod el az ajándékát, ha előtte ő átalakíttatja balogra neked Ördög
Ha igaz barát, akkor mit számít az a rongyos + félmillió.... Piál  Röhög
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1154 Dátum: 2015. Szeptember 20. - 16:08:34 »

Jól éreztem  akkor! Marad ahogy van. Ezt a fegyvert ajándékba akarja adni nekem egy barátom. Egyértelmû,hogy marad eredeti állapotában!

Gondolom 6,5x55 Carl Gusti lehet !?  Olyanról tudok aki átagyaztatta balosra de a zárolás jobbos maradt . Nem tökéletes de a leggyakoribb szituációban (lesről egy lövés ) elegendő .   Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: