Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 334853 alkalommal)
forester73
Vendég
« Új üzenet #1125 Dátum: 2015. Július 29. - 19:02:58 »

Egy browning x-boltról lenne szó, legkönnyebb állításon 1360g a sütési ereje, amerikábal lehetett hozzá kapni rugót is, de ez bonyolultabb lenne beszerezni ezért gondoltam h csináltatnék.

Most viccelsz ? Akinek nem jó ez az 1360g akkor nem tudom mi a jó ? A 101-nek nincs 1000 g (talán 950, de ha kissebb lenne már túlérzékenynek mondanám . Az x-boltnak amúgy is a sütése ha jól emlékszem csapágyazott/görgös ami nagyon kis surlódásu és finom , amikor vettem a 101-t ez is szóba került , nekem tetszett , de a SAUER egyértelműen jobb , de majd 2x annyiban kerül . Én nem érzékelek 100-200-300 g-nyi sütéskölönbséget és mi van ha a "kerített " rúgó csak 4-500 g -os lessz akkor mi lessz ? Ha csőretöltessz akkor elfog sűlni magától , vétlen lövés etcetera ahogyan TAL is mondta . Ha agyon lőssz valakit v. magadat akkor az fasza lessz? Csak azért mert sokaltad az 1360g-os sütési erőt ? Én tartom magam ahhoz , hogy ezen részekhez csak szakember nyúljon , felelősséggel !

Üdv ÉN
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1126 Dátum: 2015. Július 29. - 19:20:02 »

Egy browning x-boltról lenne szó, legkönnyebb állításon 1360g a sütési ereje, amerikábal lehetett hozzá kapni rugót is, de ez bonyolultabb lenne beszerezni ezért gondoltam h csináltatnék.
Nézd meg, hogy nem cserélhető-e az Euro-Bolt elsütőjére...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1127 Dátum: 2015. Július 29. - 20:48:36 »

A sütési karakterisztikája tökéletes szerintem, ez már csak hab lenne a tortán ha lehetne egy kicsit könnyíteni rajta. Volt egy puskám aminek a sütése olyan1000g körül lehett és az volt számomra a tökéletes és az után kemény egy kicsit nekem ez a mostani. De az összes pl. Német fegyvernek puhább a sütése 1360gr nál ami nem a véletlen műve azért. Olyan 1000-1100gr-ra le lehet tornászni rugóval ami azért még nem veszélyes de sokkal jobb lenne legalábbis nekem.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1128 Dátum: 2015. Július 29. - 21:25:02 »

Műanyag agyazásu volt a Rössler , a Weatherby , a Marlin és most a Sauer  Fejvakarás de a Tikka az pont nem , szép olcsó fából volt . De nem azért nem szerettem , de ezt hagyjuk mert ez szubjektív . Viszont nem csak a medve , de a vadász  puska sem játék ezért ne barkácsoljuk az élet kioltására alkalmas részeit .  S.Peti

Üdv Én

Fasza...... engem jól megvezettél a műanyag aggyal, itt meg égek, mint a rongy.... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #1129 Dátum: 2015. Július 29. - 22:21:28 »

Most viccelsz ? Akinek nem jó ez az 1360g akkor nem tudom mi a jó ? A 101-nek nincs 1000 g (talán 950, de ha kissebb lenne már túlérzékenynek mondanám . Az x-boltnak amúgy is a sütése ha jól emlékszem csapágyazott/görgös ami nagyon kis surlódásu és finom , amikor vettem a 101-t ez is szóba került , nekem tetszett , de a SAUER egyértelműen jobb , de majd 2x annyiban kerül . Én nem érzékelek 100-200-300 g-nyi sütéskölönbséget és mi van ha a "kerített " rúgó csak 4-500 g -os lessz akkor mi lessz ? Ha csőretöltessz akkor elfog sűlni magától , vétlen lövés etcetera ahogyan TAL is mondta . Ha agyon lőssz valakit v. magadat akkor az fasza lessz? Csak azért mert sokaltad az 1360g-os sütési erőt ? Én tartom magam ahhoz , hogy ezen részekhez csak szakember nyúljon , felelősséggel !

Üdv ÉN

1360 grammos elsütéssel 20 cm-es szórásképet lőnék 100-on.
Biztos gyönge az ujjam.
1360 grammos elsütés a legtöbb embernek szerintem igen szar.Pláne,ha még nyúlós is.
Aki nem tud pontosan lőni 1300,1500 grammos elsütéssel ,az gyorsítós puskát kell vegyen.
Azzal a problémája nincs megoldva,hogy TE olyan ügyes vagy.
Gyorsítós elsütőszerkezet kell,nem véletlenül lett kitalálva.
Mondjuk amerikai fegyvert nem is vennék.
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1130 Dátum: 2015. Július 30. - 00:27:59 »

1360 grammos elsütéssel 20 cm-es szórásképet lőnék 100-on.
Biztos gyönge az ujjam.
1360 grammos elsütés a legtöbb embernek szerintem igen szar.Pláne,ha még nyúlós is.
Aki nem tud pontosan lőni 1300,1500 grammos elsütéssel ,az gyorsítós puskát kell vegyen.
Azzal a problémája nincs megoldva,hogy TE olyan ügyes vagy.
Gyorsítós elsütőszerkezet kell,nem véletlenül lett kitalálva.
Mondjuk amerikai fegyvert nem is vennék.


A mesterlövész puskákon érdekes nincs gyorsító és mégse 1000g alatti a sütésük.. A browning amúgy egxáltalán nem nyúlós, nagyon nagyon rövid úton jár az elsütőbillentyű, hadonló mint az r8as blaser, csak annak is olyan 900 gr körüli. Én is valami ilyesmit szeretnék, de hangsúlyozom h az 1360gros is jó de nekem jobban bejön a finomabb sütés ezérz érdeklődtem rugó után..
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #1131 Dátum: 2015. Július 30. - 08:55:37 »

A mesterlövész puskákon érdekes nincs gyorsító és mégse 1000g alatti a sütésük.. A browning amúgy egxáltalán nem nyúlós, nagyon nagyon rövid úton jár az elsütőbillentyű, hadonló mint az r8as blaser, csak annak is olyan 900 gr körüli. Én is valami ilyesmit szeretnék, de hangsúlyozom h az 1360gros is jó de nekem jobban bejön a finomabb sütés ezérz érdeklődtem rugó után..
A mesterlövész,az nem olyan kvalitású fickó,mint az átlag vadász,ha akarja naponta lő azzal a puskával annyit,mint a vadászok 90 %-a 10 év alatt.10 kg ,és afeletti csúzli,sokszor "álványzattal",befekszik mögé,aztán a kormány meg tolja neki a  lőszert szakványban.Legalábbis én így képzelem.
Egyébként szerintem a mesterlövész csúzlik 1000 g alatt sülnek,minek szenvednének1.5 kg-os sütéssel,mondjuk az is igaz,hogy egy komplett állványostul 13 kg fegyverbe  nem rántanak bele az biztos,ha 2kg a sütése akkor sem. Tal meg tudná mondani hol sülnek azok a rettenetek.
A sportpuskák biztos 1000 g alá vihetőek.Ha jól rémlik pl. az Anschütz 600-1200 g-ig állítható.Nálam még a 600 g sem a non plus ultra.
Mindegy,ha az 1000 -1300 g körül sülő puskából  nem lősz el tömérdek lőszert,akkor nem fogod megszokni soha,egy gyorsítós puskával mindenki jobban fog lőni,mint te,még akkor is,ha akkor lő vele először.
Mondjuk én biztos béna vagyok,de még 50 méteres lövéseknél is gyorsítót használok,olyan 250 grammos fajtából,aztán pontosan is lövök.
Én nem tudnék megszokni ilyen sütéseket,nem is akarnék vele barátkozgatni.
Szerintem meg a 950 -800g még nem az a kategória,hogy csőretöltesz ,vadul ismételsz,és elsül.
Üres puskánál előrenyomom a gyorsítót,vadul vagdalom a zárdugattyút,ordenárémód ütögetem a puskát,és nem sül el,lehet ha a földhöz vágnám a tusgumi felőli oldalon erősen,akkor elsülne,de hát ugye használni kell a biztosítót,ami fogja az ütőszeget,és az elsütőbillentyűt is.
Nem használod a biztosítót,akkor az 1500 g -os is elsülhet még egy bokros részen bujkálástól is.
Szerintem egy puskán legyen direkt fokozatban 1200-1500 g sütés,és legyen rajta gyorsító opció.
Én nem vennék olyan fegyvert,amin nincs gyorsító.
Próbálj gyorsítós elsütőszerkezetet szerezni,ne finomítsd le 500 grammra. Egyébként megvan a módszer amivel le lehet,de nem érdemes ,mert baj van belőle,oszt baj van belőle.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1132 Dátum: 2015. Július 30. - 09:22:15 »

A mesterlövész,az nem olyan kvalitású fickó,mint az átlag vadász,ha akarja naponta lő azzal a puskával annyit,mint a vadászok 90 %-a 10 év alatt.10 kg ,és afeletti csúzli,sokszor "álványzattal",befekszik mögé,aztán a kormány meg tolja neki a  lőszert szakványban.Legalábbis én így képzelem.
Egyébként szerintem a mesterlövész csúzlik 1000 g alatt sülnek,minek szenvednének1.5 kg-os sütéssel,mondjuk az is igaz,hogy egy komplett állványostul 13 kg fegyverbe  nem rántanak bele az biztos,ha 2kg a sütése akkor sem. Tal meg tudná mondani hol sülnek azok a rettenetek.
A sportpuskák biztos 1000 g alá vihetőek.Ha jól rémlik pl. az Anschütz 600-1200 g-ig állítható.Nálam még a 600 g sem a non plus ultra.
Mindegy,ha az 1000 -1300 g körül sülő puskából  nem lősz el tömérdek lőszert,akkor nem fogod megszokni soha,egy gyorsítós puskával mindenki jobban fog lőni,mint te,még akkor is,ha akkor lő vele először.
Mondjuk én biztos béna vagyok,de még 50 méteres lövéseknél is gyorsítót használok,olyan 250 grammos fajtából,aztán pontosan is lövök.
Én nem tudnék megszokni ilyen sütéseket,nem is akarnék vele barátkozgatni.
Szerintem meg a 950 -800g még nem az a kategória,hogy csőretöltesz ,vadul ismételsz,és elsül.
Üres puskánál előrenyomom a gyorsítót,vadul vagdalom a zárdugattyút,ordenárémód ütögetem a puskát,és nem sül el,lehet ha a földhöz vágnám a tusgumi felőli oldalon erősen,akkor elsülne,de hát ugye használni kell a biztosítót,ami fogja az ütőszeget,és az elsütőbillentyűt is.
Nem használod a biztosítót,akkor az 1500 g -os is elsülhet még egy bokros részen bujkálástól is.
Szerintem egy puskán legyen direkt fokozatban 1200-1500 g sütés,és legyen rajta gyorsító opció.
Én nem vennék olyan fegyvert,amin nincs gyorsító.
Próbálj gyorsítós elsütőszerkezetet szerezni,ne finomítsd le 500 grammra. Egyébként megvan a módszer amivel le lehet,de nem érdemes ,mert baj van belőle,oszt baj van belőle.

A mesterlövész puskák minimum 1,5 - 2 kg körül sülnek, sőt akár felette. Az M40-re konkrétan 3-3,5 font az előírás. Az erőnél fontosabb, hogy ne nyúljon a sütés. A keményebb billentyű mindig jobban rákényszerít az előírt sütési technikára, másrészt még a lehetőségét is szeretnék elkerülni a nem határozott szándékból adódó elsülésnek egy taktikai helyzetben.

Egy darabig én is buzgó híve voltam a gyorsítónak, de úgy tapasztaltam (legalábbis magamon), hogy az embert eléggé hajlamossá teszi a belerántásra "hisz úgyis be van gyorsítózva"...
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1133 Dátum: 2015. Július 30. - 09:24:40 »

Az M24-re 3-5 font...
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1134 Dátum: 2015. Július 30. - 09:41:54 »

A mesterlövész puskákon érdekes nincs gyorsító és mégse 1000g alatti a sütésük.. A browning amúgy egxáltalán nem nyúlós, nagyon nagyon rövid úton jár az elsütőbillentyű, hadonló mint az r8as blaser, csak annak is olyan 900 gr körüli. Én is valami ilyesmit szeretnék, de hangsúlyozom h az 1360gros is jó de nekem jobban bejön a finomabb sütés ezérz érdeklődtem rugó után..

"A mesterlövész puskákon érdekes nincs gyorsító és mégse 1000g alatti a sütésük.. "

Valóban, és nagyon komoly oka van annak, hogy nem gyorsítós az elsütőszerkezete.

Egyrészt a begyorsított elsütőszerkezet önmagában, már sok esetben annyira finom sok fegyvernél gyárilag, hogy egy bevetésen egy vétlen, belenyúlt, vagy zároláskor elmenő lövés, akár egy vétlent is leküzdhetne, továbbá a perizíós vagy mesterlövésznek úgy van beállítva a fix elsütőszerkezet, hogy azt érezze, mikor, mennyit, milyen erővel, és az mikor fog elmenni.

Mindenkinek más az ízlése, de általában van egy minimális út, majd kicsi "akadási" pont, majd erre rányomva fog elmenni, és mind ez 1 kg felett. Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #1135 Dátum: 2015. Július 30. - 10:14:20 »

A baj az , hogy qrvára elkanyarodtunk az eredeti témától és azt boncolgatjuk ki a faszagyerek . Én w.simmons olvtársnak csak azt javasoltam , hogy ne barkácsolja az elsütő szerkezetet hanem bízza SZAKEMBERRE . Nagyon nem érdekel ki milyen sütéssel lő mitudom én milyen szórást . Nem a sport fegyverek voltak képben hanem egy amerikai vadászpuska amivel egy átlag ember is tud 100-en 5cm-es szórást produkálni , ezzel meg lehet tisztességesen vadászni . A sport lövészeket tisztelem -valamikor az MHSZ idejében én is gyakoroltam- de ne keverjuk már össze a lőtéri steril körülményeket az éles adrenalintól és vadászláztól megspékelt helyzetekkel ahol minden lövés más és más .

Üdv ÉN aki marha ÜGYES .
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1136 Dátum: 2015. Július 30. - 10:48:41 »

A baj az , hogy qrvára elkanyarodtunk az eredeti témától és azt boncolgatjuk ki a faszagyerek . Én w.simmons olvtársnak csak azt javasoltam , hogy ne barkácsolja az elsütő szerkezetet hanem bízza SZAKEMBERRE . Nagyon nem érdekel ki milyen sütéssel lő mitudom én milyen szórást . Nem a sport fegyverek voltak képben hanem egy amerikai vadászpuska amivel egy átlag ember is tud 100-en 5cm-es szórást produkálni , ezzel meg lehet tisztességesen vadászni . A sport lövészeket tisztelem -valamikor az MHSZ idejében én is gyakoroltam- de ne keverjuk már össze a lőtéri steril körülményeket az éles adrenalintól és vadászláztól megspékelt helyzetekkel ahol minden lövés más és más .

Üdv ÉN aki marha ÜGYES .

Nem teljesen értem, mi ezzel a gond, amíg a topik témáján belül maradunk. Megválaszoltál egy kérdést (többek közt) Te is, a beszélgetés meg folydogál tovább a témán belül maradva. „Hol itt a probléma, Bakter Úr?” Tán a "kardozást" kevesled?  Vállat von Wave
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1137 Dátum: 2015. Július 30. - 16:48:57 »

A mesterlövész puskákon érdekes nincs gyorsító és mégse 1000g alatti a sütésük.. A browning amúgy egxáltalán nem nyúlós, nagyon nagyon rövid úton jár az elsütőbillentyű, hadonló mint az r8as blaser, csak annak is olyan 900 gr körüli. Én is valami ilyesmit szeretnék, de hangsúlyozom h az 1360gros is jó de nekem jobban bejön a finomabb sütés ezérz érdeklődtem rugó után..
   

Üdv A neten néztem az X-Bolt-ot és az A Bolt-ot  ,  a képekről ítélve ugyanaz az elsütőszerkezetük !   

 Akkor viszont ez jó bele   http://www.timneytriggers.com/shop/timney-a-bolt-spring-kit.aspx   

  Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1138 Dátum: 2015. Július 30. - 16:59:27 »

   

Üdv A neten néztem az X-Bolt-ot és az A Bolt-ot  ,  a képekről ítélve ugyanaz az elsütőszerkezetük !   

 Akkor viszont ez jó bele   http://www.timneytriggers.com/shop/timney-a-bolt-spring-kit.aspx   

  Emelem
   
 
 Tévedtem nem ugyanaz !   

 De talán ez segít  :   
  http://erniethegunsmith.com/catalog/i187.html     
  http://erniethegunsmith.com/catalog/i184.html
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1139 Dátum: 2015. Július 30. - 23:05:36 »

   
 
 Tévedtem nem ugyanaz !   

 De talán ez segít  :   
  http://erniethegunsmith.com/catalog/i187.html     
  http://erniethegunsmith.com/catalog/i184.html

Ismerem ezt az oldalt régebbről, innen vettem az ötletet én is a rugócseréről Sajnos a srác már nem árul rugót xbolthoz mert elmondása szerint annyian csesztették hogy hogyan kell kicserélni hogy  nem győzte válaszokkal. Akik viszont még tudtak ilyet venni és épp ésszel össze is tudták rakni ami nem volt bonyolult, ők nagyon dícsérzék hogy sokkal jobb lett. Az A bolt rugója sajnos nem jó hozzá.Ezért akarok csináltatni, mert máshol nem lehet kapni, csak nem tudom itthon hol lenne érdemes tapogatóznom.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: