Oldalak: 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 334115 alkalommal)
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #1110 Dátum: 2015. április 22. - 21:09:59 »

Kedves Fórumozók!
Valakinek van tapasztalata a fehèrvári oryx fegyverjavìtó rèszlegèvel kapcsolatban? Egy sauer sörètesen lenne csap csere illetve újra kell pozicionálni a nyitó szerkezetèt. Illetve,ha valaki tud megbìzható fegyvermestert Dunaújváros környèkèn,az legyen szìves publikussá tenni az elèrhetősègèt. Előre is köszönöm a segìtsèget!  Emelem

Személyes tapasztalatom nincs velük, de több ismerősöm hordja oda a fegyvereit szükség esetén, panaszt még nem hallottam róluk.
Naplózva
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #1111 Dátum: 2015. április 23. - 07:11:59 »

Kedves Fórumozók!
Valakinek van tapasztalata a fehèrvári oryx fegyverjavìtó rèszlegèvel kapcsolatban? Egy sauer sörètesen lenne csap csere illetve újra kell pozicionálni a nyitó szerkezetèt. Illetve,ha valaki tud megbìzható fegyvermestert Dunaújváros környèkèn,az legyen szìves publikussá tenni az elèrhetősègèt. Előre is köszönöm a segìtsèget!  Emelem

Szia!

Én csak hozzájuk viszem a fegyvereim, pedig nincsenek közel hozzám. Ezidáig kifogástalannak találtam minden munkájukat. Csak ajánlani tudom őket.

Üdv: Karcsi
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1112 Dátum: 2015. Július 28. - 22:09:26 »

Sziasztok! Lenne egy régi golyós fegyverem aminek a sütésén szeretnék javítani, egy kis spirálrugó van benne amit ha puhábbra cserélek javulna a sütési erő.kb  1 centi hosszú kicsi rugóról van szó. Az lenne a kérdésem, hogy hol lehetne ilyen rugót legyártatni esetleg ilyen rugókat szerezni. Valaki tudna segíteni ilyenügyben?  Köszönöm
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1113 Dátum: 2015. Július 29. - 07:25:29 »

Sziasztok! Lenne egy régi golyós fegyverem aminek a sütésén szeretnék javítani, egy kis spirálrugó van benne amit ha puhábbra cserélek javulna a sütési erő.kb  1 centi hosszú kicsi rugóról van szó. Az lenne a kérdésem, hogy hol lehetne ilyen rugót legyártatni esetleg ilyen rugókat szerezni. Valaki tudna segíteni ilyenügyben?  Köszönöm

Mi a puska tipusa?
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #1114 Dátum: 2015. Július 29. - 08:37:09 »

Én úgy gondolom , hogy a fegyver biztonságos üzemeltetését befolyásoló változtatásokat CSAK és KIZÁRÓLAG fegyvermester végezze ! S.Peti S.Peti S.Peti
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1115 Dátum: 2015. Július 29. - 08:49:19 »

Én úgy gondolom , hogy a fegyver biztonságos üzemeltetését befolyásoló változtatásokat CSAK és KIZÁRÓLAG fegyvermester végezze ! S.Peti S.Peti S.Peti

Ez igaz az esetek 95%-ára, de vannak olyan konstrukciók, ahol ez a csere szerintem nem igényel fegyvermesteri végzettséget, bár némi műszaki vénát nyilván. A Tikkán kiveszed a fémet a fából, kicsavarsz egy 2,5 mm-es imbusz hernyócsavart, rugó ki, új rugó be, hernyócsavar (némi Loctite 222 menetrögzítővel megpöttyentve) vissza, ennyi. Nyilván ki kell próbálni gondosan, hogy nem sül el se gyorsítóval, se anélkül, de nem űrtudomány. Az más dolog, ha a rugócserén kívül (vagy azzal együtt) az egymáson mozgó felületeket is meg akarja az ember vízpapírral simogatni, de ez itt most nem volt a kérdésben.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1116 Dátum: 2015. Július 29. - 09:34:15 »

Ez igaz az esetek 95%-ára, de vannak olyan konstrukciók, ahol ez a csere szerintem nem igényel fegyvermesteri végzettséget, bár némi műszaki vénát nyilván. A Tikkán kiveszed a fémet a fából, kicsavarsz egy 2,5 mm-es imbusz hernyócsavart, rugó ki, új rugó be, hernyócsavar (némi Loctite 222 menetrögzítővel megpöttyentve) vissza, ennyi. Nyilván ki kell próbálni gondosan, hogy nem sül el se gyorsítóval, se anélkül, de nem űrtudomány. Az más dolog, ha a rugócserén kívül (vagy azzal együtt) az egymáson mozgó felületeket is meg akarja az ember vízpapírral simogatni, de ez itt most nem volt a kérdésben.

Valóban, de a gond akkor keletkezik, mikor átesik a határon, okoz egy nem kívánatos lövést, amelynek okozója egyértelműen a "mester" volt.

Talán már említettem, de megismétlem.

Történet a lőtéren zajlott, mikor egy tábornok Úr az IZS-18MH fegyverét szerette volna kipróbálni.

Szépséghiba az volt, hogy felcsukáskor a beosztottja által lefinomított elsütőszerkezet már a felcsukási energiától képes volt elsülni.

Ezt 2 x megcsinálta, akkor közöltük vele, hogy jó lenne már befejezni.

Vannak olyan fegyvergyártmányok melyeknél a gyártó cég nem véletlen alkalmazza a nehéz elsütési technikát, mert zároláskor képes lenne elmenni a lövés.

Ismétlő, tolózáras fegyvereknél sem véletlen, hogy van előírás arra, hogy mennyi is lehet a sima (nem gyorsított) elsütési erő.

Tudjuk, hogy pont a Remington fegyvercsaládban fordult utoljára elő, hogy képes volt elmenni a lövés önmagától, de volt ez rég az R-93-as Blaser esetében is.

Normális, hivatalos fegyverjavító is csak ésszel végzi ezt a munkát, mert nem akarja, hogy a mü.ag lakat rárohadjon.

Én azt vallom, hogy tessék csak megbarátkozni az elsütő szerkezettel, azzal sokat gyakorolni szárazon, és akkor nem lesz gond.

Én pld. egy reszelős M-Nagat pu-val is u.u tudok lőni, mint egy vaj Steyr-Mannlicher fegyverrel, pedig a kettő közt "csak" ég és a föld, az elsütő szerkezetet (is) tekintve.

Autó fékrendszerébe sem barbárkodunk bele, ne tegyük ezt lőfegyver esetében se, mert nem csak magunkat veszélyeztessük, mivel egy égbe kiengedett lövést, már nem tudunk visszahozni, az bárhol, bármiben, bárkiben megállhat. Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1117 Dátum: 2015. Július 29. - 09:45:10 »

Autó fékrendszerébe sem barbárkodunk bele, ne tegyük ezt lőfegyver esetében se, mert nem csak magunkat veszélyeztessük, mivel egy égbe kiengedett lövést, már nem tudunk visszahozni, az bárhol, bármiben, bárkiben megállhat. Emelem

Ezért kérdeztem rá a konkrét típusra.  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1118 Dátum: 2015. Július 29. - 13:41:13 »

.............................. A Tikkán kiveszed a fémet a fából, ................................................................

Na ugye, Ogre pl. már ezen a részén elvérezett volna amíg Tikkája volt, merthogy kereshette volna a fát napestig a puskáján......... Ördög Ördög
 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1119 Dátum: 2015. Július 29. - 13:46:54 »

Na ugye, Ogre pl. már ezen a részén elvérezett volna amíg Tikkája volt, merthogy kereshette volna a fát napestig a puskáján......... Ördög Ördög
 Emelem

Valószínű nem ismerem teljesen a történetet, mert ennyiből én még nem látom a nevetés okát...   Vállat von
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1120 Dátum: 2015. Július 29. - 15:01:06 »

Valószínű nem ismerem teljesen a történetet, mert ennyiből én még nem látom a nevetés okát...   Vállat von

Nem hosszú a sztori.... műanyag agyzású Tikkája volt... bocs Stoel Stoel
 Wave
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1121 Dátum: 2015. Július 29. - 15:08:50 »

Nem hosszú a sztori.... műanyag agyzású Tikkája volt... bocs Stoel Stoel
 Wave

Hát ezzel az apró, de jelentős segítséggel már mindjárt érthető mindenki számára...  Ördög  Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #1122 Dátum: 2015. Július 29. - 16:25:23 »

Nem hosszú a sztori.... műanyag agyzású Tikkája volt... bocs Stoel Stoel
 Wave

Műanyag agyazásu volt a Rössler , a Weatherby , a Marlin és most a Sauer  Fejvakarás de a Tikka az pont nem , szép olcsó fából volt . De nem azért nem szerettem , de ezt hagyjuk mert ez szubjektív . Viszont nem csak a medve , de a vadász  puska sem játék ezért ne barkácsoljuk az élet kioltására alkalmas részeit .  S.Peti

Üdv Én
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #1123 Dátum: 2015. Július 29. - 18:42:38 »

Egy browning x-boltról lenne szó, legkönnyebb állításon 1360g a sütési ereje, amerikábal lehetett hozzá kapni rugót is, de ez bonyolultabb lenne beszerezni ezért gondoltam h csináltatnék.
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #1124 Dátum: 2015. Július 29. - 18:58:00 »

Egy browning x-boltról lenne szó, legkönnyebb állításon 1360g a sütési ereje, amerikábal lehetett hozzá kapni rugót is, de ez bonyolultabb lenne beszerezni ezért gondoltam h csináltatnék.
A jövőben én is e felé a puska felé kacsingatnék. Annyira kemény, hogy nem tudod megszokni? Ha sikerült finomítani rajta, majd számolj be róla! Mosolyog  Wave Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: