Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 335085 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #105 Dátum: 2008. December 03. - 12:01:18 »

Szia Juszuph!
    Valószínű rossz helyen teszem fel buta kérdésemet.  Azt mondta nekem egy okos ember, hogy a golyós puska csövére felrakott kacsa lámpa befojásolja a lövedék pontosságát, ezért szereltessem a tusra.  ??? Mit tegyek?  Köszi üdv: Marci

Ha jól van az a puska agyazva, magyarul kellő "lengőcsővel" bír nem lehet gond vele.
Nekem legalábbis még sosem volt, sem a 8x57-es tolózárason, sem egyik izs-18-asomon sem.
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #106 Dátum: 2008. December 04. - 06:42:56 »

Hali.

Én nem tenném a csőre ahogy Zoli is irta.

Nekem az a tapasztalatom hogy ha lövés közben a csőhöz ér valami az rontja a szórásképet, mégha nem is megy máshova, a szórás nől.
Egy hete válogattam lőszert (sportlövészek szertartása..) 0.22 höz, ilíenkor a cső prizmákkalegy 200-as gépsatuba  van fogva ami egy földben lévő kb 2 köbméteres betontuskón áll, szóval merev mint állat.
Nos ilyenkor lövések közt meg szoktuk simitani a csövet hogy a rezgéseket levegye róla az ember.
Én rajtahagytam a kezem amikor lőttem és kb 3 cm-t elment a szórástól a lövés.
megpróbálom felrakni a szórást ha sikerül.
( ha valaki igy szeretne szórást lőni igy nagykaliberü puskával- ESZÉBE NE JUSSON!!! leszakadnak a reteszelő szemölcsök!!!!!!)

Bocs a nagybetűkért de veszélyes lenne. ( ha valaki nem tudja miért kérdezzen bátran és elmagyarázom)

Üdvi
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #107 Dátum: 2008. December 04. - 07:18:36 »

Hali.

Remélem jol látható a középső szóráson a 2db lövés aminél a kéz hozzáért a csőhöz
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #108 Dátum: 2008. December 04. - 07:26:56 »

Hali.

Én nem tenném a csőre ahogy Zoli is irta.

Nekem az a tapasztalatom hogy ha lövés közben a csőhöz ér valami az rontja a szórásképet, mégha nem is megy máshova, a szórás nől.
Egy hete válogattam lőszert (sportlövészek szertartása..) 0.22 höz, ilíenkor a cső prizmákkalegy 200-as gépsatuba  van fogva ami egy földben lévő kb 2 köbméteres betontuskón áll, szóval merev mint állat.
Nos ilyenkor lövések közt meg szoktuk simitani a csövet hogy a rezgéseket levegye róla az ember.
Én rajtahagytam a kezem amikor lőttem és kb 3 cm-t elment a szórástól a lövés.
megpróbálom felrakni a szórást ha sikerül.
( ha valaki igy szeretne szórást lőni igy nagykaliberü puskával- ESZÉBE NE JUSSON!!! leszakadnak a reteszelő szemölcsök!!!!!!)

Bocs a nagybetűkért de veszélyes lenne. ( ha valaki nem tudja miért kérdezzen bátran és elmagyarázom)

Üdvi

Szia Ansch!

Köszi az infókat! Emelem
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #109 Dátum: 2008. December 04. - 07:28:47 »

Azért szerintem mutatkozhat valami csekély különbség a lámpa tömege tekintetében. A belső aksis csak jobban elhúzza mint a vezetékes, nem?
Naplózva
mezőjáró
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #110 Dátum: 2008. December 04. - 08:52:48 »

Szi Mindenkinek!
Köszönöm az infókat  Igen   Igen    Igen      Üdv: Marci
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #111 Dátum: 2008. December 04. - 09:12:10 »

Én nem tenném a csőre ahogy Zoli is irta.
Nekem az a tapasztalatom hogy ha lövés közben a csőhöz ér valami az rontja a szórásképet, mégha nem is megy máshova, a szórás nől.

Szia!

Tudod én is a csőre teszem a lámpát (belső aksis kacsa) ráadásul a cső legvégére. Vadkárban a disznók még nem panaszkodtak a szóráskép növekedésére... Fejvakarás
De tényleg kíváncsivá tettél! Legközelebb ha eljutunk lőtérre elviszem a lámpát is, és kipróbáljuk.  Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #112 Dátum: 2008. December 04. - 09:16:58 »

Szia!

Tudod én is a csőre teszem a lámpát (belső aksis kacsa) ráadásul a cső legvégére. Vadkárban a disznók még nem panaszkodtak a szóráskép növekedésére... Fejvakarás
De tényleg kíváncsivá tettél! Legközelebb ha eljutunk lőtérre elviszem a lámpát is, és kipróbáljuk.  Wave

Érdemes kipróbálni, mert okozhat meglepetést.
Persze ez függhet a cső vastagságától, a kalibertől, meg a fene tudja még mitől.
Minden esetre az én Zastavámnak a lövését módosította az biztos. Viszont mint írtam is, a 243-as Zastava lövését nem módosította a vezetékes, külső akksis lámpa.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #113 Dátum: 2008. December 04. - 09:23:13 »

No a tisztán látás végett nekem az alábbi puskákon volt csőre rakható lámpám.
Fég GV, Zastava M98, Zastava M70, Izs-18., ZKK-600.
Ezen felül van olyan cimborám aki a 7x64-es Steyr-jén,a másik pedig a 7x64-es Tikkán is ilyen lámpát használ és semmi gond vele.

Ezeken egyetlen alkalommal sem volt hibázásom a lámpa miatt, pedig volt köztük bőven 100 m-ről lámpával lőtt rókám.
Ahogyan Antinak, úgy nekem sem volt sosem problémám a csőre rakható lámpával. (pedig volt olyan disznó, amit fejbe lőttem lámpával olyan 70 m-ről és a lövés oda ment ahová szántam - belső akkus Kacsa.)
A precíziós lövészet más, ott a mm-ek valóban számítanak.

üdv.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #114 Dátum: 2008. December 04. - 09:29:50 »

Mondjuk az is lehet, hogy minekünk azért egy kicsivel más elvárásaink vannak a szórásképpel kapcsolatosan, mint Norbinak. Neki az már katasztrófa ha a versenypuskája egy paraszthajszállal arréb hord.

Nekünk viszont az a feladatunk, hogy a Nemeskéry által is megénekelt területre csámborogjon be az a göbecs. Ezt meg azért a lámpa viszonylag kevéssé befolyásolhatja... Vállat von
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #115 Dátum: 2008. December 04. - 09:33:35 »

No a tisztán látás végett nekem az alábbi puskákon volt csőre rakható lámpám.
Fég GV, Zastava M98, Zastava M70, Izs-18., ZKK-600.
Ezen felül van olyan cimborám aki a 7x64-es Steyr-jén,a másik pedig a 7x64-es Tikkán is ilyen lámpát használ és semmi gond vele.

Ezeken egyetlen alkalommal sem volt hibázásom a lámpa miatt, pedig volt köztük bőven 100 m-ről lámpával lőtt rókám.
Ahogyan Antinak, úgy nekem sem volt sosem problémám a csőre rakható lámpával. (pedig volt olyan disznó, amit fejbe lőttem lámpával olyan 70 m-ről és a lövés oda ment ahová szántam - belső akkus Kacsa.)
A precíziós lövészet más, ott a mm-ek valóban számítanak.

üdv.

Roli!

Te vettél egy lámpavetőt is suttyomba..... Meglepődött Nyihi

No de viccet félre téve!
Nekem csövön volt lámpa: M98-on, M70-en, ZKK-600,ZKK-601,ZKK-602,Rem.710, JW-23, JW-105, Santa Barbara, Bulgár Mauser 8x57(tip. ism.), Spanyol .308 Win (hadi kiv.)!

Hát sok mindent befolyásolt a lámpa, de leginkább a fényviszonyokra volt hatással.... OOO Bion
A szórásképet nem buzerálta... Mosolyog
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #116 Dátum: 2008. December 04. - 09:35:46 »

Roli, akkor én most szerinted valótlan dolgot írok?
Szerinted akkor miért volt az, hogy 15 cm.-rel aláment a lövés lámpával, nélküle meg pontos volt?
Emiatt hibáztam el rókákat és egy malacot, amit kupán akartam lőni.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #117 Dátum: 2008. December 04. - 09:40:40 »

Roli, akkor én most szerinted valótlan dolgot írok?
Szerinted akkor miért volt az, hogy 15 cm.-rel aláment a lövés lámpával, nélküle meg pontos volt?
Emiatt hibáztam el rókákat és egy malacot, amit kupán akartam lőni.

Zoli nyugi!

Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy láttam(!!) olyan M70-est, meg M98(!!!!)-ast, meg ZKK-600-ast, amelyek produkálták ezt lámpa nélkül is, de lámpával meg brutál volt!
Valami gáz volt a cső anyagával.
A cső csere után mind 3 kurtály tünetmentes lett..... Meglepődött
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #118 Dátum: 2008. December 04. - 09:46:39 »

Zoli nyugi!

Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy láttam(!!) olyan M70-est, meg M98(!!!!)-ast, meg ZKK-600-ast, amelyek produkálták ezt lámpa nélkül is, de lámpával meg brutál volt!
Valami gáz volt a cső anyagával.
A cső csere után mind 3 kurtály tünetmentes lett..... Meglepődött

Na, de ez a Zastava 120 méterről a 4 cm.-es körbe lőtte a TIG-et lámpa nélkül. A srác, aki megvette, a vétel előtt kipróbálta. Pont a kör közepébe lőtt vele, tehát alapból jó volt a puska, csak a lámpa felszerelése után volt ez az alálövés, de az is tökéletes szórással.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #119 Dátum: 2008. December 04. - 09:51:24 »

Na, de ez a Zastava 120 méterről a 4 cm.-es körbe lőtte a TIG-et lámpa nélkül. A srác, aki megvette, a vétel előtt kipróbálta. Pont a kör közepébe lőtt vele, tehát alapból jó volt a puska, csak a lámpa felszerelése után volt ez az alálövés, de az is tökéletes szórással.

Zoli!

Hát akkor  Vállat von
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: