Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 335048 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1005 Dátum: 2014. Augusztus 29. - 15:46:57 »

Elégedett vagy a 101-es pockozóddal? 
Sehr zufrieden! Igen
Nagyon kezes, a zárja szépen simán jár, a biztosítója egyre jobb (annak még kell egy kis idő és pár ezer toliga mire teljesen bekopik)
de már szép halkan váltható, a csöve I.o.
Ha egyszer valami csoda folytán megtollasodom, esetleg faragtatnék rá egy másik fát, de lehet, hogy csak ezt kellene egy picit a nyaknál a kezemhez igazítani... Fejvakarás?
De így is jól elvagyunk egymással Vigyorog
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
foldij
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #1006 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 09:41:17 »

Sziasztok!

Az újonnan vásárolt Leupold távcsömvemet magam szereltem fel a CZ-re. Vigyáztam rá, még karc sem esett, a csavarokat óvatosan, de határozottan húztam meg. Abban vagyok bizonytalan, hogy a szereléket a puska prizmájára elég csupán csavarozni v. oda is kell ragasztani e ?

Köszönöm a segítséget!

Üdv:

FJ
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1007 Dátum: 2014. Augusztus 30. - 10:07:08 »

Sziasztok!

Az újonnan vásárolt Leupold távcsömvemet magam szereltem fel a CZ-re. Vigyáztam rá, még karc sem esett, a csavarokat óvatosan, de határozottan húztam meg. Abban vagyok bizonytalan, hogy a szereléket a puska prizmájára elég csupán csavarozni v. oda is kell ragasztani e ?

Köszönöm a segítséget!

Üdv:

FJ

Nem, ez sínes szerelék, nem kell ragasztani a talpazatot a sínhez +.

Ha megfelelő a szerelék, akkor hátúl és elől is van egy megcsúszásgátló, és egyben rögíztő kis ék, ami a tokozat megfelelő kimarásába illeszkedik.

Durva belövést javasolt a szereléken elvégezni, úgy, hogy a céltávcső toronyszerkezetei középállásban legyenek. Emelem
Naplózva
foldij
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #1008 Dátum: 2014. Augusztus 31. - 20:11:56 »

Köszönöm a segítséget!

A szerelék egy Kozap, CZ 550-hez való. Hátul a tolózár irányában valóban van egy ütközője.

Elől nincs, ott a prizma sínen szabadon állítható a távcső ill. vadász adottságainak megfelelően.

Szombaton lesz lehetőségem lőtéren is próbálni, akkor lesz a belövés.

Üdv:

FJ



Nem, ez sínes szerelék, nem kell ragasztani a talpazatot a sínhez +.

Ha megfelelő a szerelék, akkor hátúl és elől is van egy megcsúszásgátló, és egyben rögíztő kis ék, ami a tokozat megfelelő kimarásába illeszkedik.

Durva belövést javasolt a szereléken elvégezni, úgy, hogy a céltávcső toronyszerkezetei középállásban legyenek. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1009 Dátum: 2014. Szeptember 01. - 08:23:42 »

Köszönöm a segítséget!

A szerelék egy Kozap, CZ 550-hez való. Hátul a tolózár irányában valóban van egy ütközője.

Elől nincs, ott a prizma sínen szabadon állítható a távcső ill. vadász adottságainak megfelelően.

Szombaton lesz lehetőségem lőtéren is próbálni, akkor lesz a belövés.

Üdv:

FJ
Akkor nem találtam el a szereléket, Komlóira gondoltam.

Sajnálatosan a Kozap elég gyenge minőség és nincs is oldalállítási lehetősége, ami pedig nagyon javasolt, pont a céltávcső ( belső tubusának)központosságának megtartása érdekében. Emelem



« Utoljára szerkesztve: 2014. Szeptember 01. - 09:34:49 írta Pyrus » Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #1010 Dátum: 2014. Szeptember 19. - 20:24:43 »

Sziasztok! Beindult a hülyebogàr és szeretnék csinàltatni egy duplapuskából  vegyescsövű kancsalpuskát. Milyen alapra érdemes ezt építtetni,és szerintetek milyen kaliberekben gondolkozhatok?  Nekem nagyon szimpatikus a 7x65r,nem tudom ez megvalósítható-e?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1011 Dátum: 2014. Szeptember 20. - 09:46:48 »

Sziasztok! Beindult a hülyebogàr és szeretnék csinàltatni egy duplapuskából  vegyescsövű kancsalpuskát. Milyen alapra érdemes ezt építtetni,és szerintetek milyen kaliberekben gondolkozhatok?  Nekem nagyon szimpatikus a 7x65r,nem tudom ez megvalósítható-e?

Jó sok (sokk) pénzből mindent megcsinálhatsz de érdemes ?  Először nézz utána a betétcsövek hátrányainak és árainak és az összes többi járulékos költségnek .
A végén rájössz hogy azért kapnál egy Merkel drillinget amiknek egyik kedvenc kalibere a 7x65R  és legalább olyan elegáns mint a kancsalpuska csak jóval sokoldalúbb .    Emelem
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1012 Dátum: 2014. Szeptember 20. - 11:05:02 »

Jó sok (sokk) pénzből mindent megcsinálhatsz de érdemes ?  Először nézz utána a betétcsövek hátrányainak és árainak és az összes többi járulékos költségnek .
A végén rájössz hogy azért kapnál egy Merkel drillinget amiknek egyik kedvenc kalibere a 7x65R  és legalább olyan elegáns mint a kancsalpuska csak jóval sokoldalúbb .    Emelem

Nekem 90ezerért kínáltak betétcsövet 6 éve  Szfváron, de kisebb kaliberekben.
Plusz szerelés meg egyebek. Megéri?  Fejvakarás
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #1013 Dátum: 2014. Szeptember 20. - 13:47:28 »

A betétcső ingyen lenne csak azt nem tudom milyen puskàba tetessem. Merkel duplának jó a zárolása golyós csőhöz is ugye?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1014 Dátum: 2014. Szeptember 21. - 11:57:32 »

A betétcső ingyen lenne csak azt nem tudom milyen puskàba tetessem. Merkel duplának jó a zárolása golyós csőhöz is ugye?




A Merkel baszkülje és zárolása - zárrendszere elbírja a golyósok gáznyomását is . Leginkább erre szokták építeni .
Kérdezd meg gáloscsabus fórumtársat neki ue. alapra épített duplagolyósa volt . Biztos tudja előnyeit ,hátrányait is ennek .         Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1015 Dátum: 2014. Szeptember 21. - 12:18:32 »

Volt gyári kancsalpuskám (Bühag, 16/70 / 8x57 IRS és Merkelre épített duplagolyósom is 2x 8x57 IRS keliberben.
A Bühag baszkülje és reteszelése eleve a golyós lőszer terheléséhez lett méretezve, a Merkelre pedig a készítője teljesen új csövet gyártott, egy tömbből kidolgozva a csőkampókat, a Greener szeg fülét és új csapot is kapott, valamint Greener szeget és zárólemezeket.
Tudom, hogy nálunk sok "aranykezű" puskakészítő gyártott úgy duplagolyósokat, hogy lefűrészelte a sörétes csöveket és abba építette bele a golyós csövet, de más átalakítást nem végeztek a fegyvereken.
Emiatt csináltattam ausztriában a puskámat (azaz immár Lajos puskáját Vigyorog), mert jobban megbíztam a 250 éves tapasztalatban és minőségben, még ha drágábban is lett meg a fegyver Igen
Az építésről ki kell kérni egy jó fegyvermester véleményét, hogy milyen kaliberig szabad elmenni, ha minden marad a régiben a zárolásnál.
 Wave   
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1016 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 09:08:31 »

még ha drágábban is lett meg a fegyver Igen
 

Még ez sem biztos...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1017 Dátum: 2014. Szeptember 23. - 12:35:26 »

Még ez sem biztos...

Nem ám, főleg mikor a puska nem lesz jó, szór a szélrózsa irányába, meg nem megy át a műszakin stb.....


Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1018 Dátum: 2014. Október 06. - 13:36:53 »

Urak, régebbi típusú M98-as Mauser zászlós biztosítójának kiváltására mi a legcélszerűbb és egyben költséghatékony módszer? Egy ilyen esetleg:

http://www.brownells.com/rifle-parts/triggers-parts/triggers/mauser-98-trigger-prod22888.aspx

Céltávcsövet kellene váltani az öregen, és az úja szeretném minél alacsonyabbra szereltetni, ezért a kérdés.

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1019 Dátum: 2014. Október 06. - 14:30:03 »

Urak, régebbi típusú M98-as Mauser zászlós biztosítójának kiváltására mi a legcélszerűbb és egyben költséghatékony módszer? Egy ilyen esetleg:

http://www.brownells.com/rifle-parts/triggers-parts/triggers/mauser-98-trigger-prod22888.aspx

Céltávcsövet kellene váltani az öregen, és az úja szeretném minél alacsonyabbra szereltetni, ezért a kérdés.

 Emelem

Én úgy gondolom ha a költségvetés megengedi akkor megérdemel az a fegyver egy ilyet, vagy hasonlót és akkor nem kell a fát faragni, maradhat az az eredeti elsütő szerkezet.

https://www.newenglandcustomgun.com/Gun_Services/item_info.asp?Brand_id=4292&ST=Mauser%2098%20-%20%203%20Position%20Safety#.VDKLHWd_uSo
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: