Oldalak: 1 ... 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 117 118 119 120   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Zenéljünk - kedvencek, érdekességek  (Megtekintve 196559 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1650 Dátum: 2021. Február 07. - 17:26:34 »

Nyilván az én műveletlenségem, de ennek az értelmezéséhez nekem guglizni kellett... Stoel
Nem vagy egyedül. Pár hete egy traffipaxos oldalon írták egy kép alá,hogy :"Tiszta Makkosszállás". Azzal sem tudtam mit kezdeni.  Vállat von Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1651 Dátum: 2021. Február 07. - 18:05:47 »

Nyilván az én műveletlenségem, de ennek az értelmezéséhez nekem guglizni kellett... Stoel

Nyilván.  Vigyorog
Pedig igazán szívhatnál már magadba valami tiszta folyékony kultúrát.  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1652 Dátum: 2021. Február 09. - 22:04:51 »

Yessss!

Egy kis zenei érdekesség: Lemmy Kilmisterről (Motörhead)kevesen tudják, hogy egy Hawkwind nevű formációval kezdte a szakmát, ebből az időből nem sok maradt meg, egy gyöngyszem azért fellelhető még ez lesz az első mai "kötelező olvasmány"



''A gun-slinging, whiskey-drinking, badass motherfucking rockstar with a heart.''
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1653 Dátum: 2021. Február 10. - 09:03:17 »

''A gun-slinging, whiskey-drinking, badass motherfucking rockstar with a heart.''


Ilyen egy őszinte pc. mentes megemlékezés. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1654 Dátum: 2021. Február 10. - 09:17:02 »

Ha már Dave Grohl...


Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1655 Dátum: 2021. Február 10. - 09:33:15 »

Ha már Dave Grohl...

nagyon rendbe van  Igen

Egy gondolatot megér a hazai oldal is. Az egyik legexcentrikusabb és sokat vitatott zenésze volt a korai hazai blues, rock-nak Radics Béla. Kortársai közül egyesek az egekbe emelkedtek, Ő maradt a rossz fiú mindég. A kevés megmaradt rajongója és ismerőse ugyan gondoskodott az emlékének megőrzéséről, de mindég maradt a rossz fiú.

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1656 Dátum: 2021. Február 10. - 10:17:00 »

Ilyen egy őszinte pc. mentes megemlékezés. Emelem
Még egy gondolat(komment) Dave-ről:
"This guy is a drummer, singer, guitarist, Jesus, and Johnwick all at the same time..."
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1657 Dátum: 2021. Február 10. - 10:33:31 »

nagyon rendbe van  Igen

Egy gondolatot megér a hazai oldal is. Az egyik legexcentrikusabb és sokat vitatott zenésze volt a korai hazai blues, rock-nak Radics Béla. Kortársai közül egyesek az egekbe emelkedtek, Ő maradt a rossz fiú mindég. A kevés megmaradt rajongója és ismerőse ugyan gondoskodott az emlékének megőrzéséről, de mindég maradt a rossz fiú.


Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1658 Dátum: 2021. Február 10. - 12:48:13 »


Egy gondolatot megér a hazai oldal is. Az egyik legexcentrikusabb és sokat vitatott zenésze volt a korai hazai blues, rock-nak Radics Béla. Kortársai közül egyesek az egekbe emelkedtek, Ő maradt a rossz fiú mindég. A kevés megmaradt rajongója és ismerőse ugyan gondoskodott az emlékének megőrzéséről, de mindég maradt a rossz fiú.


A 80-as évek elején már ivott, mint a kefekötő.
Volt Zalaegerszegen egy Tűzkerék koncert, a közönség ordítva skandálta hogy Radics-Radics-Radics, de olyan részeg volt, hogy nem bírt a színpadra kijönni. Ez biztosan így történt, mert ott voltam.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1659 Dátum: 2021. Február 10. - 13:05:31 »

A 80-as évek elején már ivott, mint a kefekötő.
Volt Zalaegerszegen egy Tűzkerék koncert, a közönség ordítva skandálta hogy Radics-Radics-Radics, de olyan részeg volt, hogy nem bírt a színpadra kijönni. Ez biztosan így történt, mert ott voltam.
Közönség voltál, a színpadon álltál vagy Te itattad le? Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1660 Dátum: 2021. Február 10. - 13:30:29 »

Erről most eszembe jutott az a jó kis zalai kifejezés, hogy "kecskerágító" (mondanom se kell, hogy a kecskerágó nevű növényről van szó).
Tiszta hülyeség a kecskét rágítani, saját hatáskörben megoldja.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1661 Dátum: 2021. Február 10. - 13:32:57 »

Erről most eszembe jutott az a jó kis zalai kifejezés, hogy "kecskerágító" (mondanom se kell, hogy a kecskerágó nevű növényről van szó).
Tiszta hülyeség a kecskét rágítani, saját hatáskörben megoldja.
Nagyanyám is "rágító"-nak nevezte, Ő somogyi/tolnai volt.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1662 Dátum: 2021. Február 10. - 17:28:51 »

A 80-as évek elején már ivott, mint a kefekötő.
Volt Zalaegerszegen egy Tűzkerék koncert, a közönség ordítva skandálta hogy Radics-Radics-Radics, de olyan részeg volt, hogy nem bírt a színpadra kijönni. Ez biztosan így történt, mert ott voltam.

Az tény és való, hogy az értékelhető zenei korszaka rövid ideig tartott, az hogy halálba itta magát az is igaz, az, hogy ez a zenei világban sem akkor sem most nem számított ritkaságnak, az is tény, ha most felsorolnám azon zenészek előadók nevét, akik valamilyen szenvedély betegség következtében időnap előtt befejezték földi pályafutásukat akkor a lista, az igen hosszúra sikeredne. Sok zenész napjainkban is valamilyen hatás alatt tart előadást, van akinek sikerül leplezni van akinek nem.
A mai falunapi hakni bandáknak könnyű dolga van fél óra, fél playback, áfa nélkül négyszázezer, baromi sokat tudnék róla mesélni mikor a népszerű zenész makonya részegen még tátogott nem vette észre, hogy a CD már lejárt. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1663 Dátum: 2021. Február 11. - 06:13:37 »

Az tény és való, hogy az értékelhető zenei korszaka rövid ideig tartott, az hogy halálba itta magát az is igaz, az, hogy ez a zenei világban sem akkor sem most nem számított ritkaságnak, az is tény, ha most felsorolnám azon zenészek előadók nevét, akik valamilyen szenvedély betegség következtében időnap előtt befejezték földi pályafutásukat akkor a lista, az igen hosszúra sikeredne. Sok zenész napjainkban is valamilyen hatás alatt tart előadást, van akinek sikerül leplezni van akinek nem.


Lehetséges, én leragadtam a múltban, a magyar könnyűzenei kínálatból csak Koncz Zsuzsa, Bródy, Zorán, Presser, Balázs Fecó és Dés koncertjein voltam az elmúlt 10 évben.
Régebben, amikor még nem bazárosodott el teljesen Kapolcs, akkor minden évben eltöltöttünk jópár teljes napot a fesztiválon, meghallgattunk több tucat nevesebb és névtelenebb előadót, Szalonnától a Hot Jazz Ban-en, Hobón át a Budapest Klezmer Band-ig, de sohasem éreztem, hogy lekezelnék a közönséget.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1664 Dátum: 2021. Február 11. - 10:22:08 »

Ők sem sokat forognak ma már közszájon. A létezésükről is kevesen tudnak.



Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 117 118 119 120   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: