Oldalak: 1 ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Zenéljünk - kedvencek, érdekességek  (Megtekintve 196531 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1530 Dátum: 2020. április 17. - 21:08:25 »

Urak, tudja valaki 4.20-nál mi a zeneszám címe?
Destroying Teams
Hotschedules
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1531 Dátum: 2020. április 17. - 21:32:43 »

Destroying Teams
Hotschedules


Nagyjóuram!  Emelem
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1532 Dátum: 2020. Június 04. - 20:46:49 »

Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1533 Dátum: 2020. Június 05. - 06:07:30 »



 Emelem

Több változatban is megtalálható, de szerintem ez a legjobb.

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1534 Dátum: 2020. Június 05. - 08:57:35 »

Nálam ez viszi a prímet:

Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1535 Dátum: 2020. Június 05. - 09:02:07 »

Van néha, hogy a feldolgozás jobb, mint az eredeti.

Pl. ez is:

Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #1536 Dátum: 2020. Június 05. - 10:23:08 »

Ebből látszik, hogy ízlésről felesleges vitatkozni.  Ördög
Az eredeti Quimby változatot az egyik legjobb magyar számnak tartom, ezt három kísérletből képtelen voltam végighallgatni
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1537 Dátum: 2020. Június 05. - 11:27:57 »

Sokat változtat egy dal megítélésen az is, hogy hol hangzik el.
Nekem pl. nagyon tetszett a Honfoglalás kezdődala.
Egészen addig, amíg minden temetést nem ezzel indítottak.
Azóta émelygek, ha meghallom.
Ugyanígy vagyok a Nélküleddel.
Amióta - állítólag - egyfajta kormánypárti himnusszá avanzsált és kormánypárti rendezvényeken - szintén állítólag, mert ilyenen ugyebár nem veszek részt - állva kell hallgatni, azóta borsósom tőle.

Egyszer voltam Ismerős Arcok koncerten. Hévízen hirdették úgy, hogy Wass Albert est az Ismerős Arcokkal. Wass Albertet szívesen olvastam, talán azt is elmondhatom, hogy ismerem az életművét. Nem sok íróról merem ezt így kijelenteni, de róla igen.
Hát, olyan irodalmi humbugot, ami ott elhangzott, ritkán hallottam. Szövegkörnyezetükből, valódi mondandójukból kiragadott részletek, a tömény sovinizmus szolgálatába állítva. Félelmetes volt.
Wass Albert életműve kurvára nem erről szól. Az sokkal inkább egy tűpontos, kortársi rajz az erdélyi magyar "elit" rongyrázásáról, szűk látókörűségéről, önzéséről, azokról az okokról, amik trianonhoz vezettek.
A Kard és kasza, a Mire a fák megnőnek, A kastély árnyékában.
Közben zenélt az Ismerős Arcok. A közönség állva csápolt, mi meg a párommal csak néztünk egymásra, hogy mi van itt, mindenki szembe jön a pályán? Igaz, ránk is néztek (páran még ismerős arcok is a közönségből) mint a varangyos békára, hogy nekünk ez miért is nem tetszik.
Kb. ennyi nekem az Ismerős Arcok.     
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1538 Dátum: 2020. Június 05. - 11:52:48 »

Ugyanígy vagyok a Nélküleddel.
Amióta - állítólag - egyfajta kormánypárti himnusszá avanzsált és kormánypárti rendezvényeken - szintén állítólag, mert ilyenen ugyebár nem veszek részt - állva kell hallgatni, azóta borsósom tőle.

 Igen

Nagyon igazad van, kár hogy ezt csinálták vele...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1539 Dátum: 2020. Június 05. - 11:56:14 »

Sokat változtat egy dal megítélésen az is, hogy hol hangzik el.



Mintha ez is kezdene aktuális lenni, Stoel

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #1540 Dátum: 2020. Június 05. - 12:14:04 »


Ugyanígy vagyok a Nélküleddel.
Amióta - állítólag - egyfajta kormánypárti himnusszá avanzsált és kormánypárti rendezvényeken - szintén állítólag, mert ilyenen ugyebár nem veszek részt - állva kell hallgatni, azóta borsósom tőle.

    


Ez komoly???

Ettől függetlenül továbbra is tetszik, de ha így van, ahogy írod, az ultragáz. Felállva a nemzeti himnuszokat volt szokás hallgatni, illetve remélem ma is az
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1541 Dátum: 2020. Június 05. - 12:20:33 »

Sokat változtat egy dal megítélésen az is, hogy hol hangzik el.
Nekem pl. nagyon tetszett a Honfoglalás kezdődala.
Egészen addig, amíg minden temetést nem ezzel indítottak.
Azóta émelygek, ha meghallom.
Ugyanígy vagyok a Nélküleddel.
Amióta - állítólag - egyfajta kormánypárti himnusszá avanzsált és kormánypárti rendezvényeken - szintén állítólag, mert ilyenen ugyebár nem veszek részt - állva kell hallgatni, azóta borsósom tőle.

Egyszer voltam Ismerős Arcok koncerten. Hévízen hirdették úgy, hogy Wass Albert est az Ismerős Arcokkal. Wass Albertet szívesen olvastam, talán azt is elmondhatom, hogy ismerem az életművét. Nem sok íróról merem ezt így kijelenteni, de róla igen.
Hát, olyan irodalmi humbugot, ami ott elhangzott, ritkán hallottam. Szövegkörnyezetükből, valódi mondandójukból kiragadott részletek, a tömény sovinizmus szolgálatába állítva. Félelmetes volt.
Wass Albert életműve kurvára nem erről szól. Az sokkal inkább egy tűpontos, kortársi rajz az erdélyi magyar "elit" rongyrázásáról, szűk látókörűségéről, önzéséről, azokról az okokról, amik trianonhoz vezettek.
A Kard és kasza, a Mire a fák megnőnek, A kastély árnyékában.
Közben zenélt az Ismerős Arcok. A közönség állva csápolt, mi meg a párommal csak néztünk egymásra, hogy mi van itt, mindenki szembe jön a pályán? Igaz, ránk is néztek (páran még ismerős arcok is a közönségből) mint a varangyos békára, hogy nekünk ez miért is nem tetszik.
Kb. ennyi nekem az Ismerős Arcok.     

Lajos!
Sajnálom,hogy egy Trianon emlékére feltett dalt Te aktuálpolitikához társítasz.
Miután, MAGYARFÖLDÖN, MAGYARSZÍVVEL, MAGYARNAK születtem, ne kelljen szégyenkeznem, hogy bennem érzelmeket generál.
Adott lehetőséged alapján töröld, ha Neked nem tetszik.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1542 Dátum: 2020. Június 05. - 16:45:15 »

Ez komoly???

Ettől függetlenül továbbra is tetszik, de ha így van, ahogy írod, az ultragáz. Felállva a nemzeti himnuszokat volt szokás hallgatni, illetve remélem ma is az
Amikor megkérdeztem egy rendkívül "mélymagyart",  aki megsértődött azon, hogy egy céges rendezvényen  a mókamester a karaokee  programba bele merte
tenni ezt a nélküled zenét, és ezt egyfajta új nemzeti himnuszként aposztrofálta, hogy ezt mégis milyen indokkal teszi, akkor megvetően
És rém egyszerűen csak lezsidózott Ördög
Aztán egy másik alkalommal a facebookon alakult ki egy késhegyre menő pourparler, hogy aki nem all vigyázba e remek zenemű felcsendülésekor,
az nemzetáruló rohadtmocskoskommcsi, vagy siman csak egy sorosbérenc.....

Ne adja Isten, de lesz itt még nem is olyan soká könyvégetés is, ha továbbra is ilyen ütemben harapózik el az értelmetlen, "oszd meg és uralkodj" gyűlöletkeltés...
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1543 Dátum: 2020. Június 05. - 17:42:08 »

Szerintem azért mert egy dalt egy politikai vonal magáénak érez, még nem kellene emiatt megítélni. Ha az aktuális hatalom is magáénak érzi az, szerintem nagyon helyénvaló. Bárcsak a baloldal is így érezne, érzett volna amikor kellett. Szerintem a dal jó,  mindentől függetlenűl. Aki akar gondoljon bele politikát, én inkább arra figyelek, amiről szól.

Mint ez is.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=47l_kdEwBMw&feature
Naplózva

Jó szelet!
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #1544 Dátum: 2020. Június 05. - 17:51:38 »


Aztán egy másik alkalommal a facebookon alakult ki egy késhegyre menő pourparler, hogy aki nem all vigyázba e remek zenemű felcsendülésekor,
az nemzetáruló rohadtmocskoskommcsi, vagy siman csak egy sorosbérenc.....


Bakker, ha ezen múlik, önként mind a hármat magamra vállalom. Mosolyog

Valószínűleg valami nem jól működik bennem és senki ízlését nem szeretném minősíteni, de engem ez a nyekergés rettenetesen idegesít, sőt határozottan rossz kedvem lesz tőle. Biztos ezért hallgatok viking metált  Ördög Ördög Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: