Oldalak: 1 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... 120   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Zenéljünk - kedvencek, érdekességek  (Megtekintve 196521 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1425 Dátum: 2018. Július 22. - 15:38:59 »

Cseh Tamás egy kicsit másképpen:


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1426 Dátum: 2018. Augusztus 16. - 23:16:16 »


Ő is beállt az égi kórusba.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1427 Dátum: 2018. Augusztus 19. - 20:37:43 »

Aktuális...
Ez eredetileg egy Nine inch nails (industrial rock atyja talán...) szám volt. Nem kisebb személyiség dolgozta fel, mint Johnny Cash. Elég hátborzongatóra sikerült szerintem mind zeneileg, mind szövegileg.

Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1428 Dátum: 2018. Augusztus 20. - 12:36:18 »

Pár napon át, a világ számomra tán legszebb helyén motoroztunk, Korzikán.
11 éve jártunk ott először, ez a mostani volt a 6. alkalom.
Bejártuk már a szigetnek szinte minden, szilárd útburkolattal ellátott zugát.
Megtapasztalhattuk, hogy az őslakosok, főként a Felső-korzikai, olaszos, szárd beütésű kalózivadékok nem simulékony emberek.
Ezek még 6-8 évvel ezelőtt is robbantgattak, ha a francia fennhatóság valami nekik nem-tetsző dolgot cselekedett.
Tegnap a komp indulása előtt még gyorsan benéztünk egy helyre, ami eddig kimaradt, de a szállásadónk szerint a szigeten legjobb "cotê de beuf"
azaz marhaszték ott ehető.
A tulajról már messziről ordított, hogy alkalmasint egy robbantgatós családból származik.
A hatalmas szabadtéri grillkonyha sarkában ott állt egy kakasos sörétes, nem kétlem, hogy szatymára töltve  Nyihi
Miután tisztáztam magam  hogy csak azért beszélek németül, mert franciául csak keveset tudok, amúgy magyarok volnánk,
már majdnem barátságos lett a légkör.
Aztán jött a meglepetés.
Na nem a szték, mert az tényleg a legjobbak között volt, amihez eddig hozzájutottam,
hanem a hangszórókból szóló zene!
Kizárólag helyi, korzikai népies zenék szóltak az ősi nyelven, valamint helyi hangszerelésre átírt kommunista mozgalmi dalok, de franciául!
Olyanok, mint az Amúri partizánok dala, az Internacionálé, a Bunkócska, vagy a kubai Éjjel átkeltünk a folyón.
És a helyiek, a konyhafiútól a szakácson át a tulajig, mind lelkesen énekelték mindegyiket.
Olyan volt, mint egy kis időutazás Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1429 Dátum: 2018. Augusztus 20. - 13:10:39 »

Aztán jött a meglepetés.
Na nem a szték, mert az tényleg a legjobbak között volt, amihez eddig hozzájutottam,
hanem a hangszórókból szóló zene!
Kizárólag helyi, korzikai népies zenék szóltak az ősi nyelven, valamint helyi hangszerelésre átírt kommunista mozgalmi dalok, de franciául!
Olyanok, mint az Amúri partizánok dala, az Internacionálé, a Bunkócska, vagy a kubai Éjjel átkeltünk a folyón.
És a helyiek, a konyhafiútól a szakácson át a tulajig, mind lelkesen énekelték mindegyiket.
Olyan volt, mint egy kis időutazás Igen

Nekik könnyű, messziről a teve is szép állat!  Ördög

Tunéziában a kislányom felfedezett egy túristacsalogató felnyergelt fekvő tevét, mellette a hajcsárja álldogállt. "Felülhetek rá?-Persze, szaladj!"  Mosolyog   No trappolt is a gyerek, nehogy megelőzzék, de az utolsó két méteren lelassított, és befogott orral jött vissza hozzánk. "Nagyon büdös!"   Vigyorog  Azt hittük megver a hajcsár a botjával, de úgy röhögött, majd kiesett a száján! Megúsztuk! Mosolyog
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1430 Dátum: 2018. Augusztus 20. - 14:23:40 »


hanem a hangszórókból szóló zene!
Kizárólag helyi, korzikai népies zenék szóltak az ősi nyelven, valamint helyi hangszerelésre átírt kommunista mozgalmi dalok, de franciául!
Olyanok, mint az Amúri partizánok dala, az Internacionálé, a Bunkócska, vagy a kubai Éjjel átkeltünk a folyón.
És a helyiek, a konyhafiútól a szakácson át a tulajig, mind lelkesen énekelték mindegyiket.
Olyan volt, mint egy kis időutazás Igen

A rádióból szólt éppen ez a zene a lányom mondja baromi jó, mire Éva elkezdte neki énekelni..  Ördög

Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1431 Dátum: 2018. Augusztus 21. - 08:03:27 »

Érdekesek ezek a "mozgalmi dalok", sok minden elhangzott azoknál a tábortüzeknél.
A Két kakas például a spanyol polgárháború története, el lehet meditálni azon, hogy történelmileg ki képviselt értéket, a vörös, vagy a fekete.
A Ballada a kalózok szeretőjéről, vagy a Vörös coquillarról, esetleg a Párizsi asszonyokról Villon, vagy többé-kevésbé Faludy.
Cseh Tamás korai dalait is ott hallottam, valamint egy csutka részeg népművelőtől a Tudod, hogy nincs bocsánatot, azt hiszem dal még nem vert úgy fejbe, mint ez ott.
Jó néhány gyereket kiöntöttünk a mosdóvízzel.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1432 Dátum: 2018. Augusztus 21. - 14:32:04 »

Nekik könnyű, messziről a teve is szép állat!  Ördög
Szerencsés ember vagyok, sokfelé járhattam már a kis világunkban.
Minden további nélkül el tudom fogadni, ha másoknak valami, ami nekem nem tetszik, még mindig jobb alternatíva valamihez képest.
Lehet, hogy a minden nem szépen nézőt gátlástalanul lefejező, vagy börtönszigetre deportáló francia uralomnál, még a komcsik is sokkal üdébb
lehetőségnek tűntek a számukra.
Amúgy a teve is csak önmagához képest olyan elviselhetetlenül büdös....😁
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1433 Dátum: 2018. Augusztus 21. - 15:04:43 »

Minden csak nézőpont kérdése, avagy Einstein óta tudjuk, relatív.
Che Guevara aki még ma is mítosz, pontosan olyan gazdag kocsog terrorista volt mint Osama bin Laden.
A megitélésük még is más.
A teve viszont abszolút értékben q..va büdös.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1434 Dátum: 2018. Augusztus 21. - 17:30:49 »


Amúgy a teve is csak önmagához képest olyan elviselhetetlenül büdös....😁
Annakidején írtad, hogy tevehát helyett land cruiserből néztétek a sivatagot...
Most akkor a teve volt büdös nektek, avagy Ő nem bírta a motorosruhában pácolt, szittya magyar kipárolgásotokat? Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1435 Dátum: 2018. Augusztus 21. - 18:03:05 »

Annakidején írtad, hogy tevehát helyett land cruiserből néztétek a sivatagot...
Most akkor a teve volt büdös nektek, avagy Ő nem bírta a motorosruhában pácolt, szittya magyar kipárolgásotokat? Fejvakarás
Igen
Nem akartam direktben "kámingautolni", de valami ilyesmi járt az eszembe 😁
Vasárnap délelőtt bújtam cordurába Korzikán.
2 órát bumliztunk a kikötőig 38 C fokban.
2 órát vártuk a késve érkező, majd tetű-lassan kipakoló hajót a betonon 50 °C
5 órát kotlottunk a hajó belsejében 30 °C (mert nem volt kötél, ahol leparkoltattak, és mindenképp megvártam, míg lekötik a Bálnát.
Egy ülésem már ráment, hogy ráhagytam valami balfasz talján matrózra👎)
Aztán 10 órán át nyeleztem neki hazáig...
Mikor levettem az aláöltözőmet, a tacskó kikéretőzött😁
(Netán láttál már valami hasonlót? Ördög )
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1436 Dátum: 2018. Augusztus 21. - 19:57:20 »


(Netán láttál már valami hasonlót? Ördög )
Van egy egyezmény, hogy mely ruhadarabokat kell az ajtó előtt levenni...  Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1437 Dátum: 2018. Október 30. - 17:43:11 »

Csak úgy:

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1438 Dátum: 2018. Október 30. - 19:31:30 »

Csak úgy:



 Igen Örülök, hogy más is szereti!  Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1439 Dátum: 2018. November 03. - 10:13:02 »

Tegnap megnéztük moziban a Bohemian Rapsody-t.
Akik (hozzánk hasonlóan) a QUEEN zenéjén nevelkedtek, azok nézzék meg, nagyon jól sikerült.
Mellettünk voltak hasonkorú szülők, gyerekekkel.
Na, ők nem élvezték annyira...már a gyerekek.
De nem is érthetik a lényegét, kötődés nélkül egy unalmas, zenés életrajzi film lenne csupán.

Emlékszem, mikor bemondta a Danubius rádió, hogy Mercury meghalt, 21 évesen bőgtem, mint egy taknyos gyerek.
A budapesti koncertjükre a szüleim még nem engedtek el, és nagyon bíztam benne, hogy egyszer még láthatom/hallhatom élőben őket.
Azóta is alig van nap az életemben, amikor ne hallgatnék tőlük valamit....és egyszerűen képtelen vagyok megunni.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... 120   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: