Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Külhoni kalandok  (Megtekintve 125168 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #90 Dátum: 2012. Január 10. - 16:19:52 »


 Ha abból indulunk ki, hogy a nőivarú egyedeket is kell lőni az állományszabályozás miatt, akkor mikor lőnéd meg?

...na latod ez az, en nem indulok ebbol ki mert itt ilyen nincs, bocsot vagy bocsos anyat loni szigoruan illegalis meg idenybe is, es vemhessegi periodusba abszolut nincs vadaszat rajuk.

Mas

Wapitire bogesbe pl. nincs fegyveres ideny (csak ij) golyos fegyverrel csak a boges utan egy rovid ideig, feherfarku szarvasra is csak akkor nyilik meg a fegyveres ideny mikor a boges- parzasi idoszak mar a vegefele jar.
Eloltoltos fegyverrel 3 hetig viszont lehet full bogesbe vadaszni feherfarkura mert ugyebar gyengebbek az ejtesi eselyek. Itt a vadat nagyon vedik es a vadaszt, es foleg a golyos fegyveres vadaszt (a "ball weapon"-ost   Vigyorog) probaljak hatranyos helyzetbe helyezni.



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #91 Dátum: 2012. Január 10. - 16:24:03 »

"Eloltoltos fegyverrel 3 hetig viszont lehet full bogesbe vadaszni feherfarkura mert ugyebar gyengebbek az ejtesi eselyek. Itt a vadat nagyon vedik es a vadaszt, es foleg a golyos fegyveres vadaszt (a "ball weapon"-ost   Vigyorog) probaljak hatranyos helyzetbe helyezni."

Ez olyan országban valósítható meg, ahol nagy, szabad területek vannak és nem 5000 hektáros vadásztársaságok. Ha nálunk is így lenne, mire a kilövési tervet teljesítené a Vt, olyan szinten lenne zavart a terület, hogy minden vad éjjel 11 és hajnali 3 között mozogna.
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #92 Dátum: 2012. Január 10. - 17:10:59 »

Nálunk, de Európa nagy részén nem így van.
 Bár lehet, hogy nem vagyunk civilizáltak.  Kacsint



.....meglepodnel ha tudnad, hogy az europai "vadaszati modok" mennyire lenezettek, megvetettek a Fold mas reszein. 
A nagyvadra valo lampazas, etetes, szorozas, ejszakai loveszetek miatt.
Itt E. Amerikaba azt mondjak, hogy az europai vadaszat egy vicc, nem is vadaszat, es szegyent hoz minden vadaszra a felsoroltak miatt,  es csak municiot ad a vadaszat ellenes szervezetek kezebe......amit nehez kimagyarazni es megvedeni magunkat ez ellen mikor ezzel tamadnak bennunket PETA-ek.     
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #93 Dátum: 2012. Január 10. - 18:33:49 »

.....meglepodnel ha tudnad, hogy az europai "vadaszati modok" mennyire lenezettek, megvetettek a Fold mas reszein. .... ,  ....  E. Amerikaba azt mondjak, hogy az europai vadaszat egy vicc, nem is vadaszat, es szegyent hoz minden vadaszra ....

Hát ez bizony , valahogy így van .  :Mosolyog
De - már csak dacból is - az érzés kölcsönös ... !   Nyihi  Ördög  Vigyorog

 Wave Emelem
Naplózva
pantera008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47



« Új üzenet #94 Dátum: 2012. Január 10. - 18:36:59 »

Jól érzed jan ! A film egyik lényeges eleme hogy a szibériai benszülöttek szerint a medve lelke az őt legyőző emberbe száll ! Illetve a Sámánok , varázslók, nagy emberek ,lelke a medvében ölt testet. Öt napot "vadásztak" a harmadik napon lőtték a medvét . A legközelebbi lakott település 35 km.-re volt . A medve meglövése vagyis a mi fogalmaink szerinti vadászat néhány perc volt csak. Ha jól értettem 
négy perc alatt a "berloga"-ban (vacok) tartózkodó alacsonyabb hőmérsékletű lassúbb életfunkciójú medve a néhány 100 méterre rudak vágása okozta zajra felébred és teljes fordulatszámra felpörög.  Az ilyen "izba - Izbuska" nak nevezett faházak roppant puritán berendezésűek (nincs mit ellopni és nem is zárják) . A vaskályha , tűzifa és néhány deszka a berendezés .   Emelem   

Nem ismerem a szibériai vadászat heylzetét, de:
- a szibériai erdőrengeteg valamelyik részén
- 35 km-re a legközelebbi településtől
- 5 napi cserkelés
- málhás lovakkal meg mindenfajta kéynelem nélkül
- és végül a zsákmány is meglett

Szerintem ez vadászat, de ez csak az én véleményem.
Erdélyországban (Romániában) is tilos a medvére barlangjánál vadászni.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #95 Dátum: 2012. Január 10. - 19:23:37 »

Ez nem "vadászat" volt, hanem..... Na mindegy, nem akarom felidegesíteni magam. Mosolyog
Azért néha elcsodálkozom, hogy milyen sokat tudunk vitázni olyan dolgokról, hogy a töretet a kalap melyik oldalán viseli az igazi vadász, a lőtt vad mellett fotózásnál hol kell lennie a kalapnak, de a barlangjában téli álmot alvó medvét hadi fegyverrel, hadi lőszerrel megpiszkoló síszer láttán elájulunk. Na mindegy.

Némileg puskamániás lennék, ezért nem pont attól a momentumtól vagyok elájulva hogy hadipuska-hadilőszer, hanem attól, hogy az egész vadászatról való elképzelésük mennyire különbözik a miénktől.

Attól, hogy az itt előforduló pohos, luxus cuccos jágerek -akik nálunk bőgéskor lefölözik a bikaállományt, akiknek eladjuk a legjobb disznóhajtásainkat, legnagyobb bakjainkat, és csak összkomfortos vadászházban, panzióban óhajtanak megszállni, lehetőleg odarendelt qrvákkal- azok ott, Szibériában mennyire lennének eredményes vadászok?

Tulajdonképpen az fogott meg az egészben, hogy itt nálunk akármekkora fogalmatlan pöcsköszörű vagy, ha van pénzed, gyakorlatilag komoly vadászkarriert futhatsz be, a többieknél sokkal eredményesebb lehetsz. Az ő szisztémájukban viszont akkor tudsz eredményes lenni, ha kemény vagy, szívós vagy, és valamennyire értesz hozzá. Ezerszer szimpatikusabb, még a hadilőszerrel együtt is.

Lehet hogy ez demagógia...  meg lehet hogy ha én lennék a pohos milliárdos, akkor egészen másképp gondolnám.  Kacsint
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #96 Dátum: 2012. Január 10. - 19:50:39 »

Hacsak belegondolok , hogy egy egynapos vadászatra mennyi bizbaszt cipelünk magunkal és kényelmes szállás várt ránk .
Ezek a vadászok a töredékével beérték , sőt el sem tudták volna lóháton vinni !
Volt szerencsém 120 éves rönkházban pár napot /sőt töbször/ eltölteni vadászattal kinti wc-vel stb... térerő , vezetékes víz  és villany nélkül. Hát annak megvan a fílingje ! Igen
Persze "bizbasz " itt is volt , de  a barátaimmal fergeteg jól éreztük magunkat ! Esténként akár -10 c is volt. A fatüzelésü kályha viszont meleg és kajamelegítésre kitünő !
 Emelem
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #97 Dátum: 2012. Január 10. - 20:04:11 »

Némileg puskamániás lennék, ezért nem pont attól a momentumtól vagyok elájulva hogy hadipuska-hadilőszer, hanem attól, hogy az egész vadászatról való elképzelésük mennyire különbözik a miénktől.

Attól, hogy az itt előforduló pohos, luxus cuccos jágerek -akik nálunk bőgéskor lefölözik a bikaállományt, akiknek eladjuk a legjobb disznóhajtásainkat, legnagyobb bakjainkat, és csak összkomfortos vadászházban, panzióban óhajtanak megszállni, lehetőleg odarendelt qrvákkal- azok ott, Szibériában mennyire lennének eredményes vadászok?

Tulajdonképpen az fogott meg az egészben, hogy itt nálunk akármekkora fogalmatlan pöcsköszörű vagy, ha van pénzed, gyakorlatilag komoly vadászkarriert futhatsz be, a többieknél sokkal eredményesebb lehetsz. Az ő szisztémájukban viszont akkor tudsz eredményes lenni, ha kemény vagy, szívós vagy, és valamennyire értesz hozzá. Ezerszer szimpatikusabb, még a hadilőszerrel együtt is.

Lehet hogy ez demagógia...  meg lehet hogy ha én lennék a pohos milliárdos, akkor egészen másképp gondolnám.  Kacsint

Jan, ez telitalálat volt, minden szavával egyetértek. És tartozom Neked (meg Gabennek) egy kocka sörrel Kajsa Berqvist miatt  Kacsint
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #98 Dátum: 2012. Január 10. - 21:22:39 »

Némileg puskamániás lennék, ezért nem pont attól a momentumtól vagyok elájulva hogy hadipuska-hadilőszer, hanem attól, hogy az egész vadászatról való elképzelésük mennyire különbözik a miénktől.

Attól, hogy az itt előforduló pohos, luxus cuccos jágerek -akik nálunk bőgéskor lefölözik a bikaállományt, akiknek eladjuk a legjobb disznóhajtásainkat, legnagyobb bakjainkat, és csak összkomfortos vadászházban, panzióban óhajtanak megszállni, lehetőleg odarendelt qrvákkal- azok ott, Szibériában mennyire lennének eredményes vadászok?

Tulajdonképpen az fogott meg az egészben, hogy itt nálunk akármekkora fogalmatlan pöcsköszörű vagy, ha van pénzed, gyakorlatilag komoly vadászkarriert futhatsz be, a többieknél sokkal eredményesebb lehetsz. Az ő szisztémájukban viszont akkor tudsz eredményes lenni, ha kemény vagy, szívós vagy, és valamennyire értesz hozzá. Ezerszer szimpatikusabb, még a hadilőszerrel együtt is.

Lehet hogy ez demagógia...  meg lehet hogy ha én lennék a pohos milliárdos, akkor egészen másképp gondolnám.  Kacsint
Igen Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #99 Dátum: 2012. Január 10. - 21:28:28 »

...na latod ez az, en nem indulok ebbol ki mert itt ilyen nincs, bocsot vagy bocsos anyat loni szigoruan illegalis meg idenybe is, es vemhessegi periodusba abszolut nincs vadaszat rajuk.
Nem kimondottam a medvére írtam amit írtam-azért nem, mert Te sem kizárólag a medvéről beszéltél. A nőstény egyed addig-vagy azután is vezeti előző évi ivadékát amikor már újra vemhesül. Nem olyan szoros a kapocs, de vezeti. A Te logikád szerint soha nem lehetne nőivarű egyedet lőni.
Itt a vadat nagyon vedik es a vadaszt, es foleg a golyos fegyveres vadaszt (a "ball weapon"-ost   Vigyorog) probaljak hatranyos helyzetbe helyezni.
Itt viszont másképp "védik" a vadat, itt többek között önmagától kell megvédeni a vadállományt, értem ezalatt a túlzott elszaporodást és a vele együtt járó táplálékhiányt, betegségeket.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #100 Dátum: 2012. Január 11. - 06:34:31 »

Nem kimondottam a medvére írtam amit írtam-azért nem, mert Te sem kizárólag a medvéről beszéltél. A nőstény egyed addig-vagy azután is vezeti előző évi ivadékát amikor már újra vemhesül. Nem olyan szoros a kapocs, de vezeti. A Te logikád szerint soha nem lehetne nőivarű egyedet lőni.Itt viszont másképp "védik" a vadat, itt többek között önmagától kell megvédeni a vadállományt, értem ezalatt a túlzott elszaporodást és a vele együtt járó táplálékhiányt, betegségeket.


Persze, hogy lehet nosteny egyedeket is loni, amikor a nagyvad idenyek osszel elkezdodnek minden egyed loheto, es ilyenkor a nostenyek meg nem vemhesek es az utodok sem kicsik, magukba is meglesznek ha esetleg az anyat elejtik....ez a szarvasfelekre ertendo.
 
Nosteny medvet csak akkor lehet loni ha a bocsok nincsenek vele, de meg igy is nagyon elitelendo, megvetett dolog es senki nem teszi szandekosan....miert? semmi ertelme, a kanok soha nincsenek messze toluk.
Az allomany szabalyozast itt a termeszet vegzi legfokeppen....(neha igen "jol")
"Survival of the fittest"   
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #101 Dátum: 2012. Január 11. - 07:04:38 »


 Az ő szisztémájukban viszont akkor tudsz eredményes lenni, ha kemény vagy, szívós vagy, és valamennyire értesz hozzá. Ezerszer szimpatikusabb, még a hadilőszerrel együtt is.



Az itt is igy van, mi az itten elok centekert vadaszunk itt akarmilyen nagyvadra, tehat a penz nem egy meghatarozo abszolut, hogy milyen "jo" vadasz itt valaki....es az igy a helyes. A hozzaertes a minden, meg ki mennyi idot hajlando ra aldozni....na meg milyen messzire akar es van kedve vezetni ?... na meg a "szivossag" sem art.
Itt allandoan vadaszhatsz semmi penzert nyulra, prerifarkasra, rokara, farkasra, (vaddisznora ahol vannak) ...es egyedul is mehetsz vadaszni akarmire.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #102 Dátum: 2012. Január 11. - 09:18:13 »

Az itt is igy van, mi az itten elok centekert vadaszunk itt akarmilyen nagyvadra, tehat a penz nem egy meghatarozo abszolut, hogy milyen "jo" vadasz itt valaki....es az igy a helyes. A hozzaertes a minden, meg ki mennyi idot hajlando ra aldozni....na meg milyen messzire akar es van kedve vezetni ?... na meg a "szivossag" sem art.
Itt allandoan vadaszhatsz semmi penzert nyulra, prerifarkasra, rokara, farkasra, (vaddisznora ahol vannak) ...es egyedul is mehetsz vadaszni akarmire.

Vaddisznóra hol vadásztok ? Ha jól tudom az nem őshonos Amerikában . Ezek betelepített egyedek vagy elvadult  házi sertések ?
A magánterületeken ,magánbirtokokon hogyan van az a " bármikor , bárhol vadászhatsz " ? Nyílván ez bonyolultabb kérdés mert ismerni kéne tulajdonszerkezeteket de ha tudod röviden magyarázd el légyszíves .  Meghajol
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #103 Dátum: 2012. Január 11. - 09:51:20 »

Nyílván ez bonyolultabb kérdés mert ismerni kéne tulajdonszerkezeteket

A jelenlegi tulajdonszerkezet kialakításához először lelövöldözték az indiánokat , aztán a franciákat , végül meg még egymást is . . . !   Ördög   Vigyorog

 Emelem
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #104 Dátum: 2012. Január 11. - 15:38:02 »

A jelenlegi tulajdonszerkezet kialakításához először lelövöldözték az indiánokat , aztán a franciákat , végül meg még egymást is . . . !   Ördög   Vigyorog

 Emelem


....ha jol tudom europaiak lottek le oket es eleg sz@r munkat vegeztek. Emelem  ..... es most milliardokba kerulnek...




Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: