Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Külhoni kalandok  (Megtekintve 124808 alkalommal)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #75 Dátum: 2012. Január 10. - 09:16:29 »

Tiszteletben tartom a saját (Német,Osztrák.Cseh,Magyar) hagyományainkat ! De attol hogy a "Sonntagsjager" jó oldalra teszi a töretet amit azért kapott mert a "vadőr" kifigyelte , behívta,elbírálta a bikát és Ő méltóztatta jó helyen meglőni (ha tudta) de már megkeresni zsigerelni az snassz - attól az én szememben még nem VADÁSZ de nem is vadász . Van puskája meg vadászvizsgája és ez már elég ahhoz hogy hivatalosan elejtőként pózoljon a terítékfotón . Hol volt ott megpiszkolva a medve ?  Hadi lőszert meg azért használnak mert arra fussa és ott nem tilos ! Bentshaft által feltett íjjas vadászat a természettel dacoló életüket egy kicsit is kockára tevő vadászok előtt   Emelem   Aki azért mert rengeteg pénze van és meg tud fizetni egy jó trófeát amiért tulajdonképpen semmit nem tesz az azért ne tartson igényt arra hogy vadászként tiszteljem. Tasli

Stefi  Emelem Igen

Ahogy Csabi írta Maderspach is vadászott így medvére és büszke volt arra, mikor "saját" barlangjai voltak. Pedig Ő aztán nem volt Sonntagsjager  Ördög
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #76 Dátum: 2012. Január 10. - 09:19:48 »

S.Fox  Emelem ! Az más  Röhög  Stoel  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Stefi
Vendég
« Új üzenet #77 Dátum: 2012. Január 10. - 09:51:01 »



Ez a dal kimondottan a medvevadász kutyákról és gazdáikról szól. De jók a képek és szemléltetik hogy milyen harc lehetett az mikor lándzsával feszültek neki a medvének. Pedig mint a képen is látszik már volt tűzfegyver . Az első feltett videón furcsa is hogy nincs kutya de az "A medve vadászata vacokban " másik  módja . Az oroszok nagyon akkurátusak a vadászati terminológiában hosszú körmondatokkal írnak le és sorolnak be mindenféle vadászati módszert minden vadra. El tudom képzelni mennyi mindent tanulnak a Moszkvai Vadgazdálkodási Egyetemen.  A tigristől a császármadárig. Beleolvasva az orosz szakirodalomba úgy látom hogy két módja van a medve vacokban történő vadászatának. Egyik mikor rudakkal eltorlaszolják a kijáratot "némileg" akadályozva a kitörést . A másik hogy kutyákkal zajjal bottal felingerlik és igazából a "fő vadász"  Pl. fizető vendég áll a placcon legközelebb és nagy esély van hogy a felé fog támadni a medve. Az első lövés joga az övé de utána aztán elszabadul a pokol. A benszülöttek nagyon ismerik a területet a régi odúkat és jó pénzt kapnak a felderítésér.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #78 Dátum: 2012. Január 10. - 10:05:33 »

Minden civilizalt orszagba mikor a nagyvadaknak terhessegi periodusuk van nincs rajuk vadaszideny, nehezen hiszem ott maskepp lenne. Nem kultura kerdese ez, fogadni mernek illegalis amit csinaltak  lehet, hogy "ferfimunka" volt de ugyanugy orvvadszok is lehettek......nem ritkasag arrafele.....sot.   
A medve es annak test reszei, szervei, nagyon keresett aru az azsiai piacokon sok penzert, es az fo ellatojuk Oroszorszag.
Na meg ezek  "vadaszok" nem ugy neztek ki mint akiknek a medvetrofea, vagy a medveszonyeg a nappaliba a kandallo elott fog majd ekeskedni....a felszerelesuk brutalis, szerintem penz szerzes volt itt a cel.  Ez a sajat velemenyem, meglatasom.....lehet tevedek.

Mark, nem véletlenül írtam, hogy náluk ez a "disznóvágás". Ők még a bevételért vadásznak, egy részük őslakos aki semmi máshoz nem ért és olyan helyen laknak ahol nincs is más megélhetés. Ettől függetlenül ez "igazibb" vadászat mint amit mi művelünk.
Azt a vemhességi periódust meg gondold át mégegyszer. Ha abból indulunk ki, hogy a nőivarú egyedeket is kell lőni az állományszabályozás miatt, akkor mikor lőnéd meg? Az élete nagyjából a vemhesség és az utódnevelés ciklikus váltogatása, némi átfedéssel. Mikor "jobb" meglőni, amikor benne vannak az utódok vagy amikor már vezeti a  borját, gidáját, malacait?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #79 Dátum: 2012. Január 10. - 10:15:03 »

Mark, nem véletlenül írtam, hogy náluk ez a "disznóvágás". Ők még a bevételért vadásznak, egy részük őslakos aki semmi máshoz nem ért és olyan helyen laknak ahol nincs is más megélhetés. Ettől függetlenül ez "igazibb" vadászat mint amit mi művelünk.
Azt a vemhességi periódust meg gondold át mégegyszer. Ha abból indulunk ki, hogy a nőivarú egyedeket is kell lőni az állományszabályozás miatt, akkor mikor lőnéd meg? Az élete nagyjából a vemhesség és az utódnevelés ciklikus váltogatása, némi átfedéssel. Mikor "jobb" meglőni, amikor benne vannak az utódok vagy amikor már vezeti a  borját, gidáját, malacait?

 Igen

Vannak olyan országok, ahol pl bőgés idején tilos a szarvas vadászata. Más szokások, de nem feltétlenül követendőek
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #80 Dátum: 2012. Január 10. - 12:49:46 »

Mark, nem véletlenül írtam, hogy náluk ez a "disznóvágás". Ők még a bevételért vadásznak, egy részük őslakos aki semmi máshoz nem ért és olyan helyen laknak ahol nincs is más megélhetés. Ettől függetlenül ez "igazibb" vadászat mint amit mi művelünk.
Azt a vemhességi periódust meg gondold át mégegyszer. Ha abból indulunk ki, hogy a nőivarú egyedeket is kell lőni az állományszabályozás miatt, akkor mikor lőnéd meg? Az élete nagyjából a vemhesség és az utódnevelés ciklikus váltogatása, némi átfedéssel. Mikor "jobb" meglőni, amikor benne vannak az utódok vagy amikor már vezeti a  borját, gidáját, malacait?

A "terhességet" szerintem ő az utódnevelési periódusra értette, nem a vemhesség időszakára.

Disznóvágáskor tudomásom szerint nem a malacos anyakocát szokták levágni. Legalábbis ilyet nem láttam még. Biztos próbálják kiszelektálni az anyamedvét, de egy ilyen szabályozással, ami lehetővé teszi az utódnevelés időszakában ezt a fajta vadászatot, szépen megágyaz a gátlástalan orvvadászatnak. Szóval nekem sincs jó véleményem erről a fajta vadászatról. Biztos bátor legények akik oda mernek állni öten fegyverekkel egy medvére kutyákkal?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #81 Dátum: 2012. Január 10. - 14:25:47 »

Barátom, ha neked kellene ott állnod egy "szar hadipuskával" oszt azon gondolkozni, hogy simán kinéz macilaci vagy pattan kifelé mint a gumilabda, veseleverés helyett inkább azzal lennél elfoglalva, hogyan tudod eltitkolni a többiek elől, hogy teleszartad a gatyádat... Fejvakarás
Nekik ez a disznóvágás, emellett férfimunka a javából...ezt fikázni? Vállat von

No' erre még reagálok, aztán részemről befejezve. Mosolyog
Nekem nem kell ott állnom, sőt azoknak sem KELL! Nyilván a medvebőrnek jó ára van a fekete piacon, azért mentek ki macit keresni! Ezek nem szegény ázsiai muzsikok voltak, ha jól emlékszem motoros szánjuk is volt, nem csak lovaik. Szóval ennyit a "kell"-ről.
Feri azért érdekes, hogy minap mekkora röhögés volt ezen a "vadász fórumon" a zergeszakállas osztrák hegyi jágereken, viccesen szóvá is tettem, itt meg mekkora a "megértés"!?
A Dragunov ketonai hegyes-sel etetve sem igazi vadászfegyver, erről is sokat beszéltünk már.
De nyilván bennem van a hiba, oszt jónapot! Mosolyog
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #82 Dátum: 2012. Január 10. - 14:29:10 »

RZOLI  Emelem ! Bennem bízhatsz  Igen nem tudok elfutni  Röhög Röhög   Stoel  Emelem
Lacus !
Ha legközelebb medvére megyek feltétlen viszlek magammal !!!
Legfeljebb "vállt vállnak vetve " leszünk medveeleség ! Röhög Röhög
Persze csak ha Ivánék nem érnének rá . Ördög
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #83 Dátum: 2012. Január 10. - 14:33:49 »

Nekem nem kell ott állnom, sőt azoknak sem KELL! Nyilván a medvebőrnek jó ára van a fekete piacon, azért mentek ki macit keresni! Ezek nem szegény ázsiai muzsikok voltak, ha jól emlékszem motoros szánjuk is volt, nem csak lovaik. Szóval ennyit a "kell"-ről.

Ne haragudj, ez h.lyeség.
Gondolom itt a fórumozók közül is többeknek/sokaknak van "milliós terepjárója" (értsd: pl. Toyota hilux, Mitsubishi L200), mégis nap-mint-nap dolgozniuk KELL, hogy ezt fönntartsák.
Pedig nem szegény ázsiai muzsikok, vagy hazai példával nem szegény mezőgazdálkodók.
És nem azért van ez a típusú autójuk, hogy a szomszéd is lássa, hogy nekik erre is fussa, hanem azért, mert a munkájukhoz ez KELL. Persze járhatnának ők is lóval szekéren, de nem teszik, mert ezzel az autóval könnyebb/olcsóbb/kényelmesebb/gyorsabb.

Másrészt honnan gondolod, hogy annak a medvének a bőre feltétlenül a feketepiacon kell, hogy kikössön? Mi van akkor ha ott még élő szakma a prémvadász?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #84 Dátum: 2012. Január 10. - 14:34:40 »

Idézet
A Dragunov ketonai hegyes-sel etetve sem igazi vadászfegyver, erről is sokat beszéltünk már.
De nyilván bennem van a hiba, oszt jónapot! Mosolyog
Milyen sz@rul nézne ki ott egy Bl@ser ? Hova lenne a tekintéjük ?  Ördög
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 10. - 14:40:53 írta Sakac » Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #85 Dátum: 2012. Január 10. - 14:41:36 »

"Másrészt honnan gondolod, hogy annak a medvének a bőre feltétlenül a feketepiacon kell, hogy kikössön? Mi van akkor ha ott még élő szakma a prémvadász?"

Az biztos, hogy ha én valamit a feketepiacon akarnék eladni, nem filmezném le előtte, honnan van
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9913



« Új üzenet #86 Dátum: 2012. Január 10. - 14:42:25 »

Kezd elmenni a csevegés más irányba, irány a csevegő.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #87 Dátum: 2012. Január 10. - 15:33:11 »

 A feketepiacon , a medvebőrt a kandalló elé , egyéb "trófeákat" meg a nappali falára is szoktak venni , - megtakarítva sok-sok fáradságot és költséget ! A hozzájuk való "nagymellény" , meg rémísztő történet meg csak úgy gyün magától . . . !   Nyihi  Bion Fejvakarás
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #88 Dátum: 2012. Január 10. - 15:46:47 »

Már megpendítettem de lényeges momentum az is hogy bizonyos helyeken főleg ahol az ember beavatkozott a természetbe jelesül náluk a túltartott háziállatokkal amik elvették a jóval ritkább vadak életterét és könnyű prédát adtak a mackóknak túlszaporodott a medveállomány. Ezért van hogy a központi hatóság mindenféle CITES -t stb. le@arva előírta hogy ennyit és ennyit ki kell lőni. Vonjunk csak nyugodtan párhuzamot a hazai vaddisznóval. Az is az intelligenciája   alkalmazkodóképessége miatt no meg a mezőgazdasági művelés adta lehetőségek miatt túlszaporodott. Itthon miért nem sírunk hogy egész évben lőhető a koca mert azt a rövid védettségi időszakot is feloldja szinte az egész országra a hatóság. Náluk az a gond és az a tradíció ! Mellesleg a nagy "civilizált" Európában is lövik vagy fogják lőni a városi szórókon az az kukákon is némely városban Romániában mert egyre tarthatatlanabb a helyzet. Hány európai jágert köveztek meg hogy malacos kocát lőtt ?  Pedig esett ám nem kevés a csíkosok mellöl is !  Rííí
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #89 Dátum: 2012. Január 10. - 15:54:52 »

A feketepiacon , a medvebőrt a kandalló elé , egyéb "trófeákat" meg a nappali falára is szoktak venni , - megtakarítva sok-sok fáradságot és költséget ! A hozzájuk való "nagymellény" , meg rémísztő történet meg csak úgy gyün magától . . . !   Nyihi  Bion Fejvakarás

Károly ha foglalkoztál magashegyi vadászatok szervezésével is akkor tudod hogy milyen értékes tud lenni a farkasok által lerágott hatalmas szarvakkal rendelkező szibériai bak és kos "trófeája" . Hja és micsoda történetet és fotót kerekítenek hozzá !  Röhög Mert biza üreges a belseje és jól rá lehet húzni az alacsonyabb régióban lőtt (?) kecskécske szarvacskájára.  Nyihi Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: