Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Külhoni kalandok  (Megtekintve 124304 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9907



« Új üzenet #60 Dátum: 2012. Január 09. - 19:20:52 »

Egyszer láttam , hogy tigrisre hogyan vadásztak arrafelé, hasonló volt hó nélkül.
Más kultúra, más szokások, más életvitel. Érdemes elítélni őket mert nem a mi értékrendünk szerint vadásznak?
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #61 Dátum: 2012. Január 09. - 19:33:47 »

Egyszer láttam , hogy tigrisre hogyan vadásztak arrafelé, hasonló volt hó nélkül.
Más kultúra, más szokások, más életvitel. Érdemes elítélni őket mert nem a mi értékrendünk szerint vadásznak?

Ez nem "vadászat" volt, hanem..... Na mindegy, nem akarom felidegesíteni magam. Mosolyog
Azért néha elcsodálkozom, hogy milyen sokat tudunk vitázni olyan dolgokról, hogy a töretet a kalap melyik oldalán viseli az igazi vadász, a lőtt vad mellett fotózásnál hol kell lennie a kalapnak, de a barlangjában téli álmot alvó medvét hadi fegyverrel, hadi lőszerrel megpiszkoló síszer láttán elájulunk. Na mindegy.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9907



« Új üzenet #62 Dátum: 2012. Január 09. - 19:42:24 »

Nem mondom, hogy nincs igazad.
 De el kell fogadni a más  ország más kultúrát....
Mi ide ők oda tartoznak, nekünk ilyen lehetőség jutott nekik más. Ha ott élnél oda születtél volna mit csinálnál, hogyan vadásznál? Mert ők ezt annak tartják...
De ez már OFF.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #63 Dátum: 2012. Január 09. - 19:47:07 »

Nem mondom, hogy nincs igazad.
 De el kell fogadni a más  ország más kultúrát....
Mi ide ők oda tartoznak, nekünk ilyen lehetőség jutott nekik más. Ha ott élnél oda születtél volna mit csinálnál, hogyan vadásznál? Mert ők ezt annak tartják...
De ez már OFF.

Vagy nem érted, vagy nem akarod érteni. Mosolyog
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #64 Dátum: 2012. Január 09. - 20:48:07 »

Hat menj oda Sanyooo, aztan rugd szet a segguket... Ördög
Naplózva

Erdő az én templomom...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #65 Dátum: 2012. Január 09. - 23:41:01 »

Én elvenném a puskát tőlük és leverném vele a veséjüket.  Nem a lovakét Mosolyog hanem az emberekét.
Barátom, ha neked kellene ott állnod egy "szar hadipuskával" oszt azon gondolkozni, hogy simán kinéz macilaci vagy pattan kifelé mint a gumilabda, veseleverés helyett inkább azzal lennél elfoglalva, hogyan tudod eltitkolni a többiek elől, hogy teleszartad a gatyádat... Fejvakarás
Nekik ez a disznóvágás, emellett férfimunka a javából...ezt fikázni? Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122


vadaszijasz


« Új üzenet #66 Dátum: 2012. Január 10. - 02:37:15 »



Más kultúra, más szokások, más életvitel. Érdemes elítélni őket mert nem a mi értékrendünk szerint vadásznak?

Minden civilizalt orszagba mikor a nagyvadaknak terhessegi periodusuk van nincs rajuk vadaszideny, nehezen hiszem ott maskepp lenne. Nem kultura kerdese ez, fogadni mernek illegalis amit csinaltak  lehet, hogy "ferfimunka" volt de ugyanugy orvvadszok is lehettek......nem ritkasag arrafele.....sot.   
A medve es annak test reszei, szervei, nagyon keresett aru az azsiai piacokon sok penzert, es az fo ellatojuk Oroszorszag.
Na meg ezek  "vadaszok" nem ugy neztek ki mint akiknek a medvetrofea, vagy a medveszonyeg a nappaliba a kandallo elott fog majd ekeskedni....a felszerelesuk brutalis, szerintem penz szerzes volt itt a cel.  Ez a sajat velemenyem, meglatasom.....lehet tevedek.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #67 Dátum: 2012. Január 10. - 06:46:13 »



Oroszországban tradicionális a vacokból kiugrasztott medve vadászata . Nagyon büszkék rá hogy valamikor hosszú lándzsával csinálták ugyan ezt.
Igen sajnos ha figyelmetlenek akkor előfordul hogy az anyamedvét lövik le és árván maradnak a vacokba világra jött bocsok. Rííí Gondolom ezért tilos más országokban ez a módszer.
Nem veszélytelen ez emberre kutyára és medvére sem! Azért kel ehhez egy kis spiritusz ! És érdekes módon a szakirodalom az ajánlott kaliberek között elsőként említi a 12 -es 16 -os sörétest.    Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 10. - 07:31:56 írta Voldemort » Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #68 Dátum: 2012. Január 10. - 06:58:15 »

Minden civilizalt orszagba mikor a nagyvadaknak terhessegi periodusuk van nincs rajuk vadaszideny, nehezen hiszem ott maskepp lenne. Nem kultura kerdese ez, fogadni mernek illegalis amit csinaltak  lehet, hogy "ferfimunka" volt de ugyanugy orvvadszok is lehettek......nem ritkasag arrafele.....sot.   
A medve es annak test reszei, szervei, nagyon keresett aru az azsiai piacokon sok penzert, es az fo ellatojuk Oroszorszag.
Na meg ezek  "vadaszok" nem ugy neztek ki mint akiknek a medvetrofea, vagy a medveszonyeg a nappaliba a kandallo elott fog majd ekeskedni....a felszerelesuk brutalis, szerintem penz szerzes volt itt a cel.  Ez a sajat velemenyem, meglatasom.....lehet tevedek.


Nem ott nem illegális !  Valamilyen módon meg tudják állapítani hogy anya medve van e a vacokban ? Nagy szégyen a bocsok mellöl ellőni az anyát!!!!   Bírságolják is ha kitudódik de hogyan tudódik ki?  Azt megjegyzem hogy bizonyos területeken olyan dúvadként kezelik mint nálunk a vaddisznót. Ahol én voltam ott a hatóság (Moszkva) 14 medve kilövését írta elő és sajnálkoztak hogy a kétnapos hajtásban "csak" négy medve esett .  Kacsint
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #69 Dátum: 2012. Január 10. - 07:07:37 »

Hát nem mindenkinek van a nappalijában medvebőr a kandalló előtt , az biztos !   Ördög
De ha ez a Nyikoláj csak(!) egy "síszer" , akkor Kittenberger egy " Sonntagsjäger " , Karamajo Bell meg egy " Knochenjäger " volt ? !   OOO   Vigyorog

Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4578



« Új üzenet #70 Dátum: 2012. Január 10. - 07:47:38 »

Minden civilizalt orszagba mikor a nagyvadaknak terhessegi periodusuk van nincs rajuk vadaszideny, nehezen hiszem ott maskepp lenne.


Nálunk, de Európa nagy részén nem így van.
Gím, dám, őz, muflon tarvad vadászati idénye a téli hónapokra esik, így terhességi periódusba. Bár lehet, hogy nem vagyunk civilizáltak.  Kacsint

Medvére visszatérve, szerintem ez férfimunka és VADÁSZAT. Valószínű, hogy nem hobbiból, hanem pénzért csinálják, vagyis a megélhetésükért.
Ha jól emlékszek, Maderspach is így vadászott medvére a Kárpátokban.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #71 Dátum: 2012. Január 10. - 07:55:37 »

Ez nem "vadászat" volt, hanem..... Na mindegy, nem akarom felidegesíteni magam. Mosolyog
Azért néha elcsodálkozom, hogy milyen sokat tudunk vitázni olyan dolgokról, hogy a töretet a kalap melyik oldalán viseli az igazi vadász, a lőtt vad mellett fotózásnál hol kell lennie a kalapnak, de a barlangjában téli álmot alvó medvét hadi fegyverrel, hadi lőszerrel megpiszkoló síszer láttán elájulunk. Na mindegy.

Tiszteletben tartom a saját (Német,Osztrák.Cseh,Magyar) hagyományainkat ! De attol hogy a "Sonntagsjager" jó oldalra teszi a töretet amit azért kapott mert a "vadőr" kifigyelte , behívta,elbírálta a bikát és Ő méltóztatta jó helyen meglőni (ha tudta) de már megkeresni zsigerelni az snassz - attól az én szememben még nem VADÁSZ de nem is vadász . Van puskája meg vadászvizsgája és ez már elég ahhoz hogy hivatalosan elejtőként pózoljon a terítékfotón . Hol volt ott megpiszkolva a medve ?  Hadi lőszert meg azért használnak mert arra fussa és ott nem tilos ! Bentshaft által feltett íjjas vadászat a természettel dacoló életüket egy kicsit is kockára tevő vadászok előtt   Emelem   Aki azért mert rengeteg pénze van és meg tud fizetni egy jó trófeát amiért tulajdonképpen semmit nem tesz az azért ne tartson igényt arra hogy vadászként tiszteljem. Tasli
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #72 Dátum: 2012. Január 10. - 08:45:56 »

De attol hogy a "Sonntagsjager" jó oldalra teszi a töretet amit azért kapott mert a "vadőr" kifigyelte , behívta,elbírálta a bikát és Ő méltóztatta jó helyen meglőni (ha tudta) de már megkeresni zsigerelni az snassz - attól az én szememben
még nem VADÁSZ de nem is vadász .
Emelem Emelem Emelem

Azért én írok a C. I. C. -nek , meg a R. W.-nak , hogy tájékozódjanak a budakalászi Hűtőtechnikánál , hogy ki a vadász és ki nem az ... !   Ördög  Vigyorog
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #73 Dátum: 2012. Január 10. - 08:51:17 »

Ha egyszer eljutnék medvére vadászni , akkor inkább Ivánék legyenek melletem mint tíz "igaz" magyar vadász !! Ördög
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #74 Dátum: 2012. Január 10. - 09:02:56 »

RZOLI  Emelem ! Bennem bízhatsz  Igen nem tudok elfutni  Röhög Röhög   Stoel  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: