Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Külhoni kalandok  (Megtekintve 125100 alkalommal)
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #45 Dátum: 2012. Január 06. - 20:29:35 »

Üdv Stefi!
Ilyen vadászatra kellene elmenni a Hiluxos vadász kollégának, akit múltkor említettél. Ördög Ördög
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #46 Dátum: 2012. Január 06. - 23:46:13 »

...

Mennyivel más ez a vadászat mint meglőni a medvét a cserépkályhás magaslesből a kekszporos szórón.  Emelem

Nagyon jó film, gondolatébresztő. Nekem is támadt néhány.

Egyrészt hogy mennyire agyon bonyolítjuk itt a dolgokat (milyen puska, milyen lőszer, milyen optika stb...) ezek az emberek meg elmennek egy szakadt Naganttal, hadilőszerrel, meg IZS bockkal, és meglövik a medvét, oszt jónapot.

Másrészt ezerszer inkább mennék Kanadába vagy Szibériába vadászni mint valahová a trópusokra. (sajnos most nem az a fő gondom, hogy válogassak, hova menjek vadászni)

Valamint ami kimaradt a filmből, de én biztosra veszem: ezek a derék oroszok egy ilyen téli vadászaton annyi vodkát vedelnek, amitől én meghalnék.

Plusz de jó lett volna érteni, hogy hány napra voltak, milyen messze mentek a lakott területtől, ezek a kis faházak hogy néznek ki belülről, stb stb...  megnézem mégegyszer. Kacsint



Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #47 Dátum: 2012. Január 07. - 07:51:35 »

Nagyon jó film, gondolatébresztő. Nekem is támadt néhány.

Egyrészt hogy mennyire agyon bonyolítjuk itt a dolgokat (milyen puska, milyen lőszer, milyen optika stb...) ezek az emberek meg elmennek egy szakadt Naganttal, hadilőszerrel, meg IZS bockkal, és meglövik a medvét, oszt jónapot.

Másrészt ezerszer inkább mennék Kanadába vagy Szibériába vadászni mint valahová a trópusokra. (sajnos most nem az a fő gondom, hogy válogassak, hova menjek vadászni)

Valamint ami kimaradt a filmből, de én biztosra veszem: ezek a derék oroszok egy ilyen téli vadászaton annyi vodkát vedelnek, amitől én meghalnék.

Plusz de jó lett volna érteni, hogy hány napra voltak, milyen messze mentek a lakott területtől, ezek a kis faházak hogy néznek ki belülről, stb stb...  megnézem mégegyszer. Kacsint





 Igen

Ha egyszer lesz alkalmam külföldön vadászni, csak Észak vagy volt Szovjetunió, esetleg Alpok vagy Kárpátok. A többi nem nagyon vonz.
Még annyit, hogy abban is biztos vagyok, hogy ezek a vadászok tisztelik azt vadat, amit elejtenek, teríték ide vagy oda. Valószínűleg sokkal mélyebben, mint amit mi egyáltalán megérthetünk
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #48 Dátum: 2012. Január 07. - 10:18:10 »

Másrészt ezerszer inkább mennék Kanadába vagy Szibériába vadászni mint valahová a trópusokra.

Ide is , meg oda is ... !   Igen   Vigyorog

 Emelem





Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #49 Dátum: 2012. Január 07. - 13:52:15 »

Nagyon jó film, gondolatébresztő. Nekem is támadt néhány.

Egyrészt hogy mennyire agyon bonyolítjuk itt a dolgokat (milyen puska, milyen lőszer, milyen optika stb...) ezek az emberek meg elmennek egy szakadt Naganttal, hadilőszerrel, meg IZS bockkal, és meglövik a medvét, oszt jónapot.

Másrészt ezerszer inkább mennék Kanadába vagy Szibériába vadászni mint valahová a trópusokra. (sajnos most nem az a fő gondom, hogy válogassak, hova menjek vadászni)

Valamint ami kimaradt a filmből, de én biztosra veszem: ezek a derék oroszok egy ilyen téli vadászaton annyi vodkát vedelnek, amitől én meghalnék.

Plusz de jó lett volna érteni, hogy hány napra voltak, milyen messze mentek a lakott területtől, ezek a kis faházak hogy néznek ki belülről, stb stb...  megnézem mégegyszer. Kacsint




Jól érzed jan ! A film egyik lényeges eleme hogy a szibériai benszülöttek szerint a medve lelke az őt legyőző emberbe száll ! Illetve a Sámánok , varázslók, nagy emberek ,lelke a medvében ölt testet. Öt napot "vadásztak" a harmadik napon lőtték a medvét . A legközelebbi lakott település 35 km.-re volt . A medve meglövése vagyis a mi fogalmaink szerinti vadászat néhány perc volt csak. Ha jól értettem 
négy perc alatt a "berloga"-ban (vacok) tartózkodó alacsonyabb hőmérsékletű lassúbb életfunkciójú medve a néhány 100 méterre rudak vágása okozta zajra felébred és teljes fordulatszámra felpörög.  Az ilyen "izba - Izbuska" nak nevezett faházak roppant puritán berendezésűek (nincs mit ellopni és nem is zárják) . A vaskályha , tűzifa és néhány deszka a berendezés .   Emelem   
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #50 Dátum: 2012. Január 07. - 14:07:44 »







Ilyen egy"menedékház" ezt geodéták építették de nekünk jól jött mikor elakadtunk. ( A háttérben szakácsnőnk a harmatban mosakodik)
Ilyen a berendezés !
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #51 Dátum: 2012. Január 07. - 14:40:47 »

A IV.o. meg ilyen ... !   Ördög  Vigyorog







Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #52 Dátum: 2012. Január 07. - 14:50:27 »

Na és hol az angol wc ?
A vodkáról annyit : Csak akkor isznak mikor van és csak annyit amennyi van !
Sajnos a kecskevadászatra nem tudtam elmenni (tele volt a Níva) . Ott az összes kényelem a fenyőág derékalj a hálózsák és a kifeszített ponyva volt.
Mindez -5 - 10 Celsiusban éjszaka 2000 méter körüli magasságban.  Ördög
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #53 Dátum: 2012. Január 07. - 15:53:59 »

Na és hol az angol wc ?

Brrrrr ! Ott semmilyen nem volt , csak cidri ... !  :Mosolyog  Woest

Itt volt , több is ... !   Ördög   Vigyorog  Skócia , graus .





 Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #54 Dátum: 2012. Január 08. - 19:33:30 »


Valamint ami kimaradt a filmből, de én biztosra veszem: ezek a derék oroszok egy ilyen téli vadászaton annyi vodkát vedelnek, amitől én meghalnék.


Dehogy halnál meg!
Ha most a jó meleg szobában végignézed, hogyan eszi az eszkimó két pofára a fókazsírt, a hányinger kerülget és azt mondod, nincs az a pénz, amiért megtennéd.
Ha oda kerülsz, a második napon ugyanúgy eszed. A szervezet élni akar és tudja, mi kell a túléléshez.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #55 Dátum: 2012. Január 09. - 14:17:54 »

Nekem is nagyon tetszett a medvevadászatos film.
Azért amikor a kotoréknál várják a kiugró medvét...készenlétben tartott puskákkal...pláne az egyik még bele is néz, oda is hajol, hogy meg tudja lőni...az vadászat a javából!

Másrészt külön elismerésem a LOVAKNAK. Eszembe jutott a tavalyi németországi tartózkodásom alatt a sok ruhába öltöztetett (füllesztett) gebe fagypont körüli hőmérsékleten...vajon akár farkascsalinak jók lennének-e, túlélnék-e a kivezető utat?
Ezek lovak meg odaálltak, ha kell zokszó nélkül, hasig szakadtak a vízbe, és farkuknál fogva rángatták a medvét...remélem megbecsülik őket. Szerintem igen.
Naplózva

Erdő az én templomom...
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #56 Dátum: 2012. Január 09. - 16:22:36 »

Ha valaki segítene bemásolni a linket :

Mennyivel más ez a vadászat mint meglőni a medvét a cserépkályhás magaslesből a kekszporos szórón.  Emelem

Szamomra nagyon furcsa volt, hogy a kotorekba lovik meg a medvet......ez nem tetszett benne. Nyilvan elore tudtak hogy hol is van.
Kanadaba ilyesmi nincs, eloszor is nincs ideny ilyenkor, es ami a legfontosabb az, az, hogy nehez tudni, hogy nem-e anyamedve kicsikkel benne.....ezert az ilyen itt szigoruan ...no...no..!!
A terep ugyanaz mint itt. En is egyszer neztem szembe kotorekba a medve csillogo szemevel 1 m-rol veletlenul szarvas vadaszat kozbe, mikor ratalaltam a "barlangjara" hat nagyon gyorsan hatraleptem, de a medvek ilyenkor teli alvaskor fizikailag lassuak, ernyedtek......(de az csak azutan jutott eszeme)       
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #57 Dátum: 2012. Január 09. - 19:12:33 »

Nekem is nagyon tetszett a medvevadászatos film.
Azért amikor a kotoréknál várják a kiugró medvét...készenlétben tartott puskákkal...pláne az egyik még bele is néz, oda is hajol, hogy meg tudja lőni...az vadászat a javából!

Másrészt külön elismerésem a LOVAKNAK. Eszembe jutott a tavalyi németországi tartózkodásom alatt a sok ruhába öltöztetett (füllesztett) gebe fagypont körüli hőmérsékleten...vajon akár farkascsalinak jók lennének-e, túlélnék-e a kivezető utat?
Ezek lovak meg odaálltak, ha kell zokszó nélkül, hasig szakadtak a vízbe, és farkuknál fogva rángatták a medvét...remélem megbecsülik őket. Szerintem igen.

Én elvenném a puskát tőlük és leverném vele a veséjüket.  Nem a lovakét Mosolyog hanem az emberekét.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #58 Dátum: 2012. Január 09. - 19:17:27 »

 Emelem A fimből úgy lehet értelmezni , elsők a lovak  Igen Én így látom ,.  Emelem
Anno Árpádéknak is hasonló lovai voltak  ?  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #59 Dátum: 2012. Január 09. - 19:19:53 »

Az életük függ tőlük!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: