Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Külhoni kalandok  (Megtekintve 125049 alkalommal)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #135 Dátum: 2012. Január 16. - 18:31:48 »

Meglőtték, igaz "kompániában"! Szomorú

Nagyon sajnálom! Szinte összeszorult a szívem, azok után, amit a videón megtett és reméltem, hogy megmenekült. Nem épp királyhoz méltó vég...
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #136 Dátum: 2012. Január 16. - 20:57:49 »

Nem az a baj, hogy a vendégvadászok nem odavaló (kis) kalibereket visznek, mert félnek a "nagypuskáktól"? Aztán sebzés az eredmény. Szomorú

Szerintem itt az a baj, hogy teljesen más, mint amihez szokva vannak az átlag nyugati vadászok. Nem a tájra meg a körülményekre értem, hanem a vadászat lehetséges végkifejletére.

Nálunk (meg Európában) ha valamit rosszul lő meg a pógár mi történhet? Jön a vérebes vagy egyéb hivatásos, meg esetleg a lövő, keresik, vagy meglesz vagy nem. És ennyi. Az nincs benne a pakliban hogy a sebzett kitapossa a bélést a pógárból vagy megeszi, ha épp olyan fajta. Ez azért picit befolyásolhatja az embert, mikor elhúzza a ravaszt.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #137 Dátum: 2012. Január 16. - 20:58:59 »



Szerintem elég jó példája annak, amikor a lőkészség hiányát nagy kaliberrel próbálják pótolni.
Mondjuk biztos én tévedek és nagy élmény lehet egy Kaffert állkapcsát közelről szétlőni vagy beleengedni egy sorozatot a farába esetleg egy Elefántot közelről csúnyán hibázni, majd vesénlőni.... Nem

hogy rohadt volna el az anyjában...
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #138 Dátum: 2012. Január 16. - 21:02:39 »

Állítólag európai vadászt nem kísér. Csak támadó vadara lövet. Gondolom ebben van a jó lóvé. addig ingerlik a jószágot, amíg nem támad.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #139 Dátum: 2012. Január 16. - 21:03:13 »

  Az nincs benne a pakliban hogy a sebzett kitapossa a bélést a pógárból vagy megeszi, ha épp olyan fajta.

 Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #140 Dátum: 2012. Január 17. - 00:40:23 »

 Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Ezeket elmondhatjátok , vagy írhatjátok neki személyesen is : mark@nitroexpresssafaris.com , Tel. (602) 956-3551   Ördög  Vigyorog

 Emelem
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #141 Dátum: 2012. Január 17. - 02:18:04 »

Sanyooo nem az átlag a filmek megnézve elég nagy ágyút visz. Sokszor nagyobbat mint Sullivené inkább a lőkészséggel van a gond. Javarészt ámerikaiak... elég ennyi.
De pl ez is jellemző volt rájuk legalábbis olvasmányaim révén ezt szűrtem le.





En figyelmesen vegighallgattam de semmi amerikai-t nem "hallottam" a videokon, a kiejtesek mind brit angol, nem amerika-i.......?
Veszelyes vadra vadaszni csak veszelyes vad kaliberu fegyverrel mehetsz, a vadasz  keveset tehet kalibervalasztasba.
Akarmilyenek is az amerikaiak de loni tudnak, nem egy afrika-i  PH-mondta akikkel itt beszeltem; biztos azert mert nem 5 golyot lonek el egy evbe, es egy doboz golyo nem tart el nekik evekig  mint mas helyeken, es javareszt kinek fegyvere van azok mind passzios utantoltok kik nagyon sokat lonek.....na meg azt is mondtak, hogy kik a legszarabb lovok..... Kacsint ....ahol draga a loszer es loni csak lotereken lehet, es sokan a rendszervaltasok utani  orszagokbol valo "vadaszok" kiknek presztizs kerdes Afrikaba valo loveszettel dicsekedni otthon.......nahat ezek csak egyeni velemenyek voltak nemi Del afrika-i  vadaszvezetoktol.   





Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #142 Dátum: 2012. Január 17. - 07:15:22 »

....na meg azt is mondtak, hogy kik a legszarabb lovok..... Kacsint ....ahol draga a loszer es loni csak lotereken lehet, es sokan a rendszervaltasok utani  orszagokbol valo "vadaszok" kiknek presztizs kerdes Afrikaba valo loveszettel dicsekedni otthon.......nahat ezek csak egyeni velemenyek voltak nemi Del afrika-i  vadaszvezetoktol.   







 Igen Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #143 Dátum: 2012. Január 17. - 22:03:58 »



Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #144 Dátum: 2012. Január 18. - 17:33:24 »

 Röhög No lám, ilyen az amikor a hóhért akasztják!!!! Röhög Röhög
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
ninjazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #145 Dátum: 2012. Január 18. - 19:21:32 »

Szia Sakac.A 131-es hozzászólásnál írod,hogy sokszor nagyobb kalibert használnak, mint maga Sullivan.Én úgy tudom ő 600-as N.E. kaliberű duplát használ,valamelyik Nimród Szafariban még kép is volt róla.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #146 Dátum: 2012. Január 18. - 20:05:49 »

Szia Sakac.A 131-es hozzászólásnál írod,hogy sokszor nagyobb kalibert használnak, mint maga Sullivan.Én úgy tudom ő 600-as N.E. kaliberű duplát használ,valamelyik Nimród Szafariban még kép is volt róla.

Pedig annál nagyobb nem sok van...  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
ninjazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #147 Dátum: 2012. Január 18. - 20:44:15 »

Pedig van!A 700-as N.E.,erről valószínűleg a fórumtársak is tudnak,de az Oroszok kifejlesztették a 750-es N.E.-t.Ez még mind kispuska, a Német 2-es kaliberű vállról indítható "varminter" puska mellett.Ez sörétes számozás szerint értendő.A lövedéktömeg 226g,ha jól emlékezem.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #148 Dátum: 2012. Január 18. - 20:49:29 »

Pedig van!A 700-as N.E.,erről valószínűleg a fórumtársak is tudnak,de az Oroszok kifejlesztették a 750-es N.E.-t.Ez még mind kispuska, a Német 2-es kaliberű vállról indítható "varminter" puska mellett.Ez sörétes számozás szerint értendő.A lövedéktömeg 226g,ha jól emlékezem.

Ezekkel már háborút lehetne nyerni Mosolyog
Mondjuk az mindig érdekelt minek ekkora kaliber. Tudom kis ember nagy bot ....
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
ninjazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #149 Dátum: 2012. Január 18. - 20:57:17 »

Szia Sakac.Én csak műkedvelő vagyok,de szerintem a 375-416-os kaliberek is bőven elegek,még elefánt támadás esetén is.P.H.Capstick könyveit olvasva ez kristályosodott ki elmémben.Bár Ő 470-es N.E-vel is vadászott.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: