Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Külhoni kalandok  (Megtekintve 124287 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #105 Dátum: 2012. Január 11. - 16:06:48 »

....ha jol tudom europaiak lottek le oket es eleg sz@r munkat vegeztek. Emelem  ..... es most milliardokba kerulnek...






Nálatok is vannak indiánok ?   Ördög   
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #106 Dátum: 2012. Január 11. - 16:20:26 »

Szia Bentshaft! Emelem

Ha kell,  még küldhetünk egy pár tucat indiánt! Röhög Stoel

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #107 Dátum: 2012. Január 11. - 16:48:52 »

Szia Bentshaft! Emelem

Ha kell,  még küldhetünk egy pár tucat indiánt! Röhög Stoel

 Wave
  Tucatot! ?????????   EZREKET ! Tegyük  már boldoggá  Kanadát! Stoel Stoel Röhög Röhög Röhög Röhög
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2658


« Új üzenet #108 Dátum: 2012. Január 11. - 16:58:46 »

Szia Bentshaft! Emelem

Ha kell,  még küldhetünk egy pár tucat indiánt! Röhög Stoel

 Wave

Én 15 indiánnak fizetem a repülőjegyét oda!!!!!!!!!! Igen
De meg ne próbáld vissza küldeni őket!!!!!!
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122


vadaszijasz


« Új üzenet #109 Dátum: 2012. Január 11. - 18:00:53 »

Vaddisznóra hol vadásztok ? Ha jól tudom az nem őshonos Amerikában . Ezek betelepített egyedek vagy elvadult  házi sertések ?
A magánterületeken ,magánbirtokokon hogyan van az a " bármikor , bárhol vadászhatsz " ? Nyílván ez bonyolultabb kérdés mert ismerni kéne tulajdonszerkezeteket de ha tudod röviden magyarázd el légyszíves .  Meghajol

A vaddiszno itt E, Amerikaba duvad es akarmikor lohetoek, akarmikor csak nem ejszaka (privat teruleteken, kertekbe az USA ba ott lehet ejszaka is loni kulon engedelyel)......hat mit mondjak nem egy tisztelt vad abszolut ezen a felteken.
Itt nalam az allamba nagyon keves van de az USA-ba bizonyos allamaiba nagyon sok van. Igen ezek betelepitett egyedek melyek nagyon elszaporodtak, a vervonal nem tudom mennyire tiszta biztos voltak keresztezodesek farmokrol  kiszabadult disznokkal.....viszont ezeknek "feral pigs"  viszont a nevuk, helyeken vannak eredeti betelepitett orosz vaddisznok is....nagyon nagy kanokat lehet loni.   Nem tudom Europaba is mennyire tiszta a vervonal ott is szerintem parosodtak hazi sertesekkel, vagy a babos vaddisznok  ott termeszetesek?

Aki akar az vadaszhat maganteruleteken is, de nem szukseges mikor ott vannak a millo km2 szabad teruletek ahova mindenki ki jarhat oda vadaszni, es a zome azt teszi. Meg bizonyos vadfajok foleg csak ott fordulnak elo a nagy vadonokba (javor, farkas, medvevadaszni is ilyen helyekre megyunk. Az en esetembe vagyes ahol vadaszok privat es allami teruletek kozt valtozik.
 
Maganteruleten vadaszni annyibol all itt nalam, hogy megkerded a tulajt, hogy megengedi-e hogy ott vadasszal ?  A valasz altalaba igen. Hogy adsz-e egy uveg Crown Royal-t a tulajnak az toled fugg (tolem el sem fogadtak anno)
Nekem itt sok privat teruletem van ahol vadaszok  kozel a varoshoz 10 km -40km-tavolba ahol feherfarku szarvasra vadaszok (csak ijjal, ez az ij zona egy 100 km szeles ov a varos korul ahol csak ijal vadaszhatsz meg helyeken slug-al) 
Ezeken a teruleteken csak egyedul  vagyok (neha viszek havert) ezek tobb km2 teruletek......es persze ez mind ingyenesen. 
Vannak privat teruleteim ahol 20 eve egyedul vadaszok, praktikusok mert ki jarhatok melo elott, meg melo utan delutan mert kozel vannak....habar ezek csak feherfarku szarvasra (ami itt a legnepszerubb vadaszott vad)
Elofordul, hogy a terulet gazdat cserel es az uj tulaj nem enged be vadaszokat, ilyenkor keresunk mas teruletet....van eleg.
Nagyvarosok kozelebe,  surun lakott allamokba-tartomanyokba viszont sokkal nehezebb privat teruletekre engedelyt kapni, es a szabad allami teruletek meg tavolabbra vannak sok esetbe.....tehat azok a vadaszok joval tobbet vezetnek.

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #110 Dátum: 2012. Január 11. - 19:08:30 »

....ha jol tudom europaiak lottek le oket es eleg sz@r munkat vegeztek. Emelem  ..... es most milliardokba kerulnek...
Huhh !  Ördög Vigyorog

Azóta se tanultak belőle és most nekik is milliárdokba kerül ... !  Nyihi  Nyihi

 OOO   Angyal   Wave




Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #111 Dátum: 2012. Január 12. - 06:39:56 »

A vaddiszno itt E, Amerikaba duvad es akarmikor lohetoek, akarmikor csak nem ejszaka (privat teruleteken, kertekbe az USA ba ott lehet ejszaka is loni kulon engedelyel)......hat mit mondjak nem egy tisztelt vad abszolut ezen a felteken.
Itt nalam az allamba nagyon keves van de az USA-ba bizonyos allamaiba nagyon sok van. Igen ezek betelepitett egyedek melyek nagyon elszaporodtak, a vervonal nem tudom mennyire tiszta biztos voltak keresztezodesek farmokrol  kiszabadult disznokkal.....viszont ezeknek "feral pigs"  viszont a nevuk, helyeken vannak eredeti betelepitett orosz vaddisznok is....nagyon nagy kanokat lehet loni.   Nem tudom Europaba is mennyire tiszta a vervonal ott is szerintem parosodtak hazi sertesekkel, vagy a babos vaddisznok  ott termeszetesek?

Aki akar az vadaszhat maganteruleteken is, de nem szukseges mikor ott vannak a millo km2 szabad teruletek ahova mindenki ki jarhat oda vadaszni, es a zome azt teszi. Meg bizonyos vadfajok foleg csak ott fordulnak elo a nagy vadonokba (javor, farkas, medvevadaszni is ilyen helyekre megyunk. Az en esetembe vagyes ahol vadaszok privat es allami teruletek kozt valtozik.
 
Maganteruleten vadaszni annyibol all itt nalam, hogy megkerded a tulajt, hogy megengedi-e hogy ott vadasszal ?  A valasz altalaba igen. Hogy adsz-e egy uveg Crown Royal-t a tulajnak az toled fugg (tolem el sem fogadtak anno)
Nekem itt sok privat teruletem van ahol vadaszok  kozel a varoshoz 10 km -40km-tavolba ahol feherfarku szarvasra vadaszok (csak ijjal, ez az ij zona egy 100 km szeles ov a varos korul ahol csak ijal vadaszhatsz meg helyeken slug-al) 
Ezeken a teruleteken csak egyedul  vagyok (neha viszek havert) ezek tobb km2 teruletek......es persze ez mind ingyenesen. 
Vannak privat teruleteim ahol 20 eve egyedul vadaszok, praktikusok mert ki jarhatok melo elott, meg melo utan delutan mert kozel vannak....habar ezek csak feherfarku szarvasra (ami itt a legnepszerubb vadaszott vad)
Elofordul, hogy a terulet gazdat cserel es az uj tulaj nem enged be vadaszokat, ilyenkor keresunk mas teruletet....van eleg.
Nagyvarosok kozelebe,  surun lakott allamokba-tartomanyokba viszont sokkal nehezebb privat teruletekre engedelyt kapni, es a szabad allami teruletek meg tavolabbra vannak sok esetbe.....tehat azok a vadaszok joval tobbet vezetnek.



Köszönöm a választ !  Meghajol 
Nagyon tetszik ez a hozzáférhetőség a vadászathoz. Nem tudod elképzelni hogy a mi szisztémánk mennyi embertől vette el a vadászat lehetőségét legfőképpen mert nem tud megfizetni és finanszírozni egy területes tagságot. De emberi gyarlóságok , kivagyiság , gyűlölködés miatt is sokan veszítették el a vadászati lehetőséget. Az érem másik oldala hogy sokan akik a vadászati törvény változása előtt nem jutottak vadászathoz azok ha jól csinálták és földtulajdonuk de legfőképpen pénzük volt - van most vadászhatnak .Sajnos néha nem is a vadászat lehetősége vezérli az egyik vagy másik oldalt hanem hogy elvegye más lehetőségét és csak azért is megmutassa hogy AZ OTT nem fog vadászni.  Hát ilyen gyomorforgató dolgok vannak a Magyar vadászat körül . Rííí    De azért még így is nagyon szép .    Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #112 Dátum: 2012. Január 15. - 15:10:33 »


Ez már gépesítettebb vadászat , nem odúban hanem szemtől szembe ! Igen
Naplózva
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #113 Dátum: 2012. Január 15. - 18:39:43 »


Ez már gépesítettebb vadászat , nem odúban hanem szemtől szembe ! Igen


Elég komoly terep van! Igen
Naplózva

Üdv:Kapszli
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122


vadaszijasz


« Új üzenet #114 Dátum: 2012. Január 16. - 05:30:23 »


Ez már gépesítettebb vadászat , nem odúban hanem szemtől szembe ! Igen


Stefi, ez olyan mintha quad-al, terepjarokkal mennenk itt az erdokbe medveidenybe, egy kanyar utan meglatunk egy medvet leugrunk (vagy nem) es elkezdunk loni mint az allat, altalaba a menekulo vagy meglepett medvere....gyakori seggbeloves stb.....gyenge " vadaszat".... lenezett, a  "roadhunting " egyik variansa. Ez torvenyileg nem tiltott mit fenebb leirtam. Ez tobbszor elofordult es tehettuk volna...gyakran latni igy medvet.
A masfel  honapos csalizas ami megengedett itt ebbe az allamba medvere szerintem nehezebb (foleg fizikailag) es konnyen lehet szelektalni az ivarok kozt, nincs "velelen"  anyamedvek lelovese mint a fenebbi kepbe, habar vadaszati erteke ennak sincs mondhatni semmi, meg annak ellenere sincs, hogy a csalizas csak  masfel honapig engedelyezett (amig az ideny tart)
Neha csinalom vagy segitek baratoknak en is abba, mert erdekes medveket latni fenykepezni, videozni, olyan kozelrol.....hebe-hoba esetleg loni egyet ha nagyon nagyot latunk, de nem egy nagy kaland (habar a nagy Boar-ok  Vigyorog ejszaka jarnak meg a csalira is, mikor itt nem szabad vadaszni)

....ez alul nem rossz abszolut, meg jo vadaszat ize van (nem azert rakom fel mert ijjal lo, nem azt probalom dicsoiteni)  fegyverrel is igy lenne tenyleg erdekes, izgalmasabb, szerintem medvet ejteni.

http://www.youtube.com/watch?v=R84Bj4PKOvE&feature=youtu.be
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 16. - 05:43:17 írta Sakac » Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #115 Dátum: 2012. Január 16. - 08:03:11 »

Stefi, ez olyan mintha quad-al, terepjarokkal mennenk itt az erdokbe medveidenybe, egy kanyar utan meglatunk egy medvet leugrunk (vagy nem) es elkezdunk loni mint az allat, altalaba a menekulo vagy meglepett medvere....gyakori seggbeloves stb.....gyenge " vadaszat".... lenezett, a  "roadhunting " egyik variansa. Ez torvenyileg nem tiltott mit fenebb leirtam. Ez tobbszor elofordult es tehettuk volna...gyakran latni igy medvet.
A masfel  honapos csalizas ami megengedett itt ebbe az allamba medvere szerintem nehezebb (foleg fizikailag) es konnyen lehet szelektalni az ivarok kozt, nincs "velelen"  anyamedvek lelovese mint a fenebbi kepbe, habar vadaszati erteke ennak sincs mondhatni semmi, meg annak ellenere sincs, hogy a csalizas csak  masfel honapig engedelyezett (amig az ideny tart)
Neha csinalom vagy segitek baratoknak en is abba, mert erdekes medveket latni fenykepezni, videozni, olyan kozelrol.....hebe-hoba esetleg loni egyet ha nagyon nagyot latunk, de nem egy nagy kaland (habar a nagy Boar-ok  Vigyorog ejszaka jarnak meg a csalira is, mikor itt nem szabad vadaszni)

....ez alul nem rossz abszolut, meg jo vadaszat ize van (nem azert rakom fel mert ijjal lo, nem azt probalom dicsoiteni)  fegyverrel is igy lenne tenyleg erdekes, izgalmasabb, szerintem medvet ejteni.

http://www.youtube.com/watch?v=R84Bj4PKOvE&feature=youtu.be


Hát igen ez már tényleg VADÁSZAT a javából !  Mi lenne ha támadna a lövés után? Még bőven lenne ideje hogy fasírtot csináljon az íjjászból ! Gondolom valaki biztosít egy nagyobb kaliberű fegyverrel !?  Támadás szempontjából úgy tudom a bocsokat vezető anyamedve a legveszélyesebb ! Te is lőttél már íjjal medvét ?      Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #116 Dátum: 2012. Január 16. - 08:52:14 »

Ott áll mögötte Sullivan szelleme , az 500-as Jeffrey-vel ... !  Vigyorog
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #117 Dátum: 2012. Január 16. - 09:53:14 »

Ott áll mögötte Sullivan szelleme , az 500-as Jeffrey-vel ... !  Vigyorog

Karcsi ez a Sullivan meghalt ?  Gondolom nem ágyban párnák közt !
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #118 Dátum: 2012. Január 16. - 09:55:23 »

Szerintem él még
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #119 Dátum: 2012. Január 16. - 10:06:55 »

Karcsi ez a Sullivan meghalt ?  Gondolom nem ágyban párnák közt !

Stefi, költötték már halálhírét, állítólag az utolsó esetben nem jött össze a lábhoz csúszó támadó kafferbivaly meglövése. Aztán azt is mondták már, hogy él és virul.  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: