Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyvertartás - Vizsgáztatás  (Megtekintve 42040 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #90 Dátum: 2016. Május 17. - 20:30:55 »

Sziasztok!

Adott egy golyós lőfegyver, lejárt műszakival, kilőtt csővel, amit mondjuk megvennék csőcsere, puska készíttetés miatt.
Abban az esetben, ha most olyan állapotban van, hogy nem megy át a műszaki vizsgán, akkor mi van? Hogy lehet az adás-vételt lebonyolítani?
(Nyilván az egy megoldás, hogy a mostani tulajdonos cseréltet rajta csövet, vizsgáztatja le és adja el nekem, de az ehhez kapcsolódó rohangálás legyen az én terhem.)

Üdv.: P.pocok

Aki megcsinálja a csőcserét, fegyvermester, nála érdeklődj.
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #91 Dátum: 2016. Május 17. - 20:52:28 »

Sziasztok!

Adott egy golyós lőfegyver, lejárt műszakival, kilőtt csővel, amit mondjuk megvennék csőcsere, puska készíttetés miatt.
Abban az esetben, ha most olyan állapotban van, hogy nem megy át a műszaki vizsgán, akkor mi van? Hogy lehet az adás-vételt lebonyolítani?
(Nyilván az egy megoldás, hogy a mostani tulajdonos cseréltet rajta csövet, vizsgáztatja le és adja el nekem, de az ehhez kapcsolódó rohangálás legyen az én terhem.)

Üdv.: P.pocok
 

Nocsak, építkezünk  Vigyorog !   

Nem tudom pontosan hogy van jogszabályilag  , de szerintem  az a fegyverműves  , akinek van jogosultsága csőcseréhez , (az építhet is saját maga a nála levő alkatrészekből)   ,  tehát tarthat magánál  lőfegyver fődarabot is, ennélfogva vásárolhat is  alkatrésznek  , akár kilőtt csövű golyós vadászfegyvert  ! 

szerintem  ha ő  veszi meg alkatrésznek,  akkor nem kell rá műszaki   

 
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #92 Dátum: 2016. Május 17. - 21:33:40 »

Köszönöm a segítséget Uraim!   Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #93 Dátum: 2016. Május 19. - 11:01:05 »

Sziasztok!

Adott egy golyós lőfegyver, lejárt műszakival, kilőtt csővel, amit mondjuk megvennék csőcsere, puska készíttetés miatt.
Abban az esetben, ha most olyan állapotban van, hogy nem megy át a műszaki vizsgán, akkor mi van? Hogy lehet az adás-vételt lebonyolítani?
(Nyilván az egy megoldás, hogy a mostani tulajdonos cseréltet rajta csövet, vizsgáztatja le és adja el nekem, de az ehhez kapcsolódó rohangálás legyen az én terhem.)

Üdv.: P.pocok

Szerintem pl, ez is megoldás .
Az is ha a mester (bolt) átveszi a fegyvert megcsinálják amit meg kell a Te költségedre majd ők adják el neked. Azt hiszem az költségmentes ha ők átveszik.  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: