Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyvertartás - Vizsgáztatás  (Megtekintve 42103 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #75 Dátum: 2015. Március 10. - 23:01:09 »

Na, a mai nap volt a "hal a tortán" . Ezt hallottam, de nem tudom elképzelni hogy igaz-e?

Hivatásos Vadásznak, ha az a fegyver szolgálati csak akkor kell a tárreduktort használni mikor nem szolgálati célra használja???
 Fejvakarás

Magyarul, a saját társaságában a Hivatásos Vadász a Winchester SX3-ra felteszi a 10-es toldót, telerakja Brenekkével, aztán be a hajtásba?
Másnap a szomszédos társaság fácán vadászatán, mint vendégvadász, toldó le, mobilreduktor be, és 2+1-es tárral irány a hajtás?
Kicsit lesarkítottam, de ez a lényeg?
Így B4(?) a kategória, és minden rendben van (lesz)?
A hivatásos vadász rendészeti feladatokat lát el, a saját szolgálati területén.
Rá más szabályok vonatkoznak mint a vadászokra.
A szomszéd fácánozáson pedig csak vadászként vehet a vadászokra vonatkozó szabályokkal.
Bonthatatlanul rögzített 2+1 reduktorral.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #76 Dátum: 2015. Március 11. - 09:22:36 »

A hivatásos vadász rendészeti feladatokat lát el, a saját szolgálati területén.
Rá más szabályok vonatkoznak mint a vadászokra.
A szomszéd fácánozáson pedig csak vadászként vehet a vadászokra vonatkozó szabályokkal.
Bonthatatlanul rögzített 2+1 reduktorral.


Köszönöm kedves Kolléga az infót. A Hivatásos Vadász rendészeti feladataival magam is tisztában volnék, mivel /PAPÍRFORMA szerint  Nyihi /én is az volnék.  Stoel
(Egyik imerősöm szerint: Papírkutya  Taps)

A felvetésemből akkor  szerint csakannyi igaz, hogy semennyi?
Tehát vadászati célra nem lehet használni a nem "lebutított" tárral rendelkező automatát, még a hivatásos vadásznak sem?
Megjegyzem: kezdtem felvillanyozódni a hír hallatán. Mert ugye 5 patrony, az 2-vel több, mint a 3. Mosolyog

Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #77 Dátum: 2015. Március 11. - 12:03:32 »

Na, a mai nap volt a "hal a tortán" . Ezt hallottam, de nem tudom elképzelni hogy igaz-e?

Hivatásos Vadásznak, ha az a fegyver szolgálati csak akkor kell a tárreduktort használni mikor nem szolgálati célra használja???
 Fejvakarás

Magyarul, a saját társaságában a Hivatásos Vadász a Winchester SX3-ra felteszi a 10-es toldót, telerakja Brenekkével, aztán be a hajtásba?
Másnap a szomszédos társaság fácán vadászatán, mint vendégvadász, toldó le, mobilreduktor be, és 2+1-es tárral irány a hajtás?
Kicsit lesarkítottam, de ez a lényeg?
Így B4(?) a kategória, és minden rendben van (lesz)?
A fegyver az fegyver. Ha vadászfegyver, akkor vadászfegyver, ha egyéb célra van, akkor egyéb célra trtott fegyver. Nyilván ez utóbbinak a felhasználási területe meg van határozva. Vonj párhuzamot a maroklőfegyverrel, amit hivatásosként a "szolgálati helyeden" használhatsz de a szomszédban már nem. Ha az öntöltő sörétes vadászfegyvernek roncsolás nélkül el nem távolítható reduktorral kell rendelkezni, akkor a mobil reduktorral rendelkező egyéb célú öntöltő sörétes fegyvered nem lehet vadászfegyver, nem használhatod se a szomszédban, se nálatok vadászati célra.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #78 Dátum: 2015. Március 11. - 12:09:07 »

A fegyver az fegyver. Ha vadászfegyver, akkor vadászfegyver, ha egyéb célra van, akkor egyéb célra trtott fegyver. Nyilván ez utóbbinak a felhasználási területe meg van határozva. Vonj párhuzamot a maroklőfegyverrel, amit hivatásosként a "szolgálati helyeden" használhatsz de a szomszédban már nem. Ha az öntöltő sörétes vadászfegyvernek roncsolás nélkül el nem távolítható reduktorral kell rendelkezni, akkor a mobil reduktorral rendelkező egyéb célú öntöltő sörétes fegyvered nem lehet vadászfegyver, nem használhatod se a szomszédban, se nálatok vadászati célra.

Köszöntem a választ!  Emelem
Ez kicsit előrébb vitt a dologban.
Pedig bíztam benne, hogy akár 12 Brenekével tömöm meg a tárat, aztán én leszek a helyi Old Satterhand, a csodapuskával.  Nyihi Ördög Taps  Röhög
Aztán Ganxta Zolee szavaival élve: "...Ha üres a tár, újratöltök . . ."
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #79 Dátum: 2015. április 30. - 22:48:58 »

Drága Barátom!
Mond már el nekem, miért akarsz "ottomatát" ma Magyarországon?
Ha kielégítő választ adsz, megcsinálom neked barátságból a munkát.
Üdv! sanyooo

Kedves Sanyooo!
Úgy néz ki, hogy megvan az "ottomata"! 😊
 A  "hülyebogár" kielégítő válasz volt? Nevet
Írok privát üzenetet.  Emelem
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Ts@bi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #80 Dátum: 2015. Május 14. - 13:32:03 »

Sziasztok!

Golyós fegyveremnek május végén leár a műszakija.
Azt hallottam, hogy eladásig a műszaki vizsgáztatás nem kötelező.
Lejárt vizsgával csak a tartása szabályos, vagy vadászatra használhatom is?
Előre is köszönöm!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #81 Dátum: 2015. Május 14. - 13:34:23 »

Sziasztok!

Golyós fegyveremnek május végén leár a műszakija.
Azt hallottam, hogy eladásig a műszaki vizsgáztatás nem kötelező.
Lejárt vizsgával csak a tartása szabályos, vagy vadászatra használhatom is?
Előre is köszönöm!

Ezt hol hallottad ?    Emelem
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #82 Dátum: 2015. Május 14. - 13:46:58 »

Sziasztok!

Golyós fegyveremnek május végén leár a műszakija.
Azt hallottam, hogy eladásig a műszaki vizsgáztatás nem kötelező.
Lejárt vizsgával csak a tartása szabályos, vagy vadászatra használhatom is?
Előre is köszönöm!

Jól hallottad, csak adás-vételnél kell érvényes műszakinak lenni a fegyveren.
Naplózva
Ts@bi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #83 Dátum: 2015. Május 14. - 14:14:31 »

Ezt hol hallottad ?    Emelem

Anno a módosításkor, 2012-ben, de mivel nálam most aktuális, így keresem a megerősítést.

http://nepszava.hu/articles/article.php?id=575459

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #84 Dátum: 2015. Május 14. - 15:15:22 »

Anno a módosításkor, 2012-ben, de mivel nálam most aktuális, így keresem a megerősítést.

http://nepszava.hu/articles/article.php?id=575459




Nem harap meg a fegyverügyes ha felhívod .  Vadászhatsz vele ha lejár a műszaki akkor is . A többi ahogy Pyrus írta.             Emelem
Naplózva
Ts@bi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #85 Dátum: 2015. Május 14. - 22:16:03 »


Nem harap meg a fegyverügyes ha felhívod .  Vadászhatsz vele ha lejár a műszaki akkor is . A többi ahogy Pyrus írta.             Emelem

Köszönöm a választ, megtörtént, ennek ellenére érzem azt biztosnak, ha több helyen megkérdezem. és ezt bővebben nem fejteném ki...
 Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #86 Dátum: 2015. Május 15. - 11:13:19 »

Anno a módosításkor, 2012-ben, de mivel nálam most aktuális, így keresem a megerősítést.

http://nepszava.hu/articles/article.php?id=575459



Bocs, hogy beledumálok, de a fenti hivatkozásánál azért finoman szólva is létezik autentikusabb forrás. Átlag 3-4 jogszabállyal operálunk vadászati témában (abból is mondjuk 2 "fontosabb"), ezek ma bárki által ingyenér' beszerezhetők. 
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Ts@bi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #87 Dátum: 2015. Május 15. - 11:46:44 »

Bocs, hogy beledumálok, de a fenti hivatkozásánál azért finoman szólva is létezik autentikusabb forrás. Átlag 3-4 jogszabállyal operálunk vadászati témában (abból is mondjuk 2 "fontosabb"), ezek ma bárki által ingyenér' beszerezhetők. 

Tisztában vagyok vele, pont ennek a 3-4 jogszabálynak kerestem először a jogtárakban az aktuális verzióját, majd végigolvasás nélkül kereséssel próbáltam megkeresni a vonatkozó részt, de tényleg nem találtam.
Nem vagyok pedig az az "először kérdez aztán olvas típus". Ha tudnád linkelni megköszönném.  Wave Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #88 Dátum: 2015. Május 15. - 12:53:43 »

Tisztában vagyok vele, pont ennek a 3-4 jogszabálynak kerestem először a jogtárakban az aktuális verzióját, majd végigolvasás nélkül kereséssel próbáltam megkeresni a vonatkozó részt, de tényleg nem találtam.
Nem vagyok pedig az az "először kérdez aztán olvas típus". Ha tudnád linkelni megköszönném.  Wave Emelem

Durván ezek jöhetnek szembe a mindennapjainkban. Google-be bemásolva napi hatályú jogtár-ból elérhetőek. 

2004. évi XXIV. törvény a lőfegyverekről és lőszerekről
253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről
1996. évi LV. törvény a vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról
79/2004. (V. 4.) FVM rendelet a vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló 1996. évi LV. törvény végrehajtásának szabályairól
22/1991. (XI. 15.) NM rendelet a kézilőfegyverek, lőszerek, gáz- és riasztófegyverek megszerzésének és tartásának egészségi alkalmassági feltételeiről és vizsgálatáról
31/2006. (VI. 1.) GKM rendelet a fegyverek, lövőkészülékek, valamint ezek lőszereinek vizsgálatáról


 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #89 Dátum: 2016. Május 17. - 20:25:46 »

Sziasztok!

Adott egy golyós lőfegyver, lejárt műszakival, kilőtt csővel, amit mondjuk megvennék csőcsere, puska készíttetés miatt.
Abban az esetben, ha most olyan állapotban van, hogy nem megy át a műszaki vizsgán, akkor mi van? Hogy lehet az adás-vételt lebonyolítani?
(Nyilván az egy megoldás, hogy a mostani tulajdonos cseréltet rajta csövet, vizsgáztatja le és adja el nekem, de az ehhez kapcsolódó rohangálás legyen az én terhem.)

Üdv.: P.pocok
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: