Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyvertartás - Vizsgáztatás  (Megtekintve 41839 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Dátum: 2008. április 14. - 12:47:47 »

Minden, amit a fegyvertartásról, a vizsgáztatásról tudni szeretnénk...
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 15. - 19:23:21 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Május 03. - 07:26:44 »

Az elmúlt héten történt.Bejött hozzánk a műhelybe egy" komoly vadász " aki a következőket kérte.Idézem."A szomszédban nem vették be a fegyvert vizsgára, és csak ezt kellene kicserélni rajta." Kérésünkre kivette a tokból a darabot, és többen elképedve néztük, mert ilyet még egyikünk sem látott. IZS 18 baszküljére  bal oldalon  Hetra trafóval  ráhegesztve a régi  kukoricamorzsoló  felfogató öntvénye, ami a távcsőszerelék része volt.A  kisujjnyi vastag két csap pont az ember orra előtt meredezett, és ezért a kis dologért az a fránya átvevő nem volt hajlandó bevenni.Az ember csak a baszkül cseréjét kérte, hogy beadhassa.Kb 1/4 órát szánt az egész műveletre.Amikor elmondtuk, hogy ez fődarab, és nem úgy működik ahogy ő azt elképzelte, hitetlenkedve csóválta a fejét.Kérésünkre megmutatta a céltávcsövet is, ami teljes egészében passzolt a felvázolt képbe.II. Világháborús szovjet céltávcsőroncs volt hosszában megrepedt objektívvel igen leharcolt állapotban. Sajnos nem tudtun rajta segíteni. Mindezt azért írtam le, hogy lássuk micsoda igénytelenség tapasztalható egyes " vadászok " részéről, a felelősségről nem is beszélve, mert az ilyen jellegű műtéttel is felérő átalakítás nagy veszélyt jelenthet mind a fegyver kezelőjére, mind a közlben tartózkodóra egyaránt. Üdv. Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Május 03. - 08:01:17 »

Az elmúlt héten történt.Bejött hozzánk a műhelybe egy" komoly vadász " aki a következőket kérte.Idézem."A szomszédban nem vették be a fegyvert vizsgára, és csak ezt kellene kicserélni rajta." Kérésünkre kivette a tokból a darabot, és többen elképedve néztük, mert ilyet még egyikünk sem látott. IZS 18 baszküljére  bal oldalon  Hetra trafóval  ráhegesztve a régi  kukoricamorzsoló  felfogató öntvénye, ami a távcsőszerelék része volt.A  kisujjnyi vastag két csap pont az ember orra előtt meredezett, és ezért a kis dologért az a fránya átvevő nem volt hajlandó bevenni.Az ember csak a baszkül cseréjét kérte, hogy beadhassa.Kb 1/4 órát szánt az egész műveletre.Amikor elmondtuk, hogy ez fődarab, és nem úgy működik ahogy ő azt elképzelte, hitetlenkedve csóválta a fejét.Kérésünkre megmutatta a céltávcsövet is, ami teljes egészében passzolt a felvázolt képbe.II. Világháborús szovjet céltávcsőroncs volt hosszában megrepedt objektívvel igen leharcolt állapotban. Sajnos nem tudtun rajta segíteni. Mindezt azért írtam le, hogy lássuk micsoda igénytelenség tapasztalható egyes " vadászok " részéről, a felelősségről nem is beszélve, mert az ilyen jellegű műtéttel is felérő átalakítás nagy veszélyt jelenthet mind a fegyver kezelőjére, mind a közlben tartózkodóra egyaránt. Üdv. Juszuph  Wave
Okos emberek mindig voltak, és lesznek is. Kár érte, hogy nem készült róla fénykép. Fejvakarás
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #3 Dátum: 2008. Május 03. - 14:43:24 »

Az elmúlt héten történt.Bejött hozzánk a műhelybe egy" komoly vadász " aki a következőket kérte.Idézem."A szomszédban nem vették be a fegyvert vizsgára, és csak ezt kellene kicserélni rajta." Kérésünkre kivette a tokból a darabot, és többen elképedve néztük, mert ilyet még egyikünk sem látott. IZS 18 baszküljére  bal oldalon  Hetra trafóval  ráhegesztve a régi  kukoricamorzsoló  felfogató öntvénye, ami a távcsőszerelék része volt.A  kisujjnyi vastag két csap pont az ember orra előtt meredezett, és ezért a kis dologért az a fránya átvevő nem volt hajlandó bevenni.Az ember csak a baszkül cseréjét kérte, hogy beadhassa.Kb 1/4 órát szánt az egész műveletre.Amikor elmondtuk, hogy ez fődarab, és nem úgy működik ahogy ő azt elképzelte, hitetlenkedve csóválta a fejét.Kérésünkre megmutatta a céltávcsövet is, ami teljes egészében passzolt a felvázolt képbe.II. Világháborús szovjet céltávcsőroncs volt hosszában megrepedt objektívvel igen leharcolt állapotban. Sajnos nem tudtun rajta segíteni. Mindezt azért írtam le, hogy lássuk micsoda igénytelenség tapasztalható egyes " vadászok " részéről, a felelősségről nem is beszélve, mert az ilyen jellegű műtéttel is felérő átalakítás nagy veszélyt jelenthet mind a fegyver kezelőjére, mind a közlben tartózkodóra egyaránt. Üdv. Juszuph  Wave
Szia Juszup!
Megirnád,hogy hol van ez a műhely, és a tevékenységi kör miben merül ki ?
Köszönettel : r. Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Május 03. - 15:56:32 »

 Bion
Szerintem ötletes és dolgos ember lehetett! Vadkárelhárítás alatt lemorzsol 2 zsák tengerit, nem kell otthon az időt tölteni vele! Ha a felesége megkérdezi: "Már megint vadászni mész , ahelyett, hogy morzsolnál egy kis kukoricát?"- mit mond, "Anyukám nem látod, hogy oda megyek, kezemben a szerszám!" Angyal
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Május 03. - 21:21:59 »

Szia Robi,
 ez a műhely a Gyöngysor u.6. sz alatt található, ahol a fegyvervizsgáztatás, csak hátul az épületben.Fegyverekkel, javítás, átalakítás, gyártás stb. foglalkozunk, és így térnek be hozzánk ilyen extra darabokkal  néha. Eddig ez a morzsolós viszi a pálmát. Szia. Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Május 05. - 20:38:39 »

Szia Robi,
 ez a műhely a Gyöngysor u.6. sz alatt található, ahol a fegyvervizsgáztatás, csak hátul az épületben.Fegyverekkel, javítás, átalakítás, gyártás stb. foglalkozunk, és így térnek be hozzánk ilyen extra darabokkal  néha. Eddig ez a morzsolós viszi a pálmát. Szia. Juszuph  Wave
Szia Juszup!
Köszi az infót,és kivánok Nektek sok türelmet az ilyen "morzsolós"kliensekhez!
Üdv.r. Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #7 Dátum: 2008. December 29. - 22:08:49 »

Sziasztok!
Az egyik fegyverem műszaki kártyája önálló életre kelt és eltűnt. Hogyan tudom pótolni?
Van valami infotöredék a kisagyamban, hogy párszáz HUF ellenében kiállítja az illetékes hatóság.
Mit kell tennem?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. December 29. - 22:18:18 »

Sziasztok!
Az egyik fegyverem műszaki kártyája önálló életre kelt és eltűnt. Hogyan tudom pótolni?
Van valami infotöredék a kisagyamban, hogy párszáz HUF ellenében kiállítja az illetékes hatóság.
Mit kell tennem?

Az enyémet ellopták. A rendőrségen elkértem a másolatát a fegyverügyestől, nyomott rá egy bélyegzőt odaírta hogy hiteles másolat. Kivágtam, lamináltam és olyan mint az eredeti. Tudom hogy nem szabályos, de ez volt akkor a leggyorsabb és azóta úgy maradt.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #9 Dátum: 2008. December 29. - 22:20:49 »

Az enyémet ellopták. A rendőrségen elkértem a másolatát a fegyverügyestől, nyomott rá egy bélyegzőt odaírta hogy hiteles másolat. Kivágtam, lamináltam és olyan mint az eredeti. Tudom hogy nem szabályos, de ez volt akkor a leggyorsabb és azóta úgy maradt.
Ez is egy megoldás, csak nálam átiratásra kerülne a fegyver amihez kell a kártya.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #10 Dátum: 2008. December 29. - 22:22:56 »

Ez is egy megoldás, csak nálam átiratásra kerülne a fegyver amihez kell a kártya.

Akkor a Hivataltól kell kérned. Az ára ott van a honlapjukon ha jól emlékszem. Lehet, hogy postán is megoldják neked!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #11 Dátum: 2008. December 30. - 08:09:01 »

Szia Horrido,
tudok neked segíteni, kérem írd meg nekem privátban a pontos adatokat, fegyver típus, gyártó, kaliber, gyári szám, ha tudud mikor volt vizsgán, és természetesen a tulajdonos pontos adatai irányító számmal a lakcím is. A 06 / 20  342 5975 számon  is  elérhetsz.
Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #12 Dátum: 2008. December 30. - 09:45:13 »

Szia Horrido,
tudok neked segíteni, kérem írd meg nekem privátban a pontos adatokat, fegyver típus, gyártó, kaliber, gyári szám, ha tudud mikor volt vizsgán, és természetesen a tulajdonos pontos adatai irányító számmal a lakcím is. A 06 / 20  342 5975 számon  is  elérhetsz.
Üdv : Juszuph  Wave
Küldtem egy magánt!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #13 Dátum: 2009. április 16. - 10:08:04 »

Sziasztok!

Nem is tudom hova illene a kérdése..talán ide...

Az mkh által kiadott vizsgálati jegyzőkönyven szerepel a mért furat átmérő ugye (vagy hogy hivják)....
Ha egy 7,62-es fegyvernél, új fegyvernél, 7,63-at mérnek, akkor mivan?
Nézegettem a boltban, aztán furcsállottam...nem ennyire precizek az olcsobb fegyverek, hogy már egy századdal 'rosszabbról" indul?
(Vagy csak kopik az mkh kaliberező tüskéje  Ördög)
 Nem értek hozzá...Vállat von
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #14 Dátum: 2009. április 16. - 10:14:42 »

Szia Feri!

Fordulj bizalommal Juszuph-hoz!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: