Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Egy drótszőrű magyar vizsla első lépései egy amatőr kutyás kezei alatt...  (Megtekintve 48564 alkalommal)
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #60 Dátum: 2011. Február 01. - 11:26:17 »

Sziasztok. Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a topikot.
2 hét múlva hozom el akkor 2 hónapos rövidszőrű magyar vizslámat. Most csináloma vadásztanfolyamot, nyáron leszek 18.
Nagyon beleszerettem a kutyás vadászatba, hajtásba ezért gondoltam, hogy megpróbálkozom a vizsla idomítással.
A Kolossy féle könyvet olvastam ill. a Kutya idomítás című könyvet is beígérték. Ahogy látom, vizslákban itt mindenki
otthon van. Egy kis segítséget vagy inkább vélemény nyilvánítást szeretnék kérni. Vannak név ötleteim, de nem
igazán sikerül dönteni, mindenkinek más tetszik. A lehetőségek: Hubi, Avar, Bodza, Ropi, Zsömi, Perec.
Ha esetleg valakinek van más ötlete azt is szivesen fogadom.
Arielhez pedig gratulálok.
Bence  Emelem
Naplózva

Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #61 Dátum: 2011. Február 01. - 18:39:37 »


Jelentkezett bennem egy kérdés!!!
Ha nem érez szagot, akkor nem igazán megy keresni, ha küldöm. Ha azt akarom, hogy keressen, akkor oda kell dobnom valamit - egy darab fát, vagy hógolyót, bármit. Amikor aztán szagot fog, vagy ha lövök a levegőbe, akkor nincsen gond, de amíg nem, akkor az 'Istennek sem akar menni. Ha küldöm, nézi, hogy van-e valami a kezemben. Ha nem látja, vagy érzi a vadat, akkor nem megy.
Szerintetek hogyan tudnám rászoktatni, hogy szag- kép- és hanghatás nélkül is keressen? Vagy ez ki fog még alakulni benne később?

 Emelem

Szia svferi!
A kutyád hét hónapos, mit vársz tőle? Türelem! A kamaszodás környékén már menni fog magától is, sőt olyankor is, mikor nem szeretnéd. Ördög A probléma előbb csökkenhet, ha előre tudod küldeni. Egy kis segítséget találsz a retrieveres honlapon. http://www.retrieversport.hu/keret.htm A többi cikket is érdemes elolvasni, bár szerintem vizslához nem mind hasznos.
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #62 Dátum: 2011. Február 02. - 08:51:49 »

Ha küldöm, nézi, hogy van-e valami a kezemben. Ha nem látja, vagy érzi a vadat, akkor nem megy.

 Ördög Vigyorog
Üdv !
 Igen Wave Emelem
Naplózva
tistván
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #63 Dátum: 2011. Február 02. - 23:32:26 »

Jelentkezett bennem egy kérdés!!!
Ha nem érez szagot, akkor nem igazán megy keresni, ha küldöm. Ha azt akarom, hogy keressen, akkor oda kell dobnom valamit - egy darab fát, vagy hógolyót, bármit. Amikor aztán szagot fog, vagy ha lövök a levegőbe, akkor nincsen gond, de amíg nem, akkor az 'Istennek sem akar menni. Ha küldöm, nézi, hogy van-e valami a kezemben. Ha nem látja, vagy érzi a vadat, akkor nem megy.
Szerintetek hogyan tudnám rászoktatni, hogy szag- kép- és hanghatás nélkül is keressen? Vagy ez ki fog még alakulni benne később?

Teljesen hobby kutyásként nagy érdeklődéssel olvasom a beszámolóidat és sok sikert a továbbiakban! Leírnám a véleményem, ha tévednék, vagy olyasmiket írok, amiket már tudsz, előre is elnézést kérek!
Szerintem a kutya nem tudja, mit szeretnél. Olvasva a beszámolóidat úgy érzem, hogy relatíve gyorsan haladsz. Az alapokra, előtanulmámyokra talán több időt kellett volna szánni! Szerintem, most sem késő, de gondold át, mit szeretnél és építsd fől "csináld" meg a kutyát. Tanítottad az irányba küldést? Először azt kellene megpróbálni vadmentes terepen és mehetne az üres keresés is a stílus csiszolása miatt.
Eddig az alábbi "folyamat ábra" szerint vadászol a kutyával: Várunk, vad jön(réce), meglövöm, leesik, kutya megkeresi, odahozza, örülünk. Ezzel nincs baj, ez már megy.
Most azt szeretnéd, ha a folyamat így menne (kiegészítve néhány kérdéssel): kutya keres, talál (állja meg vagy verje fel), vad felrepül (fontos! mit csináljon ekkor a kutyád?), meglövöd, leesik (mit csináljon közben a kutya?) és nagyjából itt értünk el az előző folyamat ábránkhoz, innen már tudja!
Ha tudod a beszúrt kérdésekre a választ, akkor kicsit visszamenve az alapokhoz szerintem nagyon gyorsan megérti , mit szeretnél tőle.
Esetleg egy jó vizslás könyv sokat segíthet.
üdv.
Naplózva
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #64 Dátum: 2011. Február 03. - 07:59:59 »

tistván! Igen Helyes a meglátásod! Ha megengeded, kiegészíteném a magam véleményével.
A kutya még abban a korban van, amikor könnyen irányítható, szívesen engedelmeskedik. Ennek a fenntartása a későbbi időszak feladata, a fegyelmezést, irányba küldést, keresési stílust ráér még tanulni. Fontos viszont, hogy vaddal találkozzon, meglegyen a vágy annak megszerzésére, ezért a keresést én éppenséggel nem vadmentes területen kezdeném. Egy-két vadkeltés után a kutya tudni fogja, miért is kell mennie és kedve is lesz hozzá. Amikor már menni akar, akkor állnék neki a fegyelem szilárdításának és a stílus csiszolásának. Hamarosan vége az idénynek és jönnek a "hétköznapok". svferi egy érdeklődő, kötődő kutyával állhat neki a tényleges kiképzésnek, amihez sok sikert kívánok!
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #65 Dátum: 2011. Február 03. - 10:23:06 »

Köszönöm Mindenkinek a segítséget!
Gábor! Most nálunk nehéz "nem vadmentes" területet találni, ugyanis nagyon kevés fácánunk van. Amit a múltkor tudtam, azt a kukoricást beszántották, és eltűntek onnan a fácánok (az a 15-20 darab). Valószínű, a szomszéd területre költöztek át.
Most már a réceidénynek is vége, februárban még szajkózgatunk, aztán jön a szalonkázás... Meg az itthoni sok-sok gyakorlás.
Egyébként én is sokkal többet foglalkozok a fegyelmezéssel, mint mással. Már az utcán is eljön mellettem póráz nélkül, amikor meglátja a nyakörvet a kezembe, akkor leül és várja, hogy rátegyem, amikor szólok neki jön, utasításra leül, szerintem a fegyelmezéssel elég jól vagyunk, annyi bajom van, hogy a kocsi csomagtartójába nem akar beugrani, nekem kell feltennem mindig... Fejvakarás
Úgy látom az apport is a szenvedélye, a vadat is beállja, mint írtam egyedül a keresni küldéssel van egy kis hiányosság, de én is úgy érzem, hogy azt még kinövi.
Üdv!  Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #66 Dátum: 2011. Március 03. - 20:28:53 »

Üdv Mindenkinek!
Már elég régen írtam ide. Igazából azért, mert "érdemleges" dolgot nem nagyon csináltunk az elmúlt egy hónapban.
Sokat járunk Ariellel "csak úgy" az erdőn, etetni, szórni. Erősítjük köztünk a köteléket, már semmi problémám nincs sem a pórázzal járással, sem a fegyelemmel. Bármikor szólok neki, jön és leül előttem. Megtanulta azt, hogyha meglátja nálam a pórázt, akkor mi fog következni, így amikor pórázzal a kezemben jelenek meg az udvaron, akkor minden szó nélkül jön és leül elém.  Mosolyog
Ez a hónap reméljük, vadászat szempontjából eseménydúsabb lesz, és biztos vagyok benne, hogy nagy segítségemre lesz szalonkázáson.
Pár kép a mai húzásról:

Megérkeztünk, Ari feltérképezi a terepet:



Aztán leül mellém, és várjuk a húzást:







Szalonka még nem, de disznók jöttek. Ariel halk morgással jelezte nekik, hogy nem igazán szimpatizál velük...  Vigyorog

 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #67 Dátum: 2011. Március 03. - 21:10:22 »

 Igen Igen Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #68 Dátum: 2011. Március 15. - 08:59:34 »



 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #69 Dátum: 2011. április 27. - 00:35:01 »



 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #70 Dátum: 2011. április 27. - 00:39:05 »


 Emelem

Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #71 Dátum: 2011. április 27. - 19:24:52 »

Szia Feri.
Klasz ez a rajz.Jó modelled volt.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #72 Dátum: 2011. április 27. - 20:09:06 »

Valóban jó rajz!
Gratulálok, és várom a többit is!!!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #73 Dátum: 2011. Május 02. - 11:12:51 »

Uraim!
Ezt a topikot hagyjátok meg a vadászkutya tanításának!
Ezeket meg lehet beszélni a többiben is!

Köszönöm Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #74 Dátum: 2011. Május 05. - 11:56:56 »

Üdv Mindenkinek!

Ma egy újjabb feladat elé állítottam Arielt...
Mivel már lassan 10 hónapos, így gondoltam ideje lenne megnézni, hogy milyen affinitása van az utánkereséshez.
A tegnapi süldő maradványaiból csináltam egy kis csapát az utcánk végében.

Az "eszközeim": A süldő feje, meg egy kevés vér összegyűjtve a flakonban.



Aztán kimentem, leraktam a csapát...

Innen indult, és abba a kökénybokorba ment be:



A "rálövés helye":



A "rálövés helyén" jobban megforgattam a fűben a fejet, illetve pocsoltam mellé egy kis vért is. Onnantól pedig végig húztam a fejet a fűben, tettem bele két kisebb törést, és olyan 5-8 méterenként néhány csepp vért, kenést csináltam...



És a csapa vége:



Majd pedig hazamentem Arielért, hosszú pórázom nincs, így bálazsinórral pótoltam meg a pórázt, és kb. fél óra múlva rááltunk a csapára...

A rálövés helyén:



Aztán pedig Ariel szépen húz a csapán.



Ahol vér van, ott tovább időzik...



...az egyik törésnél lement a csapáról, de egy kicsit visszábbhúztam, akkor ment egy félkört, és újra felvette.



Az utolsó métereket már videóra vettem:



Üdv!  Emelem

Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: