Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Egy drótszőrű magyar vizsla első lépései egy amatőr kutyás kezei alatt...  (Megtekintve 48552 alkalommal)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #15 Dátum: 2010. December 05. - 18:35:44 »

Az első kép egy kicsit ránagyítva...



 S.Peti
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Hergó
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190


« Új üzenet #16 Dátum: 2010. December 05. - 20:13:29 »

Feri! Igen Emelem
ól? Tasli Stoel
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #17 Dátum: 2010. December 05. - 20:33:58 »

Feri! Igen Emelem
ól? Tasli Stoel

Nálunk kutyaólnak hívják...  Stoel
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Hergó
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190


« Új üzenet #18 Dátum: 2010. December 05. - 20:38:00 »

Sokan nálunk is.
(egyszer valahol én is) Tasli Tasli
Erre az egyik  kisöreg : Fiam böcsüld azt az ebet ólja a disznyónak van  Stoel
 Ördög
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #19 Dátum: 2010. December 05. - 20:40:32 »

Sokan nálunk is.
(egyszer valahol én is) Tasli Tasli
Erre az egyik  kisöreg : Fiam böcsüld azt az ebet ólja a disznyónak van  Stoel
 Ördög

Jogos!  Igen
Kutyaház...  Kacsint
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #20 Dátum: 2010. December 09. - 17:55:54 »

Szenka!
Áttettem a Felháborítóba, folytassuk ott.

Voldi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #21 Dátum: 2010. December 13. - 12:07:30 »

Várjuk az újabb történeteket!!!

Addig elmesélem, hogy Dongó (5 hónapos drótos vizslám) első fácánvadászatán volt szombaton, majd vasárnap. Az alapidomítással már elég jól haladok, ezért úgy gondoltam, hogy nem árt ha eljön velem és szokja a vadászat légkörét, hallja a lövéseket és elszaladgál a többi kutyával. A keresd vezényszót is megtanítottam neki az előző napokban, bár szegényem csak az eldobott szalonna és sajt falatokat kereste csak eddig. Mivel 200 madarat engedtünk ki, ezért úgy gondoltam, hamar rájön mire megy ki a játék. Így is lett. Bár a nagy pufogtatást először nem tudta mire vélni, de ügyesen és szisztematikusan keresett. Néha elszaladt távolabbra tőlem, ha a másik vizslát meglátta, de síppal általában vissza parancsoltam. Arra próbálom szoktatni, hogy körülöttem 20-30 méteres körzetben dolgozzon. Az első meglőtt madarakkal óvatosan bánt, megszagolta aztán otthagyta, de ha a másik kutya a szájába vette, akkor ő ki akarta venni a szájából. A második hajtáson már bemutatta hogyan kell állni a madarat - ami becsületére legyen mondva, szabályszerűen végzett és a többi jelen lévő kutya egyike sem csinálta. Parancsra beugrott és felverte a madarat, lövés után a szokásos szagolás, de hozni nem akarta. Na ezt még elismételte párszor, sőt volt olyan megállása, amelyik fácán mellett a felnőtt kutyák simán elmentek, ő észre vette (orral) és megállta. A kollégák elismerőleg nyilatkoztak a "kis vakarcsról" a gazdi feszült a büszkeségtől.  Vigyorog Aztán lövés lövést követett, szépen potyogtak a madarak és Dongó látva a többi kutyán hogy felveszik a madarat, ő is egyre gyakrabban próbálkozott vele. Oda még nem hozta. Így telt el a szombat. Másnap hasonlóan zajlottak az események, azzal a különbséggel, hogy megtörtént az első apport is. Nagyon megdicsértem! Aztán volt olyan, hogy a hajtás vége felé közeledve a leálló elől vette fel a madarat és gyönyörűen hozta be a gazdihoz a hajtásba. Láb előtt letéve gyönyörű kis pofájával várta a gazdi simogatását, amit meg is kapott.  Okos Hát így telt az első fácánvadászat, jó lesz a kutya, de sok foglalkozást, gyakorlást igényel majd még...
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #22 Dátum: 2010. December 13. - 12:21:35 »

A mai délelőtt egy kicsit összetett volt. Először a pórázzal ismerkedtünk meg, másodszor pedig a Vadkacsával  Kacsint!
Szóval először megkapts Ariel a nyakörvét - eddig egy bolhanyakörv volt rajta szoktatásképpen, úgyhogy nem volt különösebb gond a viselésével. Pár kör így az udvaron, aztán jött a póráz... Hát itt nem volt olyan egyszerű a helyzet. Próbáltam, hogy Ő menjen elől, és én követem, így jó is volt, de néha eszébe jutott, hogy meg van kötve akkkor aztán ugrált mindenfelé, ilyenkor leültetés, nyugtatás, aztán kezdés előlröl. Néha Ő maradt le, olyankor leguggolt "pisilő-póz"-ba, és ismét biztatni kellett, hogy jöjjön. Aztán bevontam a segítségbe Bolhás kutyámat, ugyanis Ő elég szépen jön mellettem pórázon. Így próbáltam őket vinni egymás mellett pórázon, Ariel Bolhással szórakozott, így nem figyelt a pórázra, úgyhogy ez elég jól bevált. Aztán Bolhás nélkül próbáltuk megint, és amikor a legjobban tudtunk menni egy kört az udvaron, akkor hagytuk abba, és ment is be Ariel is a helyükre.





Aztán pedig tegnapelőtti gácsérral csináltam egy kis mesterséges csapát.

A "leesés helye": jól megforgattam a gácsért a hóban, egy pár toll, meg egy kis vér is ott maradt:



Aztán behúztam a málnabokrok alá:



Utána visszamentem Arielért, biztatások közepette (keresd!!!) mentem vele a "leesés helyére". Nagyon látványosan felvette a csapát:



Aztán végig orral a földön szépen ment a csapán, egy helyen tért le róla, de vissza is ment hamar a csapára, és egyenesen ráment a kacsára. Közben ugye végig biztatgattam, amikor pedig máér a nyomon volt, akkor jött a "Hozdd!!" vezényszó is.

Egy kicsit szöszölt vele, nem igazán találta a fogást rajta:



De aztán csak meg lett a fogás, és hozta is szépen:



Annyi, hogy most nem tudtam leültetni a madárral a szájában, mert mindig kiejtette a szájából, amikor elém ért.

Egy párszor eldobtam Neki, most a beugrást a póráz felcsatolásával akadályoztam meg, ha menni akart, akkor leültettem, megnyugtattam, megsimogattam, aztán amikor teljesen nyugodtan ült mellettem, akkor csatoltam le a pórázt és küldtem a kacsáért.

Néhány ilyen apport után egy kis nehezítés. Feltettem az egyik fára a récét, de azt is megoldotta Ariel:





Aztán pedig a múltkori szajkós "apportalanyt" felújítottam egy kicsit. Csináltam belőle egy kacsa "mellpreparátumot". Lenyúztam melltől felfelé, a nyakát is, de a nyaka tövénél vágtam le, így a lenyúzott nyakat beledugtam a flakon száján, a bőrt pedig kívülről ráhúztam, és még a két lábat is rászigszalagoztam a flakonra:



Aztán kipróbáltuk ezt is:





  S.Peti

Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #23 Dátum: 2010. December 13. - 12:24:17 »


Gratulálok Nektek!

Nekünk Szilveszterkor lesz a fácánvadászatunk, oda majd én is viszem. Addig még a fegyelmen kell egy kicsit alakítani, meg nem tudom, hogy hogyan fog viselkedni több ember között, de azért remélem, hogy meg fog engem ismerni  Vigyorog
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #24 Dátum: 2010. December 13. - 13:54:48 »

Feri!
Arra számíts, hogy ha lesz másik kutya is, akkor valószínűleg sokat fog vele foglalkozni, játszani, stb. Illetve a kutya a korából adódóan is szeles, nem lehet tőle teljes fegyelmet elvárni, szerintem nem is cél. Ha már pedzegeti a dolgokat akkor az elég ilyen korban. Sőt engem cseszegettek is a vadász cimboráim, hogy miért fegyelmezem annyit a kutyát. De ha most nem tanulja meg a rendet akkor később nehezebb lesz.
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #25 Dátum: 2010. December 25. - 09:41:37 »

Üdvözlezem Mindenkinek!
Már egy jó ideje nem írtam, pedig lett volna mit.
Az elmúlt másfél hétben Ariellel felvettünk egy szajkót, meg megkerestünk egy récét.
A szajkó tiszta helyre esett, egy hógolyót eldobatam a leesés irányába, és szépen felvette, és hozta.
A kacsát Apám lőtte, eldugta egy kökénybokorba, és megvárta míg odamegyünk. Itt egy kis biztatás, egy hógolyó a vélt irányba, és szépen megkereste, és hozta is Arielke. Képek azért nem készültek, mert már szürkült, meg nagyon takony ködös idő volt, a gépet nem volt kedvem elővenni.
Ellenben jelentkezett egy hiba...
Nem hozza el teljesen hozzám a madarat, hanem előttem két-három méterre megáll vele, ha lépek felé, akkor elindul mellettem tartva a távolságot... Ha erélyesen rászólok, akkor megilletődik, leül, és leejti a madarat a földre...
Ez miért lehet szerintetek, és mivel tudnám orvosolni???

A párázzal járkálás már egyre jobb, már egyáltalán nem zavarja a póráz, még a bal oldalon menést kell erőltetni, de az jó lesz.

Egy kép, így ünnepekre:



 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #26 Dátum: 2010. December 25. - 13:33:30 »

Szia Feri!

Szerintem kicsit nagy lépésekkel haladsz, és  így nem tudnak a kutyában a tanultak leülepedni, berögződni.
Amikor én az első kutyámat tanítottam volt egy nagyon jó nevű/hírű segítőm. Ő mindég arra intett, tanítás során egyszerre csak keveset követeljek meg a kutyától de azt tökéletesen. Amikor az egyik tanult feladat  már beidegződik kapcsoljam össze a már megtanultakkal.

Fontos, ha hívom, csapot -papot otthagyva visszajöjjön, és közvetlenül előttem leüljön. Ez nagyon lényeges az apportírozásnál is, mert az a kutya amelyik nem ül le, hajlamos arra, hogy forogva, fejét elhajtva nehezebben adja át a vadat.

Az átadással kapcsolatosan javaslom,  próbáld meg, hogy leguggolva próbálod odahívni.

Más.  Én híve vagyok a két golyós, súlyozható apportfának. Ez könnyebben megtanítja a kutyát a jó súlyelosztásra, mint a vizesüveg. Főleg ha nincs tele!

Üdv. Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #27 Dátum: 2010. December 25. - 17:39:03 »

Szia Attila!
Köszönöm a tanácsot. Az igazat megvallva egy kicsit azért haladunk "nagy léptekben", mert úgy érzem, hogy egy kicsit későn került hozzám, már majdnem 5 hónapos volt, és előtte semmilyen idomítást nem kapott.
Annyi energia van benne, hogy nincs szivem nem kivinni magammal a területre.
Mit tanácsolsz, mit csinálja(másképp)?
"ha hívom, csapot -papot otthagyva visszajöjjön, és közvetlenül előttem leüljön" - ezt hogyan tudnám elérni szerinted? A jutalomfalatos dolog néha jó, néha nem... Néha, ha szólok neki úgy érzem, hogy nem is hallja... Fejvakarás
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #28 Dátum: 2010. December 25. - 18:21:29 »

Hello!

Aki még nem vette volna még észre Mosolyog

Kolossy Gábor: Betyár a magyar vizsla.
http://www.vadaszat.net/nimrod/konyvek1.html

Szerintem óriási segítség lehet, még csak az elején tartok, de nagyon jó könyvnek gondolom.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #29 Dátum: 2010. December 25. - 19:42:12 »

Szia Feri! Emelem

Az nem baj, ha nagy benne az energia. Minden kutyámat kifelé a területre  futtattam a kocsi mellett, hogy lefáradjon kicsit. Persze nem százzal! Kacsint Ezzel azt értem el, hogy nem volt olyan kajla mire kiértünk, és jobban figyelt rám.
Nem késtél le vele semmiről, mert egy vizsla kb két éves korára éri el az igazi énjét! Addig meg van időd.
Lehetőleg legyél vele minél többet, és következetesen tanítsd.
A visszahívásnál, és a keresési távolság "beállításánál" is előszeretettel használom a hosszú pórázt. Egyszer szólok, vagy füttyentek(rövidet és éleset) aztán szépen elkezdem visszahúzni. Nagyon gyorsan rájön, és tudja miről van szó. Az is jó, ha közben leguggolsz, vagy elindulsz ellenkező irányba. Apportírozásnál is nagyon hasznos a hosszú póráz! Csak ne erőltesd, ne rángasd!
A jutalomfalatot nem igazán szeretem adni. Inkább simogatással, dögönyözéssel jutalmazom, mert az mindég kéznél van.


 Wave Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: