Oldalak: 1 ... 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 [155] 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148918 alkalommal)
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2310 Dátum: 2010. Július 25. - 10:30:18 »

Hát akkor kérd meg a Pistát hogy adja vissza az árát! Ördög
Amúgy a csövekből fekete,vörösesbarnás szutyok jön ki,pucolás után is,szekrényből kivéve vadászat előtti áthúzásnál is.Állítólag.

A dolog előző részével nem lesz probléma.Kénytelen leszek más gyártó cucca után nézni.Érdekessége a történetnek, hogy pontosan a Cody lőszerteszt, s az ott levő Zastava fegyverrel lőtt hihetetlen szóráskép okán,illetve az hogy magyar termék volta befolyásolt a döntésben.Az az álítolagos szutyok igen intenzív kémiai agresszíóra utal, érthetelen......
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2311 Dátum: 2010. Július 25. - 10:40:55 »

Vajh miért nem lep meg?
Sosem bíztam az olyan vadászati termékekben, ahol gondol egyet valaki, aztán egyik napról a másikra elkezdi gyártani. Legyen az távcső (annál különösen), fegyver vagy lőszer.
Gyorsan kiderült hogy X termék a világ egyik legjobb lőszere (a lefeketített Sallerbéla hüvely pl kifejezetten minőségi benyomást keltett bennem), Y pedig a legjobb távcsöve, ami annyira jó, hogy a Swaro, Minox, Zeiss stb becsukhatja a boltot, mert csak sznobok veszik ezután.

Sic transit gloria mundi ...



Hát ez a dicsőség gyorsan elmúlott Jani...........na nindegy evezünk tovább.
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2312 Dátum: 2010. Július 25. - 11:01:36 »

Valahogy úgy vagyok vele, hogy az állítólag, valaki hallott olyant, nekem nem elég ahhoz, hogy megbélyegezzek egy gyártót, nekem ehhez konkrétum kéne. Félreértés ne essék, semmi közöm a gyártásához, forgalmazásához, nem használtam ilyen lőszert és a közvetlen környezetemből sem tudok olyant, aki ilyen lőszert lőtt volna a puskájából.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #2313 Dátum: 2010. Július 25. - 11:13:42 »

Valahogy úgy vagyok vele, hogy az állítólag, valaki hallott olyant, nekem nem elég ahhoz, hogy megbélyegezzek egy gyártót, nekem ehhez konkrétum kéne. Félreértés ne essék, semmi közöm a gyártásához, forgalmazásához, nem használtam ilyen lőszert és a közvetlen környezetemből sem tudok olyant, aki ilyen lőszert lőtt volna a puskájából.
Hát ez az, hogy ezek közvetlen környezetről van szó legalábbis az én ismeretségi körömből.És én elhiszem.Saját tapasztalatom nincs mert ezek után nem fogom belerakni az biztos.De a fórumtársak közül is van akinek saját példájából derült ki a dolog.
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2314 Dátum: 2010. Július 25. - 11:21:09 »

Hát ez az, hogy ezek közvetlen környezetről van szó legalábbis az én ismeretségi körömből.És én elhiszem.Saját tapasztalatom nincs mert ezek után nem fogom belerakni az biztos.De a fórumtársak közül is van akinek saját példájából derült ki a dolog.

Eddig csak olyan infó volt, hogy állítólag, hallottam, stb. Ha van konkrét, és egyértelműen ez a lőszer okozta, az teljesen más.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2315 Dátum: 2010. Július 25. - 11:26:13 »

"A lőszer népszerűsítésében komoly szerepet vállaló internetes fórum mélyen hallgat, a kérdésekre arrogáns elutasítás a válasz, mintha csak a kérdező tehetne róla, hogy mire bedőlt a marketingnek és átlőtte a puskáját a Codyhoz, megszűnik a lőszer. "

 De hál Istennek azért van fény az alagút végén, mert lehet, hogy sörétes lőszert majd készítenek a jövőben.

Ugye ezt Te sem gondolod komolyan? Szerinted lesz még ember ezek után, aki bele mer tenni a puskájába olyan szutykot aminek a neve C-vel kezdődik és y a vége?
Előbb utóbb nyilvánosságra fog kerülni a szétcseszett csövek sora, hacsak nem titokban kártalanítja őket a gyártó.
De ezzel a baj nem csak ez! Sokkal nagyobb a kár, mert az egész kisszériás magyar lőszergyártást vágta haza nem is tudom pontosan milyen érdekből. Kapzsiság? Pénztelenség?


Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #2316 Dátum: 2010. Július 25. - 11:33:27 »

Eddig csak olyan infó volt, hogy állítólag, hallottam, stb. Ha van konkrét, és egyértelműen ez a lőszer okozta, az teljesen más.
A saját ismerős körömben vizsgáltak be egy blasert és az eredmény az lett hogy a Cody volt a tettes.
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2317 Dátum: 2010. Július 25. - 11:34:48 »

Grga Bátyám, szerinted?  Ördög Ördög Ördög  Azt hittem ennél többet néztél ki belőlem  Vigyorog . Ezért büntetésből a leggagyibb, fedetlen lesünkön kell ülnöd (van választék  Vigyorog )
Csak olvastam egy másik fórumon, hogy vannak ilyen tervek.  Meglepődött . És már volt aki örült is neki. Bizony  :Mosolyog


A kérdés kőltői volt  Ördög Ördög

Szóval vigyek ernyőt is, értem  Vigyorog

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2318 Dátum: 2010. Július 25. - 12:54:53 »

Úgy tűnik, a Cody egyenlőre befejezte földi pályafutását. A gyártó honlapja nem elérhető. A lőszer népszerűsítésében komoly szerepet vállaló internetes fórum mélyen hallgat, a kérdésekre arrogáns elutasítás a válasz, mintha csak a kérdező tehetne róla, hogy mire bedőlt a marketingnek és átlőtte a puskáját a Codyhoz, megszűnik a lőszer. Akik ragaszkodnak hozzá, "használtcikk"-ként még megvehetik, elég sokan akarnak szabadulni maradék készleteiktől.
Terjednek bizonyos mendemodák tönkrement csövű fegyverekről is, amikből állítólag Cody-t lőttek és visszafordíthatatlan korróziós folyamatok indultak el, többen jelezték, hogy így jártak illetve tudnak ilyen fegyverekről de a nyilvánosság elé eddig egyikük sem állt ki.
Sok itt a kérdőjel...

Valóban vannak kérdőjelek, nyilván előbb-utóbb felkiáltójel lesz mindegyikből.

Hallottam a történetet két helyről is, nem is vonom kétségbe. Úgy tudom hivatalos szakértői vélemény is rendelkezésére áll valakinek, amely megállapítja, hogy a cső korróziójának oka a nevezett lőpor.

DE!
Én anno 2007-ben az elsők között voltam, akik kipróbálásra/tesztelésre kaptak a Cody lőszerből. Az elejtések tapasztalatai, illetve a pontos adatok felkerültek a cég honlapjára és ezzel együtt a fórumra is, képes beszámoló formájában.  Pontosan már nem tudom, de kb 15-20 elejtés, őz, gím, dám és vaddisznó. Mindennek utána lehet nézni.

Az azóta eltelt időben átlag évi 1 dobozzal lőttem el a 9,3x62-es Codyból, és az én puskám csövének semmi baja. Ezt természetesen be is tudom mutatni.
Igaz, nem R93, hanem rendes vasból készült ZKK 600-as!   :Mosolyog Nyihi Nyihi

A lőszeres doboz belsejében látható a dátum, én úgy hallottam (valahol, valakitől) hogy a 2007-2008 -as szériáknak semmi baja. Az igazsághoz tartozik, hogy nekem csak ilyenem van, tehát egész nyugodtan fogom elhasználni.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #2319 Dátum: 2010. Július 25. - 12:59:37 »

Ugye ezt Te sem gondolod komolyan? Szerinted lesz még ember ezek után, aki bele mer tenni a puskájába olyan szutykot aminek a neve C-vel kezdődik és y a vége?
Előbb utóbb nyilvánosságra fog kerülni a szétcseszett csövek sora, hacsak nem titokban kártalanítja őket a gyártó.
De ezzel a baj nem csak ez! Sokkal nagyobb a kár, mert az egész kisszériás magyar lőszergyártást vágta haza nem is tudom pontosan milyen érdekből. Kapzsiság? Pénztelenség?


Voldi!
Te Codyt használtál-használsz?
Illetve ha igen, akkor a Te puskád csövét is szétb@szta?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #2320 Dátum: 2010. Július 25. - 13:40:36 »

Valóban vannak kérdőjelek, nyilván előbb-utóbb felkiáltójel lesz mindegyikből.

Hallottam a történetet két helyről is, nem is vonom kétségbe. Úgy tudom hivatalos szakértői vélemény is rendelkezésére áll valakinek, amely megállapítja, hogy a cső korróziójának oka a nevezett lőpor.

DE!
Én anno 2007-ben az elsők között voltam, akik kipróbálásra/tesztelésre kaptak a Cody lőszerből. Az elejtések tapasztalatai, illetve a pontos adatok felkerültek a cég honlapjára és ezzel együtt a fórumra is, képes beszámoló formájában.  Pontosan már nem tudom, de kb 15-20 elejtés, őz, gím, dám és vaddisznó. Mindennek utána lehet nézni.

Az azóta eltelt időben átlag évi 1 dobozzal lőttem el a 9,3x62-es Codyból, és az én puskám csövének semmi baja. Ezt természetesen be is tudom mutatni.
Igaz, nem R93, hanem rendes vasból készült ZKK 600-as!   :Mosolyog Nyihi Nyihi

A lőszeres doboz belsejében látható a dátum, én úgy hallottam (valahol, valakitől) hogy a 2007-2008 -as szériáknak semmi baja. Az igazsághoz tartozik, hogy nekem csak ilyenem van, tehát egész nyugodtan fogom elhasználni.
Hát ez az hogy az még a régi széria az újakat gyártják ezzel az olcsó lőporral,rossz megint így mondani de zastaváról hallottam amit szintén szétmart a lőszer valószínűleg az új,és az se alumíniumból készült.
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2321 Dátum: 2010. Július 25. - 13:51:10 »

Voldi!
Te Codyt használtál-használsz?
Illetve ha igen, akkor a Te puskád csövét is szétb@szta?

8x57 és .243
Nem volt eddig gondom egyikkel sem. Igaz a 8-ast már több mint egy éve vettem, a .243-ast meg tavaly talán decemberben.
Az én csöveimnek nincs baja, de ezekután nem teszem bele egyikbe sem. Igaz, nem is hirdetem eladásra a meglévő készletet, mint sok jellembajnok. Nézd meg mennyi hirdetés lesz nemsokára akár az aprón vagy akár máshol. Véletlenül most akar gyorsan eladni valaki 60 db 8x57-es Codyt az pl. aprón. Ugyan máááá királylány...
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #2322 Dátum: 2010. Július 25. - 14:19:07 »

8x57 és .243
Nem volt eddig gondom egyikkel sem. Igaz a 8-ast már több mint egy éve vettem, a .243-ast meg tavaly talán decemberben.
Az én csöveimnek nincs baja, de ezekután nem teszem bele egyikbe sem. Igaz, nem is hirdetem eladásra a meglévő készletet, mint sok jellembajnok. Nézd meg mennyi hirdetés lesz nemsokára akár az aprón vagy akár máshol. Véletlenül most akar gyorsan eladni valaki 60 db 8x57-es Codyt az pl. aprón. Ugyan máááá királylány...

 Igen  Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #2323 Dátum: 2010. Július 25. - 14:51:43 »



Feri, ez a baj Veled. Mármint, hogy felületes vagy.
Nem nézted meg a másik TopicKot, ott korrektül levezetik, hogy igazából a válság és az euró meg a kormány meg a monnyonle tehet róla, hogy szétcseszi a csövet a muníció. De hál Istennek azért van fény az alagút végén, mert lehet, hogy sörétes lőszert majd készítenek a jövőben.
Hát igen valamira el kell használni a maradékot, viaduktot mégse kellene vele robbantani  Kacsint
Igen, láttam azt a topiCKot. Láttam a számvetést is, mely szerint a 222-es hüvely 250 forint áfásan. Érdekes, mert ennyiért valszeg kész lőszert lehet venni, vagyis valaki valakinek hazudik.
Láttam azt az eszmefuttatást is, ami a válságot és az aktuálpolitikát keverte bele, valójában egy közhelyektől hemzsegő lózung volt, semmi több. Ha igaz a hír, mely szerint Öcsiék sörétes lőszert akarnak gyártani, akkor had kérdezzem meg, azt nem érinti a válság? Ahhoz nem drága az euró? Nem nagy az adóteher?
Azt is láttam, hogy azért nem tisztességes beszélnünk róla, mert Öcsi nem tud reagálni... Először is, miért nem tud? Neki sincs internetje, mint Kondornak? Másodszor, ha mondjuk a Norma lőszergyár fuccsolna be, arról sem beszélhetnénk mert nem tudnak magyarul, nem olvassák a fórumot ezért nem tudnak válaszolni? Szánalmas.
Gondolom, nem én vagyok az egyetlen aki szerint az lenne a fair, ha Öcsi szépen elmondaná, hogy igen Uraim, abbahagytuk, lőjétek át a vasakat más lőszerre, vagy türelem Uraim, rövidesen folytatjuk...mert ez a titokzatoskodás, a téma erőszakos elhallgattatása semmi jóra nem vezet.
Mindenesetre jó kezdeményezés volt és nagy kár érte.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2324 Dátum: 2010. Július 25. - 15:07:59 »

Milyen lőpor, gyutacs teszi tönkre rövid idő, pár tucat lövés alatt a csövet? Erre még a hadi lőszerek se képesek, pedig azok tudnak valamit Mosolyog , mert akkor nem volna már használható hadi csövű "vadászpuska"?  Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 [155] 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: