Oldalak: 1 ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148939 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1950 Dátum: 2010. Február 18. - 18:28:41 »

Továbra is hogy topic témánál maradjak kérdezem Milyen az ideális .308 win lőszer szerintetek nagyvadra Pl nehéz és lassú, vagy nehéz és gyors. Milyen tömeget használnátok 125 grs 165grs 180 grs 200 grs vagy esetleg 220 grs.
Nekem tapasztalatom a 165 grs el van az dámra ideális tuti átüti és nincs bent maradvány test.

 :Mosolyog
Ne haragudj meg, de én először javasolnék egy wiederladen könyv hathatós elolvasását, némi gyakorlati útmutatást olyantól, aki ezt odakint csinálja.
Utalnék az általam pirossal kiemeltekre... Kacsint
Ilyet ugyanis nem szoktak csinálni...pontosabban össze lehet hozni EGY lövés erejéig, utána már lutri a dolog.
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1951 Dátum: 2010. Február 18. - 18:48:11 »

Ott már nem is fogod  Ördög

Itt van az archívban.
http://www.chuckhawks.com/savage_ML_FAQ.htm

Köszi  Emelem
Naplózva

Dávid
feketeerdö
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #1952 Dátum: 2010. Február 18. - 21:38:16 »

Szia!

A csörobbanáshoz, ahogy a szöveget olvasom a puskárol, én azt értem ki belöle, hogy "Muzzleloader" magyarul elöltöltös puska.Lehet, hogy rosszul értem, de azt tudom, hogy az Amiknál az elöltöltös fegyverekkel külön vadászati szezon van.Ezeket a puskák csak fekete löporral szabad tölteni, a nyomás miatt.

A .308 win.-hez én innen Németországból a Swift A-Frame lövedéket tatom a legjobbnak, de elég drága is.Ami szintén nagyon jó(nekem eddig mindenre) és a lövedék itt nyugaton elég olcsó, a Lapua Mega 12 grammos lövege.



Üdv   Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1953 Dátum: 2010. Február 19. - 07:24:22 »

Szia Gyuri.

Ezt a puskát mindenütt úgy reklámozták, hogy a füst nélküli lőporral működik ( vagyis nem a feketével)
 None in the Savage 10ML-II, as it was designed to use smokeless powder from its inception over 12 years ago. Quite to the contrary, it offers dramatically lower cost per shot than Pyrodex, no corrosive residue, no heavy fouling, and less recoil for a similar velocity load. Smokeless powder is the most successful black powder substitute ever devised, the safest, and the most efficient. The only "con" is that no other production muzzleloader is designed to use it: ONLY the Savage 10ML-II. Game recovery is easier, as your vision is not obscured after the shot.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1954 Dátum: 2010. Február 19. - 09:32:48 »


...
Továbra is hogy topic témánál maradjak kérdezem Milyen az ideális .308 win lőszer szerintetek nagyvadra Pl nehéz és lassú, vagy nehéz és gyors. Milyen tömeget használnátok 125 grs 165grs 180 grs 200 grs vagy esetleg 220 grs.
Nekem tapasztalatom a 165 grs el van az dámra ideális tuti átüti és nincs bent maradvány test.

...

Én 180grs Sakot használtam, és elég jól bevált.
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #1955 Dátum: 2010. Február 19. - 22:06:24 »

Szia Taser!

Ma reggel utánanéztem a dolognak, igazad van, úgy reklámozzák, hogy birja a füstnélküli löport.
Nálunk van elég sok elöltöltös sportlövész, szoktam velük beszélgetni, öszerintük elöfodul olyan is, hogy megtölti valaki a puskát és figyelmetlenségböl, hanyagságbol még egy adag löport beletölt a csöbe.Ez persz füstnélküli löporral nem nagyon elönyös.(Lásd a Manitobai képeket)

A municio ütántöltése különben nálunk normális dolog, cirka a fele az ismerös vadászoknak maga tölti a golyós municiot.Olcsóbnak persze nem sokkal olcsóbb,de abban a kaliberben azt a lövedéket, abban a súlyban amiben akarod, össze tudod állitani a te ideális municiodat.



Üdv             Gyuri Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Zöldkalap
Vendég
« Új üzenet #1956 Dátum: 2010. Február 20. - 09:20:35 »

Köszönöm a válaszokat, és az elilyesztő képeket!

Egyébként, cégenként megvannak a könyveim, és 2 féle programot használok, mindkettővel ellenőrzök.
A nehéz és gyors lövedékre valaki lereagált nagyom, hogy egylövéses próbálkozás lenne.
 Tisztelt spori, ha végigolvasod amit eddig írtam, az nem sok, akkor rájössz hogy valahol azt írtam, hogy nehéz és gyors, de a nyomás a megengedett értéken belűl maradjon, sajnálom ha nem vetted figyelembe.
A sebességgel 1800 f/s -től felfelé lehet játszani, ( a megengedett legnagyobb nyomásig) ez a legkissebb sebesség amit a gyártók megengednek csőtorkolatnál, a 180 grs Nosler pro-mantel esetében.

Köszönöm aggódásod, de nem vágyom az örök vadászmezőkre.
Naplózva
Zöldkalap
Vendég
« Új üzenet #1957 Dátum: 2010. Február 20. - 09:35:15 »

Javítom magam!!!

Nehéz és LEHETŐ leggyorsabb. A maximális nyomásra valakivel magánban tértem ki!
A lehető leggyorsabb, a saját maguk töltögetők világában a program álltal az adott magtipushoz megengedett legnagyobb por töltetet jelenti.
Ezt a program számolja, ahol az elsődleges szemponta biztonság. Nem enged olyan adatokkal dolgozni ahol a nyomás meghaladja a megengedett legnagyobbat!
Sajnálom ha ez a szóösszetétel valami hazárdírozó, öncsonkító magatartást feltételez. Erre értettem, hogy fel kell nőni a feladathoz, amég magyar fórumon, az ilyen kijelentés önkárosítás képét szüli meg egyes emberekben, addig mondjuk tőllünk nyugatabra számadatokat jelent, (és itt nem a temetés költségeire gondolok euróban)!!!
De ha valóban csak a testi épségemet féltése a cél akkor nagyon köszönöm!!!!!!!!
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1958 Dátum: 2010. Február 20. - 10:23:26 »


Sajnálom ha ez a szóösszetétel valami hazárdírozó, öncsonkító magatartást feltételez. Erre értettem, hogy fel kell nőni a feladathoz, amég magyar fórumon, az ilyen kijelentés önkárosítás képét szüli meg egyes emberekben, addig mondjuk tőllünk nyugatabra számadatokat jelent, (és itt nem a temetés költségeire gondolok euróban)!!!
De ha valóban csak a testi épségemet féltése a cél akkor nagyon köszönöm!!!!!!!!

Én meg nagyon köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet mihez kell még felnőnöm. Többek között ahhoz, hogy meg értsem mi köze a szakszerű / vagy szakszerűtlen utántöltésnek a nyugati számadatokhoz. Fejvakarás
 A hozzászólásidból, az jött le ( és ahogy látom, nem csak nekem) hogy az utántöltés még nem igazán az erősséged, ergo ha nekiállsz lőszereket fabrikálni- alapos elméleti tudás nélkül -akkor nem csak magadra leszel veszélyes, hanem másokra is.
Úgyhogy nemcsak a te testi épségedet féltjük hanem a sajátunkat is, ha esetleg összekerülnénk valami vadászat alkalmából ( bár erre nekem van a legkisebb esélyem  Ijasz de sebaj ) Plusz féltem a családomat is attól, hogy valaki a talpam alatt barkácsol egy tuti jó lőszert magának, annyi információ alapján amit innen onnan összeszedett. Figyelmes olvasás

Most már csak azt nem értem, hogy ha  a tőlünk nyugati fórumokon ez olyan szépen kitárgyalt és népszerű téma, akkor miért itt próbálsz információt gyűjteni?  Elég kevés után töltögető fordul meg itt,  mivel ez a tevékenység  errefelé tiltva van.  Fejvakarás
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1959 Dátum: 2010. Február 20. - 11:06:05 »


Nálunk van elég sok elöltöltös sportlövész, szoktam velük beszélgetni, öszerintük elöfodul olyan is, hogy megtölti valaki a puskát és figyelmetlenségböl, hanyagságbol még egy adag löport beletölt a csöbe.Ez persz füstnélküli löporral nem nagyon elönyös.(Lásd a Manitobai képeket)

Szia Gyuri.
Nekem ezzel csak annyi a gondom, hogy miért a cső nyílott szét és miért nem pld a zárat vágta ki.  ( Pld lásd a képen ) Ott azért kisebb ellenállással találkozik a gáz mint a csöfalon. Az azért ciki ha egy fegyver zárolása erősebb mint a cső anyaga Fejvakarás
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #1960 Dátum: 2010. Február 20. - 11:24:40 »

Ez is igaz Igen

Az R93-nál nincs ilyen kérdés Stoel ott biztos nem a cső nyílna Ördög
Naplózva
Zöldkalap
Vendég
« Új üzenet #1961 Dátum: 2010. Február 20. - 11:53:28 »

Félre ne értsd !!!

Konkrét számadataim vannak megfelelő számításokkal alátámasztva! Nem kértem sosem számadatokat minthogy itt nem is lehet közzétenni:
Egyébként aki részt vesz külhonban ezen műveletekben, rengeteg szakmai tapasztalattal, több 1000 balesetmentes lőszerrel, és egy kis plasztik, ausztriában kiállított vizsgakártyával rendelkezik ehhez a feladathoz! De neki nincs gyakorlati tapasztalata 308 win nel.
Egy dologra lettem volna csak kíváncsi, mivel 308 win nem ad elég vért, mint a 7,62 általában, ezért a hozzáértőktől szerettem volna megtudni olyan dolgokat ami gyakorlati jellegű és bármely más szintén 7,62 es nél előfordulhat, vagyis mivel lehet ebben a kaliberben, több, bőségesebb vérhez jutni, (Tudom nagyobb kaliberrel, és pontosabb lövéssel, mind a kettővel próbálkoztam, de nekem 308 winhez kell több vér mert sok esetben tiszta lövéssel is elmegy a vad, több 10 métert).
Mégegyszer szeretném kiemelni, nem kérek és nem adok számadatot. Csak gyakorlati dologra gondoltam.
Alap dolgok megvannak    -kémiai kötött vagy 2 kamrás lőszer, mert a kétoldali vérzéshez általában kell a két lyuk.
                                    -Nagyobb lövedék tömeg mert negyobb az átütőerő( de látezik 180 grs 200grs 220 grs kinek mivel van tapasztalata?
                                   - És innét szerettem volna hallani egy két ötletet:
Pl : szia én 30-06 ban 220grs lőszert használtam sokkal több vért ad mint a 180 grs, vagy nekem gyors volt a sako shh csak átszúrta a vadat de a sako hh bőséges vért okoz,  Erre én elővenném a sako által közölt lőszeradatokat és a programmal megtervezem egy saját elképzelést. És megpróbálnom hogy működik!
Nem szeretnék paneltüzet okozni, és felrobbantani senkit sem.
 A dologhoz hozzátartozik, hogy nem nézné egyetlen hivatal sem jó szemmel ha mondjuk Nürnbergben a 10 emeletes panel 8. emeletén ilyen tevékenyságet folytatnék. Az ilyen általad barkácsolásnak nevezett dolognak megvan a maga helye.
Tehát marad csupán a szakmai jellegű tapasztalat gyüjtés.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1962 Dátum: 2010. Február 20. - 12:56:01 »

Félre ne értsd !!!


Egy dologra lettem volna csak kíváncsi, mivel 308 win nem ad elég vért, mint a 7,62 általában, ezért a hozzáértőktől szerettem volna megtudni olyan dolgokat ami gyakorlati jellegű és bármely más szintén 7,62 es nél előfordulhat, vagyis mivel lehet ebben a kaliberben, több, bőségesebb vérhez jutni, (Tudom nagyobb kaliberrel, és pontosabb lövéssel, mind a kettővel próbálkoztam, de nekem 308 winhez kell több vér mert sok esetben tiszta lövéssel is elmegy a vad, több 10 métert).
Mégegyszer szeretném kiemelni, nem kérek és nem adok számadatot. Csak gyakorlati dologra gondoltam.
Alap dolgok megvannak    -kémiai kötött vagy 2 kamrás lőszer, mert a kétoldali vérzéshez általában kell a két lyuk.
                                    -Nagyobb lövedék tömeg mert negyobb az átütőerő( de látezik 180 grs 200grs 220 grs kinek mivel van tapasztalata?
                                   - És innét szerettem volna hallani egy két ötletet:
Pl : szia én 30-06 ban 220grs lőszert használtam sokkal több vért ad mint a 180 grs, vagy nekem gyors volt a sako shh csak átszúrta a vadat de a sako hh bőséges vért okoz,  Erre én elővenném a sako által közölt lőszeradatokat és a programmal megtervezem egy saját elképzelést. És megpróbálnom hogy működik!
Nem szeretnék paneltüzet okozni, és felrobbantani senkit sem.
 A dologhoz hozzátartozik, hogy nem nézné egyetlen hivatal sem jó szemmel ha mondjuk Nürnbergben a 10 emeletes panel 8. emeletén ilyen tevékenyságet folytatnék. Az ilyen általad barkácsolásnak nevezett dolognak megvan a maga helye.
Tehát marad csupán a szakmai jellegű tapasztalat gyüjtés.

Szia
Ha én egyszer töltésre adnám a fejemet ( alzheimer vagy malária okából kifolyólag) akkor azzal kezdeném, hogy leülnék és a Taylor vagy Hatcher féle formulák felhasználásával kiszámolnám, hogy annak a lövedék és lőszer típusnak amit kinéztem mekkora a hozzávetőleges megállító ereje illetve az ölőhatása. Ez lenne nekem az alap. Azért hozzávetőleges mert csak mérhető adatokkal dolgozik egyéb körülményeket nem tud figyelembe venni.
Innen jöhetnének aztán a gyakorlati tapasztalatok  ( saját és másoké ) az adott lőszerrel lövedékkel kapcsolatban.
 Azért mert önmagában a nagyobb lövedék tömeg még nem garancia a nagyobb ölőhatásra illetve vérzésre. Ott van még ugye a sebesség kérdése, a hegy kialakítása , és az a bizonyos impulzus ( energia leadás) aminek hatását viszont annyit tényező befolyásolja, hogy nem lehet pontosan definiálni, hogy milyen hatást is fog kiváltani.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
feketeerdö
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #1963 Dátum: 2010. Február 25. - 19:03:44 »

Szia Taser!

A probléma nem probléma.
Ezek a puskák hátul zártak, a zárban csak az ütöszög van, ami a nyitott závárzatnál feltett gyutacsot süti el.
Tulajdonképpen ugy müködik mint egy elöltöltös ágyú, csak a gyujtó csatorna hátul van, nem oldalt vagy felül.



Üdv   Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #1964 Dátum: 2010. Február 27. - 15:09:35 »

Sziasztok!
Sikerült végre egy nagyvadban is megfigyelnem a Hornady Interbond 8,4 gramm - 270 win lőszer hatását. A lőszer a jobb oldalon egy bordát súrolva belépett a testbe, majd tüdőt és májat érve a kimenet sem volt nagyobb egy 20 Ft-os nagyságú lyuknál. A tapasztalatom pedig annyi, hogy a műanyag hegy ellenére, ha nem ér csontot nem expandálódik könnyen. remélem valakinek hasznára válik!
üdvözlettel!  Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Oldalak: 1 ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: