Oldalak: 1 ... 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 [124] 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148907 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1845 Dátum: 2010. Január 22. - 17:16:16 »

Tisztelt táblabíróság, instálom: kr. e -i időkben valóban létezett 6.5 mm- es szabály de a demokárával az el is tünt ezután valami szobatudós javaslatára jött a 40 mm.e hűvelyhossz szabály amit gyorsan meghaladott a technika és az is amulté lett.

Én sem most kezstem a vadászatot de egyet kell, hogy értsek Steve kolégával. Egyébként én mér többször beengedtem a .223 Nosler Balistic Tipet a kazánházba nem volt azzal utána semmi gond. De volt gond mikor a 375 HH-t beengedték a nagy fekete foltba oszt kerestünk éjjel-nappal.  Bion


Tisztelt kolléga nincs itt az új disznós kaliber nem is volt, de mintha a jogi háttérrel egy kicsit hadilábon álnál.  Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1846 Dátum: 2010. Január 22. - 17:21:50 »

Tisztelt kolléga nincs itt az új disznós kaliber nem is volt, de mintha a jogi háttérrel egy kicsit hadilábon álnál.  Ördög

A coment cimzettje: gomba koléga.  Bion
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1847 Dátum: 2010. Január 22. - 17:41:39 »

A régebbi szabályzást nem találtam meg de találtam némi külföldi információt.

The .243 Winchester is a popular sporting rifle cartridge. Initially designed as a varmint round, it is now more frequently used on medium to large game such as whitetail deer, mule deer, pronghorn, wild hogs, and even black bear and caribou. However, due to the smaller caliber bullet used, its suitability for large animals is dependent on skill level and the hunter's ability to make a clean and accurate shot.

Kb a következő az értelme. Népszerű kaliber, eredetileg dúvadazáshoz kifejlesztve. Manapság a leggyakrabban használt kaliber különböző szarvasfélékhez, vaddisznóhoz, medvéhez. Ettől nagyobb állatokhoz is használható, ha a vadász tapasztalt és képes tiszta pontos lövések leadására.

Anglia Deer Act ( Kb Szarvastörvény) belépő kalibernek tekinti a szarvasvadászathoz. 1963 óta.  Bármilyen göbeccsel is szerelték 2683 J és 2820 J között tudott
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #1848 Dátum: 2010. Január 22. - 17:53:33 »

A jogi háttérrel talán nem nálam van gond,de mindegy.Mindegy mit írnak külhonban,mi itt vadászunk.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1849 Dátum: 2010. Január 22. - 18:15:43 »

.Mindegy mit írnak külhonban,mi itt vadászunk.
Cortez: ....Nem én lőttem, hanem egy vadásztársam, aki olyan lőkészséggel rendelkezik, illetve annyira össze van nőve azzal a puskával, hogy az párját ritkítja. Még nem láttam hibázni..........
Steve ...És ha bizony apróvadas területen (mert ott vadászom), erdőben, őz cserkelés közben elém áll egy disznó, bizony én is beküldöm a 223-as göbecset a kazánházba.
Gomba:....Van nekem egy jó barátom,vadásztársam. Neki egy cseh bill.csövű 6.5x57-es puskája van. Azzal vadászik mindent a bika kivételével, de hatalmas önfegyelme van és nagy alázattal vadászik. Disznóra véletlenül sem lőne 100 fölé
Taser:nagyobb állatokhoz is használható, ha a vadász tapasztalt és képes tiszta pontos lövések leadására. ( fordítás)

Igen itt vadászunk és a 2500 J energia határt húzták meg nálunk . Ettől pedig többet tud ez a lőszer, bármilyen maggal.
Ha kicsit figyelmesen olvastál volna rájössz, hogy amit beidéztem, az összecseng azzal amit te a barátodról írtál illetve amit a többiek írtak ennek a kalibernek a használatáról.
Azon kívül nem ártana ha visszaemlékeznél arra amit   írsz Figyelmes olvasás
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1850 Dátum: 2010. Január 22. - 18:32:53 »

Attila, nem akarok beleszólni a szakértők dolgába, de én is emlékszem valami olyan megfogalmazásra, hogy: "Nagyvadra tilos 6,5 mm-nél kisebb öbnagyságú.............golyós lőfegyverrel vadászni, kivéve a vaddisznó.... "  Ha tévedek, majd kijavíttok!  Wave

Szia Sanyooo!

Nincs itthon a CD Jogtáram, nem tudom megnézni a régi törvényt.  Nincs kedvem egész este keresgélni a régi vadászújságokban, így marad hétfőre!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bagira
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 217


« Új üzenet #1851 Dátum: 2010. Január 22. - 19:00:59 »

Üdv.

Örök igazság marad,olyan fegyver van a kezedben amiben bízol/teljesen mindeggy milyen kaliber/csak eszed legyen használni.

Elég volt már a morgásból.
Naplózva
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #1852 Dátum: 2010. Január 22. - 19:33:14 »

Azért gondolom,hogy nem 223Rem.-mal vadászol vaddisznóra?A kaliberek amikről itt"vitázunk" nagyon jók,csak mint már írtam sokan nemtudják a helyükön kezelni őket.A nagy mellény és vírtus nem a vadászberkekbe való jellemek,szerintem ezen nem érdemes vitatkozni.
Őszintán megvallva én mindenre 30-06-al vadászom,ha úri kdvem úgy diktálja akkor előveszem az öreg GV-t és sétálunk egyet,vagy lövünk vagy nem.Az őznek is jár a tisztes kaliber,de a disznók sem mennek el.A Nosler Partition nagyon jó lőszer és képzeld el a disznónál nem mindig van vér,nekem senki ne mondja,hogy a 223,243 után mindig talál vért,szőrt.
Tatom magam a vadfaj-kaliber függőséghez. Most lehetséges,hogy kinevetsz, nézzétek a f... ágyúval vadászik mindenre.Igaz,de a ritkán előforduló rossz lövés után van van mire bizakodni,hogy megtalálom a sebzett/általőban már kimúlt/vadat.Olyan,hogy pontos,halálos lövés nincs, az csak a találat után derül ki, addig ott a  ???
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #1853 Dátum: 2010. Január 22. - 19:42:52 »

Steve!
Talán,ha lehiggadnál és disztingválnál!A fa.ozás nem vezet sehová.Egyébként,ha figyelmesen olvasnál rájöttél volna,hogy az adatlap nem neked szólt,javítottam.Nagyon sajnállak,ha hozzátok antitalentumok járnak bérvadászni,talán azokat is lehet kezelni csak nem azzal a vehemenciával mint ahogy előadtad magad.A kaliberekről volt szó és a kicsi akkor is kicsi,teljesen mindegy, hogy mit mondasz. Úgyhiszem ez nem vita tárgya legalább annyira nem,hogy infra céltávcsővel lehet-e vadászni vagy sem.
Téma lezárva,azzal vadászol amivel akarsz,arra amire akarsz, lényeg,hogy igazad van,a 223 mindent visz.


Komám te csúsztatsz, félre beszélsz!

"Írta: gomba                                                                                                                                                                      Elküldve: Ma - 14:36:23

"Steve!
....
Amennyiben igaz az adatlapod úgy a kérkedésed érthető a korod alapján,de rossz az irány,ha nem akkor javítsad ki,ha lehet. "

Na arról beszélj nekem ezt ki az apám fa.a írta, és kinek??? Meglepődött Ezen felül még 'oly figyelmes olvasással is - amire természetesen csak te vagy képes - milyen rejtett, és mély mondanivalót hordoz??? És, hogy miként illeszkedik sziporkázóan brilliáns gondolat menetetdhez a fórum tantervében???
Mert én, a lehető leghülyébb nebuló ezt nem értem.
Ezt légy oly drága és fejts ki nekem és utána a magam részéről én ignorállak.
Így azt sem fogod megtudni tőlem soha, hogy az AccuBonddal milyen tapasztalataim vannak. Mert történetesen azt lövök... Kacsint
 
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 23. - 10:47:00 írta wetzlar » Naplózva
Bagira
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 217


« Új üzenet #1854 Dátum: 2010. Január 22. - 19:51:23 »

Személy szerint 30-06-al vadászom.

Ettől kissebb nem igazán kéne,bevált kicsire nagyra.

Taknyos gyerek korom óta járom a vidéket,mikor a vadőrökkel kezdtem el kijárogatni ott 7x57R volt a sláger.

Nem pártolom a kis kalibereket,de ha hozzáértő kezekbe kerül és a használója nem felelőtlen,sokmindent kilehet hozni belőlük.
Naplózva
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #1855 Dátum: 2010. Január 22. - 19:57:36 »

Sajnálom,de nem értelek,de nem is igazán akarlak.A modorod remélem moderálják!Accubondot mivel lövöd ha nem oly régen még 223-el vadásztad a disznót? Egyébként a témát akartam elterelni,reméltem már nem találsz meg! A Nosler lövedékek valóban érdekelnek,kinek mi a véleménye,nekem meg van mindkettőről . Elég sokat ellőttem és barátaim is ezekkel vadásznak,de azért a kiterjetteb véleményezés éredkel.Nem leszek álmatlan, ha nem informálsz az Accubondról,attól még azt lövöm,ja képzeld a Sakom ugyan oda hordja,mint a Partitiont.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1856 Dátum: 2010. Január 22. - 20:04:37 »

Sajnálom,de nem értelek,de nem is igazán akarlak.A modorod remélem moderálják!Accubondot mivel lövöd ha nem oly régen még 223-el vadásztad a disznót? Egyébként a témát akartam elterelni,reméltem már nem találsz meg! A Nosler lövedékek valóban érdekelnek,kinek mi a véleménye,nekem meg van mindkettőről . Elég sokat ellőttem és barátaim is ezekkel vadásznak,de azért a kiterjetteb véleményezés éredkel.Nem leszek álmatlan, ha nem informálsz az Accubondról,attól még azt lövöm,ja képzeld a Sakom ugyan oda hordja,mint a Partitiont.
Gomba!


Ha hiszed, ha nem, Steve VADÁSZ.
Ezt jópáran tapasztaltuk, nem két napja vitatkozunk vele... Ördög
Van nagyobb kalibere is...

Nosler Partitont használok szarvasra, disznóra, dámra...243Win.


Hosszú Puska peti    Lő
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1857 Dátum: 2010. Január 22. - 20:05:35 »

Gomba!


Ha hiszed, ha nem, Steve VADÁSZ.
Ezt jópáran tapasztaltuk, nem két napja vitatkozunk vele... Ördög
Van nagyobb kalibere is...

Nosler Partitiont használok szarvasra, disznóra, dámra...243Win.


Hosszú Puska peti    Lő
Kihagytam egy i betűt... Fejvakarás

 Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #1858 Dátum: 2010. Január 22. - 20:18:30 »

Gomba Te szánalmas vagy, és mid emellet nem vagy egyenes ember.Mondom ezt úgy, hogy Én sem ismerlek, mint ahogy Te sem ismersz. Csak remélni merem, hogy minél előbb eltűnsz innen a Sakoddal, meg a Noslereiddel a pi.ába mert erre a flegma, kioktató modorra itt szerintem senkinek nincs szüksége...
Persze szokás szerint csak megint nekem van véleményem a dologhoz... Szomorú


 Nem szól szám
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 23. - 10:48:24 írta wetzlar » Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1859 Dátum: 2010. Január 22. - 20:20:35 »

Gomba Te szánalmas vagy, és mid emellet nem vagy egyenes ember.Mondom ezt úgy, hogy Én sem ismerlek, mint ahogy Te sem ismersz. Csak remélni merem, hogy minél előbb eltűnsz innen a Sakoddal, meg a Noslereiddel a picsába mert erre a flegma, kioktató modorra itt szerintem senkinek nincs szüksége...
Persze szokás szerint csak megint nekem van véleményem a dologhoz... Szomorú


 Nem szól szám
Nem.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 [124] 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: