Oldalak: 1 ... 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1149063 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1830 Dátum: 2010. Január 22. - 13:23:56 »

"Régen nem is lehetett 6.5 alatt disznóra lőni."

Gomba!
Mikor volt ilyen? Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1831 Dátum: 2010. Január 22. - 13:40:03 »

"Régen nem is lehetett 6.5 alatt disznóra lőni."

Gomba!
Mikor volt ilyen? Vállat von

Hát az ősi vadásztársadalom idején. Ha a vadász nem érte el a 6 láb 5 hüvelyk magasságot akkor nem lőhetett disznót.  Ijasz  Legfeljebb mammutot. Bion
Egyébként én sem emlékszem, hogy ilyen szabály lett volna. Attól persze még lehetett ,házi szabályként. Vállat von
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #1832 Dátum: 2010. Január 22. - 13:59:08 »

Egészen pontosan a nagyvad vadászat 2500J-hoz és minimum 6.5 kal-hoz volt kötve. Ez valahogy megszűnt, gondolom az új kaliberek megjelenése miatt/nálunk voltak újak/. Ezzel nincs is gond, de a sok önjelölt mesterlövész azt sem tudja sokszor mire is találták ki az övét. Minnél messzib lövék annál jobb gyerek vagyok. Magam részéről a 6.5-et sem fevorizálnám őz fölött, de kinek a pap...Van nekem egy jó barátom,vadásztársam. Neki egy cseh bill.csövű 6.5x57-es puskája van. Azzal vadászik mindent a bika kivételével, de hatalmas önfegyelme van és nagy alázattal vadászik. Disznóra véletlenül sem lőne 100 fölé. Ilyenek is vannak!
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 22. - 16:06:45 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1833 Dátum: 2010. Január 22. - 14:01:01 »

Egészen pontosan a nagyvad vadászat 2500J-hoz és minimum 6.5 kal-hoz volt kötve.Ez valahogy megszünt,gondolom az új kaliberek megjelenése miatt/nálunk voltak újjak/.Ezzel nincs is gond,de a sok önjelölt mesterlövész azt sem tudja sokszor mire is találták ki az övét.Minnél messzib lövék annál faszább gyerek vagyok.Magam részéről a 6.5-et sem fevorizálnám őz fölött,de kinek a pap...Van nekem egy jó barátom,vadásztársam.Neki egy cseh bill.csövű 6.5x57-es puskája van.Azzal vadászik mindent a bika kivételével,de hatalmas önfegyelme van és nagy alázattal vadászik.Disznóra véletlenül sem lőne 100 fölé.Ilyenek is vannak!
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #1834 Dátum: 2010. Január 22. - 14:36:23 »

Steve!
Senkit nem hülyéztem le és nem állítok örök érvényű dolgokat.Mondjuk valóban örök érvényű az,hogy minden vadfajnak meg kell adni azt ami neki jár.A 223 max. őzig,de igazándiból vannak vele és a többi gyors "kisgolyóssal"fenttartásaim ,de legyen.Majd,ha vér,szőr nélkül egy hátracsúszott lövés után jön a lelki ismeret furdalás akkor mond milyen büszke is vagy a "disznólövő puskádra "és persze magadra.Úgyhiszem nálunk gyorsan megtanulnád mikor,mire mivel vadásszál!Ahol a disznó csak egyszer is megfordúlt ott jobban teszi az ember,ha beruház egy nagypuskára.Nálunk csak őzet,rókát lőnek 243-al,223 szerintem senkinek eszébe nem jut,hogy nagyvadra cserkeljen vele----RÓKA!
Amennyiben igaz az adatlapod úgy a kérkedésed érthető a korod alapján,de rossz az irány,ha nem akkor javítsad ki,ha lehet.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 22. - 16:04:08 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #1835 Dátum: 2010. Január 22. - 14:41:26 »

Bocsi S.Peti!Az egész nem neked szólt,Steve talált meg,de erre most jöttem rá.Tehát az előző hozzászólás így kezdődik:
Steve!
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1836 Dátum: 2010. Január 22. - 15:01:39 »

Nincs itt semmi gond.
De a Te adatlapod még annyit sem árul el, hogy mennyi idős vagy... Fejvakarás
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #1837 Dátum: 2010. Január 22. - 15:10:01 »

S.Peti!
Senkit nem hülyéztem le és nem állítok örök érvényű dolgokat.Mondjuk valóban örök érvényű az,hogy minden vadfajnak meg kell adni azt ami neki jár.A 223 max. őzig,de igazándiból vannak vele és a többi gyors "kisgolyóssal"fenttartásaim ,de legyen.Majd,ha vér,szőr nélkül egy hátracsúszott lövés után jön a lelki ismeret furdalás akkor mond milyen büszke is vagy a "disznólövő puskádra "és persze magadra.Úgyhiszem nálunk gyorsan megtanulnád mikor,mire mivel vadásszál!Ahol a disznó csak egyszer is megfordúlt ott jobban teszi az ember,ha beruház egy nagypuskára.Nálunk csak őzet,rókát lőnek 243-al,223 szerintem senkinek eszébe nem jut,hogy nagyvadra cserkeljen vele----RÓKA!
Amennyiben igaz az adatlapod úgy a kérkedésed érthető a korod alapján,de rossz az irány,ha nem akkor javítsad ki,ha lehet.

Én már látom, hogy személyedben körünkben köszönthetjük az igazság, az igazmondás, és az értelmezve olvasás bajnokát!
Ezen felül honnan a pi.ából veszed a bátorságot, hogy te itt bárkit(!), hangsúlyozom bárkit kioktassál a vadászatról?!
Tudod te hány bárgyú képű "vadásznak" kerestem én meg a "neki való kaliberrel", vagy annál sokkal nagyobb kaliberrel pucron lőtt disznót, szarvast??? A lesről meg le sem ette a retkes fene a burnyákot, amig meg nem találtam és meg nem váltottam a szenvedéstől a vadat, úgy be volt szarva....
Honnan tudhatnád?! Hiszen nem ismersz. Így ne is oktass! Se engem, se mást!
Az meg, hogy nálatok ki, mivel, és mi a fa.ra vadászik, az a tagjaitok dolga.
Amennyiben van egy kis ember ismereted, tudhatnád, hogy ilyen kijelentést- miszerint "Úgyhiszem nálunk gyorsan megtanulnád mikor,mire mivel vadásszál!"- nem tennél, mert pont a mai vadásztársadalom, és viselt dolgai a legélőbb példa arra, hogy miket vagyunk képesek elkövetni. Lehet, hogy a holnapi hírekben éppen a te egyik vadásztársad lesz benne, hogy mennyi vadat lőtt hangtompítós kisgolyóssal!(Ez persze illusztráció, semmi konkrét, személyes!!!!)
Vagy esetleg a területetek fedettségére, és annak sűrűségére utaltál? Lehet. Ha én megpocskolok egy vadat azt meg is keresem.
Amúgy meg az őznek is add meg a tiszteletet azzal, hogy nagyvadnak tekinted! Főleg úgy, hogy másik topikban olvastam, hogy szeretsz  rá vadászni....

Csobogd már el légyszíves, hogy mi a gond az adatlapom hitelességével, és főleg a korommal? Továbbá világíts rá arra az előttem láthatatlan "tényre", hogy a koromból következőleg milyen ki.aszott irányt nem találtam el, és mi a fa.t javítsak ki?

Pityu!

Megértem, hogy kikeltél magadból, de inkább pontozd ki "azokat" a kifejezéseket. OK? Kacsint

Üdv. w.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 22. - 15:14:21 írta wetzlar » Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1838 Dátum: 2010. Január 22. - 15:11:55 »

Én már látom, hogy személyedben körünkben köszönthetjük az igazság, az igazmondás, és az értelmezve olvasás bajnokát! ...
Full-Full... Ördög
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 22. - 15:14:48 írta wetzlar » Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #1839 Dátum: 2010. Január 22. - 15:32:13 »

Én úgy emlékszem, hogy régebben nem az átmérőt kötötték 6,5 mm-hez, hanem a hüvelyhosszat 40 mm-hez, (feltételezések szerint a Kalasnyikov miatt) ám egy ideje ez a korlát nem él, azóta lehet többek között a .22LR ismét vadászfegyver (ha egyéb kritériumoknak megfelel).
 Vállat von
Naplózva
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #1840 Dátum: 2010. Január 22. - 15:42:00 »

Steve!
Talán,ha lehiggadnál és disztingválnál!A fa.ozás nem vezet sehová.Egyébként,ha figyelmesen olvasnál rájöttél volna,hogy az adatlap nem neked szólt,javítottam.Nagyon sajnállak,ha hozzátok antitalentumok járnak bérvadászni,talán azokat is lehet kezelni csak nem azzal a vehemenciával mint ahogy előadtad magad.A kaliberekről volt szó és a kicsi akkor is kicsi,teljesen mindegy, hogy mit mondasz. Úgyhiszem ez nem vita tárgya legalább annyira nem,hogy infra céltávcsővel lehet-e vadászni vagy sem.
Téma lezárva,azzal vadászol amivel akarsz,arra amire akarsz, lényeg,hogy igazad van,a 223 mindent visz.


Kedves Gomba!

Nem tudom hányadszor kérlek arra, hogy a hsz.-odat TAGOLD és az írásjelek utáni szóközt használd, mert egy szinte már "Pázmányi-körmondatnak" tűnik az egész!

Félre ne érts nem oktatok most, csupán sokadszorra kérlek, hogy jobban átlátható legyen a mondandód.

Üdv w.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 22. - 16:31:13 írta wetzlar » Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1841 Dátum: 2010. Január 22. - 15:50:54 »

Én úgy emlékszem, hogy régebben nem az átmérőt kötötték 6,5 mm-hez, hanem a hüvelyhosszat 40 mm-hez, (feltételezések szerint a Kalasnyikov miatt) ám egy ideje ez a korlát nem él, azóta lehet többek között a .22LR ismét vadászfegyver (ha egyéb kritériumoknak megfelel).
 Vállat von

Tisztelt táblabíróság, instálom: kr. e -i időkben valóban létezett 6.5 mm- es szabály de a demokárával az el is tünt ezután valami szobatudós javaslatára jött a 40 mm.e hűvelyhossz szabály amit gyorsan meghaladott a technika és az is amulté lett.

Én sem most kezstem a vadászatot de egyet kell, hogy értsek Steve kolégával. Egyébként én mér többször beengedtem a .223 Nosler Balistic Tipet a kazánházba nem volt azzal utána semmi gond. De volt gond mikor a 375 HH-t beengedték a nagy fekete foltba oszt kerestünk éjjel-nappal.  Bion
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #1842 Dátum: 2010. Január 22. - 16:42:48 »

Hurrá itt az  új disznós kaliber,már bánom,hogy eladtam!Azert a 2500j még megmaradt technika ide vagy oda!
Más!
Kinek mi a véleménye a Nosler Partition illetve Nosler Accobondról? /Igaz ezek nem kaphatók az új nagyvad kaliberben/
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1843 Dátum: 2010. Január 22. - 17:03:53 »

Gomba!

Azért kérdeztem ezt a 6,5 mm korlátozást, mert ilyenre nem emlékszem. Arra emlékszem, hogy a hatvanas években ( és még vagy húsz évvel utána is) a vaddisznó dúvadnak számított, és igazából a vadászati módja korlátozva sem volt. Lehetett lőni "gyönggyel" de még 9 ill. 12 szemes postával is! Ha jól emlékszem, 6 mm-nél kisebb söréttel nem. Bár akkor még az őzre is lehetett vadászni sörétesből lőhető golyóval! Fejvakarás  Rég volt! Kacsint

A 2500 J a vaddisznóra nem vonatkozik!

Lásd:(
2) A vadászat rendje megsértésének minősül továbbá az alábbi eszközökkel történő vadászat:
a) az önműködő (automata) és öntöltő (félautomata) golyós lőfegyver;
b) a sörétes vadászlőfegyverrel a két tölténynél nagyobb tárkapacitású öntöltő (félautomata) vagy önműködő (automata) sörétes vadászlőfegyver;
c) a vaddisznó vadászata esetén - a sörétes vadászlőfegyverből kilőhető golyóval történő vadászat kivételével - a sörétes vadászlőfegyver;
d) a gímszarvasra, a dámszarvasra, a muflonra történő vadászat esetében a kétezer ötszáz joule-nál kisebb csőtorkolati energiájú vadászlőszer, őzre történő vadászat esetében az ezer joule-nál kisebb csőtorkolati energiájú vadászlőszer;


Persze, azért légpuskával mégse kell rálőni. Én azt tartom, minden vadnak adjuk meg azt a tiszteletet, hogy lehetőleg olyan fegyvert, lőszert használjunk, amelyik a legnagyobb eséllyel bír a szenvedésmentes elejtésre. Én sem tartom disznózós kalibernek a 222-223-5,6 x........ Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1844 Dátum: 2010. Január 22. - 17:12:20 »

Attila, nem akarok beleszólni a szakértők dolgába, de én is emlékszem valami olyan megfogalmazásra, hogy: "Nagyvadra tilos 6,5 mm-nél kisebb öbnagyságú.............golyós lőfegyverrel vadászni, kivéve a vaddisznó.... "  Ha tévedek, majd kijavíttok!  Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: