Oldalak: 1 ... 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1149042 alkalommal)
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1740 Dátum: 2010. Január 02. - 18:59:02 »

Látom felmerült az impala lőszer, illetve lövedék.
Bátorkodom ideírni néhány sort, mert éppen elolvastam az aktuális Nimródot, és eldurrant az agyam. Már a cik címe is észbontó: Impala A vaddisznóhajtások legbiztonságosabb lőszere. Tudom, hogy a fogyasztói társadalomban fontos és szükségszerű a marketing tevékenység, de ennyire hülyének nézni az embereket istenem....
Hosszasan taglalja a cikk írója milyen kiválóan teríti le a vadat ez a lőszer, hidrodinamikai sokhatás meg a nagy sebesség miatt tüdőlövésnél a szívóhatás miatt összeeseik a tüdő... Ja meg mivel gyors nem kell elétartani a vadnak... Na ez ÁLLAT, de tényleg. Mondjuk szerintem ha meg tudom célozni az orrát akkor fog az is menni, hogy eléje célozzak pár centit Mosolyog
Ami meg kiverte a biztosítékot végképp, hogy mindezek ellenére a legbiztonságosabb... Mert ugye mivel könnyü gyorsan veszti a sebeségét és így hamarabb földet ér, meg nagyobb távolságon kisebb az energiája. Mert ugye az nem mindegy hogy ha mondjuk valami eszement és fegyelmezetlen ember combon lő engem akkor 2000 vagy 1000 J energiával teszi ugye....???? Vagy hogyan gondolja ezt a tisztelt "szakíró"? Elhiszem, hogy 1000 méteren már jelentős a különbség de talán ha mellékelne egy kimutatást az író, hogy mégis milyen távolságokról történtek az elmúlt évtizedben mondjuk a vaddisznóhajtásokon a balesetek akkor már értelmezhető lenne a jelentősége ennek a csodalőszernek.
Végülis nem lőttem és nem is fogok soha ezzel a lövedékkel egyik fegyveremből sem. És ez nem előítéletnek tudható be, hanem annak a marketing szövegnek ami megjelenik ezzel kapcsolatban. Meg figyeltem fizika órán és talán ez is segít. Ha valaki mégis a nagy sebességű, könnyű és tömör szerkezetű lövedék mellet dönt akkor azért érdemes áttanulmányozni azt amit már sokan leírtak a lövedékek hatásmechanizmusairól. Véleményem szerint létezik egy ideális tömeg minden kaliberhez és ettől nem tanácsos tulzottan eltérni. Vaddisznóhajtáson meg ideális a lassú és nagy tömegű lövedék. Szerintem. (Meg sok-sok tapasztalt hivatásos vadász kollégám szerint is.) Érdemes átgondolni egy ilyen választás elött a várható hatást is. Ehhez jó segítség a Taylor féle KO érték kiszámítása, meg létezik még más ilyen képlet is most hirtelenjében nem jut eszembe. De az biztos, hogy a zselatinömb meg a vad az két különböző dolog. És sok löszert, lövedéket kipróbálva a gyakorlatban a jól gombásodó, nem széteső ÓLOMBÓL ÉS RÉZBŐL készült lövedékek jól beváltak! (Réz alatt érthető a rézötvözet és esetleg a lágyvas köpeny pl brenneke TUG stb)
Bocs ha indulatos voltam, meg szétszórt de ez a Nimródban olvasott marketingduma megvadított Mosolyog
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #1741 Dátum: 2010. Január 02. - 19:18:55 »

"Ráadásul a többlet töltésnek köszönhetően a zárdugattyú kicsit nehezebben nyitható"----Ez meglepő, mert a reklám azt sugallja, hogy kisebb lőporadag is elég a nagyobb sebességhez, a kis magsúly miatt! Tehát nem így van?  Vállat von

Sanyooo én nem tudom, hogy több e, de más magyarázatot nem tudok a zárdugattyú feszülésre. A hüvely az RWS a felirat szerint és a KS soha nem feszítette be a zárat. Ezért gondoltam a több lőporra. Egyébként valóban drága és szerintem a papírra ellövöldözni végképp az.

Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1742 Dátum: 2010. Január 02. - 19:22:19 »

Te vagy a hibás, miért nem a "verebes teszkó" ingyenes reklámújságját olvasod? Haszna ugyanegy!  Bion
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1743 Dátum: 2010. Január 02. - 19:27:07 »

Sanyooo én nem tudom, hogy több e, de más magyarázatot nem tudok a zárdugattyú feszülésre. A hüvely az RWS a felirat szerint és a KS soha nem feszítette be a zárat. Ezért gondoltam a több lőporra. Egyébként valóban drága és szerintem a papírra ellövöldözni végképp az.



Több lőpor, vagy gyorsabban égő? Ki tudja, az igazat nem tudjuk meg!
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1744 Dátum: 2010. Január 02. - 19:33:56 »

Te vagy a hibás, miért nem a "verebes teszkó" ingyenes reklámújságját olvasod? Haszna ugyanegy!  Bion

Mondjuk igazad van ha nekem írtad:D

Üdv: Monticola
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1745 Dátum: 2010. Január 02. - 19:38:33 »

Mondjuk igazad van ha nekem írtad:D

Üdv: Monticola

Igen, bocs! Mosolyog   Wave

Üdv sanyooo
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #1746 Dátum: 2010. Január 02. - 21:03:26 »

Sanyooo én nem tudom, hogy több e, de más magyarázatot nem tudok a zárdugattyú feszülésre. A hüvely az RWS a felirat szerint és a KS soha nem feszítette be a zárat. Ezért gondoltam a több lőporra. Egyébként valóban drága és szerintem a papírra ellövöldözni végképp az.

Hali!
Az nem lehet hogy nem ül(t) olyan mélyen a lövedék, mint más gyártónál, és tulságosan belógott, aztán ezért szorult?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1747 Dátum: 2010. Január 02. - 22:14:48 »

Hali!
Az nem lehet hogy nem ül(t) olyan mélyen a lövedék, mint más gyártónál, és tulságosan belógott, aztán ezért szorult?

Nyitásnál szorult, lövés után.
Naplózva
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #1748 Dátum: 2010. Január 03. - 15:07:14 »

Sanyooo!    Mihez képest drága?  Eddig-KB 300db MFS-t  lőttem el 30-06-tal, és sok más félét,de olyan töltényt nem nagyon találtam mellyel eredménysen tudom lőni a szarvast-disznót és az őzet és a rókát sem viszi szét. Ezért vettem nemrég egy dobozzal,hogy kipróbáljam.
Eddig néhány őzet lőttem vele,csodálatosan működik. Becsapódás után a vad másképpen reagál mint az eddig használt más szerkezetű lövedékek esetében. Vagy tűzberogyik vagy pedig tesz néhány tétova lépést és eldől. A bemeneti nyílás mintha bőrlyukasztóval lenne ki   lyukasztva, a kimenet alig nagyobb. Húsz évig nagyvadas területen vadásztam, ott tökéletes volt az MFS, most vegyesvadason más a helyzet, ezért próbáltam ki az IMPALÁT. Eddig tökéletes! 
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1749 Dátum: 2010. Január 03. - 15:47:23 »

Sanyooo!    Mihez képest drága?  Eddig-KB 300db MFS-t  lőttem el 30-06-tal, és sok más félét,de olyan töltényt nem nagyon találtam mellyel eredménysen tudom lőni a szarvast-disznót és az őzet és a rókát sem viszi szét. Ezért vettem nemrég egy dobozzal,hogy kipróbáljam.
Eddig néhány őzet lőttem vele,csodálatosan működik. Becsapódás után a vad másképpen reagál mint az eddig használt más szerkezetű lövedékek esetében. Vagy tűzberogyik vagy pedig tesz néhány tétova lépést és eldől. A bemeneti nyílás mintha bőrlyukasztóval lenne ki   lyukasztva, a kimenet alig nagyobb. Húsz évig nagyvadas területen vadásztam, ott tökéletes volt az MFS, most vegyesvadason más a helyzet, ezért próbáltam ki az IMPALÁT. Eddig tökéletes! 

Örülök, hogy neked bevált és nem is drágállod! Néhány fotót feltehetnél a hatásáról, be- és kimenetek, sebcsatorna, szívesen megnézném, sőt talán  másokat is érdekelne!  Wave
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1750 Dátum: 2010. Január 03. - 16:33:16 »

Szia hunor!

Légyszi írj az általad szerzett tapasztalatokról az Impalával kapcsolatosan. Főleg őznél érdekelne. A 8.4 grammos mag nem kicsi a 30-06-hoz?

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #1751 Dátum: 2010. Január 03. - 16:44:22 »

Nekem is drága! De így a 30-06-om amin van egy jó távcső, és lövöm a Gímtől a Rókáig tisztán minden hazai nagyvadat. /Az MFS egy kiváló hatásmechanizmusú töltény, nagyon elégetett vagyok vele! Csak az őzet és a rókát rongyá lőtte./ Arról nem is szólva, hogy ballisztikája KB.   mint a 243w. Kép sajnos nincs még, de majd iparkodok. Szarvast és disznót még nem lőttem vele, de remélem rövidesen felavatom.
Naplózva
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #1752 Dátum: 2010. Január 03. - 17:14:20 »

Sanyooo!    Mihez képest drága?  Eddig-KB 300db MFS-t  lőttem el 30-06-tal, és sok más félét,de olyan töltényt nem nagyon találtam mellyel eredménysen tudom lőni a szarvast-disznót és az őzet és a rókát sem viszi szét. Ezért vettem nemrég egy dobozzal,hogy kipróbáljam.
Eddig néhány őzet lőttem vele,csodálatosan működik. Becsapódás után a vad másképpen reagál mint az eddig használt más szerkezetű lövedékek esetében. Vagy tűzberogyik vagy pedig tesz néhány tétova lépést és eldől. A bemeneti nyílás mintha bőrlyukasztóval lenne ki   lyukasztva, a kimenet alig nagyobb. Húsz évig nagyvadas területen vadásztam, ott tökéletes volt az MFS, most vegyesvadason más a helyzet, ezért próbáltam ki az IMPALÁT. Eddig tökéletes! 


Az általam használt kaliberben pontosan eltérő volt a hatásmechanizmus. Hosszú menekülési táv -sokkal hosszabb mint a KS esetében-, süldőnél is kevés vér az elején aztán semmi, rókánál lapockalövésbél is 70 méter menekülési táv. Ugyanilyen lövésnél a KS helyben marasztal nem csak egy rókát, de őzet is. Én ezt tapasztaltam.

üdv

Labs Land
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1753 Dátum: 2010. Január 03. - 17:14:51 »

"és lövöm a Gímtől a Rókáig tisztán minden hazai nagyvadat"---Gratulálok! Nekem ez nem mindig sikerült.  
Naplózva
hunor1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #1754 Dátum: 2010. Január 03. - 19:33:01 »

Üdv. bferi!  Kérdésedre,hogy a 8,4gr nem könnyű-e? Nem tudom, még nics elég tapasztalatom, kevés időm van vadászni! Az IMPALA lövedékének a fajsúja kissebb mint az ólomötvözetű maggal szerelteké. Ezáltal a 8,4gr rézötvözet nagyobb lövedéketérfogatot erdményez mint az ólomötvözet, ehhez párosul a mélyen barázdált felület. Így,egy a súlyához képest, viszonlag nagy térfogatú a csőben kellőképpen megvezetett a lövedék.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: