Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148809 alkalommal)
Tóth Mihály
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86



« Új üzenet #1245 Dátum: 2009. Július 14. - 12:34:59 »

Sziasztok!

"100 hivatásos vadászból arra a kérdésre, hogy "Mivel lőjek őzre?" hányan vágnák rá, hogy 44 -sel ( erre mondja a bírói gyakorlat, hogy életszerütlen Bion)  "

100 hivatásos vadász közül 99 azt sem tudja, hogy mi az a 44 Remington Magnum! A többi kaliberről már nem is szólva. Tudják mi az a 30-06 Springfield meg a 7x64 Brenneke! Igaz még ezeknek a teljes nevét sem ismerik, csak 3006-ként és 764-es ként beszélnek róluk... Ha valaki már mást visz a területre, akkor az hülye divatmániásként van beskatulyázva, függetlenül attól, hogy az adott fegyver kalibere jó vagy sem... Szerintem ez nem más, mint konok maradiság és nem tradícióféltés!

Nagyon egyetértetek például a 44 Remington Magnum alkalmatlanságának kinyilatkoztatásában, holott némelyikőtök szerint őzre kevés, másikótok szerint pedig medvére és kafferbivalyra való... Ez azért érdekes...

Tudni kell mi mire való és arra kell használni ennyi az egész! Ha nagy a távolság el kell engedni és kész! De ez meg is fordítható! Például ha egy nyílt alföldi területen elédlép 20 méterre egy őz, azt sem illik pl. egy 7mm Remington Magnummal meglőni, mert rövid távon elégtelen a lövedékhatása...

Rövid távon bőven alkalmas az őzre, mindenféle kockázat nélkül! Sőt korlátainak figyelembevételével, ezzel a kaliberrel már sikeresen terítékre hozták az afrikai "veszélyes ötök"-et is

Üdvözlettel:

Tóth Mihály

Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #1246 Dátum: 2009. Július 14. - 12:56:19 »

Sziasztok,
megboldogult barátom  S.J. - profi szakember volt-  használt alsókulcsos Win. 94 AE fegyvert kettőt is. 444 Marlin. és 44 Rem.Magn. kaliberben. Neki  volt kellő tapasztalata, elég sok vadat lőtt mindkettővel őzet nem, de macskától kezdve minden mást. Az ő véleménye szerint tökéletesen elégséges a 44 Magn. is, már ami a teljesítményt illeti. Ő írogatta a lövéseket, távolságot, találatot, az állat reagálását, a megtett utat  roncsolást stb. Ezek összegzéséből mondta amit mondott. Természetesen ez nem szentírás, csak egy vélemény személyes tapasztalatok alapján. Üdv Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Steve
Vendég
« Új üzenet #1247 Dátum: 2009. Július 14. - 13:05:47 »

Majd csak eljuttok már oda, hogy tulajdonképen, elég közelre becserkészve egy féltéglával is agyon lehet verni azt a szerencsétlen vadat.... Kacsint BEE Fejbever
Amióta a puskaport feltalálták, voltaképen az a cél, hogy reális távolságról tudják az adott célt leküzdeni(elejteni), és ne kelljen becserkelni.
Csak ámulok és bámulok hogyan kell vadászni.....Szeretném azt látni a mai magyar vadásztársadalomra levetítve (kivéve a vadászíjászokat), hogy ha kint áll az áhított vad attól a magaslestől 200m-re, amelyen gubbasztunk éppen, hányan csörtetnek le a lesről, hogy kúrvára etikusan legyen elejtve a vad! Vagy mondjuk kirobog a búzába egy 200kg-os kan ugyan ezen a távolságon. Tessék már nekem rácserkelni, hogy őt is nagyon etikusan ejtsük el.... OOO
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1248 Dátum: 2009. Július 14. - 13:07:30 »

Szevasz Dzsi!

A hagyományra nem reagálnék, olvass vissza ha gondolod.

Idézet
Na ezt végképp nem értem: Ergo, ha valaki 7x57-es Mauserral megy ki őzet lőni, akkor azt biztosan hasba lövi?

Ezt nem írta senki. Ha gondolod, olvasd el még egyszer az előző hozzászólásomat.

Idézet
Látod, engem idéztél, akkor most mi van?

Még véletlenül sem idéztelek.

Idézet
Végezetül: ...

Nem bizonyítom görcsösen a saját igazam, pusztán csak a véleményemet mondom el. Összeszedett válaszaim legyenek? Ok, de akkor Neked is. Ne hirtelen felindulásból írj, én sem azt teszem. Én elfogadom az ellenvéleményt. Ha nem azt tenném akkor már rég idegbeteg lennék azért a b@szogatásért amit kapok a puskám kalibere miatt (9.3x62).

 Emelem

OFF-ON

Mihály!

Az általad leírtakkal teljes mértékben egyet értek. Sokan nem is hallottak a .44-esről, így nem is tudják mire vélni, vagy ha igen, akkor általában lenézik azt. Így van ez szinte minden kaliberrel. Ami eltér az átlagos, megszokott, itthon használat kaliberektől, az a zöm szerint nem az igazi, sokak szerint egyenesen sz@r!
Én sem lőttem még .44-essel, de érdekelnek a különböző kaliberek, olvasgatok róluk. Eddig mindenhol azt olvastam hogy őzhajtásra, fedett terepen, közelre igen hatásos. Lehet a köveket rám szórni!

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #1249 Dátum: 2009. Július 14. - 13:12:32 »

Sziasztok!

 Például ha egy nyílt alföldi területen elédlép 20 méterre egy őz, azt sem illik pl. egy 7mm Remington Magnummal meglőni, mert rövid távon elégtelen a lövedékhatása...


Üdvözlettel:

Tóth Mihály



Ez nem fordulhat elő. Mosolyog
esetleg kb 420 m-en Mosolyog
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #1250 Dátum: 2009. Július 14. - 13:13:39 »

Jobban ki akartam nagyitani ezt a szövegrészt   "nyílt alföldi területen elédlép 20 méterre egy őz"
sajna nem jött össze
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 14. - 13:36:41 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1251 Dátum: 2009. Július 14. - 13:16:11 »

Ma már bármi előfordulhat..  Bion
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #1252 Dátum: 2009. Július 14. - 13:19:19 »

Ma már bármi előfordulhat..  Bion

igen Mosolyog
 esetleg akkor ha elájulsz és amikor magadhoztérsz akkor van 20 m-re.
Feltéve ha egy gödörbe ájultál dögök közt ahol nem szagol ki  Vigyorog Bion
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #1253 Dátum: 2009. Július 14. - 13:29:01 »

Szia Pista,
igazad van. Tehát kiegészítem az előbbieket. Korábban említett barátotm egészen kivételes lőtudással rendelkezett, hivatásoskén valóban igen sok vadat ejtett el, naplója szerint volt olyan év, amikor csak dúvadból közel 1000 -t. Mivel ízig-vérig vadászember volt, leállt a céltávcső használatáról, és nyílt irányzékkal lehetőség szerint közelre belopva ejtette el vadjait. Nekem mesélte, azért, mert neki a megszokott vadászati módok már nem jelentenek örömet. (Céltávcsővel messziről ) Ezért tért vissza az ősi módszerekhez, íjjal, golyóval, söréttel közelről. Ezt tartotta igazi vadászatnak. Van egy másik barátom Namíbiában, búr származású hivatásos, ebből él, évente közel 2000 nagyvadat lő és lövet, sokszor igen nagy távolságró. Pár éve télen itthon Magyarországon lövettek vele egy gím tarvadat. Élményszámba ment a barátoknak a vadászat, mert ő nem lőtte meg 220-230 méterről, hanem becserkelte úgy mint ahogyan az oroszlánok vadásznak, és egészen közelről ejtette el. Teljesen úgy viselkedett mint a vadászó nagymacskák. Lekushadva, gyakran egy lábon mozdulatlanná dermedt percekig, majd folytatta a lopakodást. Nagyon köszönte a lehetőséget, és természetesen élvezte is. Az a 2-3  cimbora aki viszont nézte, ehhez foghatót még nem látott, nem tapasztalt. Nekik maradandó élményt nyújtott, és követendő példát is. Üdv Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Tóth Mihály
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86



« Új üzenet #1254 Dátum: 2009. Július 14. - 13:31:17 »

Vagy, ha például egy nagy kiterjedésű mezőgazdasági terület közepén egy kis nyárfacsoport tövében pihenek le és kilép mellém a fák közül egy őz... Ez eléggé életszerű és mindennapos eset... De a lényeg nem ez! Csak szó esett a 44 Remington Magnum lőtávolságbéli korlátairól, mégpedig, hogy mi van, ha az állat túl messzire van. Csak ezt akartam megfordítani!

Üdvözlettel:

Tóth Mihály

Ui.: BErik, a 9,3x62 Mauser-kaliberedet védendően írok majd valamit! De sajnos most mennem kell! Ja és díjazom az érdeklődésedet a lőszerek iránt! Wave

Sziasztok!
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #1255 Dátum: 2009. Július 14. - 13:51:48 »

Szia Pista,
igazad van. Tehát kiegészítem az előbbieket. Korábban említett barátotm egészen kivételes lőtudással rendelkezett, hivatásoskén valóban igen sok vadat ejtett el, naplója szerint volt olyan év, amikor csak dúvadból közel 1000 -t. Mivel ízig-vérig vadászember volt, leállt a céltávcső használatáról, és nyílt irányzékkal lehetőség szerint közelre belopva ejtette el vadjait. Nekem mesélte, azért, mert neki a megszokott vadászati módok már nem jelentenek örömet. (Céltávcsővel messziről ) Ezért tért vissza az ősi módszerekhez, íjjal, golyóval, söréttel közelről. Ezt tartotta igazi vadászatnak. Van egy másik barátom Namíbiában, búr származású hivatásos, ebből él, évente közel 2000 nagyvadat lő és lövet, sokszor igen nagy távolságró. Pár éve télen itthon Magyarországon lövettek vele egy gím tarvadat. Élményszámba ment a barátoknak a vadászat, mert ő nem lőtte meg 220-230 méterről, hanem becserkelte úgy mint ahogyan az oroszlánok vadásznak, és egészen közelről ejtette el. Teljesen úgy viselkedett mint a vadászó nagymacskák. Lekushadva, gyakran egy lábon mozdulatlanná dermedt percekig, majd folytatta a lopakodást. Nagyon köszönte a lehetőséget, és természetesen élvezte is. Az a 2-3  cimbora aki viszont nézte, ehhez foghatót még nem látott, nem tapasztalt. Nekik maradandó élményt nyújtott, és követendő példát is. Üdv Juszuph  Wave

Élettani sajátosságaim miatt az ominózus hozzászólást még jóval az előtt kezdtem el írni, hogy te elküldted volna a tiéd.... Vigyorog

Tréfát félre téve! Biztos voltam bennem, hogy voltak, vannak, és lesznek kivételek. A mai elkúrvult vadásztársadalmunkban eme uniqumok szerintem jelentősen erősitik a "szabályt"!
Bár megannyi ilyen vadászni tudó(!), és amit ezek a nimródok mutatnak, megannyi a vadászatot értő(!) ember alkotná a vadásztársadalmat.
Minden tiszteletem megboldogult barátodnak, de Ő bizony a nagy UNIQUMOK közé tartozik, akinek az életéből kell mindannyiónknak erőt, tudást, alázatot merítenünk szenvedélyünkhöz! Igen Wave
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #1256 Dátum: 2009. Július 14. - 14:08:04 »

Berik!

Ez így nagyon meddő, ha a saját írásaidat sem vállalod!
"Inkább lőjje meg az ember egy -itthon- szokatlan rendszerű és kaliberű fegyverrel biztosan, jó helyen a vadat, minthogy egy hagyományos pl 7x57-es Mauserral hasba."
ez annyit tesz: 7x57-es Mauserral hasba!
"Még véletlenül sem idéztelek."  Csak ugyanazt írtad le más szavakkal.

"Összeszedett válaszaim legyenek? Ok, de akkor Neked is." Látod, ez megint nem mond semmit, mint az előző mondandód. Egyszerűen kifogysz az érvekből,és ekkor más nem maradva a vitapartnered kérését dobod vissza üresen, ez így sekélyes...
"Ha nem azt tenném akkor már rég idegbeteg lennék azért a b@szogatásért amit kapok a puskám kalibere miatt (9.3x62)."
Szerintem ez a te nagy bajod, és ezért zászlóshajoskodsz itt a .44-essel feleslegesen!
"Én sem lőttem még .44-essel,"
Látod a saját kardodba dőltél, amikor ezt kérdezed: "Hány vadat lőttél te .44-essel? " Ezek szerint te nullát, ez megkérdőjelezi az eddigi írásaidat, hitelét veszti...

Én magam részéről lezártnak tekintem az ügyet!   Emelem
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #1257 Dátum: 2009. Július 14. - 14:09:59 »

Majd csak eljuttok már oda, hogy tulajdonképen, elég közelre becserkészve egy féltéglával is agyon lehet verni azt a szerencsétlen vadat.... Kacsint BEE Fejbever
Amióta a puskaport feltalálták, voltaképen az a cél, hogy reális távolságról tudják az adott célt leküzdeni(elejteni), és ne kelljen becserkelni.
Csak ámulok és bámulok hogyan kell vadászni.....Szeretném azt látni a mai magyar vadásztársadalomra levetítve (kivéve a vadászíjászokat), hogy ha kint áll az áhított vad attól a magaslestől 200m-re, amelyen gubbasztunk éppen, hányan csörtetnek le a lesről, hogy kúrvára etikusan legyen elejtve a vad! Vagy mondjuk kirobog a búzába egy 200kg-os kan ugyan ezen a távolságon. Tessék már nekem rácserkelni, hogy őt is nagyon etikusan ejtsük el.... OOO

Steve  Igen   Emelem
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1258 Dátum: 2009. Július 14. - 17:45:30 »


Közel 20 eve sportcellövesz vagyok, tehat van megfelelö mennyisegü es milyensegü fegyverem. Föleg a katonai karabelyokhoz es a nagykaliberü maroklöfegyverekhez ertek. A menö vadaszkaliberekhez nem tudok hozzaszokni, ezert is a kedvenc kalibereim a 6,5x55 sved mauser  es a .303 British. A forumban igyekezni fogok a kalandjaimon kivül konkret informaciokkkal szolgani föleg a balisztika es fegyver-löszer adat es beszerzes teren.

 A lövedek valasztas egy hivatasos magyar vadasz tanacsa volt. Valaszthattam volna negy mas  fajta lövedekböl is, de rabiztam magam a szakertö tanacsara . A lezert (ami nem red dot markaju volt) meg szerintem eredetileg belteri hasznalatra keszitettek.....
........ Mivel a megrendelt 6,5x55 -ös sved mauser nem erkezett meg idejeben, ugy döntöttem, hogy a .44 Rem.Mag. kaliberü Harrington&Richardson tipusu egylövetövesü billenöcsövü
puskammal indulok neki. A fegyver 50 cm -es csövel es egy 2x nagyitasu lezerrel volt felszerelve. Csinaltattam hozza külön löszert ami egy 240 grain sulyu teljes burkolatu csonkakup
lövedeket es 22 grain Vithavuori N110 -es löport tartalmazott. Al lövedek indulo ereje kb. 2000 Joule es kb. 500 m/s (kiszamitva, nem merve)

Szia Misi

Ezek a hsz-ek mind Joe boytól származnak. Ha egymás mellé teszed őket akkor ordít róla a következetlenség és az ellentmondás. Ha én nagy spiller vagyok a lövészetben akkor miért a hiv vadászt kérdezem meg, hogy mivel lőjek bakra.
A hiv vadász meg nem azért javasol "hagyományos kalibert / lőszert egy kezdő vadásznak mert maradi hanem mert a hagyományos kaliberek/ lőszerek hatását/ képességeit ismeri és bátran meri ajánlani. Hogyan ajánljon olyat amit nem ismer vagy jó esetben nem is hallott róla. Az "ósdi" vadászkaliberekről viszont már pár darabot már el is lőtt , tudja előnyüket, hátrányukat stb.
Nekem az a tapasztalatom, hogy az "egzotikus" fegyvert, lőszert választó KEZDŐK  csak azért csinálják ezt mert így akarják kompenzálni a hozzá nem értésüket. Azt hiszik a fegyver/lőszer+ egyéb kütyü majd pótolja a hiányosságaikat.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #1259 Dátum: 2009. Július 14. - 18:20:31 »

Szia Misi

Ezek a hsz-ek mind Joe boytól származnak. Ha egymás mellé teszed őket akkor ordít róla a következetlenség és az ellentmondás. Ha én nagy spiller vagyok a lövészetben akkor miért a hiv vadászt kérdezem meg, hogy mivel lőjek bakra.
A hiv vadász meg nem azért javasol "hagyományos kalibert / lőszert egy kezdő vadásznak mert maradi hanem mert a hagyományos kaliberek/ lőszerek hatását/ képességeit ismeri és bátran meri ajánlani. Hogyan ajánljon olyat amit nem ismer vagy jó esetben nem is hallott róla. Az "ósdi" vadászkaliberekről viszont már pár darabot már el is lőtt , tudja előnyüket, hátrányukat stb.
Nekem az a tapasztalatom, hogy az "egzotikus" fegyvert, lőszert választó KEZDŐK  csak azért csinálják ezt mert így akarják kompenzálni a hozzá nem értésüket. Azt hiszik a fegyver/lőszer+ egyéb kütyü majd pótolja a hiányosságaikat.

Meg mindig a "Dirty Harry" caliberen ragodtok?
Azok a - foleg a revolverekre tervezett _ loszerek igazan sohasem lesznek nepszeruek a vadaszok koreben a limitalt puskavalasztek miatt.
Az H&R sok mindennek nevezheto csak nem minosegi fegyvernek. Meg amiban is csak a "indultak (durrantak) meg" kategoriat kepviselik annak ellenere, hogy a Marlin vette meg a gyarat majd a Marlint a Remington vette at.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: