Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148781 alkalommal)
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #1230 Dátum: 2009. Július 13. - 21:48:19 »

Szia Sanyooo!  Emelem

Látom Te is bedobtad a tétet, vagy csak ide tévedtél?  Táncol

A kifejtős válasz jobban tetszene, nem lehet tudni, hogy csak a szarkasztikus humorodat csillogtatod-e, vagy kemény vagy és lényegre törő?

Mindenesetre nem sokat tudtunk meg az álláspontodról!

Dzsi
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1231 Dátum: 2009. Július 13. - 21:59:28 »

Szia Sanyooo!  Emelem

Látom Te is bedobtad a tétet, vagy csak ide tévedtél?  Táncol

A kifejtős válasz jobban tetszene, nem lehet tudni, hogy csak a szarkasztikus humorodat csillogtatod-e, vagy kemény vagy és lényegre törő?

Mindenesetre nem sokat tudtunk meg az álláspontodról!

Dzsi


Szerintem már kifejtettem, de ha nem, kérdezz!  Wave
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #1232 Dátum: 2009. Július 13. - 22:06:25 »

Szerintem már kifejtettem, de ha nem, kérdezz!  Wave

Ja, asszem értem, holnap folyt. köv.  OFF   Sleep  Emelem
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1233 Dátum: 2009. Július 13. - 22:08:43 »

Szia!

Pontosabb mint egy sörétes csőből elengedett Slug.

Fegyver kérdése Egy Ithaca SRT vagy DeerSlayer III már egészen jól lövi a slug-ot. De még Joe kedvenc tipusával a H&R 980 assal is meglehetősen jó szórásképet lehet alkotni Vadász Pláne ha tesznek rá távcsövet is. ( Mondjuk az se tradicionális ezeken a fegyvereken, de a szükség törvényt bont vagy új tradíciókat teremt.)
Egy a lényeg ne legyen choke a csőben. Bion Bion Bion
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1234 Dátum: 2009. Július 13. - 22:12:17 »

Ja, asszem értem, holnap folyt. köv.  OFF   Sleep  Emelem

Ha nem ma, akkor holnap! Mosolyog  Amúgy nekem csak a teljes köpenyű lövedékkel volt bajom. Azzal se lenne, ha a törvény nem tiltaná nemes vadra! Szerintem mindenki olyan fegyverrel, kaliberrel, lőszerrel vadásszon, ami tetszik neki és a vadat nem kínozza!
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1235 Dátum: 2009. Július 13. - 22:13:34 »

Tessék itt egy igazi "hagyománytisztelő "kaliber " Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1236 Dátum: 2009. Július 13. - 22:15:16 »

Tessék itt egy igazi "hagyománytisztelő "kaliber " Nyihi Nyihi Nyihi

Ezeket a sörétes cső végébe kell tekerni, ugye? Mosolyog
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1237 Dátum: 2009. Július 13. - 22:50:03 »

Szevasz Dzsi!

Hány vadat lőttél te .44-essel?

Szerintem elegendő ereje van az őz BIZTONSÁGOS elejtéséhez. Szerintem rövid távra teljesen jó választás lehet őzre. Rövid távra, expanzív lövedékkel.
A másik: szerintem a hagyományt tegyük félre ilyenkor. Inkább lőjje meg az ember egy -itthon- szokatlan rendszerű és kaliberű fegyverrel biztosan, jó helyen a vadat, minthogy egy hagyományos pl 7x57-es Mauserral hasba. A mondjuk süldőnek aztán édesmindegy hogy melyikkel suhintják fültövön.

Összegezve: használjon mindenki olyan fegyvert amilyent akar. Tökmindegy hogy az itthon hagyományos, megszokott avagy sem. Egy a lényeg: a kalibere tegye lehetővé az adott vadfaj biztonságos elejtését, és a fegyver korlátait ismerve, azt szem előtt tartva biztos kézzel használja.

 Emelem

u.i.: szerintem a .44 Remington Magnum jó rövidtávú őzlövő.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 14. - 08:24:03 írta Boar » Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #1238 Dátum: 2009. Július 14. - 08:32:53 »

Hogyan ítéled meg, hogy jó-e még a táv a fegyverednek, vagy bánkódsz, ha messzebb van mondjuk 100-130 m-re és hazaballagsz?

Hello!
Nem muszály mindenáron lőni, az adja a sava-borsát, hogy be tudod e cserkelni megfelelő távolságra.
Persze nyilván nem a nagy pusztában van jelentősége Mosolyog
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #1239 Dátum: 2009. Július 14. - 10:38:26 »

Szasz Berik!

"Hány vadat lőttél te .44-essel? "

A kérdés adja magát: És Te? Ez nem az a kompromisszumkereső, vagy nézőpontütköztető kérdés, ez a kérdés leginkábbn nem vezet sehova!

"A másik: szerintem a hagyományt tegyük félre ilyenkor."
Azért fűztem bele a válaszomba a hagyomány kifejtését, ugyanis Te ezt a kifejezést legalább 3x erőltetted az előző válaszodban, holott ez a dolgot senki nem firtatta előtte! A kérdés az volt, hogy .44-el lőttek őzet, és ez ok-e vagy sem!

"minthogy egy hagyományos pl 7x57-es Mauserral hasba."
Na ezt végképp nem értem: Ergo, ha valaki 7x57-es Mauserral megy ki őzet lőni, akkor azt biztosan hasba lövi?

"Egy a lényeg: a kalibere tegye lehetővé az adott vadfaj biztonságos elejtését, és a fegyver korlátait ismerve, azt szem előtt tartva biztos kézzel használja."
Látod, engem idéztél, akkor most mi van?

Végezetül:
Ha mostantól kezdve Te az  igazad görcsös bizonyítása miatt mindig .44-el vadászol őzre ( amit kétlek ) lelked rajta!
Egyre azért figyelj: Összeszedett válaszaid legyenek, mert a te igazságodon kívül létezhet más vélemény is, ami nem biztos, hogy nem helyes! Olvasd csak vissza a fentieket:  Figyelmes olvasás
Nem a véleményed a zavaró,-hiszen ezért vagyunk itt, hogy kifejtsük-, hanem az ellenvélemény nehézkes elfogadása részedről, amely néha aroganciát sejtet.  Kacsint

 Emelem

Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #1240 Dátum: 2009. Július 14. - 10:56:40 »

Hogyan ítéled meg, hogy jó-e még a táv a fegyverednek, vagy bánkódsz, ha messzebb van mondjuk 100-130 m-re és hazaballagsz?

Hello!
Nem muszály mindenáron lőni, az adja a sava-borsát, hogy be tudod e cserkelni megfelelő távolságra.
Persze nyilván nem a nagy pusztában van jelentősége Mosolyog

Szia Fkorei!

Igazad van természetesen erről szól a vadászat. A korábbi válaszomban "a rövid távra jó " kifejezést véleményeztem, lehet, hogy ez nem volt teljesen érthető. Mondjuk a kérdéses fegyverrel mész ki vadászni és "a rövid távra jó" állapot miatt a lőhatáron lövöd meg az őzet, emiatt -mondjuk, de nem feltétlenül- rosszul. Akkor nem lehet a magyarázat a fegyver milyensége. Ezért korteskedtem az őzlövésre bevált kaliberek mellett. Szimplán ennyi. Ugyanakkor én a vad védelmében pártolom a sokat bizonyított kalibereket, aminek széles a spektruma. Szerintem a .44 egy kicsit a határon van, egyszerűen ennyi.   Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1241 Dátum: 2009. Július 14. - 11:02:01 »

Szevasz Dzsi!

Hány vadat lőttél te .44-essel?

Szerintem elegendő ereje van az őz BIZTONSÁGOS elejtéséhez. Szerintem rövid távra teljesen jó választás lehet őzre. Rövid távra, expanzív lövedékkel.
A másik: szerintem a hagyományt tegyük félre ilyenkor. Inkább lőjje meg az ember egy -itthon- szokatlan rendszerű és kaliberű fegyverrel biztosan, jó helyen a vadat, minthogy egy hagyományos pl 7x57-es Mauserral hasba. A mondjuk süldőnek aztán édesmindegy hogy melyikkel suhintják fültövön.

Összegezve: használjon mindenki olyan fegyvert amilyent akar. Tökmindegy hogy az itthon hagyományos, megszokott avagy sem. Egy a lényeg: a kalibere tegye lehetővé az adott vadfaj biztonságos elejtését, és a fegyver korlátait ismerve, azt szem előtt tartva biztos kézzel használja.

 Emelem

u.i.: szerintem a .44 Remington Magnum jó rövidtávú őzlövő.
Szerintem amíg dúskálhatunk a jól bevált és emellett "hagyományos"-nak tekinthető kaliberekben, addig felesleges akár kíváncsiságból, akár kivagyiságból ilyen .44-es féle "egzotikumokkal" kísérletezni. Persze, jól hangzik, hogy legyen tisztában a lövő a fegyver korlátaival...csaképp hogy szerzi meg a tapasztalatokat? Kétlem, hogy aki ilyen fegyvert vesz, nekilát kísérletezni, mit művel az adott kaliberben az adott lövedék különböző testtájakat ért találatoknál különböző távolságokban, esetleg füvön, bokrokon keresztül. Esetleg megnézi a ballisztikai táblázatokat, jobbik esetben ellő két doboz lőszert a lőtéren aztán had szóljon. Pedig nem a vadon kellene kísérletezni és ezek a kaliberek nem adnak semmi olyan pluszt, ami indokoltá tenné a használatukat.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #1242 Dátum: 2009. Július 14. - 11:07:53 »

Szerintem amíg dúskálhatunk a jól bevált és emellett "hagyományos"-nak tekinthető kaliberekben, addig felesleges akár kíváncsiságból, akár kivagyiságból ilyen .44-es féle "egzotikumokkal" kísérletezni. Persze, jól hangzik, hogy legyen tisztában a lövő a fegyver korlátaival...csaképp hogy szerzi meg a tapasztalatokat? Kétlem, hogy aki ilyen fegyvert vesz, nekilát kísérletezni, mit művel az adott kaliberben az adott lövedék különböző testtájakat ért találatoknál különböző távolságokban, esetleg füvön, bokrokon keresztül. Esetleg megnézi a ballisztikai táblázatokat, jobbik esetben ellő két doboz lőszert a lőtéren aztán had szóljon. Pedig nem a vadon kellene kísérletezni és ezek a kaliberek nem adnak semmi olyan pluszt, ami indokoltá tenné a használatukat.

Szia Boar!

Pontosan erről beszéltem!  gyozo  Táncol  Meghajol
Végre valaki fogja a témát! Mélységes vadászüdvözlet!!!   Emelem
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1243 Dátum: 2009. Július 14. - 11:31:51 »

Boar  Igen

Kb nagyjából pontosan errő szól a történet. Taps
Nekem az egész 44 történetben az volt a legfurcsább, hogy ha valaki átment egy vadászvizsgán ( itt Mo-n) akkor még tök analfabétaként is kap valami indittatást, hogy milyen kaliberrel  milyen lőszerrel mire vadásszon. Na és ez nem az emlitett lőszer.

100 hivatásos vadászból arra a kérdésre, hogy "Mivel lőjek őzre?" hányan vágnák rá, hogy 44 -sel ( erre mondja a bírói gyakorlat, hogy életszerütlen Bion)  

Aztán  meg el kell telni egy kis időnek mire a dolgozó eljut oda, hogy hát azért ki kellene próbálni más kalibereket is,( de még mindig a hagyományos vagy tradicionális körben maradva. )
Ha csak nem annyira korlátolt, hogy csak és kizárólag álmai lőszerével akar lőni  ( mondjuk a 44 elég populáris a popcorn kultúrákban mert Dirty Harry is ezzel lűtt Nyihi )
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #1244 Dátum: 2009. Július 14. - 11:44:38 »

Taser!

Jó, hogy itt landoltatok, végre!  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: